Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

zabkatt
26. aug 2008

babulky konečne som hodila nejaké fotečky 😀

felixko
26. aug 2008

zabka kráááásne dieťatko,gratulujem.

audreyd
26. aug 2008

endy, miška, jasné, že je to individuálne a nedá sa paušalizovať... platí sto skôr na nepokojné deti, čo sa radi nosia a priam vyžadujú blízkosť mamy. a to kojenie? ja som si preskákala veru všeličo, dokonca sme s mojim synom skončili na detskom v nemocnici a strávili tam týždeň. mal vtedy tri týždne 😖 kojenie nie je jednoduché, to je pravda, treba sa to naučiť! ja neodsudzujem nikoho, ani maminu, ktorá sa jednoducho rozhodne, že nebude kojiť a hotovo! je to jej vec. ale keď niektorá chce a na základe mylných info sa toho vzdá, tak vtedy mi to je ľúto.

endy
26. aug 2008

Zabka,Paťko je prekrásny!!!

katinka0000
26. aug 2008

endy: my sme to zistili v nemocnici. maly mi nedokazal roztahat mliecko. on stale zaspaval a nic netahal. tak uz v nemocnici mu museli davat nutrilon. ja by som ho takym tempom kojila asi v kuse 24 hodin a aj tak by bol stale hladny a musela by som mu dat nakoniec umele mliecko.
teraz si odsavam svoje a davam mu ho pit z flase. je to fakt narocne. v noci si natahujem pravidelne hodinky na odsavanie a potom ked sa drobec zobudi, tak sa s manzelom menime a krmime ho. cize sa dokopy nic nevyspim. ak je toho mojho malo, tak mu dam umele. vytiahnem si naraz tak priemerne 80 ml, co mu samozrejme nikdy nestaci. dnes sme boli na poradni a pribral znova 400 g. takze sme vsetci nadseni. je to za tyzden dost vela.

katinka0000
26. aug 2008

moja sestra kojila a po mesiaci sa zistilo, ze ma velmi slabe mliecko, tak presla na umele. neter ma teraz 13 rokov a je zdrava ako buk. ked bola babo tak bola krasne baculata. neviem, ako by vyzerala zo sestrinho mlieka, ked stale plakala, co bola hladna.

endy
26. aug 2008

Katinka,ja som za deň odsala okolo 200ml.Tiežsom Nikolke dávala cez fľašku.Stávalo sa mi,že prespala do piatej noc a ja som sa zobudila o štvrtej ráno s obrovským tlakom na prsiach.Tie som mala úplne tvrdé,tak som odsávala.Ale lepšie mi bolo ručne ako cez odsávačku.To som Ti už písala.Menej ma to bolelo.

katinka0000
26. aug 2008

no ale si ju aj kojila. ja len odsavam, malemu cicik nedavam. na jedenkrat odsajem priemerne 80 ml. odsavam kazde 3 hodiny. ja odsavam cez elektricku odsavacku Medela. boli to, ale nejako to vydrzim.

dori
26. aug 2008

Ahojte babule tak som konečne aspoň na skok tu 😉 🙂 😅

Katinka odsávaš len dve tt tak sa ani nečuduj že ťa to bolí do mesiaca to bude o moc lepšie a potom ani nebudeš vedieť že vôbec odsávaš ja vom zatínala päste keď som malú kojila alebo odsávala (malinká mi nechcela asi týďeň chytiť cicík tak mala fľašu) a teraz pri tom pozerám telku a nič úplná pohoda zober si že to je niečo nové a ty sa tomu musíš prispôsobiť len to neako vydrž nech ti vydrží mliečko držím palčeky

Zabka malinkí je kráááááásny 😵 😵 😵 😵 inak žasla som čo si písala ale namali tam toho moc vieš aj nervy spravia dosť možno ju vytočila neaká pacientka pred tebov a vieš či si jej akurát neprišla do rany 😒 😒

weroni
26. aug 2008

zabka Patrik je fakt fesino 😀 🙂

kati to fakt ta odsavanie boli? 😕 ja pouzivam Avent Isis a neviem si ju vynachvalit - neboli ma nic - praveze taky super ulavovy pocit ked si vyprazdnim prsia 🙂
kati a keby si mu skusala nadalej ponuknut prso? Inac Nicolas teda fakt vyzera akoby dosiel z dovolenky - opalenucky 😀

katinka0000
26. aug 2008

dori: dik za podporu. samozrejme, ze to vydrzim. ved malinky je pre mna ovela dolezitejsie ako nejake ciciky. 😀

weroni: uz s tymi cicikmi to skusat nebudem. bolo to fakt strasne. cele dni bol nervozny, nemohol zaspat a noci sme byvali stale hore. radsej si budem takto odsavat a davat mu z flasticky a je kludnucky. ved je to jedno.

katinka0000
26. aug 2008

weroni: dik! no hadam ked bude velky, tak bude z neho playboy, ked zostane taky tmavy. 😀

audreyd
26. aug 2008

kati, ale nie je to jedno 😖 nič nevynahradí ten pocit, keď sa bábo pritisne k mamine a spokojne papká 🙂 ešte by to možno stálo za pokus skúsiť malinkého normálne kojiť, ešte je malinký 😉 ver mi, normálne kojenie je ooooveľa pohodlnejšie ako neustále odsávanie, aj časovo nenáročnejšie a detto na akúkoľvek údržbu 😀 tak ako sa musí mamina naučiť kojiť, tak sa musí aj drobec naučiť ťahať! z fľaše to tečie rýchlejšie, má to bez námahy... ale nejdem ťa za každú cenu prehovárať, aby sa tu zase do mňa niekto neobul 😖
malinký je nááádherný, podaril sa vám 😀

etnicka
27. aug 2008

Ahojte, som tu nova, chystam sa rodit v Topolcanoch, lebo sa mi podla vsetkeho zdaju byt najlepsi na Slovensku a mam vela otazok, tak mi pls poradte:
Da sa tam rodit s dulou? Viete o niekom, kto ma takuto skusenost?
Da sa vana vyuzivat aj v prvej dobe porodnej?
Chcela by som rodit bud do vody, alebo na stolicke, robia to tam tak, ze sa mozem rozhodnut az tesne predtym podla toho, ako mi to viac vyhovuje?
Manzel je Anglican a po slovensky vie len minimalne, myslite, ze s nim doktori/ky a asistentky budu vediet komunikovat? (aj prave kvoli tomu chceme tu dulu 😉 )
Dodrziavaju porodny plan?
A posledna otazka - je pristup zdravotnikov vyckavajuci, alebo porod urychluju?
Vopred velmi pekne dakujem za kazdu radu 🙂

audreyd
27. aug 2008

podľa mojich skúseností...
- asi sa dá, ale taký pôrod tam ešte nemali, som sa informovala...
- pravdepodobne nedá, na to tam majú sprchu
- neviem, ale po dohode zrejme áno
- myslíš, či vedia po anglicky? neviem... možno niektoré áno, ale manžela tam môžeš mať v poho, určite sa nejako dorozumejú 🙂 ale dulu aj manžela asi nedovolia, asi iba jedného... ale možno keby tam rodíš v ten čas sama, tak sa dá dohodnúť. keď budete rodiť naraz štyri, ta to bude asi problém (najmä priestorový)
- ak si nejaký napíšeš, určite sa dohodneš 😉
- tu musím, žiaľ, napísať, že skôr tá druhá možnosť 😖 ale je to individuálne, podľa stavu rodičky, dieťatka a ostatných okolností...

etnicka
27. aug 2008

🙂 audreyd, dakujem velmi pekne, aj ked si ma moc nepotesila, ale pojdeme sa tam kuknut a snad sa s nimi nejak dohodneme... Nerozumiem celkom tomu priestorovemu problemu - ako to tam vyzera? Kolko maju porodnych izieb? Dik, caf.

audreyd
27. aug 2008

pôrodná izba je tam jedna (dva boxy), jedna s vaňou a potom operačka 🙂 to nie je veľká pôrodnica, je to skôr taká príjemná útulná 🙂 pôrody tam nie sú ako na páse, ale občas sa stane, že rodičiek je naraz viac, niekedy žiadna denne). neboj, ak budeš chcieť, určite sa dohodnete 🙂 určite sa ti tam oplatí pozrieť sa, myslím, že na slovensku nenájdeš úplne dokonalú pôrodnicu, ale veľa je to aj o prístupe...

etnicka
27. aug 2008

🙂 Presne tak, pojdeme sa tam pozriet. Praveze sme chceli malu utulnu porodnicu, myslela som skor, ze je porodna izba taka mala, ze sa tam nezmesti manzel aj dula 🙂 inak nechapem, preco by ich tam nemali pustit oboch... skor by mohli byt radi, ze budu mat s nami menej prace, no nie?

audreyd
27. aug 2008

to hej, ale keď bude vedľa teba (skoro) rodiť iná mamička, tak asi jej nebude moc príjemné, keď tam bude veľa cudzích ľudí 😖 inak najlepšie asi bude, keĎ sa so svojimi otázkami obrátiš priamo na primára peter.hribik@hospitalto.sk on ti odpovie na všetko ohľadom duly, pôrodného plánu a pod. ale určite neobanuješ, ak sa tam pôjdeš kuk aj osobne 🙂 veľa šťastia! a kedyže to vlastne čakáš? 🙂

etnicka
27. aug 2008

Audreyd dakujem za mail na pana primara, asi mu coskoro napisem 😉 termin mam az medzi 22. a 26. marcom, takze casu mam este velaaa 😉 ale uz teraz si zistujem, co a ako, aby som nieco nezanedbala... Pri najhorsom pocestujeme do Znojma, v Brne maju predsalen stale preplnene vsetky 3 porodnice...

katinka0000
27. aug 2008

audreyd: uz som to skusala viackrat a vzdy to dopadlo rovnako. takze ho uz trapit nebudem. ja sa kvoli nemu obetujem.

weroni
27. aug 2008

etnicka ja ked som rodila tak som bola uplne sama a na druhy den tam mali tri porody zaroven 🙂
ako audrey pise - taka prijemne utulna porodnica, ziadne tlacenice ako napr. v Ba...
s tou vanou - ja som rodila do vody a v prvej dobe porodnej som ju nevyuzila - ked ides rodit ako prvorodicka musis byt otvorena na 5 cm aby si do nej mohla ist. Ako audrey pise - vyuzila som velmi teplu sprchu 🙂

kati nehnevaj sa na mna moja prosim ale tiez suhlasim s audrey - mohla by si to este skusit 🙂 ak uz nie kvoli sebe tak kvoli malickemu - mozno fakt potrebuje len cast. Ja len preto tak troska "presviedcam" lebo pre mna je dojcenie uzasne, fakt ten pocit ked mi zaspinka mala na prsniku alebo ked si k nemu len cuchne a zacne sa usmievat a spokojne zahaja, to je nadovsetko fakt 🙂 niekde som citala vetu ze "najkrajsie na materstve je dojcenie" 🙂 a suhlasim s tym - je to fakt carovne 🙂
Sak uvidis v kazdom pripade ma neber v zlom 😉
Inac teda fakt bude z Nicolasa riaden fesi 😀 na takych tmavych baby letia 🙂 este ich budete musiet odhanat 😀

audreyd
27. aug 2008

katinka, neskúšala si napr. laktačnú poradkyňu? nájdem ti kontakt na najbližšiu k topoľčanom, oni fungujú tak, že normálne prídu aj za tebou domov a pomôžu, keď treba 🙂

...no takže som vygúglila toto: http://babetko.sk/user/view_page.php?page_tag=m... najbližšia je tam v nitre, ale to je v poho 🙂 skús jej zavolať, možno ti odporučí niekoho bližšie... ale iba ak máš záujem 🙂
to nie je o obetovaní, ver mi 😉

katinka0000
27. aug 2008

o.k. dik! baby ale vy si neviete predstavit, aky bol maly hrozne cele dni rozruseny. nespaval cele noci, stale bol hladny a aj tak som mu musela vzdy nakoniec dat flasu. ja som sa snazila z celej sily. niekedy som myslela, ze to uz normalne nezvladnem, tak velmi som ho chcela dojcit. nasi ma museli stale prehovarat, aby som si z toho nic nerobila. uz som bola ako vysinuta.

etnicka
27. aug 2008

weroni dakujem 🙂

audreyd
27. aug 2008

kati, odporúčam ti pozháňať si tú knihu 🙂 určite ti veľmi pomôže. aj mne v mnohých veciach otvorila oči a mnohé vysvetlila, hoci už mám druhé dieťatko 🙂 niekedy ani tá najlepšie mienená rada "starších a skúsenejších" nemusí byť tá najvhodnejšia, a bez urážky... aj mne mamina veľa radila a nie vždy to bolo ono. jednoducho vtedy sa ešte nevedelo to, čo sa vie teraz a aj deti sa inak vychovávali a inak sa k nim pristupovalo 🙂

audreyd
27. aug 2008

ešte ma tak napadlo... my sme mali v centre jednu maminu, ktorej malinká véééľmi máličko papala, málo priberala, stále nervózna a aj na rukách stále vzlykala. najviac jej pomáhalo silné objatie a nosenie! naučili sa kojiť tak, že sa obe povyzliekali, aj malinká aj mamina, normálne holé telo na telo, najbližší kontakt aký môže byť! hlavička priamo s telíčkom, nie hlávka doboku! bruško o bruško oprieť. a pomohlo to! doteraz je plne kojená, spokojnejšia, začala priberať...
my sme prvé mesiace bývali s našimi, mne tiež veľmi pomohli. ale lepšie sme sa s malým zžili, keď sme sa odsťahovali a upokojili sme sa. jednoducho sme boli odkázaný jeden na druhého, žiadne rady, žiadne otázky, žiadna pomoc... len ja a on. zo začiatku som aj ja prikrmovala, tiež som si myslela, že mám málo mlieka 😖 po čase sa to upravilo 🙂 ono je to tak, že čím častejšie bábo papká, tým viac sa mlieka tvorí! a na bližší kontakt nám veľmi pomohlo nosenie! nosiť, nosiť, nosiť!!! žiadny kočík, adam ho doslova neznááášal 😖 vedeli ste, že kočík ako taký existuje len sto rokov?! celé generácie sa deti len nosili 🙂 v šatkách, vo vakoch, na rukách... adam bol na mne stále ako malá opička zavesený 🙂 inak teraz je to populárne doslova ako veda - attachment parenting (vzťahová výchova)... ale to už je o inom 😉

prepáč, kati, ja nechcem robiť kázanie, len ma to nejako chytilo 🙂 a nemysli si, že kvôli mojim rečiam alebo rečiam niekoho iného budeš lepšou alebo horšou matkou!!! ani nebudeš lepšou či horšou, keď budeš kojiť alebo nie. si tou najlepšou maminkou na svete, ktorú by tvoj nicolasko nevymenil ani za matku storočia!!! 😵 😵 😵

katinka0000
27. aug 2008

dakujem baby, ze sa tak o mna starate. 😀

audreyd
27. aug 2008

kati, sem môžeš kedykoľvek zavolať, poznám ju osobne, veeeľmi fajn osôbka!!! určite by ti rada poradila Emília Hromníková - 032/652 7952, 0903 834 721
emiliahromnikova@gmail.com

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre