Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

to.beruska
19. sep 2009

ono to naozaj zalezi asi aj od dr. a nemocnice.viem ze kamaratka rodila v nitre a platila za doktora 5000 minuly rok.stym ze jej bol stale po roku.kedykolvek v noci zavolala alebo sa nieco dialo uz sa snazil hned aj dojst.tak isto ked isla rodit.z domu uz volala ze ma bolesti a hned tahal do nemocnice.
dejna veru tak 100 ludi sto chuti ako som uz pisala.niektore su spokojne niektore nie,poznam aj take aj take baby co ju mali..

kkkatarinkaaa
19. sep 2009

ahojte-prave citam o porod. vlozkach.... ja som kupila v pohode...samu klasic sa volali...a rodila som pred 3 tyzdnami...

to.beruska
19. sep 2009

no ja som sa v meste v lekarnach pytala asi mesiac,ale akurat som sa dozvedela ze ich maju uz aj tehotke

dejna3
19. sep 2009

aj ja som ich mala, tie sú dobré

to.beruska
19. sep 2009

no to hovoria vsetci ze tie su najlepsie

barborato
19. sep 2009

baby tak dakujem za rady uvidim co spravim pocula som aj take ze neni dobre si zajednavat doktora lebo ten ta potom objedna na urcity termin a ked vtedy neporodis tak ti daju vyvolavacku a s tou to vraj viac boli. Moja kolegina minuli tyzden porodila sice nie v TO ale v NR a cisarskym rezom ale tiez si toho uzila cely den bo drobcovi sa moc von nechcelo.ked mi to vsetko opisovala tak az teraz som si zacala uvedomovat co ma vlastne caka bojim sa ale upokojujem sa tym ze uz to vydrzalo tooooolko zien preco by som to nevydrzala ja.

kkkatarinkaaa
20. sep 2009

barborato- len klud, zvladnes to, ako kazda ina...neboj nic a mysli pozitivne 😉

elliska
23. sep 2009

ahojte mamičky a budúce mamičky, mám na Vás prosbu. Viete koľko sa v TO platí za pôrod do vody? S tou teplou vodou to je ešte stále zlé? Lebo ja tiež rozmýšľam o pôrode do vody v TO a keď to nebude v poriadku, tak tam samozrejme nejdem. Veľmi ďakujem za odpoveď a prajem krásny začiatok jesene 🙂

dejna3
23. sep 2009

elliska, no ja viem, že za pôrod do vody sa platilo 5000Sk, hádam to nezvýšili 😕

to.beruska
24. sep 2009

baby ja som sa chcela opytat ked sa rodil cisarskym a ste pri vedomi tak sa za to plati alebo je to jedno

kkkatarinkaaa
24. sep 2009

to.beruska- myslim ze sa nepalti- platis len za porod vo vode a za epidural 🙂

dejna3
24. sep 2009

toberuska, pri cisárskom za anestézu neplatíš nič

lulia
24. sep 2009

ahoj.to.beruska,nie za spinal sa neplati pri cisarskom.mala som ho aj ja.

to.beruska
24. sep 2009

lebo viacej a viacej rozmyslam ze nie uplna narkoza.a keby sa za to plati tak by to bolo dost kedze chcem aj VIP izbu

katren
27. sep 2009

Ahojte maminy, co rodili v TO 🙂.
Cakame prve babo a chcela by som si pomaly nachystat tasku do porodnice, tak by som vás chcela poprosit, mohli by ste mi do IP napisat co treba zobrat pre mna a co pre babo do porodnice? Viem, ze kazda porodnica ma ine pravidla, tak preto sa pytam tu, ked chcem ist rodit do TO. Nech nam nic nechyba, ale nech nejdem nabalena jak na dva roky 😅
Moc vam vsetkym dakujem za rady.
Katren

barborato
28. sep 2009

Ahoj baby nadvezujem na katren balim sa do nemocnice podla zoznamu co som dostala v tehotke a to som ho etse trochu zmensila a mam zabalene dve cestovne tasky (plne) mangel sa zo mna smeje ci tam chcem byt mesiac aj mne sa to zda vela ale chcem aby mi nic nechybalo neviete mi povedat ako ste sa balili vy neni toho vela aby som nebola na posmech celej nemocnici Dakujem

dejna3
28. sep 2009

Čo by nemalo chýbať v taške do pôrodnice

pre seba:
- občiansky preukaz
- kartička poistenca
- tehotenská knižka
- sobášny list
- toaletné potreby – zubná kefka a pasta, mydlo, hrebeň, gumička do vlasov, pleťový krém, toaletný papier, 3-4 balíky pôrodníckych vložiek, šampón, balzam na pery...
- 2 – 3 uteráky tmavšej farby
- vložky do podprsenky
- 2 -3 ks jednorazové nohavičky (dostanete v lekárni)
- podprsenky na dojčenie približne o 2 čísla väčšie ako ste zvykli nosiť pred otehotnením
- jednorazový holiaci strojček
- niekoľko nočných košieľ vhodných na dojčenie
- župan
- papuče, gumené prezuvky do sprchy, bavlnené ponožky
- teplomer
- kvapky do nosa v prípade nádchy, aby ste mohli predýchavať kontrakcie
- pohár
- príbor
- odsávačka mlieka
- ochranné klobúčiky na dojčenie
- jednorazové podložky do postele

pre dieťa:
- meno, adresu a telefónne číslo detského lekára
- 2 balíky jednorazových plienok veľkosti mini alebo newborn
- vlhčené utierky
- masť proti zapareniu
- lieh
- kefka na vlásky
- vatové tyčinky
- vatové tampóny
- detský šampón
- telové mlieko

pre manžela:
- prezuvky
- niečo na občerstvenie

pri odchode z pôrodnice:
- oblečenie pre seba - pravdepodobne bude pre vás najvhodnejšie ešte tehotenské oblečenie
- 3 vyvarené a vyžehlené bavlnené plienky
- kabátik, čiapočka, košieľka, dupačky
- ortopedické nohavičky
- zavinovačka s flanelovou vložkou
- v zime navyše zimná teplá súpravička, deka alebo nánožník
- autosedačka „škrupinka“ pre bábätko

zídu sa aj:
- masť na popraskané bradavky
- fotoaparát
- niečo na čítanie
- masť na hemoroidy
- pero a zápisník
- mobilný telefón
- v prípade potreby ďalších vecí vám ich môžu vaši najbližší kedykoľvek doniesť

dejna3
28. sep 2009

čo sa týka plienok - 1 balík určite stačí...
možno by som pribalila ešte cca 2 ks košieľok (bodyčiek) pre bábätko, ak nebude stíhať práčovňa a možno čiapočku na hlavu...
deku pre bábätko dostanete 😉

dejna3
28. sep 2009

ja som sa balila podľa tohto zoznamu a mala som 2 menšie tašky (veľkú som vtedy doma nemala, ale vošlo by sa do jednej)

barborato
29. sep 2009

dejna3 dakujem podobny zoznam mam aj ja tak potom tie dve tasky su asi normalne nebudem to uz riesit co bude chybat mangel donesie este raz dakujem

katren
30. sep 2009

Fiiiiiha, tak to teda ozaj pojdem s velkou taskou 😅 Ale ved s takym nejakym zoznamom som ratala, takze este dokupit nejake malickosti a bude.Ostatne co bude chybat, ako pise barborato, donesie manzel. 😵
Moc vam vsetkym dakujem 😉

dejna3
30. sep 2009

baby, skôr si myslím, že postupne budete po manželovi posielať veci domov 😉 myslím tým - použité prádlo, uteráky a pod. ... sestričky nám to tak hovorili - minimalizovať množstvo vecí 😀

to.beruska
30. sep 2009

no jas som ani suchacky do sprchy nebalila hned.aj tak my mame ist cisarskym tak prvy den asi nebudem ani potrebovat.a vlozky tiez iba dvojo beriem.a myslim ze hlavu umyvat najblizsie dni v nemocnici nebudem.ze mozno to vydrzim aj domov.ved uvidime

ika8
16. okt 2009

katren: nebola si náhodou vo štvrtok s drahým v TO v nemocnici? ak áno, tak to ste sa mňa pýtali na cestu do pôrodky 😵 inak múdra voľba, pýtať sa na cestu do pôrodnice mamičky s kočíkom, kto by to vedel lepšie??? 😀 😀 😀

to.beruska
17. okt 2009

caute baby!chyta ma panika,ze vraj v nemocnici sa zase nekuri a je tam zima jak hovado.ved ma tam slak trafi ked to nezapnu.ved to bude strasne lezat v takej zime a len v nocnej kosely

dejna3
18. okt 2009

uf, ak budú stále takéto problémy s teplou vodou alebo kúrením, idem určite do PE 😝

to.beruska
18. okt 2009

no mne ine uz asi neostava kedze mam aj gynekolo zajednaneho tam.ale urcite ked tam pridem a nebude sa ani kurit a nepojde ani tepla voda tak to tak nenechame sme povedali aj keby tam mam minestra zavolat.neplatime za to aby sme boli v takych podmienkach.

nnelca
24. okt 2009

ahojte baby,ja som teraz tiež 2v1 ako vy. Čakám prvé bábo a nemám ani šajnu o tom, aká odsávačka na mlieko je dobrá,ževraj ju treba už do pôrodnice zobrať.Akú si to mám kúpiť,viete mi niektorá poradiť? Ď.

to.beruska
24. okt 2009

nnelca ja ma odsavacku avent.chcela som elektricku ale kamaratka mi povedala ze lespia je rucna avent.tak som dala na odporucania

nnelca
25. okt 2009

jéééj to.beruska ďakujem ti za radu,dám teda na teba a konečne si ju zaobstarám.ešte raz ti veľmi pekne ďakujem. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre