Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

bubulik
10. júl 2009

Tepla pre pacientky uz nejde vobec ani rano, pre babatka maju nejaky bojler ci co. Takze teplu uz nezapinaju ani rano 😉 ☹

dandulik
11. júl 2009

ssimi..........v pondelok ma pravdepodobne už čaká vyvolavačka...........aj ked bolesti mám už od piatka rána....ako pri krámoch.....neviem či tomá tak byť..... ☹
.....a na tu teplu vodu nemám slov..............asi sa budem chodievať domov sprchovať.... 😀 ...však to mám len nejakých 8km....

sssimi
11. júl 2009

Bubulik tak to už je siláááááááááááááááá....

Dandulik ja som mala také bolesti 4tt pred vyvolávačkou každý deň. To je u prvorodičiek normálne. Nič neboj... To sa už maternica pripravuje na pôrod a trvá to 2 až 4tt pred pôrodom. Niektoré ženy to majú-iné nie. Pri druhom pôrode by už tie bolesti ako pri krámoch byť nemali, alebo len tesne pred pôrodom.

dandulik
11. júl 2009

sssimi..........dik za povzbudenie.....nech je to už všetko zamnou............ 😉

bubulik
12. júl 2009

Dandulik, drzim palce, nech sa obidve rychlo vratite domkov zdrave 😉 😉 😵

jajona
12. júl 2009

Ahojte,

ja mám termín 22. 7., tak dúfam, že dovtedy tú vodu zapnú.

Inak včera som bola na poho na urológii, tak som začula, že vraj to už zaplatili, len teplá voda zatiaľ nešla. Tak hádam, je to už na dobre ceste 😉

dandulik
12. júl 2009

bubulik.......dakujeme........... 🙂
jajona............trošku si mi dodala rdosti, že možno už od pondelka bude tá teplá voda................
..........majte sa zatial pekne........ 😉

kkkatarinkaaa
13. júl 2009

dandulik- dnes by si mala ist do porodky, nie? myslim na teba a drzim SILNO palce !!! 😉 😉 😉

grajcaricka
14. júl 2009

Ahojte kočky, prosím vás neviete mi niektorá poradiť. Snažím sa dovolať už druhý deň Mgr. Bolekovej (vrchnej porodnej asistentke), ale neberie mi. Je na dovolenke? Alebo volám v nevhodný čas, kedy to mám skúšať. Chcem sa popýtať na pôrod a či treba prísť popredu na nejakú konzultáciu. ĎAKUJEM

zanetak
14. júl 2009

grajcaricka: tak ja som tam volala nonstop, kedykoľvek ma to napadlo a nakoniec som sa predsa len dovolala. Buď nedvíhali tel., alebo tam sestra, ktorá má na starosti prípravu nebola, pretože nemala službu. Nedvíhali , pretože v tom období mali veľa pôrodov. Treba to skúšať, alebo tam zájsť osobne a oni ti ukážu pôrodnicu a vysvetlia čo chceš vedieť.

to.beruska
15. júl 2009

ajojte!my sme tiez lezali v nemocnici.s tou teplou vodou to bolo strasne.pustili ju sobotu navecer.zatial ide stale.co sa tyka Nidala tak ide ze vraj robit primara do partizanskeho.
No Rakosovu som mala aj ja a ja som snou bola spokojna.co sa tyka porodou tak kamaratka ju mala pri porode a bola velmi spokojna.
a co sa tyka vrchnej sestry ma cely tyzden dovolenku.zastupuje stanicna z gynekologie ale je to krava.
dandulik uz urcite porodila lebo kamaratka bola hore na pasoch a bola tam asi aj ona z manzelom ale nebola si ista ci to je ona ale podla popisu ano

kkkatarinkaaa
15. júl 2009

an dandulik uz ma dievcatko 😵 Nellku 😵

to.beruska
15. júl 2009

no super.tak to jej gratulujem veru. 🙂

bubulik
15. júl 2009

Srdecne blahozelame 😵 😵 😵 Hlavne nech maju vela mliecka a zdravia. 😎 😉 😉

dandulik
18. júl 2009

ahojte holky...........tak kkatarinkaaaa ma už obehla so správou................ano už to máme za sebou.................mala 😵 Nellka 😵 sa narodila 13.7.09, o 13.4Oh. ...35OOg, 5Ocm.............prirodzenou cestou...........sice mi to vyolali,ale včetko to bolo rýchle...necelých 4 hod. 😵

....nemožem povedať kriveho slova na personal porodnice v Topoľčanoch........boli fakt ochotný,milý....a ústretový....rodila som u p.dr.Kerekovej...ktorá ešte k tomu stíhala dalšie 2 porody......rodili sme 3 baby, každá v inú hodinu, ale posebe.......

grajcaricka
18. júl 2009

dandulik> chcem ist tiez do topolcan, ale furt sa nemozem dovolat Mgr. Bolekovej, nevies mi poradit a ozaj tepla voda uz funguje??? tak si bola spokojna s pristupom???

woman6
18. júl 2009

Milé kolegyne tehotky, aj ja toho času prežívam tehotenské problémy. Mám dve deti a tretie čakáme. Tieto problémy,čo vy tu riešite neviem či sa môžu nazvať problémami. Starostlivosť o 2 deti, domácnosť, chodiť do práce a k tomu tehotenské problémy, veru nie je čas, aby som sa s nimi zapodievala. Takže milé tehotky, vyplnte svoj čas niečím užitočným, a nebudete mať čas na takéto hlúposti.

andrejusa
18. júl 2009

women6... prepáč že sa zapletiem. Vieš, veľa z nás ešte nikdy nerodilo, nemali bábatko v brušku a je si myslím normálne, že sa zmiešavajú pocity a možno je na mieste aj trošku strach. Je to si myslím normálne. Si spomeň aká si bola ty keď si bola prvý krát tehu...

ja mám do pôrodu ešte ďaleko, ale už teraz rozmýšľam, či pôjdem do porodky do Topoľčian, alebo do Partizánskeho, kvoli môjmu dr. ktorý chodí rodiť tam. Viete mi poradiť sa rozhodnúť?

bubulik
18. júl 2009

Woman asi mas este aj tak dost casu, ked stihas citat diskusie. A ked sa Ti zdaju nase problemy ako hluposti, tak sa tu na to vyprdni a citaj si na WC nejaky bulvar. Myslim si, ze poucani ma kazda z nas v zivote dost, tak si to prosim nechaj pre svoje deti. Dakujem
Dandulik este raz blahozelam, mala pekne miery malicka. 😉 😉 😵 😵

veverka84
18. júl 2009

Ahojte ja som rodila v topolcanoch u primara vtedajsieho caradskeho prve babo v roku 2006 a teraz v novembri cakame druhe.chcela som rodit u abutaimu ale so msa dozvedela ze odchadza do PE a poznam sa s nim trochu viac kvoli niekomu z rodiny a vola ma aby som prisla do pratizankeho a teraz riesim dilemu ci ist alebo nie.prvy porod mi vyvolavali a rodila som 14 hodin ale take bolesti ze som myslela ze umrem 🙂 nerada by so mto zazila znova aj ked neviem ci to bolo z vyvolavania 😒 PE ma vyhody skoro za nic sa tam neplati a VIP izba stoji 400 sk na noc a v TO 1000 sk a to je rozdiel a tu izbu by som chcela lebo ja nemocnicnu stravu jest nemozem takze by mi to vyhovovalo a este by som aj kopu usetrila.inak v TO sa plati pomaly aj za pouzitie WC ale tepla voda nejde kdez to v PE je skoro vsetko zadarmo alebo za smiesne sumy oproti TO.Rodila ste niektora u caradskeho aj u abutaimu na porovnanie? 🙂
dakujem
a andrejusa mozme to riesit spolu mame rovnaku dilemu 🙂
ako k woman 6 sa nevyjadrujem to skoda drat klavesnicu 😕

to.beruska
18. júl 2009

dandulik aj ja blahozelam.mala si aj muzicka pri porode?ja som bola akurat vtedy v nemocnici a v ten den ma napadlo ze by si uz mohla byt hore.tak som sa pytala spolubyvajucej co isla na ctg ci tam nejaka neni ako ty.no hovorila ze by si to mohla aj byt veru
baby uplne s vami suhlasim.su to nase prve deti a u niektorych druhe.ale kazda chceme to najlepsie.napriklad keby ma ma odrodit pospisilka tak radcej utekam do nitry alebo do druhej najblizsej nemocnice keby je cas.ked to niekto bere tak ako woman tak na co ma tretie dieta.
no tepla voda uz ide.
veverka ja chcem zase caradskeho.co som zase pocula na partizanske ze nemocnica strach a hruza tak neviem.tazko povedat ja som tam nebola.ale zase ked je vip za tu cenu tak v pohode.inak v meste je vip aj za 500 len tam neni ta manzelska postel inak presne ta ista ako za 1000

bubulik
18. júl 2009

Beruska, mne sa zda, ze ta za 500 je pre gynekologiu. Aspon tak som to tam citala na nasteneke pred ambulanciou.
Ja som bola u caradskeho 2x a maximalna spokojnost. 😉 😉

zanetak
19. júl 2009

woman6: myslím, že už si staršia, keď čakáš tretie dieťa. Neber ako urážku. Ale keby v tvojej dobe, keď si čakala prvé dieťa existoval modrý koník, tak by si tiež tu riešila kam ísť rodiť. A ak sa mýlim, tak neviem načo si tu a čítaš si toto všetko. Len aby si potom na lavičke pred panelákom mohla ohovárať aké majú ostatní starosti? 😉

Je dobre vedieť, kde sa v nemocnici o teba postarajú a aký je tam personál. V dnešnej dobe , keď si môžeme vybrať to najlepšie. 🙂

andrejusa
19. júl 2009

veverka84... 😀 😉 , ok, môžme si radiť, lebo je to naozaj veľká dilema, ale čo som si prečítala, tak fakt vyzerá lepšie porodka v Partizánskom, no každý má asi iný názor. Ja sa ešte popýtam svojho dr. a snáď mi pomôže sa rozhodnúť.

Ja som o Čaradskom počula dosť zvláštnych kritík. On je už straší? lebo vraj niekedy ordinoval tu u nás a veľa maminiek sa na neho sťažovalo. Ale možno len zhoda mien.

mery.maja
19. júl 2009

Andrejusa ano to je caradsky,ja by som u neho tiez nechcela rodit aj ja som na neho pocula viac zleho ako dobreho ale osobnu skusenost nemam tak neviem...

woman cakas uz tretie dietatko je to ine ako ked niekto ocakava prve a dokopy nic nevie tak je logicke ze sa chce poradit...a ty asi tiez nemas az tak vela volneho casu ako som si precitala sa ti cudujem ze stihas sem chodit davat take rady 🤐

dandulik blahozelam k dievcatku...ja som tipovala chlapca s lenkou 😵 nevyslo nam to....nech ste obe zdrave 😉

bubulik
19. júl 2009

Ano Caradsky je uz starrsi. myslim si, ze to nebude zhoda mien. Vlastne to bol on, ked bol primarom v To, kto spropagoval nemocnicu, zaviedol porody do vody, snazil sa urobit baby friendly hospital. ja si myslim, ze sa mu tam toho vela podarilo urobit. Ja som rodila teraz a aj v roku 2007 a naozaj vzdy vsetko ok. 😉 😉

janka5861
19. júl 2009

Woman , myslim si ze ten prispevok si mohla napisat niekde inde a nie do tejto temy ..... bolo to trapne....

andrejusa
19. júl 2009

Rodili ste niektorá do vody? ja som niekde čítala, že v tom nieje žiaden rozdiel ani pre mamču, ani pre bábo a už si presne nespomínam, ale tušim o tom tiež neboli písané chvály... to je tak 100 ľudí, 100 chutí.
A čo je ten baby friendly hospital?

noemi01
19. júl 2009

ahoj tak rodiť v partizánskom je určite vyhodnejšie aj kôli tomu že ocinko si pôrode nič neplati za vlastne divadlo a za nadštandart sa neplati až tak moc
a neviem ako je to v Topoľčanoch ale v PE su neni žiadne špecialne inkubatori keby bolo treba
Ja rodila vPE a super sestričky starali sa o mňa stale od rana do večera a a primar je jeden mili človek a dobry odbornim bohužial koncom roka odchadza
a kto pride namiesto neho neviem ☹
ja som uvažovala tiež nad večšou nemocnicou ale nie!!! ostanem v PE ved mi ide hlavne aby sa pekne o nas starali a vo večšich miestach nemaju na to čas lebo to tam ide ako na bežiacom pase

to.beruska
19. júl 2009

babulik ja som tiez myslela,ze to je pre gynekologiu,ale teraz ked som bola v nemocnici tak tam bola mamicka s malym.
na porod do vody:rodila tam teta aj jedna znama.kazda rodila uz druhe a povedali ze keby maju trete tak tiez do vody.ale tam sa moze len ked si celkom v poriadku ked sa nemylim.
a co sa veru tyka caradskeho veru sto ludi sto chuti.ja zase co som pocuvala na terajsieho primara tak rodit by som nechcela pri nom.ale kamaratka pri nom rodila pred dvoma tyzdnami a bola spokojna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre