Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

bubinko83
6. mar 2012

@jarabica123 ja som rodila v TO predčasne ale už by som tam viac nerodila po tejto skusenosti ,ale to je na dlho. Proste nemam dobre skusenosti ani z gynekologiou ani z porodnicou .Až na par zlatych sestričiek a doktorku Kerokovu tak nula bodov.

jarabica123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
krajmary
7. mar 2012

Rodičky držte sa a sa zotavíte napíšte nám čakateľkám čo a ako.
Prvé dve sekcie mi spravili v Humennom, tretie som vypytala rodiť v UK a podarilo sa bez komplikacii. Chodím k Trizmovi, i napriem mojej dobrej skusenosti s porodom, hľadá dôvod na sekciu, veď na Slovensku dve sekcie sú dobrý dôvod.
Prajem si bežný pôrod, chcem šancu.

kkl82
7. mar 2012

@poska28 ahoj, ja som sa prave vratila z tejto porodnice a plienok som potrebovala cca 12 na den. na zaciatku maly spotreboval menej, ale po tretom dni sa rozbehol. staci ti doniest tak cca 20 plienok zo zaciatku (to bude tak na 2-2,5 dna), aby si nemala vela tasiek a potom ti dalsie mozu doniest, ked pride manzel alebo rodina na navstevu.

kkl82
7. mar 2012

@bubinko83 viem o tom pripade, ale myslim, ze svoj stav zanedbala aj rodicka sama... ja som prave v to odrodila a aj napriek problemom a nutnej sekcii na poslednu chvilu si pristup personalu a starostlivost nemozem nevynachvalit. vsetci boli mimoriadne pozorni, starostlivi a mili, ci uz lekari alebo sestricky.

bubinko83
7. mar 2012

@kkl82 a ako sa zanedbala ta rodička? To ma zaujma.

stanislavao
7. mar 2012

@krajmary ale viete v com je ten problem? ze pri predchadzajucej sekcii, dokonca dvoch mozete mat oslabene steny maternice a moze sa vam rozthnut. potom by ste aj tak neodrodili, museli by vam robit sekciu, hrozilo by vam vykrvacanie, celu maternicu by vam museli sit, ak by to nevydrzala. iste ze, vy chcete sancu rodit klasicky, ale nebudte az "prislis statocna" a odhodlana. prepacte, nemyslim to v zlom, len lekari sa chcu vyhnut takejto pripadnej situacii.

ketrin34
7. mar 2012

Ahojte, chcem sa pridat k vasej teme...ja som z Topolcian a rodila som v TO 2x. Prvý krát som nevedela do coho idem, ale bol pri mne vtedy este primar Mudr. Čaradský a bol velmi dobry, mily, ochotny a ako prvorodicke mi velmi pomohol a navyse môj syn mal porodnu vahu 4720 g 🙂)) nastrihnuta som bola velmi, ze som si nemohla sadnut ani na pol zadku este dva tyzdne...ale ako prvodicka a dieta s takou vahou som porodila bez problemov, lebo som mala pri sebe vyborneho odborníka. Druhy porod bol tiez v TO, ale to som si uz dala epiduralku, to sa neda porovnat, rodit bez nej a s nou...nic, vobec nic, ziadna bolest, ziadne kontrakcie, nic som necitila, vtedy, pri druhom porode som mala pri sebe Mudr. Kerekovu a samozrejme, aj ju mozem len vychvalit.....setricky, aj vsetkych naokolo...odvtedy preslo uz 8 rokov a idem v septembri zase a neuvazujem nad inou porodnicou, iba nad TO!!!

krajmary
8. mar 2012

Tu som skusenosť opisala viac, viem čo je ruptura a riziko, skus pozriet a posudit, ale viem aj ze kazde tehotenstvo je nove a oj porod
https://www.modrykonik.sk/forum/zdravotne-problemy/mam-ist-na-3-porod-po-2-cisarskych-rezoch/
Nechcem tlaciť na pilu, len šancu

adriana15
11. mar 2012

@bububu123187 No ja hovorim o lekaroch a nie o Vas baby.... jasne ze ak by aj mne povedal lekar ze nepocuje ozvy a ma obavy a chce cisarsky tak by som sa mu nebranila. Len je to trochu smutne ak ta do toho lekar donuti z dovodu ze mu to je pohodlnejsie a rychlejsie riesenie... 🙂 Ja idem rodit druhe a chcela by som do vody, uvidime ako sa to vyvinie 🙂

yokralovnayo
11. mar 2012

@adriana15 tiež som rodila pred 18 mesiacmi v To vo vani a veľmi odporúčam.. bola som pri Dr. Čaradskom, je skvelý odborník a veľmi milý 😉 takisto som sa pri ňom narodila aj ja pred 22rokmi 😀 😀

adriana15
12. mar 2012

@yokralovnayo Dakujem za spravu, ja velmi dufam, ze mi to do tej vody vyjde 🙂 Uz sa nato tesim. Dohodnuta som tiez s Dr Caradskym... Ako dlho trval porod do vody? Bola si nastrihnuta? Prepac ze sa tolko vypytujem, ja som mala prvy porod v zahr s epi... takze toto bude urcite intenzivnejsie 🙂

stanislavao
12. mar 2012

@adriana15 ak mozem aj ja vam odpisoviem. nastrihnuta som nebola, do vody som isla o druhej a o tretej som bola von, lebo babatko bolo na svete. mudr. caradsky je skvely, sestricky su skvele, voda je skvela.

yokralovnayo
12. mar 2012

@adriana15
termín podla MS som mal v stredu a v sobotu som bola objednená na vyvolávanie, ak by sa porod do vtedy nerozbehol. Ráno o 9tej mi zaviedol DR tabletku. Nemala som absotútne žiadne bolesti, len trošku taky pocit na konci pri kontrakciách... a oni mi všetci stále že ved KRICTE KRICTE !! 😀 ale mne sa nechcelo, niesom taká.. a naozaj ma to nebolelo... a nastrihutá som bola, nebolo to ani cítit, len to zašívanie bolo nepríjemné.. nebolelo to, len som cítila to tahanie.. ale dá sa všetko vydržať... celý čas som sa na maličkú tešila.. ani mi nedošlo že rodííííím 😀 teš sa iba na dietatko a bude to ok 😉 a dcérka sa narodila presne o 15tej ! bolo to rýchle.. vo vode som bola si hodinu a pol.... ale samotný porod bol rýchly.. a ja som hned po porode chcela ist na wc a oni ved že oddychujte :D .. ja som sa postavila, že idem na malu do sprchy ale pekne sa mi zatočila hlava som skoro zletela dole... tak som ešte 15minut čakala v posteli lebo som sa hadal aso sestričkou že na misu nejdem, ešte hned po zašivani... 😖 tak ma tam musela odviest.... 😀 a v sprche to bolo ok.... ak mas nejake otazky kludne sa pytaj... rada sa vraciam spomienkami do toho šťastného obdobia 😵 😵 😵

misenka3
21. mar 2012

Babenky sú to síce už štyri roky čo sa mi narodila malá, a vôbec nepatrím pod topoľčany som z dobrej diaľky, ale v tej dobe som počula na TO samé chvály, tak som šla vyskúšať. Ja mám na túto pôrodnica neskutočne krásne spomienky aj na pani doktorku Kerekovú ako prvorodička som porodila po 4 hodinách po podaní vyvolávacej injekcie, narodila sa mi dcérka ( nevedela som pohlavie ale po dcére som strašne túžila, tak sa mi splnil sen). Len jedna sestrička mala komentár, že prečo všetci chodia rodiť do To , ale keď jej urobilo radosť vyrozprávať sa tak nech si hovorí. Mne ked niekto povie topoľčany tak mám v srdci strašnú radosť, fakt len pekné spomienky, keby nebola tak ďaleko išla by som tam rodiť aj dvojičky( ale aj s druhým pôrodom som bola spokojná)

lululka555
30. mar 2012

ahojte baby chodite niektora k gyn.Silesovi? aky je? berie nove pacientky?

silvuskab
30. mar 2012

ja som rodila jún 2010, mala som íst do vody, no nakoniec to nevyšlo pre nepostupujúci porod, takže sekcia, ale spomínam len v dobrom, všetci milí, primár Čaradský perfektný, poradenstvo ohladom dojčenia, na izbe sme boli dve, mali sme sprchu, wc, poslednú noc sme boli vo vip izbe aj s manželom, jedlo mi priniesli priamo na izbu, niet o čom , porodnicu len a len odporúčam 😉 pri druhom opat Topolčany 😎

janinkad
1. apr 2012

@lululka555 neviem ci berie,ale dr.Košecká od neho odchadza a nové pacientky berie....je na poliklinike

janinkad
1. apr 2012

@janinkad a tu odporucam

bambulka1010
1. apr 2012

@lululka555 ja som chodila k silešovi, ale dala som sa od neho preč, ale nové pacientky berie stále

lululka555
1. apr 2012

@bambulka1010 ahoj dik a preco si sa dala prec,nebola si spokojna?

lululka555
1. apr 2012

@janinkad dakujem

bambulka1010
2. apr 2012

@lululka555 No ako nie že by som nebola spokojná, ale mala som také problémy že stále zápaly a taak. No on mi dal vždy len lieky a nejako to neriešil že z čoho to mám, ani krv nezobral. Tak som sa dala inej doktorke , ale to až keď som otehotnela, tak teraz neriešim tie zápaly bo v tehotenstve to je bežné. Ale mi hneď povedala, že keby sa mi to objavovalo aj po pôrode, tak to treba riešiť. A nie len liekmi. Takže tak. Ale inak sú tam aj sestričky milé a dokt. je docela fajn.

bbubinkaa
10. apr 2012

aj ja sa tam chystam... tak dufam, ze budem spokojna... *🙂

dulkagabulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zarabono
21. apr 2012

@adriana15 ahoj,chcem sa spytat,ze ako si si vybavovala caradskeho?ide aj ocko k porodu?treba k tomu cosi vybavit?

kkl82
27. apr 2012

@zarabono ahoj, odpoviem ti ja 😉 caradsky je na poradni v nemocke kazdu stredu rano, tak sa tam skus zastavit a dohodnut sa s nim. popripade zavolaj pani bolekovej (vrchnej sestre), t.c. najdes na stranke porodnice a ona ti povie, kedy mozes prist. ukazu ti aj porodnicu, ak mas zaujem. zazmluvnit sa da oficialne za tych 160 euro (tolko ako porod do vody), ine ti vybavovat netreba. mozes si ho vybavit aj "neoficialne", je to vsak na vasom zvazeni... ocka k porodu treba nahlasit, primar si da poznamku do tehotenskej knizky. zaplatite za to tych 16 euro az po porode, ak sa ocko zucastni. je dobre, aby mal tatinko aspon nejaku teoreticku pripravu, ak sa stretnete aj s pani bolekovou, ta sa vas na to spyta, ale nikto ho skusat nebude 🙂

zarabono
28. apr 2012

@kkl82 dakujem,no budeme musiet cosi vymysliet.predporodnu pripravu mu spravim sama 😀 tak este mesiac mam na rozhodnutie vlastne kam.inak ako si bola spokojna v to?

bajboj
29. apr 2012

@werka_t
prave koli sestrickam idem rodit do PE.Samozrejme cest vinimkam!!!Niektore sa tvaria ze tam robia za trest, a pritom maju jedno z najkrajsich zamestnani...

kkl82
29. apr 2012

@zarabono ja som bola velmi spokojna, aj napriek rozcarovaniu, ze na poslednu chvilu mi vypli napustanie vody do vane a museli robit sekciu ☹ personal uplne super, caradsky je trochu chladny, ale zas profesional. vsetky sestricky su uplne mile a starostlive, az na jednu vynimku na sestonedeli a jednu na novorodeneckom 😖 dalo sa vsak aj s tymito dvoma vyjst v pohode, ale zas treba prehltnut tie ich nadradene ksichtiky, starostlive boli aj napriek tomu 😉
mimochodom, chces rodit do vody alebo klasicky? ak klasicky, vyber si kerekovu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre