Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

eeska
7. sep 2012

@katren nie, ja som nebola na CTG, okolo desiatej som tam nejako bola, predomnou bola jedna kocka a ta cakala na urbanca...akoze ja som s nim spokojna, je fajn, nemôzem na neho povedat jedno zle slovo, ale kedze budem rodit cisarskym, tak tam chcem predsa len niekoho skusenejsieho...ty si asi rodila normalne, ze?

katren
7. sep 2012

@eeska hej, obidvoch 😉
ja som tam bola o stvrt na jedenast.....

katren
7. sep 2012

@eeska ja som ho zas stihla akurat tak, ze Kerekova odchadzala a on isiel z operacky do ambulancie....

eeska
7. sep 2012

@katren ja som tam dosla okolo pol desiatej, to este vysetril nejake dve baby a potom odisiel, prisla kerekova a potom sa teda o chvilku zase prestriedali 🙂 ja som nejako po desiatej odchadzala....prosim ta, ako zvladas tehu s dvomi malymi detickami? ja som uplne K.O, cakam sice dvojicky, ale aj tak..ja si to ani len predstavit neviem, musiet sa teraz starat o male dieta, domacnost a tak...akoze toto obdivujem 🙂

katren
7. sep 2012

@eeska 😀 no musim, inu moznost nemam 😅 😉
hej, prestriedali sa tam vsetci doktori, co som tam ja sedela....bola tam Kerekova, potom prisiel Hribik a za nim ta mlada Kerekova a nakoniec aj Urbanec.....vsetci odisli a Urbanec tam ostal 😉
som sa rozpravala so sestrickou a ze mal den predtym ambulanciu do tretej a potom poobednu s nocnou a dnes tahal do dvanastej ambulanciu....ako klobuk dolu 😔

eeska
7. sep 2012

@katren a poradna byva presne do dvanastej? na buduci tyzden mam ist na sono, co sa chodi v 30 tyzdni a pasovalo by mi ist neskorsie, tak tam hadam niekoho stihnem 🙂 no inak poviem ti, maju toho dost, ja ich obdivujem...poradne, ambulancie, operacky, nocne...a pritom este byt mily a ochotny...ojoj 🙂

katren
7. sep 2012

@eeska nie, poradna je vzdy od deviatej do jedenastej....ale piatok je aj operacny den, takze ked maju vela operacii, tak robia samozrejme dlhsie....ale asi by som si zavolala, to mas najistejsie 😉

eeska
7. sep 2012

@katren a treba do porodnice vsetko co je na tom zozname? ty si mala aj svoje oblecenie pre babo, ci davaju nemocnicne a staci, ked si vecicky az na odchod domov donesiem? som sa dnes zabudla spytat 🙂 ale pokupila som dnes pre istotu vsetko co pisali 🙂

katren
7. sep 2012

@eeska 😀 😀 😀 ja som sa riadila inym zoznamom.....mala som svoje oblecenie pre babo, ale davaju erarne 😉 aj zavinovacku davaju ich 😉 ale bolo to take tvrde ako keby naskrobene ci co, tak som davala svoje.....

eeska
7. sep 2012

@katren a co si davala na oblecko? stacia body a kosielka?

katren
7. sep 2012

@eeska ja som mala take body zavinovacie a polodupky na nozky.....nasi neboli moc na zavinovacku, takze som ich mala stale rozbalenych 😉

katren
7. sep 2012

@eeska a ked mi ch brali sestricky na vizitu, tak ich vratili povyzliekanych, ze prosim vas prepacte, ale nevieme ich naspat obliect 😅 😀 😀

eeska
7. sep 2012

@katren no super, ja mam tiez len tie zavinovacie bodynka na zaciatok nakupene, prave z toho dôvodu, ze sa to lahko oblieka..teda aspon si myslim 🙂 oni sa to tam musia este naucit, su zvyknuti este asi na tie komunisticke erarne kosielky platenne :D

katren
7. sep 2012

@eeska aaaaaaaaaano, presne take tam su....takze cakaj, ze ti ich budu nosit povyzliekane 😀 😀 😀 😀

katren
7. sep 2012

@eeska aj ked, neviem ako prebiehaju vizity na normalnych izbach....ja som bola vzdy na VIP-ke na gynekologii o poschodie nizsie, takze mne chodili drobca brat na novorodenecke a potom vratili....

eeska
8. sep 2012

@katren tiez som rozmyslala nad VIPkou,bola si spokojna?aj si tam mala niekoho so sebou?

katren
8. sep 2012

@eeska ja som bola spokojna, navstevy mohli byt kedykolvek... mm bol iba pri prvom dietatku, pri druhom bol doma s malou, ale chodili stale za mnou a teraz neviem, ako to bude stihat 😀
ale tak priznam sa, mne by bolo niekedy aj lepsie, ze s malou nepride, bo to som bola potom ako doma.....on si oddychol a ja som bola s detmi 😅 😀 😀 😀 po tom tyzdni povedal, ze len debil a bezdetny mohol matersku nazvat "dovolenka" 😀 😀 😀 😀

stastnevydatam
8. sep 2012

@jarabica123 to co si zazila sa s hrozou citalo, prezivat to muselo byt strasne.. 😢 tie sestricky si asi neuvedomuju, ake nasledky to zanechava, ze ich pristup dokaze ovplyvnit aj dalsiu "chut, nechut" na dalsie tehotenstvo.. 😠
asi ma vplyv na ich spravanie aj pritomnost partnera pri porode, myslim si, ze su ochotnejsie.. aj ked pri tych kontrakciach partner najviac pomoze.. mne pomahal pri bolestiach, lahat, vstavat... nechapem, ako ta tak mohla nechat lezat!!!!! hroza... mne sestricka kazala, aby som stala, alebo kvocala, aby sa babo tlacilo von.. ked som mala kontrakcie, tak ma poslala sprchovat sa, nukala mi fit loptu.. no mala som pravy opak...

inak, ja som pred porodom, ako som si tu citala nazory na neochotu novorodeneckych sestier chcela vytlacit par nazorov na ne a dat im to precitat.. sak nech sa nad sebou zamyslia.. jednak som to ale nestihla, napadlo ma to v piatok vecer, v sob. som sla do TO. a mala som fakt stastie na sestricky, nemala som nijaky problem...
prajem vsetkym rodickam krasne zazitky z porodu!!!drzte sa

laura27m
8. sep 2012

Doktorka Kerekova mava poradnu v pondelok. Ja som sa z porodnice v To vratila pred par dnami. Co sa tyka doktorov a doktoriek na gyn. aj na novorodeneckom nemozem na nikoho povedat nic zle, (boli vsetci mili a ochotni poradit a odpovedat na otazky) az na primara. Jeho pristup bol otrasny! Co sa tyka sestriciek tak tie co sa starali o nas (rodicky) boli vsetky tiez ochotne a mile, ale tie co sa starali o deticky boli otrasne, az na nejake 2-3.

moon1979
8. sep 2012

@jarabica123 a preco si na nu nepodala sťažnosť? fu tak mňa by asi nezabudla v živote ... kks takéto píp načo to robia, ked ich to vôbec nebaví?

jarabica123
9. sep 2012

@moon1979 No lebo som taka blba, neznasam konflikty, len som neskor primarovi naznacila, ze sa mi nepacil pristup sestry na sale, a on len povedal, ze je skusena a ine sestry nemaju:( Je to smutne, ale dnes to tak funguje. Drzia ju tam jej skusenosti a je si ista, ze ju nevyhodia, kvoli tomu, ze tam nema kto robit:(

jarabica123
9. sep 2012

@stastnevydatam mne partner pri porode nebol, lebo ten by odpadol, etse by mi len chiraflexku zaviedli🙂)) Ale cakal cely cas na chodbe, bola so mnou mladsia sestra, a ta to zvladla super, som stastna, ze som ju tam mohla mat, Ku koncu ma tak povzbudzovala, bez nej by som to nezvladla. Len ma mrzi to, ze som mala dost komplikovany porod, a ona este nerodila a ked chuda videla, co vsetko to obnasa, tak neviem ci bude chciet niekedy rodit. A to som si myslela, ze budem rodit rychlo🙂 Som cele mesiace makala, nelezala som s vylozenymi dohami, mala som skoro bezproblemove tehu a vidis🙂 Aj tak sa vsetko komplikovalo. a mas pravdu, ze nie vsetky sestry, co sa starali a babatka boli super, ale s porovnanim s tou na sale, tieto boli anjeli🙂))

moon1979
9. sep 2012

@jarabica123
chapem, ale pacienti všeobecne robia zle, že si nechajú od personálu ... keby si sa do nej obula a narobila s ňou trošku cirkus (predsa ako zdravotnik vieš, že klystír sa dá podať aj normálne a nie vraziť hadicu do zadku, že ti víde krkom) tak si myslím, že by si tak nedovolovala a hned jej oznámiť, že pokiaľ sa nebude správať profesionálne a dodržiavať chartu práv pacienta, tak sa jej postaráš o problémy ... proste v takýchto situáciách netreba byť ticho, lebo to nikdy neskončí a všetko to pôjde na úkor pacienta ... netreba nechať so sebou zaobchádzať ako s handrou, veď aj k zvieratám sa ZOO technici správajú ludskejšie ....
ja tiež neznášam konflikty, ale bohužial niekedy sa veci v našom zdravotníctve nepohnú vpred, pokiaľ človek neurobí poriadne prefuky 😠

lujzzicka
18. sep 2012

Babule neviete mi poradiť som z Ba a chcem ísť rodiť do TO,lebo v našich nemocniciach mi nechcú vyhovieť rodiť prirodzene.Kolko stojí cca pôrod do vody,izba aj s manželom,čiže nadštendart a ako to tam funguje.Písala som tam email ale ešte mi nikdo zatial neodpísal.Dakujem 😉

kkl82
18. sep 2012

@lujzzicka komu si pisala ten mail? treba pisat vrchnej sestre bolekovej, ona odpoveda do par minut 😀 porod do vody stoji 166 euro, manzel pri porode myslim 16,60. izba nadstandard 33 eur na noc. a aky je dovod, ze ti nechcu dovolit prirodzeny porod, ak sa smiem spytat?

katren
18. sep 2012

@lujzzicka a mala si predtym cisarsky??ci preco ti nechu povolit?
Lebo na minulej poradni co som bola, tak som stretla maminku co mala predtym cisarsky a nepovolili jej prirodzene...isla rovno na interne a anesteziologiu na vysetrenia.... 😒

moon1979
18. sep 2012

@lujzzicka
ja by som to neriskovala ... ruptura maternice sranda nie je ... ak nechcú povolit druhý pôrod prirodzeným spôsobom tak asi majú na to dôvod ... v akom stave máš vnútornú jazvu vieš?

katren
18. sep 2012

@moon1979 ale este nenapisala, dovody 😅

moon1979
18. sep 2012

@katren
a tie zrejme majú opodstatnenie, ked ju odmietaju odrodit prirodzene 🙂 uvidime co napise 🙂

lujzzicka
18. sep 2012

@moon1979 zle sme sa pochopili,ja som prvorodička a chcem rodiť prirodzene metodou Hypnopôrodu ale u nás to nejak nechcú akceptovať,a už vôbec nie môj pôrodný plán.Písala mi jedna mamička že v TO je táto možnosť a ona tam takto rodila a že super.Dakujem za všetky odpovedee 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre