Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

divoska
29. jan 2010

dakujem baby, o epiduralku mi ani tak nejde, to si skor vravim ze je na ulavenie zene, a myslim ze porod ako taky to neovplyvnuje /a okrem toho do vody by mi to asi aj tak nepovolili - vyvedte ma z omylu/, ale rozhodne by som ale rada aby mi nikto nepustal vodu nasilu a nepichal mi oxytocin len kvoli tomu aby to bolo rychlo hotovo /na dohodnuty termin/, alebo ked sa to hodi im do programu. proste by som preferovala ze ked to pride tak to ma byt a doletime tam vtedy. toto mi pripada pre mna najdolezitejsie. takze nechcem az take scifi? to mi odlahlo. mozno potom budem lutovat ze to mohlo byt rychlejsie alebo co, ale nejak to zatial citim takto 🙂

catyka
29. jan 2010

Ahojte dievcata. Chcela by som radu. Funguju v nemocnici v TO kurzy predporodnej pripravy? Na ich oficialnej stranke som nic nenasla, ale na inej stranke hej
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=886&...[cmd]=SINGLE&tx_rtglister_pi1[uid]=19
Nechodila tam nahodou niektora z vas? Aby mi trosku blizsie napisala, ako to vlastne funguje, kedy a kde to byva a tak.
Dakujem 🙂

katren
29. jan 2010

Catyka, ja som tam chcela tiez chodit, volala som tam na to a oni ze uz daaaaaaaaaaaaavno nic take nerobia a ani nebudu ☹ Takze nemocnica nic. Ja som chodila nakoniec u nas.
Neviem odkial si, ale ja chodim k dr. pospisilovej a ona ma na nastenke napisane, ze robia take nieco, tusim kazdy piatok vo Vitalise. Ale neviem od kolkej. Skus sa pozriet tam 😉

kajiq
29. jan 2010

Baby dakujem 🙂 aa konečne maju povolene aj navštevy 😝

Dejna tu hadičku tam ešte mam, asi tam behnem až ked prestanem krvacať..a ty si to tiež mala? A ked ti to vyberali nebolelo? A pri druhom si to nemusela mať? Lebo som čitala že ked už to raz je tak potom sa to robi pri každom tehu.. 😖

katren
29. jan 2010

Tak to som rada, ze uz su povolene navstevy 😉

dejna3
29. jan 2010

catyka, prípravy sa robia teraz len vo vitalise, každý piatok, len neviem, o koľkej...

kajiq, ja som bola trošinku "iný" prípad... hadičku mi tam museli dať už v 9tt (zrejme hormóny mi to celé zblbli), ale robila mi v tele veľké problémy, tak asi v 19tt ju zasa vybrali....
obvykle to vyberajú hneď, resp. pár dní po pôrode, je to nepríjemné, ale nie až tak, ako, keď to tam pchali 😝

tiež mi hovorili, že pri ďalšom tehu, to môžem znova očakávať, no zatiaľ sa, našťastie držíme, snáď už dobojujeme bez nej do konca😉

zavádzali ti to v TO?

catyka
29. jan 2010

Dakujem holky. A do Vitalisu ste niektora chodili? Ci to je aj uzitocne. Nie som priamo z mesta, takze by som mala komplikovanu dochadzku, preto vaham.

kolienko
29. jan 2010

kajiq gratulujeme...k zdravému samkovi...a mamine prajeme vela mliečka a spoločných stastných chvíl.... 😵

ja stále postarom. dnes som bola na vysetrení a trosku krvácam, aj to bolelo a dost, ale neva, uz to mam za sebou a chcem, nech uz je aj pôrod za nami....nech uz mam krpca pri sebe...a sme domka...
kto ta nakoniec rodil?? a epiduralku ti zavadzali na prvý krát a asi kedy, ked si si poziadala?? ako prebiehal pôrod. no priblíz trosku a samozrejme ma zaujíma, či to bolo az také hrozné a bolestivé, alebo dalo sa.....????
a čo kojenie? čo v nemocnici, aký je tam personál??
mna teraz vecer bolí brucho a aj často tvrdne, ale dúfam, ze do zajtra vydrzíme......

pavucica3112
29. jan 2010

divoska oni nevyvolavaju ked sa im to hodi do programu.oni si len nemozu dovolit nechat prenasat dlhsie ako 5dni po termine.ved potom uz starne placenta a dieta prestava byt vyzivovane urcite by si nikto nevydupaval aby mu to nevyvolali.

kajiq no vidis uz to mas za sebou gratulujem a teraz si uz naplno mozes uzivat mamickovske povinnosti 😉

kolienko
29. jan 2010

pavucica, presne tak. plne s tebou súhlasím...
ja mam dva termíny a hoci mam ten druhy az 31.1. dokt. sa bojí nechat ma dlhšie čakat, lebo placenta dozrieva a aj malinky ma zevraj velmi malo miesta a tlačí na nu a aj prietoky sú velmi dôlezité, mnozstvo plod. vody....takze oni si to nevyberaju podla seba. tiez by som nerada vyvolávala, ale ked bude ohrozené dieta, tak prečo čakat a riskovat. jednej znamej sa malý nalogal zelenej vody a je v Nitre, druhej ho museli ozivovatz, lebo mala starú placentu a prestal dzýchyt...takze byt lekárom, tiez si neberiem na seba zodpovednost a nenechám to čakať dlhšie ako 5 dní

divoska
30. jan 2010

dakujem moc, jasne ak sa prenasa rozumiem, len mi to tu uz prisaham tak pripadalo ze pomaly vsetky holky co poznam okolo isli do nemocnice na dohodnuty termin a porod im "vyvolali" a to mne sa nepaci. a tu je tiez kopec prispevkov o vyvolavani tak mi to uz vyzeralo na nejaky trend pomaly. preto som rada ze ste ma vyviedli z omylu a dakovala.

frola
31. jan 2010

divoska: ja som povodne tiez chcela bez vyvolavacky ze snad to z BA stihnem ked to pride. jasne ze je to lepsie ale nakoniec mi lekar ponukol vyvolavacku v termine a ja som zhavo suhlasila, lebo posledny mesiac som mala strasne bolesti. uz som sa nevedela hybat, lezat, sediet. uz to bolo utrpenie, takze vyvolavacka bola v mojom pripade vykupenie. ale keby som sa rozhodla cakat nikto by ma nenutil!!! to bolo moje rozhodnutie.

dejna3
31. jan 2010

ja som bola tiež za vyvolávačku "vďačná"... prenášala som už týždeň a cítila som sa veľmi zle... nemohla som poriadne dýchať, mala som rýchly pulz a bola som veľmi naliata vodou - za ten posledný týždeň som pribrala na váhe asi 2kg 😝 😝
jasné, že každá si želáme, aby to šlo všetko pekne hladko samé od seba... realita je však často iná 😔
divoska, a kedy máš TP?
tak držím palce 😉

divoska
31. jan 2010

jo, sak teraz sa mi vyskakuje, uvidime potom. kazopadne zatial mam este taketo idealisticke predstavy ;) dejna, dakujem, zatial nemam praveze to je ta sranda 🙂 ale uz dlho mam vytipovane topolcany kvoli vode. frola hej verim, ja som rozmyslala ze ubytovat sa niekde v okoli, a potom ti mi trklo ze svokrovci maju v blizkosti chalupu tak sa tam mozno na posledne tyzdne odliefrovat a potom zobrat taxik abo ma tam hodia, takze s tymto stres zatial nemam, bo neviem ci by som to riskovala po tej nasej slavnej dialnici ktora je ucpata a zahavarkovana aj bezne...

kolienko
31. jan 2010

Tak ja sa hlasim , stále kinderko a zajtra nastup do pôrodnice...ráno nalačno kvôli vysledkom na cisarak a uvidí sa , čo povie lekár, či bude vyvolávačka, alebo sa bude este čakat par dní...kríze ma bolia, zatcha odisla v sobotu večer a sem tam ma zabolí brucho ako na krámy, ale nič moc...
zajtra uz dúfam, že o takomto čase budem vidiet svojho drobčeka ..... 😉 držte palce... prajem pekný týzden.....

katren
31. jan 2010

My drzime palceky a ked sa bude dat, dojdeme kuk Filipka 😉

dejna3
31. jan 2010

aj my držíme palčeky 😉

katren
1. feb 2010

kolienko uz ma Filipka. Narodil sa dnes s mierami 3980g a 50cm 😵 cisarskym rezom 😉

dejna3
1. feb 2010

gratulujeme a želáme veľa veľa zdravíčka obom 😵 😵 😵

lula123
3. feb 2010

aj ja sa pripajam k gratulacii.!nevie mi niekto poradit ci je lepsie rodit klasickym sposobom alebo porod do vody?som prvorodicka termin mam 23.6.2010budem rodit v TO.no neviem sa rozhodnut.skuste mi niekto pomoct s rozhodnutim.vopred vam dakujem.

frola
3. feb 2010

ja si porod do vody zastavam vsetkymi 10timi
ale rozhodnut sa musis sama.

pavucica3112
4. feb 2010

ja som chcela tiez do vody ale moj gynekolog hovoril ze ma pacietky co rodili do vody a budu mat problemy do konca zivota tak som od toho upustila a som rada ze som tak urobila lebo som mala problemy pri porode a aj tak by ma z tej vody poslali von takze by to bolo zbytocne.

gratulujeme aj my k Filipkovi.....baby ale nas tu je stale viac mamiciek 🙂

katren
5. feb 2010

pavucica, ved to sme chceli, nie? aby sme boli mamicky 🙂

divoska
5. feb 2010

😀 😀 ja som o vode presvedcena odkedy som o tom prvy krat pred nejakymi 10 rokmi pocula, a doteraz sa nikomu nepodarilo ma odhovorit, a detto mnou nepohne ani to ak by mi moj doktor povedal ze mam ist radsej normalne. jedine ma bude mrziet ak by mi to nedovolili alebo by ma museli vytiahnut. co sa verim nestane.

mima
5. feb 2010

ahojte, mozem...?
tak ja som 1x mala vyvolany porod, do 3 hod.bol maly na svete prir.cestou, uz ked som ho manz.ukazovala cez okno, tak som mu povedala, ze v pohode aj dalsie...no a moje 2 dieta prislo na svet velmi rychlo, do nemocnice sme prisli cca o 7.30 rano, bolesti / mimochodom mierne, obcas take boli aj v 3.trimestri teh.tak som nevedela ci ist al. nie, kedze 1.porod mi vyvolavali / mi zacali asi o 6.00 hod.a uz o 7.50 hod. bol maly na svete tiez prir.cestou, takze len tat tak sme to stihli, aj 3. by som volila prir., kazdy ma sice iny prach bolesti, ale verim, ze tak je to najlepsie

dejna3
5. feb 2010

hehe, mima, tebe sa to rodí, keď máš také rýchlovky 😀 😀 ... len žiaľ, nie vždy je to o prahu bolesti 😒

mima
5. feb 2010

ved ja viem, len som chcela vniest aj trochu pozitiva 😎 , nie vzdy su to muky, a nakoniec tie nase drobce za to stoja, no nie... 😉

dejna3
5. feb 2010

jasnačka 🙂 niektoré ženy majú to šťastie a ozaj rodia jak staré cigánky 😀 ... bez urážky - ja len konštatujem, s tichúčkou závisťou 😅 😉

pavucica3112
5. feb 2010

ano katren to sme chceli 🙂
mne doktor o tej vode povedal ze on by sa do takej hnusnej spinavej vody narodit nechcel a su deti ktore potom maju ekzemy a sestricky v nemocnici ze ak si zeny myslia ze to boli menej tak su na omyle. ale to je na kazdej aby sa rozhodla sama bohuzial ziadna dopredu nevie ci bude mat bezproblemovy porod alebo nie.

mima
6. feb 2010

tak tak babulky kazda sme ina, keby ste vedeli nam na gympli ucka biologie pustala vtedy este na videu porod a opisala to ako strasny zazitok, co od nej ako od zeny nebolo bohvieco, a ked som isla 1x rodit som si na to spomenula, ale povedala som si, ze sa nebudem stresovat, ked este ani neviem co ma caka, to je ako s jedlom al. inymi vecami, kym si to nevyskusame same, tak nevieme ako to chuti, preto nedajte na slova druhych, u kazdej to bude stejne inak a kazda z nas to bude prezivat inak a musi si tym prejst sama, kazdopadne treba mysliet pozitivne, vo chvili ked uvidite ten svoj malicky zazrak, na vsetko zabudnete, aspon u mna to tak bolo a je to tak dodnes... 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre