Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

zarabono
29. apr 2012

@kkl82 zatial to vyzera na cisarsky,ale bojujem proti tomu a chcem rodit prirodzene.tiez zvazujem aj kerekovu.no uvidim,co vymyslim.moj gynekolog mi odporuca caradskeho na cisarsky

kkl82
29. apr 2012

@zarabono no moj cisarsky bola cista praca, rychla zalezitost, ziadne komplikacie, pekna jazva... nemam s cim porovnat, ale caradsky odviedol dobru pracu 😉

zarabono
30. apr 2012

@kkl82 tak to som rada,ze si spokojna.tak potom asi nebudem ani o druhom uvazovat.

bbubinkaa
29. máj 2012

ahojte, neviete, co si vziat do porodnice..je nejaky zoznam?

belissima85
1. jún 2012

ahojte nepatrim uz moc do tejto temy ale chcem viadrit svoj nazor na porodnicu. rodila som tam v aprili...na doktorov a sestricky co sa starali o nas ako mamicky nemozem povedat krive slovo fakt ochota bola na mieste,co sa vsak o sestrickach na novorodeneckom povedat neda .Ako prvorodike mi moc nepomohli nemala som mlieko a ani do dnesneho dna nemam babo mi nacidali glukozkou cele 4 dni a ked som im povedala ze ja mlieko nemam ze mam si ho prikladat babo plakalo ako o zivot. a este v prvy den som bola pocisteni zasivani mala som tazky porod a babo mi priniesli cca o 13 mala som ho mat aj v noci no ked som sestricku poprosila ze ci by mi ho v noci nemohla zobrat ze som vycerpana ubolena a ....jej odpoved bola mali stesi kupit plysaka a nie sparvit decko.a na posledny 5 den ked som tam bola na prevecer dali babetku bebu rano o pol 4 som si bola vypytat u sestricky ale babetko bolo mrzute tak o cca o 7 som si sla vypytat glukozku respektive som sla s mili slovom za sestrickou ze bud nech mi da glukozku abo ze nech mi poradi ako prvorodicke co mam robit mi poveda ze nech idem na izbu lebo oni boli tam tusim3 nemaju na mna cas lebo im tam upratovacka umyva....fakt su harpie cely pobyt tam mi dokonale zneprijemnili cest jednej jedinej sestricke ktora bola taka ochotna...ten jedinej keby som vedela jej priezvisko tak ho napisem aby vedela o koho sa jedna patri uprimne dakujem a samozrejme vsetkym doktorom a sestrickam co sa starali o nas mamicky...neviem ake mate vy skusenosti ak mozte napiste ich sem na porovnanie...majte sa pekne drzim vam vsetkym palce🙂

katren
1. jún 2012

@bbubinkaa treba si vypytat u sestriciek 😉

katren
1. jún 2012

@belissima85 nazory tu uz su 😉

yokralovnayo
1. jún 2012

@belissima85 plne s tebou súhlasím !! na novorodeneckom sú otrasné sestričky.. 😠 ja som kvoli nim aj plakala... povedali že prvy krat nam ukazu kupanie, tak som ich bola ohlasit .. a ona za mnou prisla do izby.. a cumi na mna.. ved si ju vyzliekajte.. mate vsetko nachystane? a podme podme... ja som nevedela ani ako malu chytit 😝 ona po mne a este jednej kocke vrieskala.. ze ved to je ako s babikou..atd.. co sa chcete ucit na tom? jue to vase decko!
fakt co moze byt po porode najhorsie je ked po tebe este sestricky hukaju a bavia sa s tebou ako s malym deckom! alebo nejakou podriadenou... a lutujem to, ze som nevedela jej meno!!! lebo keby to viem, taku staznost by dostala, ze neverim ze by tam este pracovala! 😠 😠

kkl82
1. jún 2012

ano, sestricky na novorodeneckom su trochu menej ochotne, ale ja osobne som s nimi ziaden problem nemala. jedna jedina sestricka z novorodeneckeho sa mi zdala byt vyslovene harpia, taka kratkovlasa blondina cca 50 rokov, tu som naozaj nemusela...
je pravda, ze som mala nastudovane takmer vsetko co sa dalo o dojceni, takze som ich zastarane a niekedy kontraproduktivne rady nepotrebovala. mojmu malemu dali glukozu len prvy den, kym som bola na pooperacnom (tam mi ho doniesli na kojenie len 4x), ale potom uz nie, aj ked sa ma pokusali presvedcit, ze treba aj potom, lebo urcite este nemam mlieko. prsia sa mi pritom naliali uz na druhy den a maly uz od tretieho dna spotrebovaval 18 plienok denne, tak len zizali. denne som chodila 2x po latkove plienky a novu zavinovacku, co mi moj maly statocne precikaval jednorazovky durch az na zavinovacku 😉
tiez sa zo zaciatku ksichtili, ked som maleho na kojenie vacsinou vyberala zo zavinovacky a uz stvrty den v zavinovacke vobec nebol (po prve ich precikaval, tak nebolo suchej a potom, ked zistil, ake je super byt free, tak uz inak ani nechcel). to ked zistili, tak mi takmer vynadali... a ze babatko treba odgrgavat aj ked na prsniku zaspi. no to iste...
co sa tyka kupania, to mi ochotne poukazovali a vysvetlili a dokonca som bola prekvapena ich pristupom, ze sa ma same pytali, ci chcem pouzit mydlo, alebo len cistu vodu, ci chcem natret olejcekom alebo nechat len tak a ako ho chcem ucesat, ci na fesaka alebo pankaca 😀
takze moja rada znie, pripravte sa na materstvo tak dobre ako len viete dopredu, ked uz mate cas behat po nete a hodiny vyberat kocik a vybavicku, tak uz si treba dat aj tu namahu nastudovat cosi o kojeni, kupani a starostlivosti vseobecne. ja tym sestrickam dokonca aj verim, ze im obcas prasknu nervy, ked sa matka boji chytit svoje vlastne dieta do ruk. treba im dat najavo, ze nie ste chudera, ze sa o svoje dieta viete a chcete postarat. to je aspon moj nazor a dufam, ze ma zan neukamenujete 😉

belissima85
3. jún 2012

@yokralovnayo ved to !tie sestricky by mali nosit menovky na rovnosate a myslim ze uz tristvrte z nich by tam nepracovalo a neni si sama ja som si tiez kvoli nim poplakala 😨

smejula
3. jún 2012

super, ako tak čítam, mám sa na čo tešiť ... 😒

kkl82
3. jún 2012

@smejula neboj, tu radost z babatka ti nemoze nic pokazit a urcite nie nejake sestricky z novorodeneckeho 😉 ako vravim, priprav sa a mozes ich rovno odignorovat...

katren
3. jún 2012

@smejula neboj 😉 kludne im povedz svoje a potom budu ticho 😉 ..... /moja skusenost/ ony si dovoluju pokial im dovolis....ked sa ozves, hned sa zmeni pristup 😉

smejula
3. jún 2012

@katren hej, presne nad tým som rozmýšľala 😅 uvidím, v akom budem rozpoložení po pôrode, ale nie som typ, ktorý nechá do seba rýpať a zhadzovať sa ... 😉 takže je dosť možné, že si odo mňa čo to vypočujú 😀 😀

katren
3. jún 2012

@smejula mamicka vacsinou caka trosku pomoci, hlavne prvorodicka a ked zacnu do teba takto rypat, je to od nich dost drze.....ja som sa tiez po nejako 2-hom dni ozvala, mala som ich plne zuby a odvtedy bola pohoda 😉
a dokonca sa pri druhom aj mm "chytil" s primarom /trosku odveci pravidla navstev/, ale dalo sa to vyriesit a vsetko bolo OK 😉

smejula
3. jún 2012

@katren len potom sa čudujem, na čo tam vlastne sú, keď sú takéto??? 😠 práve na tomto oddelení by mali byť milé a ochotné ... ale čo už ... 😒

katren
3. jún 2012

@smejula no......ale tak da sa, je to len 5 dni 😉

smejula
3. jún 2012

@katren jasné, to tam vydržím 😉 😵

kachna13
4. jún 2012

Baby, ja trochu od veci, ale neviete mi, prosím vás, niektorá povedať ako teraz funguje sono na gynek. dole v nemocnici? Od koľkej a či sa ešte zapisuje a potom zase čaká ešte na poradový lístok a o koľkej je tam dobre ísť...? Díky moc

katren
4. jún 2012

@kachna13 ahoj, ja tam chodim na poradne....
plati to tak, ako maju na stranke.....
http://nsptopolcany.sk/main.php?kID=2&strankaID=72
a co sa tyka zapisovania tak nie, staci ked prides, sestricke das papiere a potom ta zavola 😉

kachna13
4. jún 2012

@katren dakujem 😉

krajmary
27. jún 2012

Pred tyzdnom som sa vratila z gyndy , ked som bola dva tyzdne pre riziko predcasneho porodu. Uz mam za sebou 8m a 1t a som teda mimo rizika. Sestri na druhom poschodi su v poriadku, infuzie pichali dobre, blbe je že aj komare v noci pichali dobre.
V našom malom meste sa deti rodi malo a ked už maju rodičku, tak vraj až 60 percent ide na sekciu, aby si bodmi u poisťovne prilepšili k platu. Minuly utorok mali 4 sekcie, nechce sa mi veriť, že sa všetko skomplikovalo. Aj mne navrhuju sekciu, s čim nesuhlasim, lebo pred štyrmi rokmi som zažila nekomplikovaný pôrod a tak chcem konzultacie v PE, uvidíme.

krajmary
27. jún 2012

Na katičke je písane aj na nastenke pred ambulanciou:
Pre seba:
OP, preukaz pre tehotne, kartu poistenca, sobašny list,
župan, papuče, viac kusov nočných košiel,
teplomer, pohar, osušku, uteráky, 5 balikov dostatočne savých vložiek (?),
osobné hyg. potreby, podložky pre chorých - 5-6, príbor
Pre novorodenca:
meno, adresu a tel čislo buduceho detskeho lekara,
kabatik, čiapočka, ortopedicke nohavičky(?), 4 kusy bavlnených plienok,
3 košielky, zavinovačka s flanelovou vložkou(?), DEKA(?),
kvapky do oči Ophalmo septonex, detsky šampon- ?
masť proti zapareninam, lieh, kefka na vlasy?
2 baliky jednorázových plienok
odsávačku mlieka/ klobučiky
balik vlhčených utierok
lyžička, fľaša s cumlíkom - (nekupujem, neberem, až pridu problemy budu sa riešiť.. toto tu nasvedčuje o neochote pomocť pri zač. dojčienia - iná ženy neviem kde ale sú aj videokazety o dojčení. Moj sukromný nazor je že nikomu nejde o moje a babatkove dobre, len o peniaze, že maju percento z predpisanych a predaných sunarov a dojčenie ich netrapi, len priberanie)

yokralovnayo
27. jún 2012

@krajmary súhlasím s tebou 😉
ale čo sa týka flašky, tu by som pre istotu zobrala... nám prvé dni dávali glukozu... sunar nie... 😉

kkl82
27. jún 2012

@yokralovnayo @krajmary flasku na glukozu si zoberte, ale radsej ju ani nevytahujte, lebo sestricky ju velmi ochotne nalievaju. su nadovsetko presvedcene, ze mamicky mlieko este nemozu mat a tak vam v podstate tou glukozkou stazuju zaciatky dojcenia. cim viac dieta saje z prsnika, tym rychlejsie vam mliecko nabehne. mne naliali glukozu raz, lebo sa malemu stikutalo a uz nechcel naspat na prsnik. nastastie mu to hned doslo a flasu odmietol. uz na treti den sme mali komplet precistene crievka od smolky a maly precikaval plienky jednu za druhou. zato babam na vedlajsej izbe vraveli, ze po kazdom kojeni maju dat este glukozu... a odchadzali domov este so smolkovou kakou a babatkami, co ani poriadne necikali (glukoza zadrziava vodu v tele)... ak by vam nahodou nenabehlo mlieko a bojite sa, ze babatko bude dehydrovane, mozete mu prevarit vodu (kanvica je v tej jedalenskej casti) a davat mu tu, ale aj to lepsie z poharika a nie z flase, aby ste babatku nepokazili navyk na prisatie na prsnik. a mimochodom, mala som cisarsky, takze mi mlieko malo nabehnut neskor ako tym ostatnym, co rodili prirodzene...

simonkato
1. júl 2012

Neviete co sa stalo vcera na porodnici ? Zacula som ze zomrela mamicka aj s babatkom.Neviete co je na tom pravdy ?

stanislavao
1. júl 2012

@simonkato jejda, to vazne? ked o tom niekto budete nieco vediet, napiste, som aj ja zvedava. rodila som tam a bola som 2x max. spokojna. viete, ale ide o to, ze ani lekari nie su vsemocny a aj ked sa snazia vyhnut vsetkym problemom, tak stale je riziko, ze sa nieco neocakavane vyskytne. je to smutne.

simonkato
1. júl 2012

Lezimi tu kamaratka co ma kazdu chvilku rodit a tato informacia ju dost zaskocila a ma strach.Preto chcem zistit co je na tom pravdive lebo sa to dopocula na gynekologyi.Teraz tam lezi.Takze za kazde info budem vdacna.

stanislavao
1. júl 2012

@simonkato ale upokojte kamaratku. to, ze sa nieco stalo stalo jednej rodicke a babatku, niej e dovod na to, aby aj ona mala obavy. samozrejme, stat sa moze hocico. ma vybrateho porodnika? ja som rodila 2x u Caradskeho a bol velmi mily, ochotny a daval pozor, sledoval, ci je vsetko v poriadku. viete, nikto z nas teraz nevie, ci je to pravda a preco sa to stalo. mozno mala mamicka vaznu indikaciu, mozno dostala krvacanie, mozno ..... ktovie co sa mohlo stat. ale urcite by vasa kamaratka nemala na to mysliet. nech mysli na to, ze bude mat krasne, zdrave babatko. a aj keby ste vedeli, ze preco zomreli, tak by ste jej to nemali hovorit, aby nebolo este viac znepokojena. ja mam z lekarmi v TO velmi dobre skusenosti a viem, ze niekto ma zle. ale to je vsade tak. v kazdej jednej porodnici - vsade moze zomriet matka, dieta. bohuzial, zivot je nevyspitatelny.

krajmary
4. júl 2012

Bola som na konzultaciach v PE a možem rodiť aj po dvoch sekciach, ja a dieťa sme v poriadku a aj pán primar už ma jednu pozitívnu skusenosť s porodom po sekciach. Doma v TO povedali, že vylučene. Teda tak.
Apropo fľaše, pri prvých deťoch im prvý deň pomahali striekačkou, nie fľašou, aby im nepokazili techniku. Asi kupim striekačku.
Inač novorodenec ma žaludok veľký ako pingpongova loptička a potrebuje asi PL mliečka na začiatok. Takže žiaden stres, priroda vie ako zohrať unavu mamky po porode a tak babatinko hned nepotrebuje az tolko.
Mlieko sa nam už teraz tvori - teda mlezivo, ak zacne sa odstriekavať spusti sa do tvori sa na dopyt. Aj maminam po sekcii sa tvori hneĎ, ale tym že si ho prikladaju neskor a neskor ho maju pri sebe je dopyt a aj rozbeh slabší.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre