Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

gilmorka
28. jún 2010

@andzi je aj jedna miestnost so samostatnym porodnym lozkom, videla som ju, ked som sa prechadzala po chodbe a predychavala bolesti.

gilmorka
28. jún 2010

@andzi a este, vo vzdycharni su tri postele vedla seba a stvrta je ta, kde sa robi to CTG vysetrenie, ci ako sa to vola ten zaznam, ozvy plodu a tak. Su tam fit lopty, rebrina, a nejaky kozenny vak. A v hygienickej bunke je sprcha.

gilmorka
28. jún 2010

baby co uz mate po porode, tiez ste mali potom take opuchute nohy? Myslim clenky.

andzi
28. jún 2010

@gilmorka už ste doma aj s malým?

danteska
29. jún 2010

@gilmorka nemali,mne praveze odpuchli vtedy..

dejnas
29. jún 2010

@gilmorka, viem, že po sekcii práveže dr. kontrolujú, či neopúchajú nohy... asi radšej zavolaj svojmu gynekológovi a pre istotu sa na to spýtaj

gilmorka
29. jún 2010

andzi ano, sme. aj som sa zabudla pochvalit, v nedelu rano nas pustili. ale je to narocne, nemam moc casu, vlastne ziadny. aj teraz jednou rukou drzim maleho a druhou pisem.
ja mam riadne clenky, ale doktor hovoril,ze je to normalne, lebo ze som bielkoviny dala babetku.
chcem sa este spytat na jednu vec, mam sa hlasit u svojej gynekologicky do troch dni od prepustenia. neviete ci staci dat prepustaciu spravu alebo to je na dlhsie? lebo neviem ako to zvladnem, cakat v cakarni dve hodiny.

andzi
29. jún 2010

@gilmorka tak to je super, opatrujte sa aj s malým. S tou gynekologičkou ti neporadím, skús jej zavolať a dohodnúť sa s ňou, lebo od malého predsa nemôžeš odísť.

gilmorka
29. jún 2010

praveze dnes som sa jej nemohla od jedenastej dovolat. to ma stve. zajtra ideme na ockovanie na TBC s malym, tak by som jej spravu zaniesla, ale ak budem musiet cakat do poradia na vysetrenie,tak to asi nezvladame tak lahko. Maly toho zatial moc nepospi, este si len hladame rezim a kym odhadneme, co na neho plati, je to tazke. Normalne sa bojim, ze celou cestou do nemocky a v nej, nam bude plakat. Aj vcera cely den nechcel spat, bolelo ho brusko este aj, tie koliky su strasne. Az vecer sa mu ulavilo a prespal v noci konecne 6 hodin, tak aj my sme spali, aj ked ja spim tak na pol oka, lebo zo spanku zvykne pmrncat a ja som hned hore a kontrolujem. Este ze mame monitor dychu, aspon viem, ze dycha. Ale bojim sa aj aby nezacal grckat a tak. No tieto zaciatky nie su sranda. Aj doktorka hovorila, ze prve dni sa nam bude zdat, ze len krmime, grgame, prebalujeme a stale dookola, kym bude nejaky normalny rezim. No a skuste pritom vybavovat urady a behat po doktoroch este sami so sebou. hmmm 😖

gilmorka
29. jún 2010

tak a uz mi zistili, ze doktorka ma dovolenku. Tak som aj rada, nemozem sa hlasit do troch dni, ked tam nie je. takze pojdem v pondelok. Tak drzte palce na to TBC, nech to nejak zvladneme. Kiezby tak maly chcel prespat cele doobedie 😖

andzi
29. jún 2010

@gilmorka máš dr. Pospíšilovú? Tá už má dlhší čas dovolenku zastupuje ju Privitzerová.

gilmorka
29. jún 2010

@andzi ano mam. ale to zastupuje len urgentne pripady, nie? a to ja nie som, predpokladam.

gilmorka
29. jún 2010

@andzi ta Privitzerová je kde? keby nahodou

andzi
29. jún 2010

@gilmorka privitzerová je na starej poliklinike na 1. poschodí, ale ak nemusíš, radšej k nej nechoď...len keby si mala niečo urgentné.

gilmorka
29. jún 2010

stehy si necham vybrat na oddeleni, ked tam uz ideme na to ockovanie. Takze v pondelok skocim tej mojej.

andzi
29. jún 2010

@gilmorka od kedy vlastne robí pospíšilová?

gilmorka
29. jún 2010

do 2.7. ma dovolenku. takze od pondelku

andzi
29. jún 2010

@gilmorka díkes 🙂

jankapiknova
29. jún 2010

@gilmorka - gynekologička ta prvych šest tyždnou uprednostni, musiš jej povedat že si po porode a automaticky by ta mala hned zobrat. 😉

danteska
29. jún 2010

@gilmorka ja som sa po 3 dnoch nehlasila...az po sestonedeli som sla na kontrolu..stehy mi vybrali tiez ked sme boli na TBC na ockovani.. neviem ci je to take dolezite sa hlasit u svojej MUDr ale tiez som to mala v prepustacej sprave. ..koliky su hrozne,viem presne co prezivas,my sme "bojovali" skoro do 4.mesiaca...ale moj maly nebol kojeny,tak asi aj preto..drzim Ti palce 🙂 najdete si rezim a bude to super 🙂

andzi
30. jún 2010

Baby, zaujímalo by ma ako robia v Topoľčanoch sekciu, či v úplnej narokóze ako v 19. storočí alebo robia aj spinálku. Ďakujem

bocenka
30. jún 2010

@andzi ja som mala pred dvoma rokmy úplnu narkozu a myslím že zatial sa tam nič nemenilo ale treba sa tam spýtať pre istotu

jankapiknova
30. jún 2010

@andzi - pytaju sa že aku chceš 😉 aj mna sa pytali 🙂

bocenka
30. jún 2010

mňa sa nikto nič nepýtal len šup na stôl a ideš do narkózy 😒 😒 😒
ale asi preto že už mali naponáhlo 😝

dejnas
30. jún 2010

ja som mala oba razy spinál... a samozrejme, že máš na výber, pokiaľ fakt nejde doslova o sekundy... vtedy je celková samozrejmá

gilmorka
1. júl 2010

Podla mna je na vyber pri planovanej sekcii. Ale pri urgentnych stavoch asi len celkova,tam neni casu. Moj maly mal malo kyslika,tak bolo naponahlo.
Inak uz mam vybavenu aj gynekologicku,bola tam,robila si asi administrativu. Doktor,co mi vyberal stehy mi poradil,ze s nou volal. A uz mame za sebou ockovanie tbc a dnes aj prvu poradnu.

stastnevydatam
1. júl 2010

Ahojte, pred niekolkymi tyzdnami som hladala info o porodnici v TO a teraz aj ja pridam nase pocity z TO nemocnice... do nemocnice sme prisli rano 18.6., od sameho zaciatku tam boli mile sestricky, pozrel ma doktor Hribik, bol velmi zlaty pocas celeho pobytu v nemocnici... Rodila som pri pani doktorke Rakosovej a musim povedat ze ten porod aj vdaka nej bol pre mna krasny zazitok... Nehovorim, ze nic nebolelo, ale ten pristup celeho personalu bol na 1...som stastna, ze sme to stihli do TO a nerodila som v NR !!
Pediatricka, sestricky, vsetko super... ale jedno teda negativum, upratovacka nam rano moc buchala 🙂

andzi
1. júl 2010

@stastnevydatam dr. Rakosová to je nejaká mladá nová? To meno mi nič nehovorí.

andzi
1. júl 2010

Moje dieťa je v 30tt stále otočené hlavičkou hore, takže obava zo sekcie je už dosť veľká, aj keď podľa slov lekára má ešte malá času dosť...tak preto si už priebežne zisťujem informácie.

divoska
1. júl 2010

tvoje dieta sa este urcite umudri ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre