Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

mery.maja
4. aug 2008

ahojte,

dnes som sa teda objednala na to 3D do Topolcian a objednali ma na termín 3.9. a to mi sestricka povedala ze to je prví mozny termin 😀
Labelka ty si spominala ze pojdes,tak uz si bola?ake to bolo a ako to dopadlo?Sestricka mi aj povedala ze pokial by babo bolo nejak zle otocene zeby ho nebolo vidiet ze potom ma este preobjednaju na inokedy ale pokial nie tak pojdem iba raz 🙂 je to fajn uz teraz sa velmi tesim na september este raz vam dakujem za infosky 😵 pekny den

labelka
4. aug 2008

merymaja idem v stredu, tak dufam ze sa ukaze 🙂 neboj, potom podrobne opisem svoje zazitky...

katinka0000
4. aug 2008

drzim vam palce, nech to vyjde, nech sa vam pekne ukazu.

mery.maja
4. aug 2008

Labelka aha som to zle pochopila takze az tuto stredu ides,dobre potom daj vediet tesim sa co napises dufam ze sa babo pekne ukaze 😉

nika7322
4. aug 2008

Ahojte maminky, teraz sa síce teším z úlohy starej mamy, ale občas zablúdim na túto vašu kecošku. Celé toto Vaše fórum by som ale najradšej zrušila, je totiž iba o tom aký lekár, kedy Vás odrodí, čo robiť aby Vás "to" nebolelo, prípadne aké vložky použiť.Jediné o čom si nepíšete sú deti, ako sa o ne treba starať, čoho sa vyvarovať.To podstatné prečo do pôrodnice idete Vám uniká, všetko sa chcete naučiť za tých pár dní v nemocnicii. Dokonca i dojčiť.Veď to je predsa materský inštinkt a dokážu to i opice!!!Čo sa na kojení chcete učiť???Zopár dobrých rád nepoviem, ale v dnešnej dobe internetu i to sa dočítate.
Zmenila by som tento debatný krúžok radšej na starostlivosť o deti ako o nejakom Nidalovi, čo sa pekne usmieva. To hádam nie je všetko! Ja som teda o ňom ešte nič pekné nepočula, a Vám stačí iba jeho úsmev. Priznajte sa, za koľko na Vás tie zuby cerí?????
Zbytočne niekoho obviňujete, dobre viete, aké je u nás zdravotníctvo. Keď hľadáte pre seba pôrodníka ste ochotné behať po celom Slovensku, vtedy Vás ostatný personál nezaujíma? To by ale mal!!!!

fidorka1108
4. aug 2008

Awojky babenky dlho som tu nebola tak gratulujem maminam ktore to maju za sebou a vela stastia ktore to caka ako mna uz ani nevladzem chodit po byte este ze nie su take horucavy pa maťa

labelka
4. aug 2008

katinka, fidorka, fiha, ved vy to uz mate za par 😕 a co nasa zabka, uz je z nej mamina?

katinka0000
4. aug 2008

nika7322: neviem, odkial si, ako vyzeras. hodis tu svoj blby nazor a schovavas svoju identitu. ked sa ti tu nepaci, tak sem nemusis vobec chodit. nikto nepotrebuje taketo "mudre" reci pocut. my si piseme o tom, o com chceme. snad nam nebude niekto rozkazovat, co si tu mame pisat. ked mam pocit, ze momentalne chcem hovorit len o porode a o tom, co potrebujem do nemocnice, tak to je len moja vec a ty ma urcite poucovat nebudes. a toto je tema PORODNICA TOPOLCANY!!!!! ak chce niekto hovorit o vychove dietata, tak navstivi inu temu.

tak si dobre prestuduj celeho konika a nie len temu porodnica topolcany. v tejto teme sa ma hovorit len o tom a nie o vychove dietatka, to nie je v sulade s pravidlami konika. takze tak!!!!!

katinka0000
4. aug 2008

labelka: to hej, ja uz ledva fucim. 🙂

labelka
4. aug 2008

🙂 🙂 🙂 tak vam zelam krasne zdrave babatka 🙂 🙂 🙂
....a samozrejme rychly porod 😉

katinka0000
4. aug 2008

dakujeme!!! ved aj tebe sa to suchne ako voda, uvidis. mne to tehotenstvo strasne rychlo preslo. mozno to bolo tym, ze som do 32 tt pracovala.

katinka0000
4. aug 2008

teda do 34 tt, isla som 6 tyzdnov pred porodom na MD.

audreyd
4. aug 2008

nika7322, v téme "pôrodnica topoľčany" - tzn. v tejto téme - si píšeme o topoľčianskej pôrodnici 🙂 o ostatných veciach súvisiacich s bábenkami, starostlivosťou o ne, dojčení a ostatnom si zase píšeme inde...

a nemáš pravdu s tým dojčením! je to síce inštinkt, ale nedokáže to každá matka, bohužiaľ... mnohé z nás potrebujú pomôcť, povzbudiť, poradiť ako najlepšie prikladať bábenko, ako často treba dosčiť, čo robiť, keď sú komplikácie... možno ty si sa narodila ako dokonalá matka a stelesnená rodička, odpusť nám, že také nie sme 😖

a čo sa týka lekárov... odkiaľ máš takéto info o lekároch, hááá?! predpokladám, že nie z vlastnej skúsenosti... keďže, ako píšeš, už si stará mama, pri nidalovi si rodila asi ťažko... žeby tvoja dcéra, nevesta, známa... dávali úplatok? a vieš, že je to trestné?! 😒

dori
4. aug 2008

Vprvom rade
😠 😠 😠 😠 😠
milá nika7322 choď kade ľahšie píšeš svoj príspevok takým štýlom ako keby sme sa o svoje deti vôbec nestarali ale keby si len očkom hodila na časy kedy a koľko sme tu... Možno za čias márie terézie keď si rodila ty si mala milnú predstavu o trávení volného času napr.. keď malinká spinká alebo keď moju funkciu preberie manžel a nechá si užívať aj mňa trošku volného času začo som mu nesmierne vďačná...
osobne mám priaťeľku ktorej maminka zomrela a nemal jej kto radiť ako a čo pri prvom bábetku takže za každú radu od sestričiek ktoré mimochodom týmto spôsobom aj pozdravujem a velmi im Ďakujem u mňa je každa chudera ktorá si myslí že je niečo viac ako sa hovorí nikto učený z neba nespadol 😠 😠 😠 😎

V druhom rade

Ahojte zlatká ako sa mi máte viete niekto niečo o žabke určite už je paťko na svete 😒 😉 🙂
Katinka nerobenkaj stresi zvládneš to ako hociktorá z nás nebojenkaj 🙂 🙂 😎

katinka0000
4. aug 2008

ahoj dori! tusim sme sa aj s audreyd vsetky tri dobre rozculili. ja si tiez myslim, ze zabka to uz ma za sebou. ved v kolkom tyzdni by uz bola? keby vedela, mala patrit k nam augustovkam. ale nevadi, hlavna vec aby boli obidvaja zdravucky.
dik si zlata! no dufam, ze to zvladnem. vies, som prvorodicka, takze neviem, co ma caka.

soni78
4. aug 2008

lienocka235 dakujem, dufam aj ja, ze sa to podari ...

audrey..nie teplotu som nemala vobec, ani v porodnici a ani doma, vobec, a ani bolesti nemam a ani mi nebolo nijako zle...len som stale mala menzes... inak to je aj dobre ze nemam teplotu a bolesti lebo to by mohlo naznacovat aj nejaky zapal, alebo infekciu, no a uz len to by mi chybalo... 😠 😢 😒

baby a zabka mozno stale caka, kedze pisala, ze je uz u svokrovcov, a tam nemaju net...takze uvidime... 😎

no a k Nike a Nidalovi len tolko, ze na mna sa napr. usmieval zadarmo...to je sila cooo? 😎 ale mozno som sa mu pacila...he he (dufam, ze ste to pochopili 😀 😀 😀 )

zabkatt
4. aug 2008

No ahojky zlatíčka. Svokor mi požičal PC tak rýchlo píšem. Stále sme 2v1 ☹ Už som z toho totálne na nervy, ale v stredu už ideme na isto ak sa nič neudeje. Už ani neviem čo je to vyspať sa, stále sa sledujem aby sa malý hlavne hýbal a je to psychicky veľmi náročné ☹ Na vodu to na 9O% nevyzerá, lebo malý je veľký a vôbec nechce ísť von a ja sa vôbec neotváram. 😖 Takže ak sa bude dať, tak nové informácie podám až budúci týždeň, alebo možno zajtra ak bude PC doma. Tak sa mi tu držkajte a držte palčeky, možno večer ešte pozrem čo ste popísali. pa pa

dori
4. aug 2008

zabka myslíme všetky na teba len sa drž pokope a daj nám vedieť 🙂 🙂 🙂 už aj mi sa tešíme spolu s tebou 😎 🙂 😉

katinka0000
4. aug 2008

zabka ahoj! takze ty stale 2 v 1? to je sranda a my ze je uz drobcek vonku. drz sa a ozvi sa co a ako.

weroni
4. aug 2008

caute baby 🙂

nika: "troska" prepracovana alebo nafetovana? 😅 😀 😀 😀

zabka moja ja uz neviem ci sa mam smiat alebo plakat 😅 pocuj ci uz to bude voda alebo nie, verim ze budes mat z porodu super zazitok a ze sem pribudnu dalsie pozitivne referencie na To porodnicu 🙂

kati, audrey, soni, dori babulky snad vas nerozhadze nejaka "nika" 😀 😀 😀 😝 😉

weroni
4. aug 2008

juj este jedna poznamka:

nika - muselo byt strasne prekvapujuce najst v teme "porodnica topolcany" diskusiu o porodnicu v Topolcanoch a nie o starostlivosti o deti vsakze? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

audreyd
4. aug 2008

weroni, katinka, mňa nika nerozhodila 🙂 mňa už rozhádže málo vecí 😀

dejna3
4. aug 2008

mery.maja: ja som bola na 3D v TO v asi v 22tt a presne ako píšeš, nebolo to dobre vidieť, lebo bábätko bolo nejak nešikovne uložené a malo okolo seba málo plodovej vody. Vtedy tam bol dr.Urbanec, pozrel to na 3D len tak skúšobne, ani nevkladal DVD do PC, aby sme potom zbytočne neplatili. Tak sme sa preobjednali o 2 týždne. To už bolo super vidieť. Je to úžasný zážitok a i keď som pôvodne nemala 3D v pláne, teraz som happy 🙂 , že sme to absolvovali. Robil nám to dr.Abutuaima, všetko nám pekne poukazoval a povysvetľoval, máme nahratý aj zvuk srdiečka. Až na to, že náš drobček je mimoriadne hyperaktívny (aj ma mimoriadne kope 😀 ) a doki si nebol pohlavím istý.. Inak už to skúšal rozlúštiť aj dr. Urbanec aj môj gynekológ, no ale stále kopká nožičkami a nie je to poriadne vidieť. Ale už po tom ani nepátrame, proste nás chce prekvapiť, tak si ešte chvíľku musíme počkať 😎

labelka: ako? už je dobre? ja som bola pred 2 týždňami u Kňazeho na kontrolu a prvýkrát po 5 mesiacoch sa mi trošku polepšilo (a to ja vlastne neberiem žiadne lieky, len veľmi prísne dodržujem pitný režim a minerálky sa bojím ako čerta 😀 ) Tak som z toho celá vytešená, dúfam, že to nezakríknem a že to s mimi nejak dobojujeme až do pôrodu ..

nika: možno keby si si dala trošku námahy, pred tým, ako začneš niečo kritizovať, zistila by si, aká je štruktúra MK, rozdelenie tém a zistila by si aj to, že konkrétne v tejto téme sa rozoberajú aj alternatívne formy pôrodu, popôrodné komplikácie, či veci do pôrodnice alebo kozmetika pre novorodeniatka a iné.. A je dobré vymeniť si navzájom vlastné skúsenosti a rady s tými, ktoré si to vyskúšali na vlastnej koži.. Napríklad, moja mamina, poradí, pomôže, ale je veľa takých vecí, na ktoré povie - "no to už je teraz inak", alebo "vtedy to ešte nebolo". Čiže sa nemôžem spoliehať len na to, čo bolo pred 20 - 30 rokmi .... To že tu diskutujeme o tom, "čo robiť aby nás to nebolelo" je normálne. Nežijeme v stredoveku a keď sa dá bolesti predísť, resp. korigovať ju, tak prečo to nevyužiť. Už dávno neplatí predpotopný názor, že si žena musí pôrod odtrpieť. A to že sa tu niekto vyjadrí na adresu lekára, že sa usmieva - je pochopiteľné a jemu to slúži ku cti. Bodaj by bolo čo najviac profesionálov s takým príjemným ľudským prístupom! Potom by sme už o tom ani nemuseli písať, pretože by sme to brali akosi automaticky ...
Pri čítaní Tvojho príspevku som mala ale pocit, akoby si ho písala zo srandy (nudy alebo zvedavosti?) a čakala, koľké z nás vytočíš... skutočne tak pôsobí a ak to nebolo Tvojim zámerom, tak odporúčam do budúcnosti zistiť si niečo o tom, čo chceš "zrušiť"

katinka0000
5. aug 2008

ahojte! baby, chcela by som sa spytat, ci vam prislo nejake vyrozumenie zo soc. alebo zo zdravot. poistovne, ked ste zostali doma na materskej. ja som na MD od 8.7. a nic mi neprislo. mam sa tam ist spytat? dik!

audreyd
5. aug 2008

katinka, mne to prišlo až po 4 mesiacoch... 😖 ale spýtať sa môžeš... tak, kde si to odovzdávala - socpoist, prvé dvere vľavo, hneď tá prvá pani...

katinka0000
5. aug 2008

audreyd: no v tych poistovniach maju riadny bordel. ja som to neodovzdavala. mne to odovzdaval zamestnavatel.

katinka0000
5. aug 2008

ale asi tam vo stvrtok behnem a hned si zoberiem vsetky papiere, ktore budem potrebovat vypisat po narodeni dietatka. to zase bude.

labelka
5. aug 2008

ahoj dejna 🙂 no chvalabohu uz je vsetko v poriadku, nasadili mi ATB a preslo to, tak som sa nastastie vyhla cievkovaniu aj urologii 🙂
zajtra idem na 3D, tak dufam ze sa male ukaze 🙂

miskinadamko
5. aug 2008

ahojte, katinka drzim palce 😀 ,a zabka co? nebudu jej porod vyvolavat? a ta nika to malo znamenat co?v porodnici topolcany rozoberat starostlivost o deti? 😅 ved na to su tu predsa ine temy.no ale radsej sa uz o tom nebudem rozpisovat 🤐 . takze vsetkým mamickam a detickam len to naj 🙂

audreyd
5. aug 2008

kat, štvrtok tam nechoď, vtedy je socpoist zavrená 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre