Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katka_e
26. júl 2012

@stastnevydatam pri prvom porode klystír robili,pri druhom nie

stastnevydatam
26. júl 2012

@katka_e lebo mne sa zda, ze mne povedali ze som rodila pri MUDr. Rakosovej a nik ju tu nespomina, tak som sa chcela uistit, ci som ja nejak neprepocula.. 🙂)
ale aj tak potom asi tusim, ktora je to ta Kerekova, ked sme si sli obzriet nemocnicu, tak nam to tak ochotne poukazovala a bola velmi mila, tak ten vek by mohol sediet... zeny porodnicky su celkom mile 🙂

stastnevydatam
26. júl 2012

@katka_e a odcoho ten klistir zalezi? mne ho pri prvom tiez nerobili a ked som sa rozpravala s kamaratkou, kt. tam rodila, hovorila, ze jej robili.. som si myslela, ze nikomu nerobia 😉

kkl82
27. júl 2012

@stastnevydatam mne klystir robili, lebo som chcela rodit do vody. ale pokial viem, tak pri normalnom porode sa pytaju, mozes kludne odmietnut. ale nie je to nic hrozne, ja som si tiez bohvieco predstavovala...

yokralovnayo
27. júl 2012

mne robili tiez klystír, nieje to vobec hrozné. Ja sama som ho robila nespočetne veľa krát pacientkám 😉 takže to nič nieje... asi to najmenej... čítala som ako sa v jednej témy toho baby strašne boja 😀
klistír robia v TO vždy, okrem situácie, keď nestíhajú a porod je narýchlo...
@kkl82 ja som tiež rodila vo vani 😵 😵

katka_e
27. júl 2012

@stastnevydatam no pri prvom ho asi ešte stíhali robiť...pri druhom ma po príchode a vyšetrení hneď dali na sálu a keď som sa spýtala,či klystír robiť nebudú,tak povedala,že nestíhame,že však každú chvíľu budem rodiť,čo bola aj pravda,že to už nestíhame...ale neni to nič strašné,možno pre rodičku trošku taká trápnejšia scénka-teda ja som sa tak cítila,ale sestričky to majú denne 🙂 🙂 ,pre ne to nie je nič nezvyčajné...

kkl82
27. júl 2012

@yokralovnayo ja som nakoniec nerodila vo vani :( uz mi napustali vanu a zrazu bum, rychlo na salu, takze som nakoniec mala sekciu ☹ ☹ ☹ a to som sa na ten porod vo vani tak tesila uz cele tehotenstvo

stastnevydatam
27. júl 2012

hm, lebo mne prvy porod tiez klistir nerobili.. a mozno tam ten cas bol.. no sak uvidime, aky to bude mat spad... 🙂

@kkl82 syncek sa nechcel hned okupkat? 😉 a preco ti nakoniec robili sekciu? a pozeram, ze ty si z NR, a sla si rodit do TO, kvoli porodu vo vode?

kkl82
27. júl 2012

@stastnevydatam ano, isla som do to kvoli vode, ale aj kvoli tomu, ze moj chlap je povodom z topolcian, ma tam firmu, takze je tam kazdy den. v nr je otrasna porodnica. este som uvazovala o galante, ale ten porod do vody to vyhral pre topolcany.
robili mi sekciu, lebo maly mal zle ozvy, hned ako sme dosli, ale ked mi prepichli plodovku, tak sa to upravilo. prisla som do porodnice o polnoci a cakali sme, ze co bude do pol siestej. potom sme volali primarovi, ze by uz aj mohol prist (bol mimo sluzby). a ked prisiel, tak rovno zavelil "oxytocin" a kym som stihla zakricat, ze ten nie, tak uz som ho mala pichnuty. skolabovala som a tak ma niesli rychlo na operacku 😖

aaliyah
27. júl 2012

Ahojte mamičky 🙂 ,ja mam 3 detičky a všetky som bola rodit tiež v TO a bola som mooocccc spokojna 😉 🙂 🙂 ,naposledy som tam rodila 12.2.2012 a tiež ma rodila MUDr.Elena Kereková,jedna užastna PANI doktorka,moc mila,pred pôrodom som k nej chodila na poradnu ale maličky sa vypítal o par dní na svet skôr ako som mala termín ale mi to aj na poradni povedala,že to bude určite skôr,čo mi aj môj gynekolog na poradni povedal...Ja som z okresu NITRA a nikdy by som neišla rodit do NITRY,lebo kamaratku tam zle vyčistili a možno už nikdy nebude mat detičky za chybu doktorov a teraz chodí po operaciach za nich!!!!!A dalšej kamaratke zomrelo babetko pretože spravili obrovsku chybu,a už jej nikto synčeka nikdy NEVRATI 😢 😢 ☹

katren
28. júl 2012

@yokralovnayo prepac, ale nasuhlasim s tebou.....
ja som rodila 2x v TO a ani raz som nemala klistir.....a teda nemala som porody narychlo...obidva s vyvolavackou
pri prijme sa ma sestricka spytala, ci som bola rano na velku a ked som povedala ze ano, dalej neriesila 😉
@stastnevydatam

stastnevydatam
28. júl 2012

hm a baby, neviete ci tam teda nejaka doktorka Rakosova robila, resp. robi?? a este, kolko je na normalnej izbe mamiciek? nebudia sa deturence navzajom? 🙂

aaliyah
29. júl 2012

Mna sa tiež sestrička pytala,či som bola na velkej potrebe,a taktiež sa ma opytala či chcem klistír...Na normalnej izbe su 2 mamičky,a myslím si že to dost zaleží od babetka,či sa budia navzajom,lebo ja som mala na izbe stale plačuce dievčatko ale môj maličky,tak tvrdo spinkal,že mu to apsolutne nevadilo 😀 ale to iste sa neda povedat aj o mne,lebo Ja som si nemohla dobre pospat a odychnut,lebo skoro stale plakala ta malička,až mi bolo luto tej mamičky,lebo cely den a noc musela tu maličku pestovat...

kkl82
29. júl 2012

@stastnevydatam @aaliyah ja som mala vipku, presne aj z tohoto dovodu. kamaratka ked rodila, tak z toho bola riadne na nervy, ked prestal plakat jej maly, tak zacal ten druhy. aj ja ked som rodila, tak jedna mamicka o druhej v noci isla poziadat sestricky, aby ju prestahovali na vipku, lebo bola uz tretiu noc uplne na nervy z toho druheho babatka... ale napr. baby vedla na izbe mali krasne zosuladene deticky, ked spalo jedno, tak aj druhe a ked plackali, tak tiez obe naraz 😉
vyhoda vipky v mojom pripade bolo aj to, ze malinky spinkal pri mne na velkej posteli, takze ani v noci som nemala problem ho nakrmit, prebalit ci pomojkat bez zbytocneho natahovania (bola som po cisarskom, takze to padlo vhod). maly mi bol najradsej bez zavinovacky a navyse som mohla kojit po leziacky. uplna pohodicka 😎

aaliyah
29. júl 2012

@kkl82 tak to maš uplnu pravdu,presne tak to je ako píšeš 🙂 Môj pokladík tiež spaval so mnou v posteli aj v noci,mala som taky krasny a štastny pocit,ked bol cely čas pri mne a nevedela som sa cely čas na neho vynadívat 🙂 ale ked išla vyzita,tak som ho musela dat do postielky 😀 No niektore mamičky boli hrozne,Ja som nedokazala ani pri nich jest,tak smrdeli,tak som si jedlo bravala na izbu aj ked to bolo ZAKAZANE ale Ja som sestričke povedala,že Ja tam jest nebudem a hotovo!Dokonca jedna mamička,tam bola taka,že vôbec nevedla,že je tehotna a ked išla rodit,tak prišla len na pohotovost,že jej niečo a tam ju dali do obrazu,že ved je tehotna a prave ide rodit 😕,tak to som ešte nezažila a potom aj na nu zavolali socialku...vôbec nič nemala pri sebe,ani doklady,ani kartičku a to nehovorím o veciach jak do pôrodnice,tak pre babetko,potom tam od mamičiek vypitovala vložky...čo asi nikdy nepochopím,ako nemohla vediet,že je tehotna!!!!Ved čo pohyby,kopance necítila alebo si myslela,že jej len čreva pracuju?? ?😖 Ved ked mna moj synček kopal,tak ma až rebra palili,až niekedy som mala take bolesti,že ako keby mi rebra zlomil...

kkl82
29. júl 2012

@aaliyah fiha, taketo pripady su az neuveritelne, pokial to clovek nezazije 😖 to musia byt fakt uplne vymleti ludia, nielen ona, ale aj jej okolie. alebo bola cely cas pod parou a jednoducho nevedela, ze tie krce a pohyby nie su z chlastu... chudatko malinke, je mi naozaj luto tych detureniec, ked sa o nich takto rozhodne este skor, nez sa narodia 😢
ale ja som mala stastie, boli tam hrozne mile maminky. bola tam vtedy aj jedna ciganocka, co rodila v ten isty den, ale taka zlata, slusna a dalo sa s nou aj pekne porozpravat. akurat, ze sestricky sa k nej spravali ako k nejakej cvarge - proste predsudky ich nepustili...

aaliyah
30. júl 2012

@kkl82 samozrejme,že aj Ja som tam mala niektore mile mamičky ale našiel sa aj takyto prípad.....cigani su skoro všade ale niektory sa nevedia spravat!Lebo aj s nami tam bola jedna ciganka,a ked prišla za nou navšteva,tak robili na chodbe vonku bordel,odpadky hadzali po chodbe,pritom tam bol smetiak,a sestrička potom to musela upratovat,tak jej potom povedala,že už nepustia navštevu za nou,lebo sa nevedia spravat...ale pozeram,že ty si tiež z okolia Nitry,a takisto si išla radšej rodit do TO než do NITRY 😉

stastnevydatam
30. júl 2012

@kkl82
@aaliyah baby a na normalnej izbe je kolko mamiciek, dve?
a ked ste boli na VIP, tak ste boli na tom poschodi ako je porodnica, alebo o poschodie nizsie na gynekologii?
lebo ako @katren pisala, o poschodie nizsie moze prist aj navsteva na izbu...

no to teda musela byt "mamina" co nevedela, ze ani babo caka.. fak strasne pre to babatko..

kkl82
30. júl 2012

@stastnevydatam na normalnej izbe su dve mamicky.
ja som bola na vipke na sestonedeli, to je tam ako je porodnica. su tam manzelske postele a na izbu moze za tebou prist sprevadzajuca osoba (a ostat cely den aj noc). vrchna sama povedala, ze sprevadzajuca osoba moze byt hocikto, nielen manzel, kt. je nahlaseny. napr. za mnou prisla aj moja mama aj svokra - ale vzdy pustia iba jednu osobu. niektore sestricky protestovali, ale tam sa treba odvolat na vrchnu, ktora taketo nieco dovoli.
na gynekologii, pokial dobre viem, su vipky s obycajnou postelou a gaucom, na kt. moze prespat aj manzel. tu su navstevy normalne povolene. tieto vipky si vyberaju vacsinou maminky, ktore chcu, aby za nimi mohli aj starsie deticky atd. nevyhoda tychto izieb je, ze su o poschodie nizsie, tzn. daleko od novorodeneckeho. takze ak by si nahodou mala cisarsky, tak ti bude lepsie na sestonedeli, budes mat prve dni babo blizsie. tiez ak budes potrebovat nieco od sestriciek z novorodeneckeho (napr. latkove plienky, zavinovacku, kosielku), tak budes musiet behat z poschodia na poschodie. a neviem ako je to na gynekologii potom s vecami ako prebalovaci pult, vanicka atd. najlepsie sa je asi ist informovat priamo do porodnice, vsetko ti poukazuju.

katren
30. júl 2012

@kkl82
@stastnevydatam ked si na VIP na gynekologii, tak tam mas telefon a ked nieco ptorebujes od sestriciek z novorodeneckeho, tak staci iba zavolat 😉
je tam aj prebalovaci pult, aj vanicka, postele su drevene, nie manzelske, ale su spojene ako manzelske.....je tam aj gauc a kreslo 😉 samozrejme aj stol a stolicky, chladnicka mikrovlnka, kanvica atd. 😉
a jedlo ti nosia na izbu, nemusis chodit do jedalne 😉

mamicka30
30. júl 2012

ja som rodila v topolcanoch moje prve dieta...v celku som bola spokojna, ale neskor som moje dalsie 2 deti rodila v partizanskom a rozdiel bolo vidiet...starostlivost, ochota a hlavne uzasny pristup sestriciek a lekarov v partizanskom bol uzasny...moja porodna sestra ma dokonca masirovala, co som pred tym nikdy nezazila....izbu som mala vipku...tiez super..babatko privezu, odvezu podla zelania, rodinny prislusnici mozu prist hocikedy a tiez som nemusela jedavat v jedalni a dolezita vec, samostatna kupelna......treba si len vybrat...vela stastia pri vybere a potom hlavne spokojnost prajem...

laura27m
1. aug 2012

Ahojte, chcela by som sa Vas spytat ci v Topolcianskej porodnici su potrebne vsetky veci pre zenu a dieta ktore su v tom zozname v nemocnici, alebo treba este nejake veci navyse alebo naopak su niektore veci zbytocne? Ak ano, tak ktore? Ako je to s oblecenim v nemocnici? Pouziva sa vlastne alebo nemocnicne, alebo si mozno vybrat? Kolko dni musi vacsinou zena zostat po porode v nemocnici?

stastnevydatam
1. aug 2012

@laura27m ahojky, pred 2 rokmi sme vyuzili asi vsetko co je v tom zozname, urcite este klobuciky na kojenie, a ja som potrebovala aj odsavacku.. babatko obliekaju v nemocnici, cize az pri odchode som si malicku obliekla do nasho.. aj latkove pienky, zavinovacku dala nemocnica... oblecenie pre maminu je len vlastne 🙂
ani ma nic nenapada, co by som potrebovala mimo zoznam..
ja som rodila v piatok a v utorok nas pustili domov.. nemali sme ani novorodenecku zltacku, a na druhy den po porode sa mi spustilo mliecko, cize mala najprv zhodila, potom zacala priberat..

laura27m
2. aug 2012

Dakujem ze odpoved 🙂 No ak zoberiem uplne vsetko co pisu, tak sa mi to ani do 1 velkej cestovnej tasky nezmesti! Uz teraz ju mam plnu a to tam este nie je vsetko, napr. balik plienok a este niekolko balikov vloziek. Pisu napr. aj 3 kosielky...na co ak davaju ich. A treba aj kvapky do oci? To sa dava kazdemu dietatku? Take nieco nemocnica neposkytuje? Najviac ma trapi ta odsavacka na mlieko! Vobec neviem aku si vybrat a ci ju vobec vyuzijem. Nieviete mi poradit?
A ako je to s VIP izbou? Treba ju rezervovat vopred? A je rozdiel v cene na novorodeneckom a gynekologii? Moze byt na oboch oddeleniach so mnou aj partner?

stastnevydatam
4. aug 2012

@laura27m no co, babatko sa ti este nepyta na svet? ja mam termin 24 augusta, ale myslime si, ze to pride skor.. uz kazde rano sa budim s myslienkou, ze mozno tento den... 🙂 velmi sa tesime...
ja som zbalena do 2 velkych tasiek, a to nemam plienky zbalene.. ale ked nie som z TO, a budem nieco potrebovat, tak radsej mam zasoby.. nie som si ista s tymi kvapkami, ci nam dali zo zaciatku oni.. fakt netusim, ale myslim, ze aj oni tam budu mat nejake.. sa desim tej predstavy, ze by mi kazali, nech si ich vytiahnem, sak uz ani nepamatam, co mam zbalene a kde 😉
Ked som sla prvy krat rodit, nemala som odsavacku, manzel behol kupit v TO, kupil rucnu, ale ked sme sli z nemocnice, tak sme sli kupit elektricku, lebo nas to nebavilo rucne.. je to tazko, ci kupit, nekupit.. mozno to vyuzijes len na zaciatku, ako my, asi len 2 mesiace.. ale vyuzili sme ju.. mozes to teda aj potom riesit, nejake si vytipuj a potom ti niekto zbehne kupit, zatial by si si odsavala rucne..
Ta VIP je aj pre mna zahada, my sme boli o poschode nizsie na gynekologii, vtedy bola len ta volna, neviem, ci si mozem vyberat, ale tam som mala aj manzela... nebola si si kuk nemocnicu? vopred asi nerezervujes, lebo nevies, kedy to na teba prijde..

laura27m
5. aug 2012

@stastnevydatam Ja mam termin o 10 dni neskor ako Ty, ale tiez si myslim ze bude skor. Je to moje 1. dieta, takze sa dost bojim toho co ma caka. Byvam kusok od nemocnice takze ked nieco bude chybat nebude problem. Boli sme pozriet porodnicu, ale ukazali nam len porodne saly. Na oddeleniach sme neboli a zabudli sme sa spytat ako je to s tymi izbami. No zajtra idem ku gyn. tak sa skusim spytat jej.

katren
5. aug 2012

@laura27m ja som mala vsetko svoje, aj bodynka pre babatko 😉 ....tiez som mala svoju odsavacku 😉
kvapky do oci som nevyuzila, ked bude treba, kupite dolu v lekarni....
o VIP izbe sme sa bavili cca. 2 strany dozadu 😉
a co sa tyka tej odsavacky, ja som mala tiez elektricku a inu by som nechcela....ked ju bude treba, mm ti kupi, len mu predtym ukaz co by si chcela alebo si napis nazov a mm to len das a kupi v detskom obchode 😉

stastnevydatam
5. aug 2012

no ja som zacala mat dnes uz zvlastne tlaky, zajtra idem ku gynekologovi, tak som zvedava co povie.. ale ja sa uz veeelmi tesiim... hlavne ide dalsia vlna teplych dni, tak nech to mame uz stastlivo za sebou 🙂

@laura27m a pojde s tebou partner k porodu? pri mne manzel bol a dost ma to ukludnilo, pomohlo.. to mas super, ze to mas z domu naskok 🙂 este si aj odbehnut mozes 😉 ak zistis nejake info, daj vediet.
Baby, ja som vtedy bola na porodnej sale sama, to bolo super.. 🙂 a spytali sa ma, ci mozu prist kuk na porod nejake studentky, ja som suhlasila.. ale chudatka, jedna tam skoro odpadla.. este to asi nevideli 🙂

laura27m
5. aug 2012

@stastnevydatam Ano, partner bude pri mne 🙂 Tiez verim ze mi to pomoze. Drzim palce aby Ti to dobre dopadlo. Ides teda rodit do To? Daj vediet ci uz je babo na svete... 🙂 Tie tepla aj mna dost trapia, opuchaju mi nohy a velmi sa potim :( Ale dufam, ze maly este par dni pocka 🙂

stastnevydatam
5. aug 2012

no veru, ja mam namiesto noh noziska 🙂 normalne sa na ne pozeram ako na cudzie..
chceli by sme stihnut do tych TO, mali sme tam dobru skusenost, snad aj teraz budeme mat 😉
Snad sem este nejaka mamicka napise svoje skusenosti, nech nas povzbudi..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre