Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katren
27. máj 2010

Ja som zehlila iba prvykrat, tiez uz nezehlim. Plienky mame tiez pampersky, ale mam aj obycajne a tie zehlim. My ich pouzivame pod hlavu, lebo mame ekzem mensi na hlave...

yokralovnayo
28. máj 2010

@gilmorka tak ani ja nebudem.... 🙂 teraz sme prvy krat vyvarili a potom uz len prat... a je s tym aj vela roboty...

trdielko149
3. jún 2010

ahojte maminky uz som aj pisala do temy Topolcany ale vytvorili si sukromnu temu takze tu verejnu nik necita dna 16.9.2009 sa nam v tejto porodnici narodila krasna dcerka Emmka a kedze tam vtedy somnou lezali super "spolubojovnicky" najma Katka a Milka-zial neviem priezviska .. a este jedna vedla co bola na izbe ja som z Levic a ak ste tu niektora tak sa mi ozvite prosiiiim dakujeeem alebo ak vy poznate niekoho kto v tom case rodil a odchadzal 21.9.2009 tak sa mi ozvite do IP dakujeeeeem

gilmorka
11. jún 2010

dievcata, ako je to s rodnym listom? do kolkych dni ho matrika vystavi? Staci ked ho ide vyzdvihnut otec dietata ci treba oboch rodicov? Rozmyslam, co vsetko vybavi otec sam a kde vsade bude treba mna. A do kolkych dni musim obehat urady. Zoznam kde vsade ist, uz mam spraveny, ale neviem do akeho casu, napr. musim byt zahlasena na socialnej poistovni a UPSVARe kvoli prispevku a pridavkom. Neviem si predstavit behat so 6 dnovym babatkom po meste a vybavovat papierovacky. Ako sa to da zvladnut?

jankapiknova
11. jún 2010

gilmorka,nerob si stym teraz starosti, ja som tiež hnala muža hned po uradoch ale nemali ešte ani z porodnice papiere tak sme nakoniec aj tak šli spolu. A ked je pekne tak muž alebo babka ti budu v meste kočikovat a ty si pobehaš,nieje toho tak vela. Na socialke som bola len raz a bolo vybavene...da sa to zvladnut v pohode 😉 Držim palčeky a vela zdravička aj pre teba a aj malinke babo 😵

gilmorka
11. jún 2010

@jankapiknova dakujem 😉

frola
11. jún 2010

@gilmorka neboj ono sa to len zda ako strasne vybavovanie. moj muz ale vybavil tusim vsetko okrem uradu prace za jeden den. pozri si otvaracie hodiny vsade kam potrebujete ist napis mu to na papier a nech vybavuje 🙂
inak keby si chcela tak tu na tejto stranke mas podrobne vsetko vypisane co budes potrebovat: www.dietaaja.sk najdi si tam niekde ze "uradny simel"

gilmorka
11. jún 2010

dakujem, pozriem to

gilmorka
11. jún 2010

inak, už som na materskej 5 tyždňov a ešte stále mi nedošlo rozhodnutie o priznaní materskej 😠 Som zvedava, kedy mi ho mienia poslať.
takze tento text ma velmi "pobavil"
"Ak nastupujete na MD a chcete byť v II. pilieri dôchodkového poistenia, musíte to oznámiť do SP najneskôr do 30 dní od nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o priznaní materského."

frola
11. jún 2010

no vsak ono nadobne pravoplatnost s datumom kedy ti to poslu nie?

gilmorka
11. jún 2010

pravoplatnost este neskor, lebo mam aj cas na odvolanie sa, ak by som nesuhlasila s rozhodnutim. Ale akoze ta rychlost ma dojima, ze uz aj pomaly porodim a ani neviem, kolko mam matersku.

frola
11. jún 2010

zvykaj si 😀

gilmorka
11. jún 2010

no ved uz si 😀 stavim sa ze rozhodnutie mi pride 15.6. rovno aj s peniazmi na ucet. Aspon dufam, ze sa nikde nestala chyba a zamestnavatel odovzdal to, co mal. Len v ten den mam aj termin, tak sa mozno doma nedockam postarky 🙂

frola
11. jún 2010

neboj vsetko sa vyriesi. uz nech porodis a nebudes mat cas sa tolko tym zaoberat 😀 drzim palce

gilmorka
11. jún 2010

😉 dakujem

stastnevydatam
14. jún 2010

Ahojte, potesili by ma rady od vas baby, ktore ste uz v TO rodili... ja som z NR, ale laka nas porod v TO (teda verime, ze tam stihneme 🙂 ).... zaujima ma, ci ste lekara mali pri porode vybaveneho, alebo ste to nechavali na nahodu, ze kto tam bude? myslite, ze je lepsieho mat niekoho vybaveneho?? a ak mozete prezradit sumu, aka sa dava doktorovi- porodnikovi ak je vybaveny?? 😕
A este, ci je potrebna odsavacka mlieka, ci ste to vlastne vyuzili, alebo kupovali az vtedy, ked ste zistili, ze ju potrebujete? Dakujem za rady, sa nam to blizi, a verime, ze sa dobre rozhodujeme... 😉

frola
15. jún 2010

ja som porodnika nemala vybaveneho cize som nijake peniazky nedavala. a odsavacku som nemala ani by som zbytocne nekupovala dopredu. da sa odsat aj rukou keby si potrebovala a keby nahodou si mala nejaky problem tak potom ju v pohode kupis hned jak budes potrebovat

halintoa
15. jún 2010

@frola a nefrflali, že si ju nemala? Či vtedy nebola na zozname, čo treba priniesť do porodky? Lebo ja ju síce dostanem od kamošky, ale inak by som ju nekupovala sama od seba... A poštolky treba v porodke, alebo nie? Lebo ja sa chystám látkovať, takže som nemala v pláne ich kupovať, ale na zozname sú...

gilmorka
15. jún 2010

@stastnevydatam ja som si nikoho nezajednala.
Najnovsie info o porodnici ti budem moct dat mozno o par dni 🙂 dnes mam termin ale malemu sa von nechce, tak ak to nepojde samo, v pondelok mam nastup. Ale radsej by som, nech sa vypyta maly . Odsavacku mam kupenu Medelu pakovu, ale nie novu, ale na inzerat, 5 krat pouzitu,cize skoro nova, umyla som ju, vysterilizovala. Kupila som za 10 eur, nova stoji tak 40. Ak ju nevyuzijem, tak tych penazi nebolo za nu vela, a ak sa ukaze, ze ju budem vyuzivat casto, tak mozno investujem casom do elektrickej.
Mam znamu, co tiez nekupovala, ze jej donesu do porodnice az ked bude treba, ale tak jej to vyslo, ze ju nutne potrebovala a bol vikend a lekarne zavrete, tak ze poziciavali po rodine nejako.

divoska
15. jún 2010

ja odsavacku predsalen kupujem som sa rozhodla, radsej svoju novu a hadam ju aj vyuzijem neskor. na zozname je a predpokladam ze ked nemaju peniaze a boli zavreti nebudu mat na pozicanie a podla toho co som si robila prieskum posledne mesiace kazda baba mi tvrdi ze do porodnice treba.. a postolky na zozname su tiez, aj jedny mam jednotky aj dvojky ale neplanujem ich pouzit, hadam to preziju

frola
15. jún 2010

@halintoa nikto nefrflal. ja som ani zoznam do porodnice necitala takze neviem. ale nechapem preco by to tam malo byt ako povinnost. odsavacka naozaj nie je velmi potrebna, iba ked su nejake problemy. aj tak vacsine bab to odsavat nejde. najlepsia pomoc je odsavat po kvapkach rukou.
a co sa tyka postoliek tak som ich tam mala ale sestricka mi povedala ze to mam pouzivat az doma 😨
neviem preco asi aby nemali vela roboty s detickami. takze ich nebolo treba

lienocka15
15. jún 2010

ahojte, ja si tiež odsávačku nekupujem , zatial , keby nieco tak dokupim dodatočne... pri prvom synovi sa mi prsníky dost naliali mliekom ale stíhala som v pohode odsávat ručne a nebola to žiadna hroza 😉
poštolky mám zbalené , lebo sú na zozname ale tiez sa nechystám balit naširoko... pokial to budu vyzadovat v nemocke tak ano ale doma urcite nie 😝
ja mám termín uz nabudúci piatok, no bola by som najradsej keby som to uz mala za sebou.. malému uz aj dohováram, lebo v týchto teplách sa mi nenormálne začali nalievat nohy, vyzerajú ako také plutvy 😀 😀

andzi
15. jún 2010

@stastnevydatam ak si z Nitry tak sa ti úprimne divím, že chceš ísť rodiť do Topoľčian, ale budiž.

yokralovnayo
15. jún 2010

@halintoa ahoj 🙂 uz si sa bola pozret v To do nemocnice??

halintoa
16. jún 2010

@yokralovnayo Ahojčček, ešte nie, chcela by som až po 30tt - ten mi naskočil dnes 😝 a mm môže až v júli, lebo jún má vždy perný, takže tam skočíme na začiatku júla 🙂 .
@frola Ďakujem za odpoveď, tak sa na poštolky vykašlem 😝 , inak mám už všetko 🙂 či už doma, alebo zajednané.

pasta83
16. jún 2010

Ahojte chcem sa pridat k diskusii co do porodnice v Topolcanoch, ja som tam rodila pred troma tyzdnami a dost negativny zazitok tam mam z novorodeneckych sestier(iba z niektorych). Hlavne si nezabudnite pre istotu pribalit kojenecku flasku, prip.striekacku...na umele mlieko. Ja som ju nemala, lebo som o tom nevedela a ked som sla poprosit novorodenecke sestricky, ci by mi nespravili trosku umeleho mlieka, lebo maleho po cisarskom mi dali na izbu po 4 dnoch a este som nemala vela mlieka, tak ma vyslovene zhukla ze preco ju nemam, ze kde ju ona zoberie a tak. Nakoniec mi ju teda priniesla, ale to som uz bola na izbe a plakala ze co budem robit, bolo asi 23:00h., maly hladny, ja zdeprimovana.....Inac sestricky z porodnickeho oddelenia boli super aj cely personal. Ozaj a pytala som sa sestier ze preco sa uz na siroko nebali, ze preto sa uz zevraj nemusi, ze tie pampersky su vyrabane tak, ze to zevraj staci babetku na tie nozicky.

palculka
16. jún 2010

ahojte tak dnes ta poradna zase o.k., kontrola o týžden, aj vás tak rýchlo vybavovali? Len skontrolovali moč, tlak, ozvi plodu, a dovidenia 😉

gilmorka
16. jún 2010

@palculka tak to byva.

@pasta83 ja veru striekacku nemam, aj ked flasku mam pripravenu vysterilizovanu. Je lepsia striekacka? Porad. Isla som podla zoznamu porodnice, tak mam pripravenu flasku aj lyzicku.

palculka
16. jún 2010

gilmorka ako ideš rodiť? Do vody?

gilmorka
16. jún 2010

@palculka nie do vody, klasicky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre