Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

andica
28. okt 2010

@delilah1 no to hej, ja by som tam išla tiež len kôli tomu novorodeneckému oddeleniu,keby bolo niečo zlé tak tam je všetko poruke, ale inak pred tromi rokmi som tiež nebola nadšená. už mesiac pred term. som tam ležala lebo som mala vysoký tlak,akože na gynek. bolo super aj sestričky aj lekári v pohode,ale ako som prešla na pôrodnú sálu tak konec... no bolo by to na dlhšie keby som chcela napísať moje skúsenosti,ale kedže toto príspevok pre TO nebudem to tu rozoberať.Pozerám že máš term.až v júni,tak ja už budem dovtedy po,tak potom ti sem môžem napísať aké to bolo tu v TO.

delilah1
28. okt 2010

@andica dúfam, že nezabudneš - ďakujem 😉

dada2007
9. nov 2010

ahojte kočky...chcem sa spýtať tých, ktoré ste teraz v poslednej dobe rodili v TO, že ako to tam je s prinesením vecí, drogérie atď? ...pred 3 rokmi sme si museli okrem iného(oblečenie, kozmetika,teplomer atď) priniesť vložky+jednorázové podložky+tampóny do podprsenky+odsávačku pre maminu.........plienky+vlhké servítky+kozmetiku+flaša s cumlíkom+kefka na vlásky+lieh+kvapky do očí pre bábo...

ešte treba niečo špeci??? 😉 😉
díííík

evkasto
9. nov 2010

@dada2007 ahoj, tu je link, kde je oficiálny zoznam vecí, ktoré potrebuješ do pôrodnice v TO. k tým veciam pre mamičku si ešte pripíš aj príbor, to je navyše.
http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-topo...

dada2007
9. nov 2010

@evkasto dík za link...ja mám zoznam z Tehotky...a vlastne je to rovnaké ako toto, čo si dala ty...ale napadlo ma, či sa niečo nezmenilo...alebo tak... 😉 dík 😉

katren
10. nov 2010

@dada2007 ja som rodila skoro pred rokom a v albume mam foto zoznamu, co maju na dverach 😉

dada2007
10. nov 2010

@katren dík-tento zoznam mám 😉 ....len som chcela vedieť ako to je v skutočnosti 😉

katren
10. nov 2010

@andica ja som rodila v TO, pri dr. Urbancovi a dr. Kerekovej.....uplna parada, nemozem vynachvalit 🙂
V albume mam zoznam, co maju vylepeny este stale na dverach poradne. Pre malu som potrebovala iba plienky a vlhcene utierky, ostatne mi dali, ale ja som si aj tak malu obliekala do svojich. Maju tam take tie stare erarne len na viazanie a nozky hole 😒 ale v zavinovacke . Na porod veci pre seba potrebujes svoje, tie ti nedaju..... 😉
Tasku na porod odporucam zvlast, lebo ostatne ti bude zavadziat a aj tak ti to zoberu na uschovnu 😉
Keby este bolo nieco treba, kludne napis 😎

katren
10. nov 2010

@dada2007 v podstate tam je vsetko, nic ine mne nechybalo, ale bola som zbalena podla zoznamu z tehotky. Pre istotu 😅
A pre malu som potrebovala len plienky(uz pri porod) a vlhke utierky....kosielku dostala erarnu, plienku na nozky tiez a aj zavinovacku. Ale ja som si ju aj tak obliekala do toho svojho, hoci sestricky mi ju z vizity doniesli poodopinanu, lebo ju nevedeli naspat zapnut 😀
Keby daco, ozvi sa 😉

dada2007
10. nov 2010

@katren dík moc...aj ja mám zoznam z Tehotky...tak snáď to bude stačiť 😉

katren
10. nov 2010

@dada2007 neboj sa, urcite bude stacit 🙂 a ako som pisala andice, veci na porod (aj plienky pre babo) si vezmi do druhej tasky, jednu ti ulozia a druhu budes mat vzdy poruke 😉

dada2007
10. nov 2010

@katren ja idem na sekciu...takže trošku inak to bude 😉

katren
10. nov 2010

aaaa, tak ale hlavne je, nech vsetko dobre dopadne 😉

dada2007
10. nov 2010

@katren spráááávne 😵

andica
13. nov 2010

@katren dakujem

andica
13. nov 2010

@delilah1 ahoj,tak ti píšem moje prvé skúsenosti z tunajšej nemocnice.Mala som vysoký tlak tak ma moja dr. poslala do rizikovej amb. do nemocnice a tam mi hned povedali ,že musím si ísť poležať.V amb. je dr.Kereková bola velmi milá,príjemná a všetko mi vysvetlila čo som potrebovala, ešte mi dala aj víkend volna a mala som tam dojsť v pondelok ráno.V nedelu ma dosť bolelo brucho tak som sa rozhodla že pôjdem už vtedy,tak som prišla na pohotov., prvá reakcia,sestričky ma zdžubali, že kde som bola doteraz že už som mohla mať vypísané papiere,že oni si teraz menia službu tak že mám čakať.To bol prvý šok potom prišiel lekár vyšetril ma ,spýtal sa prečo ma už kereková nenechala ležať v piatok a potom ked vypísal všetky papiere sa ma spýtal prečo som vôbec došla či som nevydržala do rána,inak bol milý 🙂.Tak že, ak to mám porovnať s NZ tak toľko ti môžem povedať,že ako izby sú tu super je to tu také nové a hlavne je dobre že máš na izbe hyg.bunku,vlastne každé dve izby majú jednu bunku spoločnú.Čo sa týka stravy to sa nedá porovnať tu je všetko jedlé a ochutené.Výhodou je aj to že tu máš izbového lekára (v NZ to už zrušili), tehotné má dr.Kereková tak že super,vlastne sú tu len traja lekári plus primár.Prpadalo mi to ako súkr. klinika, bohužial sestričky chváliť nemôžem ,ak ich mám porovnať s NZ tieto sú hnusné,česť výnimkám.No a posledná nevýhoda,ak máš predčasný pôrod berú ťa do NR.Jaj a ešte čo sa týka návštevy tu je to strašne prísne,náv.hod. sú od 14.00h do 16.00h, ja som z toho bola zhrozená,aj ked som sa vypýtala mimo tak frflali a dali mi pár minút.Tak že asi toľko z gyn.odd. ,potom mi napíš či chceš vedieť aj ako bolo na pôrod. a po . 🙂

dada2007
14. nov 2010

@andica a koľko si bola na ,,pozorovaní"? už si ok?

delilah1
14. nov 2010

@andica Ďakujem za reakciu a že si si na mňa spomenula.... no ako čítam tak nič moc... prajem vám, aby ste sa mali čím skôr lepšie 😉

dada2007
14. nov 2010

@andica @delilah1 síce sú návštevy prísne...ale nie vždy boli sestričky také 😉 ...ja som bola na izbe s kočkou, čo mala rodinu z PD a tí to proste nestihli...tak sa šla sestričiek spýtať, či môže ísť ukázať malého a oni jej povedali, že veď to je jej dieťa a prečo by nemohla...jasné, nebola tam hodinu....ale normál šla. A aj mne sa stalo, že MM prišiel raz trošku neskôr a zostal aj po návštevných hodinách a pohoda 😉
...a sestričky...keď vidíš, že má zlú náladu, alebo dotyčná sestrička nie je proste z tých milých, tak sa s ňou nerozprávaš 😉 alebo neprovokuješ 😉 ...týžden aj niečo tam vydržíš. Ja som mala všetky mamičkovské sestričky dobré-nenatrafila som na žiadnu ,,zlú" a na novorodeneckom boli tiež zlaté...jedna nám dokonca vysvetlila, aké vyšetrenia sa robia s detičkami, čo bude a tak...sadla si na koniec postele a venovala sa nám, zodpovedala všetky otázky. Ale napr. kamoška vravela, že ona keď tam bola, tak všetky sestričky z novorodeneského boli protivné...no...záleží od uhľa pohľadu...precitlivenosť rodičky... 🙂

andica
14. nov 2010

@dada2007 bola som len týždeň, dali mi lieky na doma a o týždeň v poradni uvidím čo mi povie dr.

dada2007
14. nov 2010

@andica tak držím palce 😵 😵 vidím, že termín sa ti blíži... 😉

andica
14. nov 2010

@delilah1 nemáš za čo, ako týmto ťa nechcem odhovárať od tejto nemoc.nieže si to tak budeš brať ty sa musíš rozhodnúť,ale ja kedže mám aj problémi s tlakom a malý by sa skôr pýtal na svet tak určite sa pýtam do NZ.

andica
14. nov 2010

@dada2007 dakujem pekne 🙂

andica
24. nov 2010

ahojte baby,je tu niekto kto mal v TO cis. pôrod so spin. anest., ja sa neviem rozhodnúť či celkovú anest. alebo spinál? aké máte skúsenosti?

lucia563
24. nov 2010

@andica ahoj, ja som mala pri prvej sekcii(neplanovanej celkovu anest., a teraz o par dni ma to caka znovu a rozhodla som sa tiez pre celkovu anestezu...nazory sa roznia, zalezi aj od tvojej ,,natury,, ako mne moja dr. povedala, ta mi odporucila skor celkovu, ale napr. v pondelok som bola na anesteziologii a ta dr. sa zastavala skor spinalu, ale vsetko to bolo na mne a som rozhodnuta pre celkovu 😉 vsetko ma svoje ,,pre a proti,, ale ja uz len pri myslienke pichanie do chrbata mam zimomriavky 😝 ...

evkasto
24. nov 2010

@andica ahoj, ja síce nejdem sekciou, ale chcem rodiť s epidurálkou, tak som zvedavá aké to bude. ale keby som mala ísť sekciou asi by som chcela iba spinál, lebo prepásť takú dôležitú chvíľu akou je narodenie môjho dieťatka, si mylsím, že radšej byť pri vedomí a zažiť to celé ako prísť o prvé chvílky nášho drobčeka a o prvý plač 🙂 takže toľko môj názor

divoska
24. nov 2010

@andica ked uz musi byt cisarsky tak urcite nie v celkovej narkoze, ako pise @evkasto. & @lucia563 holky a pozistujte si vsetko dopredu o kojeni ked je cisarsky, aby ste nakoniec neskoncili na vyzive. treba poctivo nastudovat a pripravit sa aby vas to potom neprekvapilo

andica
24. nov 2010

tiež som mala prvú sekciu v celkovej anest.,ale teraz ked mám možnosť aj spinál tak nad tým uvažujem už len kôli tomu že by som chcela vidieť hned malého(pri prvom som videla malú až na druhý deň),ale neviem čo sa znáša lepšie, už som o tom čítala všeličo aj tu na m.k., jasné že každý reaguje inak aj na anestetiká a inak znáša bolesť ale .., a ešte hlavne sa bojím toho ,že by som cítila ako sa vo mne hrabú a by som im tam omdlievala. som z toho nešťastná, neviem sa rozhodnúť ☹

andica
24. nov 2010

@divoska čo myslíš že si máme pozisťovať? mne malú doniesli po sc. na druhý deň a kojila som v pohode(rok)

andica
24. nov 2010

@divoska jaj ale to som rodila v NZ,tu robia niečo inak? napíš mi prosím ťa načo sa mám pripraviť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre