Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

martuska75
19. sep 2011

@zjanulaz Rodila som tam 2x a bola som maximálne spokojná. Podľa mňa je tam klud a pohoda. Pôrodné asistentky úplne úúúžasné osôbky 🙂. Obe moje baby odrodil MUDr. Čaradský a podľa mňa je fantastický - ja som chaoťáčka ked som mala tlačiť - tak som začala predýchávať a podobne, ale bol perfektný 😀 Žiadne rýchlo rýchlo ďalšia čaká na stôl. Ani raz ma nenastrihovali.

zjanulaz
19. sep 2011

@martuska75 ďakujem veľmi pekne.... pôvodne som mala ísť do TT, ale ako vidím radšej budem 40km dochádzať... ešte raz ďakujem... musím sa tam vybrať na obhliadku a chcela by som zazmluvniť lekára na pôrod, tak uvidíme. asi tam najprv skúsim zavolať a uvidím čo mi poradia 🙂 ešte raz Ďakujem.

zjanulaz
19. sep 2011

@radlinka ďakujem ti moc 🙂 strach je, ale keď človek číta také príjemné veci o pôrodnici tak sa tuším bojím čoraz menej 🙂 a ty si priamo z TO?

radlinka
19. sep 2011

@veronika1417 dik, hehe... ja som to myslela vseobecne pre teba aj zjanulaz 😉 😉 😉

radlinka
19. sep 2011

@zjanulaz nie nie som praveze to, ja som to mala z nr celkovo 40minut, mozno menej ked clovek neleti ze ano 😉

zjanulaz
19. sep 2011

@radlinka no tak nejak to mám aj ja z Hlohovca 🙂 takže sa to dá? lebo tá diaľka neviem si to predstaviť.... a ak náhodou chytím kontrakcie a 40 minút sa natrásať v aute 😀

radlinka
20. sep 2011

@zjanulaz jasne, v pohode sa to da neboj...zmaknete to 😉

martuska75
20. sep 2011

My sme išli tiež z NR a štandardne by to nemal byť problém, to je fakt výnimka ak je to rýchlejšie.

zjanulaz
20. sep 2011

a neviete mi povedať či by ma tam prijali aj na rizikové oddelenie? lebo musím ísť zajtra do nemocnice a do TT nechcem ísť :(

radlinka
20. sep 2011

@zjanulaz fuha, tak to neviem, musela by si im tam zavolat, oni by ti povedali priamo, ale viem ze sa tam tehulky pohybovali ked sme odchadzali.

zjanulaz
20. sep 2011

@radlinka no už som si tam volala.... vezmú ma.... dúfam, že to tam bude ok a že bude všetko ok :(

radlinka
20. sep 2011

@zjanulaz neboj vsetko bude okej, treba pozitivne mysliet 😉 hlavne ze ta zoberu, spravia zaznam a povedia co dalej. Oni su na poradni vsetci mili, ja som rada pokecala aj so sestrickami. Este mi hovorili, aby sme sa netrapili s tym, co si treba priniest do nemocky, vsak oni nas nenechaju na holickach a poskytnu to co maju 😉

zjanulaz
20. sep 2011

@radlinka ďakujem ve zďajtra uvidím ako to tam funguje.... len mi bude smutno nikdy som v nemocnici nebola a neviem čo tam budem robiť asi si naberiem knížky 🙂

radlinka
20. sep 2011

@zjanulaz neboj, najdu sa dalsie mamicky-cakatelky, tak pokecate, pripadne si pozries TV aj so sestrickami, u nas bolo ticho,lebo nas mali asi 4 na odd. takze v pohode 😉

zjanulaz
20. sep 2011

@radlinka a môžem si tam vziať aj ntb? myslím, že internet tam asi nebude, ale aspoň filmy by som si pozrela z dlhej chvíle 🙂

radlinka
20. sep 2011

@zjanulaz jasne, zober si co len chces, ja tam tiez toho dost dotiahla, ale zase som bola sama na izbe, tak sa to tam vsetko akosi zmestilo 😀 Myslim, ze wifi nemaju, ale nie som si uplne ista. My sme neskor mali VIP-ku, tak som stale sledovala filmy a sport 😀

zjanulaz
20. sep 2011

@radlinka tak si teda vezmem do kufra sa zmestí 🙂 kázala mi vziať aj vložky no neviem načo 😒

radlinka
20. sep 2011

@zjanulaz tak si zober vsetko co kazali, mozno myslela porodnicke - tie hrubsie keby nieco. Ja som maximalne potrebovala hygienicke potreby a tie podlozky pod seba, tie sa oplatia..clovek vyuzije aj neskor. Mala som dve tasky, jednu pre seba a jednu pre baby, dnes by som uz tolko veci pre baby nebrala iba pampers a zaklad.vybavu na kupanie plus osusku, perinku a kosielku. Pre odchod domov klasicke oblecko a autosedacku...nic viac.

radlinka
20. sep 2011

@zjanulaz a vlastne na ako dlho ides ? zostavas az do porodu alebo len na urcitu dobu ?

zjanulaz
20. sep 2011

@radlinka neviem.... môj lekár mi povedal, že to dlho nebude, že max do pondelka a keď som volala do nemocnice sestrička mi povedala, že tak 10dní.
Tak neviem dokedy....

radlinka
21. sep 2011

@zjanulaz tak nech vam to cim-skor ubehne, aby ste boli fit a pripraveny na krasny batoztek 😉 drzim palceky x

callex
23. sep 2011

ahojte..celkom ste ma nadchli touto porodnicou.chcem sa spytat davaju tam babetkam monitoru dychu?

katren
23. sep 2011

@callex ano davaju, ale treba si vypytat 😉

zjanulaz
28. sep 2011

ahojte 🙂 môžem sa spýtať na nejaký presný zoznam vecí do pôrodnice v Topoľčanoch? Ďakujem veľmi pekne 🙂

zjanulaz
28. sep 2011

a ešte jedna doplňujúca otázočka 🙂 čo hovoríte na Dr. Kerekovú?

slimme
28. sep 2011

@zjanulaz Ahoj, ja by som chcela Kerekovu lebo na nu som este nepocula nic zle, vsetky kamosky mi ju odporucaju...takze tak a co sa tyka zoznamu tak na stranke http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-topo... je tento ale mne sa zda ze tam nieje vsetko...ja tak o tri tyzdne zacnem chodit na poradne uz do nemocnice a tam vraj zoznam maju, tak to budem musiet skontrolovat...

radlinka
28. sep 2011

@zjanulaz @slimme zoznam si vypytajte na poradni alebo priamo v nemocnici ak tam pojdete 😉 Ten zoznam veci sedi, akurat si nemusite brat tie ortopedicke nohavicky - postolky, som ich zbytocne kupovala, zostali doma zabalene a tiez som nepotrebovala kvapky do oci ani nic podobne. Z kozmetiky pre dieta som max. vyuzila olej a sampon do kupela, pripadne sudocreme. Vela veci dostanete od sponzorov, su tam male vzorky, ktore sa lahko pouzivaju ako sudocreme, vlhcene utierky, sem-tam aj pampers sa najde. Takze som domov isla viac nabalena ako tam. Hlavne si zoberte tie hygienicke veci pre seba. Pripadne sa to da dokupit aj neskor, lekaren funguje, mesto tiez, maju tam vsetko no problem

slimme
28. sep 2011

@radlinka jej super diky za info, mne dali na poradni len vseobecny zoznam pre vsetky porodnice...tie postolky teda ani nebudem tahat...a prosim ta co sa tyka oblecenia pre babatko, nepotrebujem nic? az ked pojdem domov?dakujem

radlinka
28. sep 2011

@slimme vies co, osobne som nic nepotrebovala, babatka nosia z novorodeneckeho, kt. je na konci chodby, vykupane, vonave, vycesane, oblecene. Mne na novorodeneckom povedali, nech si setrim veci na domov, aj plienky, ze mam pouzivat ich, tak som aj tak ucinila.
Neviem ako ostatne mamicky, ale niekto chce svoje oblecko, tak si tam zoberie celu kolekciu a oblieka tak ako sa mu paci. Mne to osobne nevadilo, mala som aj svoje pre pripad, vyuzila som kosielku, bodynko a vlastnu zavinovacku. Tiez moj maly spotreboval len jedno balenie new born pampersiek, ostatne mi vratili domov. Vlhcene utierky nepotrebuju, oni umyvaju pod cistou vodou, takze len pre vlastnu potrebu, ak sa prebaluje baby na izbe a pod. Ale zase zavisi aj aky porod prebehne a ci je dietatko pri tebe na izbe alebo na novorodeneckom. 😉 Tak si kludne zober ten zaklad, pripadne ti prinesu ostatne veci 😉

slimme
28. sep 2011

@radlinka no aj to tak urobim, co budem potrebovat mi proste prinesu...dakujem pekne za info🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre