Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katren
5. jan 2012

@majkato ja som bola velice spokojna, s dr. urcite, sestricky na gynekologii super (lezala som na nadstandarte na gynekologii, nie na sestonedeli - na gynekologiu moze za tebou kedykolvek ktokolvek prist 😉 kdezto na sestonedelie nie 😠 )

katren
5. jan 2012

@vbc22 ja som mala EPI, mm bol cely cas so mnou, a dr. som zazmluvneneho nemala 😉 a to som tam rodila uz 2x 😉

vbc22
5. jan 2012

@katren dakujem, ktoreho doktorasi mala pri porode? treba brat do porodnice vsetko zo zoznamu resp.poradis nieco vhodne navyse?mala si manzela pri porode?kolko vas rodilo naraz?bojim sa preplnenj saly,ze tam bude chhaos a nebudu mat na mna cas. Este som sa tam nebola pozriet, ale vraj su stoly len oddelene plachtou, nevadilo ti to?

vbc22
5. jan 2012

@katren s epi si spokojna? ja sa bojim,ze mi ju nestihnu dat. robianastrih automaticky? ucinkuje epi, ked na zaver siju? mam tolko otazok, prepac, ale uz ma chyta panika ☹

katren
5. jan 2012

@vbc22 ja som mala dr. Urbanca a dr. Kerekova mu asistovala pri porode Dominicky, bo vtedy este nemal atestaciu, ale verila som mu 😉 a pri Miskovi som ani neuvazovala o inom 😉 ja som si nebrala nic navyse, nebolo treba...a ja som si aj tak pre drobcov brala svoje veci a kozmetiku urcite 😉 pri Dominicke sme rodili 3, deti sa narodili s 30min. intervalom 😀 😀 😀 ale ked vas bude viac, zavolaju aj inych lekarov, neboj 😉 a ze to je oddelene plachtou....no nevadilo mi to, skor mi vadili kontrakcie 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie....jedine, co by ti mozno vadilo, ked budete rodit viacere a bude niektora viac kricat, ale to mne nevadilo, no trosku to stresuje...ale ked budes ma EPI, tak sa neboj 😉

katren
5. jan 2012

@vbc22 som nestihla dopisat 😀 nerobia automaticky nastrih, EPI si treba pytat hned od zaciatku, mne ju aj sestricky este odhovarali, ale nedala som sa 😉 a kludne si ju mozes vypytat aj na sitie....ja som mala sitie pri Dominicke a dr. v pohode vydrzal, kym zas zaucinkuje 😉 mala som sice len 4 stehy, ale bola to lahoda, nie ako pise ine maminky, ze sitie bolo horsie ako porod.....a pri Miskovi som nemala ani nastrih a nebola som ani natrhnuta 😉

vbc22
5. jan 2012

@katren jeej, troska si ma ukludnila, to som potrebovala, preco ta prosim ta sestricky odhovarali? to teda nechapem 😒 dlho si rodila?

katren
5. jan 2012

@vbc22 nie, ze ony by si pichat do chrbta nedali....ale ved to voooooooooooooobec neboli....proste treba si trvat na svojom 😉 a rodila som....obidva som mala vyvolane, bo nechceli ist von 😠 takze od deviatej, kedy som dostala vyvolavacku /pri obidvoch rovnako 😀 /...pri Dominike mi pichli vodu o desiatej, dobre som sa otvarala a zacali kontrakcie, tak o pol stvrtej bola vonku....pri Miskovi o jednej pichli vodu, bo to islo pomalsie a o pol tretej bol vonku 😉

aknaj78
6. jan 2012

@vbc22 jeej tak to sa tešim že sa stretneme, odkial si? Ja by som chcela EDA, len neviem či to stiham ked som až od Nových Zámkov

frola
6. jan 2012

@vbc22 a neuvazujes nad porodom do vody? 😉 tam si v samostatnej miestnosti cize plachty nevadia a nastrih sa vo vani nerobi

katren
6. jan 2012

@aknaj78 pokial chces EDA, tak treba ist na poucenie, ale to asi vies 😉
@frola vo vani sa nerobi, ale ak bude nejaka komplikacia, tak ta aj tak vytiahnu a rodis normalne....

katren
6. jan 2012

@frola a okrem toho musis byt zdravotne v poriadku, robia sa tam este nejake vysetrenie navyse 😉

frola
6. jan 2012

@katren rodila som do vody obe deti 😉 a isla by som zas, len sa cudujem ze ked je v TO tato moznost ze je tak malo vyuzivana

katren
6. jan 2012

@frola 😉

weronnka18
6. jan 2012

@frola ahoj a aké máš prosím ťa skúsenosti s rodením do vody? teda z toho čo píšeš asi fajn, keby si išla zase 😎 😀 a kto ťa rodil? mala si to teda dohodnuté a prebiehalo to klasicky ako že začali ti bolesti, prišla si do porodky a nachystali vaňu s vodou?? v prvej fáze pôrodu si bola kde a kedy ťa dali do vane?? a pomôže to niečo - je to pohodlné?? nástrih si teda nepotrebovala, mala si aj nejaké poranenia alebo všetko oka? ďakujem za odpoveď 🙂

vbc22
6. jan 2012

@aknaj78 byvam cca 20 km od topolcian, ja sa tiez bojim, ze mi ju nestihnu pichnut, resp nechcem prist do porodnice ani zbytocne skoro a potom tam trcat, radsej budem fucat chvilu domka a na druhej strane nechcem prist ani neskoro na pichnutie epi

vbc22
6. jan 2012

@frola uvazujem aj nad tym aj koli tomu,ze sa bojim nastrihu, ale vo vode sa mozem zase potrhat ked to nebudu mat pod kontrolou, aku mas ty skusenost? da sa dat epi aj pri porode do vody? ako to cele prebieha? vsetky doby porodne som vo vani, ci ako je to? mozes mi popisat tvoje porody do vody od kedy si prisla do porodnice az do konca?

frola
6. jan 2012

@vbc22 jasne napisem ti len teraz nemozem je to nadlho. mozno neskor alebo zajtra. zatial si premysli este co vsetko ta zaujima kludne sa pytaj. a priprav sa budem ta prehovarat 😀

vbc22
6. jan 2012

@frola 😀 super, tesim sa

katren
6. jan 2012

@vbc22 ja to mam 45km z domu do TO a stihli sme 😉 a EPI sa tusim pri porode do vane nedava, ale nie som si 100%ista 😅

aknaj78
7. jan 2012

@katren ano to viem, tušim niekolko stránok do zadu som si to prečítala. Nevieš mi poradiť kde sa to v budove nemocnice nachádza.

katren
7. jan 2012

@aknaj78 2 poschodia nizsie ako gynekologia 😉

aknaj78
8. jan 2012

@katren ďakujem pekne

zarabono
9. jan 2012

ahojte,ma tu niekto skusenost s dr Caradskym pri cisarskom?

luciaalex
9. jan 2012

@zarabono ahoj, ja mam. a len tu najlepsiu. ale islo o akutnu sekciu, tak neviem teraz - ty mas planovanu a rozmyslas ci sa s nim mas dohodnut? je to podla mna lekar profesional, ja mozem len odporucit. cauko

zarabono
9. jan 2012

@luciaalex dakujem za nazor.no ja mam mat planovanu,ale dufam,ze dovtedy sa este vsetko zmeni a budem moct rodit spontanne

frola
9. jan 2012

@vbc22 ahoj dostala si IP?

vbc22
9. jan 2012

AAAAAHOJ, ano dostala som a dost vazne zacinam uvazovat o vode, inak vodu milujem a pride mi to ako velmi prirodzeny porod, bojim sa niekolkych veci, ze to bude hrozna bolest, ked sa neda dat epi, ze sa potrham,ked nerobia nastrih - ak treba (vo vode si neviem nastrih predstavit) a mam strach este z jednej chulostivej veci, ci zo mna nevyjde aj nieco ine okrem babatka 😒, aj ked bude predtym klystir, aj tak mam obavu. Este mam otazocky: ake vysetrenia treba absolvovat ak sa rozhodnem pre porod do vody, ci mozem svoje rozhodnutie zmenit aj pred samotnym porodom - ze by som zvolila klasiku s epi, ma zena na sebe aspon vrchny diel plaviek, alebo je vo vani uplne naha? a zase mozno trosku chulosiva otazka ako konkretne prebieha klistir 😉 mozno sa smejes nad mojimi otazkami, ale ako prvorodicka som fakt ako vyplaseny zajko uplne zo vsetkeho.
DAKUJEM TI

luciaalex
10. jan 2012

@vbc22
ahoj, do vody sa narodil moj prvy syn (a mal sa aj druhy, nebyt komplikacii a akutnej sekcie). porod skratka boli , s tym nic nenarobis, ale voda je super. pre epi sa nemozes rozhodovat na poslednu chvilu, musis byt dohodnuta s anesteziologom, on nedobehne len tak ked si zmyslis.... vysetrenia specialne nepotrebujes, akurat na streptokoka myslim, uz si presne nepamatam..... ak by ta nieco zaujimalo, kludne napis do IP. ja vodu len odporucam. pees - ja som bola uplne nahata 😀

yokralovnayo
13. jan 2012

@vbc22 Ahoj 🙂 moja dcerka sa narodila tiez do vane, takze tiez veeeelmi odporucam 🙂 nemala som ZIADNE!! bolesti.. urcite je to prirodzenejsie aj pre dieta, aj pre teba ... v teplej vode sa uvolníš.. par krat zatlacis a je to vonku.. mna tam aj primar nastrihoval, vobec som to necitila- robil to pocas kontrakcie.. ja som mala hore vrchny diel plaviek a bolo to v pohode 🙂 planujeme teraz druhe babo, a urcite porod len do vody!! na suchu si to neviem ani predstavit, myslim ze to tam boli a štípe... voda je fakt fajn 🙂 a čo sa týka klistíru, toho sa tiez bat nemusis.. 🙂 ja som zdravotna sestra, takze som vedela co ma caka... je mi blbe to sem pisat dopodrobna 🙂 ale mozes povedat sestricke, ze uz chces vodu co ti tam dava zastavit a to je vsetko... ja som sa porodu vobec nebala, len som sa tesila na malicku... vobec som si neuvedomovala ze rodim 🙂 ze toto je to, na čo som čakala celých 9 mesiacov... rano o 9tej midal primar tabl. a malinka sa narodila o 15tej ... ubehlo mi to ako 5 minút.. a to som si este priniesla rozčítanu knihu, ze si ju precitam kym ma zavolaju do vane... ale sestricka ma stale vyrusovala :D a ona ze ci nemam kontrakcie, vysetrila ma a ona ze ved vy uz rodite :D utekajte do vane, ste otvorena... :D tak drzim palce.. keby mas nejake otazky ozvi sa pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre