Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

audreyd
5. jún 2008

weroni, nemusíš na príjem, šup rovno do pôrodnice hore, kde sú tie big dvere s bocianom 😀 tam zazvoníš na zvonček "príjem rodičiek" a je to 🙂 už odtiaľ vylezieš až s bábenkom 🙂

katinka0000
5. jún 2008

audreyd a kde v TT?

tanaba
5. jún 2008

weroni to ste si vybrali pekne datumiky 🙂 Len ten piatok 6.6. si este vyber aj dobry cas, ked uz budu cesty volne 🙂

Ja mam pred sebou este mesiac.

audreyd
5. jún 2008

katinka UCM FMK 🙂

katinka0000
5. jún 2008

ja STU-cka. uz si skoncila? ja som teraz v 6. rocniku. v januari mam statnice. u nas sa externe studuje 6,5 roka.

audreyd
5. jún 2008

hej, pred piatimi rokmi 😉
držím palce 😵

zabkatt
5. jún 2008

weroni tak to ti závidím, ja sa už neviem dočkať, kedy maličký bude vonku také mám bolesti brucha stále ☹

weroni
5. jún 2008

audrey: to fakt? tak dik 🙂 aspon nebudem zabijat cas tam dole na prijme 🙂

tanaba - no radsej tu nedelu ako piatok skrz cesty 😀 inac dnes mi aj doky povedal ze sa stale vobec neotvaram hoci mimco je uz riadne nizko takze sa mu tam lubi 🙂 som mu povedala nech si to brusko uzije lebo je tam iba raz v zivote tak asi poslucha 😀

zabka - no ono si vsimam ze vela zien to ma uz dlho pred porodom - ja som uplne mimo vsetkeho "typickeho" 😅 😀

soni78
5. jún 2008

weroni, audreyd aj ja som este stale 2 v1 🙂 ...bola som vcera na vysetrenie v nemocnici, a tym ze som stale chora tak sme to odlozili 😠 ..weroni ja som na 1cm...a tiez cakam bud na zajtra 6.6. alebo potom v nedelu vraj uz na 99%....tak uvidim zajtra ci sa to nejak zmenilo...lebo mna uz tiez vsetko boli, tvrdne mi stale brucho...a zle sa mi spi...ale ja uz som nastastie v TO, tak sa nemusim bat cestovania....ale ta mala sa tam tiez dobre drzi, potvorka...no weroni, nakoniec sa fakt asi stretneme... 😀 😀 😀

soni78
5. jún 2008

weroni a inak ti zavidim tu pohodu a to ze sa citis super, ja som sa tak citila pred prvym porodom... 😉

audreyd
5. jún 2008

baby, horúci kúpeľ, toršku červeného víkna a romantiky 😵 a porodíte hop šup 😵 😀

weroni, no napr. o polnoci by si na príjme asi ťazko niekoho našla 😝 úúúúúúúúúplne prázdne chodby...

katinka0000
5. jún 2008

mna toto vsetko caka tak o cca. 10 tyzdnov. audreyd myslis, ze to pojde tak lahko? kiezby si mala pravdu.

audreyd
5. jún 2008

teda píšem ako by som si toho vínka dala ja 😝 sorry...

no spýtajte sa doktora, prostaglandíny pomáhajú spustiť pôrod 😵

katinka0000
5. jún 2008

audreyd neviem, ci by som to skusila. asi by som sa bala, dat si vinko. este sviecky, dobra vecer a cista romatika. 😀

katinka0000
5. jún 2008

weroni: akurat som si pozerala tvoj album. ty si bola pred tehotenstvom inaksia palicka. asi ti to aj prospelo trochu pribrat. pristane ti to.

weroni
5. jún 2008

kati: 😀 veru veru dik, konecne som nabrala nejake normalne ludske tvary 😀 len verme ze mi daco z toho ostane aj po porode 😅

audrey: vraj staci troska posexovat 😀

soni: no ja za tu pohodu a super citenie sa dakujem kazdy den Bohu 🙂 lebo ked vidim niektore baby chudatka ako to musia odtrpiet... velmi som rada ze sa tak super citim 🙂

inac mna manzel nahovara nech zajtra zavolam do To a spytam sa ci pre istotu nemozem prist v sobotu tam uz lezat 😅 chudak ten je viac vystresovany z toho bliziaceho sa porodu ako ja 🙂 ani nie tak z porodu samotneho ako z tej cesty tam a ja sa tym vobec uz nezaoberam 😅

katinka0000
6. jún 2008

weroni: no neviem, mozno nechas v nemocnici nejakych 11-12 kg (moja kamoska tak nechala) a tych par kg zhodis pri kojeni. potom budes na tej istej hmotnosti ako predtym. ale ved nevadi, vies kolko bab by chcelo byt takych chuduckych ako ty?

weroni
6. jún 2008

kati ano a kolko bab by chcelo denne pocuvat od manzela ze "ty mozes ist hrat komparz do filmu o koncentracnom tabore"??? 😅 😀 😀

staxa
6. jún 2008

Ahojte mamičky,

ja si na lepšie otváranie a zmäkčenie pôrodných ciest budem od 38tt dávať homeopatiká a pijem už aj malinový čaj, počula som že bylinkový kúpeľ a teplé vane pomáhajú tiež. samozrejme na prvom mieste je sex -)).

weroni pýtala som sa pôrodnej sestri u nás na to odtečenie plodovej vody a tiež mi povedala, že aj po odtečení stíham TO. s tou plodovou vodou je to ževraj tak, že je predná plod. voda, ktorá odtečie doma a zadná plodová voda, ktorá až neskôr. kamarátka mi povedala, že ona si ani nevšimla, že jej vôbec začala odtekať plod. voda, myslela si že si v noci cvrkla a až v nemocnici jej to povedali. takže s tou plodovou vodou to vyzerá dosť zaujímavé. sestrička mi ešte povedala, že dôležité je sledovať kedy oddýde zátka a potom máš nejakých pár dní do pôrodu 🙂)

pekný deň.
s.

audreyd
6. jún 2008

a čo myslíte, tie prostaglandíny sa odkiaľ berú, hááá?! 😎

mne začala plodová voda odtekať o 1,30h a porodila som o 12,25h (syna), takže máte časúúúúúúúúú 😀

silvia83
6. jún 2008

ahojte kočky, len otázočku budete si kupovať aj tie nepremokavé podložky do nemocnice pod seba? Nie som si istá či to v To davajú, ďakujem 😉

melory
autor
6. jún 2008

nam to nedavali, tak si radsej zober na prve dni.

katinka0000
6. jún 2008

weroni: ale urcite je lepsie byt chuda ako pri tele. a to mas taky dar, alebo sa aj trochu obmedzujes?
audreyd: to si si teda vytrpala toho dost.

katinka0000
6. jún 2008

silvia: ano ja si to budem kupovat urcite (aj do nemocnice aj na doma).

silvia83
6. jún 2008

aj mavate také bolesti v podbrušku a v križoch? Pekne ja včera , a veru mi riťku zcvrklo, ale bol to len taký planý poplach, som zvedavá kedy to na mna dolahne

audreyd
6. jún 2008

katinka, ani nie 😉 bolesti začali okolo deviatej ráno a mala som aj epidurál, takže v poho 🙂 keď odtečie voda (resp. začne odtekať), neznamená to, že musia hneď nastúpiť bolesti...

audreyd
6. jún 2008

podložky do postele nedávajú. ja som mala kúpené tie na prebaľovanie babylove, minula som asi tri a teraz sa mi ostatné zídu napr na cestovanie, k doktorovi a tak... lepšie sa mi osvedčili ako tie klasika pod pacienta z lekárne 🙂 myslím, že aj cenovo sú výhodnejšie a hlavne sa nešmýkajú 🙂

soni78
6. jún 2008

weroni: ze lezat uz vopred ked nemusis??? nooo zato u nas to je naopak, skor ja som v takom ministrese, to cakanie ma nebavi🙂 ale lezat by so tam teda vopred nesla 😲
ja som bola opat dneska na vysetreni a stale nic, a taky pekny datum...tiez mame viac posexovat aby to prislo 😀 😀 😀
no nakoniec este budem prenasat...no toto 😝 😝 😝
inak som od dnes opat v BA - vraj to este tak lahko na porod nevyzera..aspon nie najblizsie 3 dni, takze weroni, cestovanie caka aj mna, budem tu asi do utorka do terminu a ak dovtedy nic, opat sa presuvam do TO a uz tam ostavam a dufam ze najneskor v stredu uz konecne porodim, tak mi strasne tvrdne brucho a tie kopance co mi mala dava...no mam uz aj dost 😀 😀 😀

weroni
6. jún 2008

tie podlozky - mam ich niekolko, jednu si uz teraz davam pod seba aj v noci - keby nahodou daco 😀 a mam aj v aute nachystane aby som nepremocila auto keby daco 😀

staxa: no dost si ma ukludnila takze to s tou plodovkou asi nebude take hrozne - ked aj zacne odtekat a hned vyrazim tak pohoda 🙂

katinka0000
6. jún 2008

audreyd: aj ja si chcem dat epi, dufam, ze mi to zaberie. a kde dostanem kupit tie podlozky babylove?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre