Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

pavucica3112
15. dec 2009

No tomu mojmu malemu sa nejako nechce ist von 🙂 v pondelok este ideme na kontrolu ale doktorka ze vyzera to tak ze vianoce budem travit doma

nevesta
15. dec 2009

Ahojte babulky, poradite my? Treba nejake speci vysetrenia na porod do vody? Dakujem 🙂

nevesta
15. dec 2009

mi...

katren
15. dec 2009

Ja som teda porod do vody chcela, ale nekoniec som od toho upustila, takze neviem co treba 🤐 , ale nasjkor by som zavolala vrchnej sestre, ta bude urcite vediet 😉

katren
15. dec 2009

Pavucica, tak drzime palceky...ale moc sa netes, bo zo stedrovecerneho stola si asi nebudes moct dat nic ked budes dojcit...mne detska doktorka zatrhla v podstate vsetko 😢

pavucica3112
16. dec 2009

katren.....no ja asi na vianoce dojcit nebudem lebo mojmu malemu sa nechce ist von.termin mam 23. ale doktorka ze dovtedy to asi nebude lebo ako ona hovori otvorena som nic moc 🙂 a nemam ziadne bolesti vobec mi brucho netvrdne. v pondelok mam ist este na kontrolu ci sa nieco nezmenilo ale doktorka ze tak to vyzera ze mu je tam dobre a na vianoce budem este doma....ozaj a ako si rodila s epiduralkou ci islo to aj bez nej?

katren
16. dec 2009

jaaaaaaaaj, ja som pochopila, ze to budete doma uz 1+1 😅
S epiduralkou sa rodilo dobre, prvu dobu som sa len smiala, nic mi nebolo, pekne som si v pohode predychavala slabsie kontrakcie, no rodili sme tri, tak som pocuvala rady, co davali doktori tej vedla co porodila o pol hodinku skor a nevsimla som si, ze mi prestava zaberat davka 😅 a ked ta vedla porodila, nejako sa to moc rozbehlo mne a nestihli mi dat druhu davku liekov, takze som si to uzila 😕 Druhy krat si dam pozor a budem radsej pytat o nieco skor 😉

frola
16. dec 2009

nevesta: ja som rodila do vody. nepotrebujes nic specialne len potvrdenie z 30??? tyzdna ze nemas nijaku infekciu. ale uz si fakt nepametam ktory to je tyzden. zavolaj do nemocnice oni ti povedia. a to ze chces rodit do vody staci povedat az ked ta budu prijimat. oni to hned pripravia, lebo aj tak si najprv pobudnes chvilu "na suchu" kym nie si dostatocne otvorena.

pavucica3112
17. dec 2009

u mna sa nic nezmenilo zatial tak pochybujem ze si ma tam v pondelok nechaju takze na vianoce budeme asi este 2v1 🙂 a da sa to zvladnut aj bez epiduralky? bojim bojim 😒 ozaj katren a mala si vip izbu? ked som tam bola na prehliadke oddelenia tak bola obsadena.ja ju scem 🙂 ale pri mojom stasti bude urcite obsadena 😖

katren
17. dec 2009

no jasne, ze sa to da aj bez nej zvladnut....ale zabudla som napisat, ze na sitie som si dala pichnut tu davku epiduralky, dr. v pohode pockal pokym zaberie a potom som necitila nic a to som zasita aj zvnutra a riadne, lebo vraj bola na mna Dominika velka.....ta vedla co rodila hovorila, ze sitie bolo horsie ako porod, tak neviem..... 😒
klasicka VIP bola obsadena, ale da sa dohodnut, ze budes mat nadstandard, to som mala ja - a tam ti spoja 2 postele akoze do manzelskej (drevene postele) a donesu postielku, je tam telka, chladnicka a mikrovlnka.....na VIP mas normal manzelsku postel a okrem toho co je na nadstandarde je tam este vanicka na kupanie a prebalovaci pult....

pavucica3112
17. dec 2009

A to s kym sa da dohodnut o tej vip izbe ze by ju spravili? lebo ked sme tam boli tak hlavnej sestry sme sa pytali ze ci je nejake ine riesenie keby bola vip obsadena a ona ze vip je len jedna a ina alternativa neni.za kym mam ist?

katren
17. dec 2009

😕 my sme sa pytali dr. na porodnici rano ked ma prijimali a ze sa da takto spravit ako sme mali my, tak neviem.... 😖

pavucica3112
21. dec 2009

no dneska nam povedali ze na buduci tyzden v pondelok rano o pol osmej nastup aj s vecami a ideme nato. teda ak sa nam dovtedy neohlasi aj sam 🙂

katren
22. dec 2009

no, tak este Vianoce 2v1 a Silvester a Nový rok uz 1+1.... budeme drzat palceky 😉

pavucica3112
22. dec 2009

Ano na novy rok uz 1+1 uz aby to bolo lebo tak sa bojim 😒
katren kolko tasiek si brala do porodnice?lebo ja mam tolko ze si pomyslia ze sa tam stahujem 🙂 a brala si si vsetko hned do porodnice alebo len to hlavne a zvysok doniesol neskor manzel? a manzel sa mohol tiez stravovat v nemocnici? a mohol aj odist z nemocnice napriklad do obchodu a tak alebo bol vkuse v nemocnici?.........prepac ze tolko otazok ale tak toto vobec nevieme ako bude 🙂 (a vlastne ani neviem ci sa nam ta vip ujde 😖 )

katren
22. dec 2009

Pavucica, neboj sa, zvladnes to vsetko na 1*
Mala som dve tasky, pre seba taku velku sportovu a pre malinku taku len co som zopar bodyniek a kozmetiku pre nu do nej zmestila. Brala som si vsetko, predsa, byvame 45km od TO, tak som chcela mat co najviac veci pri sebe a este sme aj chytili zakaz navstev kvoli chripke, takze....
Manzel sa v nemocnici nestravoval, sak kto by sa aj dobrovolne 😀 takym nemocnicnym, takze on si nakupil v Tescu co chcel a aj mne, bo niekedy sa to vobec nedalo jest a tam nerozlisuju pre dojciace mamicky varit ine, aby deti nechytili nahodou alergiu, tak si daj pozor, co spapas.Nasej malej nastastie nic nevadilo 😉. Ani med, ani soja(straaaaasne mi chutili sojove rezy po porode), ani cokoladka jej nevadi. Ak mozem, odporucam Acidko proti zapche a na dobre travenie, bo ja som pri prvej velkej potrebe po porode myslela, ze zase rodim. Videla som vsetkych svatych a okolo hviezdicky 😕
Navstevy nepustali vobec, ale manzela ano, mohol kedykolvek odist a kedykolvek prist....jeden vecer prisiel az o pol 12 za nami 😅 , bo mal pracu a sestricky nic, vsetko ok.
Kludne sa pytaj, ved aj ja som zhanala infosky ze co a ako 😉

pavucica3112
23. dec 2009

No a my byvame este dalej pri trnave 🙂 no sak berem si vsetko co potrebujeme len tak som myslela ze by som si nechala v aute co hned nepotrebujem a moj by potom isiel preto len som nevedela ci moze aj odist 🙂 a parkovali ste v areali nemocnice? lebo tam vidim len same vyhradene pre zamestnacov........strasne moc ti dakujem za info ked ma este nieco napadne tak dopisem 😀

pavucica3112
23. dec 2009

Jaj aha uz ma napadlo.a to si sa mohla hned zlozit v izbe alebo az po porode?

pavucica3112
23. dec 2009

Ako veci myslim zlozit alebo si ich mala furt pri sebe?

katren
23. dec 2009

No, urcite si zober co budes potrebovat pri porod....hlavne nocnu koselu alebo tricko, vlozky, toaletak, podlozky do postele a vodu, lebo mna straaasne smadilo po porode a aj na rozbeh mliecka je to dobre. Ine potrebovat asi nebudes, aj tak budes len lezat. Ostatne ti potom moze manzelik doniest neskor. Ja som mala pri sebe svoju tasku a pre malu doniesol na druhy den, ked ju uz dali ku mne.
Po porode budes 2 hodinky na sale lezat a drzat brusko a potom ta prenesu na izbu sestonedelia, tam budes noc na pozorovani a rano ta daju na izbu. Tasku som mala stale pri sebe az kym ma neprelozili na ten nadstandart.

pavucica3112
24. dec 2009

A ked si bola na tej izbe sestonedelia to bol aj manzel tam? Ci musi ist domou?

katren
25. dec 2009

Na sestonedeli si len ty...ja som rodila este s dvoma maminami, tak nam bolo veselo aj na tej izbe 🙂
Sice sme boli ubolene, ale tesili sme sa na nase malinke deturence 🙂

pavucica3112
25. dec 2009

aha takze az na druhy den moze dojst za mnou ☹ .....to je na prd bude chodit hore dole topolcany trnava. a kym sa caka na porod to moze byt pri mne?

hexi
25. dec 2009

baby ahojte ja som rodila pred polrokm v topolcanoch a bolo to super , vyborna porodnica pri druhom by somisla zase, ja som si tam este mesiac pred porodom odlezala kvoli komplikaciam ale kvoli malinkej sa dalo vydrzat 🙂

katren
26. dec 2009

Jasne, kym cakas, moze byt pri tebe...ta izba po porode je taka pozorovacka, tam ta sleduju, ci moc nekrvacas a ci nemas nejake komplikacie, aby vedeli hned reagovat. Preto tam nesmie byt nikto iny, iba mamicky.

pavucica3112
27. dec 2009

Jaj baby uz zajtra ma to caka......katren ak tu este do zajtra budes tak mi este napis ci po porode ked ma nechaju tie dve hodiny lezat na sale ci muza a malickeho nechaju pri mne alebo ma tam nechaju opustenu 🙂

dodika
28. dec 2009

Ahojte kočky. Mám otázku ohľadne pôrodnice v TO. Vo februári mám termín a zvažujem stále medzi TO a PE nakoľko v NR nie sú moc naklonení EPI a ja by som ju veľmi rada využila. Len neviem ako to je, ak ste z NR a náhodou Vás to chytí a vy máte záujem o EPI v týcho pôrodniciach. Dá sa potom dohodnúť na nejaký konkrétny termín? A ešte ako je to s oteckami pri pôrode, ale nie pri samotnom tlačení ale vtedy ked je žienka na vzdychárni a potrebuje ho tam? Je to v TO možné? A ešte jeden postreh, ak Vás to náhodou chytí napr. v 35 alebo v 36 týždni, nie je lepšie ísť rodiť do NR, nakoľko nedonosené detičky aj tak prevážajú do NR kvôli inkubátoru? Potom je vlastne cesta do TO alebo PE zbytočná??? Ďakujem za názory🙂)

katren
28. dec 2009

Ahoj dodika....neviem co myslis tou EPI, lebo tak sa oznacuje epiziotomia a epiduralka EDA. Ale asi skor mas zaujem o epiduralku, ze? 😉 Ja som mala, ale este na porodnej sale ma odhovarali sestricky aby som si nedavala, ze potom boli hlava 😒 , ale vdaka Bohu, nebol to moj pripad. Dr. mi ju sice pichol poriadne az na 3-ti krat (ale bolesti sa bat nemusis, len to tak stipe, nic viac) ale pri druhom idem do toho tiez. Aby ti ju pri porode pichli, musis ist predtym na poucenie do ambulancie anesteziologie (v TO, neviem ako to je v PE).
A ten termin? Na co sa chces objednat?To som nepochopila. Ja som mala manzela pri porode, bol stale so mnou, ale neviem ako to je, ked otecka pri porode nechces, ale na vzdycharni ano. To sa spytaj dr. ked budes v TO. Dufam, ze som pomohla....keby nieco, napis.

dodika
28. dec 2009

Ahoj Katren, ďakujem za info. Ano tou skratkou som myslela epidurálku 🙂 ,no objednať som myslela vlastne to, že keďže som mimo Topolčian a gynekologa svojho mám v NR, tak kedy najskôr sa mám objednať na pôrod do TO, keď tam chcem rodiť. A koho by si mi aj tak doporučila z tých pôrodníkov, čo sú tam, lebo nikoho vlastne nepoznám ☹ .Toho otecka jasné, že chcem pri pôrode stále od začiatku až do konca, však to je na tom najlepšie, len pýtala som sa za to, že v Nitre na vzdychárni otecka väčšinou nepustia až k samotnému finále a najviac ho je určite treba aj pri tej prvej dobe pôrodnej🙂) Čiže ty si bola s manželom stále od začiatku až do konca?? Ak áno , tak to bolo určite super. 🙂 🙂 🙂 A ako si si platila epidurálku, tesne pred pôrodom či až po?

dejna3
28. dec 2009

dodika,
pred epidirálkou musíš ísť na poučenie... potom, i keď ťa to chytí v noci si musíš trvať na tom, že ju chceš (ak ju budeš chcieť) anesteziológ, ktorý má príslužbu, ti ju musí dojsť pichnúť kedykoľvek 😉
na vzdychárni väčšinou oteckovia nebývajú, možno to výnimočne povolia, ak tam budeš sama, a nikomu nebude prekážať.. oteckovia idú priamo na pôrodnú sálu...
ak ťa to chytí predčasne a dieťatko by malo byť nedonosené, potom je fakt lepšie ostať v NR, lebo s najväčšou pravdepodobnosťou tam drobčeka prevezú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre