Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

mery.maja
4. sep 2008

Endy doktora Trizmu ani nepoznam ani si neviem predstavit kto to je.Ved aj tento Urbanec nam ani nic nepovedal,potom som bola z toho smutna a manzelovi som vzlykala na ramene,ze ani nam nepovedal ze je v poriadku ani nic...niektorí doktori su fakt o nicom 😝

endy
4. sep 2008

Chválabohu,že pán primár bol v pohode.U neho som mala aj pôrod vybavený.Ten ma ubezpečil,že dieťatko je v poriadku a aj pohlavie povedal.
Jáj,strašné....na akých ľudí človek natrafí 😒

katinka0000
4. sep 2008

ahojte babenky! ako sa mate? ako ste prezili tento den?

no mam taky problem a chcela by som sa s vami poradit. nas maly ked sa napapa, tak si pekne odgrgne a zvacsa aj vygrcne. no ale niekedy aj po hodine a pol (teda cely cas od dopapania) je stale nespokojny a vygrckava. akurat teraz to tak bolo. zobrala som ho na ruky a on si este aj po hodine a pol odgrgol a od dopapania par krat vygrcol. mam to povedat doktorke?

endy
4. sep 2008

katinka,ja by som to pre istotu povedala,aby si vylúčila reflux.

katinka0000
5. sep 2008

a na ten reflux sa dava nutriton? dufam, ze to nie je nic vazne.

zabkatt
5. sep 2008

ajoj babule.
katinka nie je to nič vážne ani nič výnimočné, má to skoro každé 3tie bábätko neboj sa. Doktorke to povedz, ale viem že suseda nato kupovala ako si spomínala ten nutrilon, ale neviem presne ako sa volá, je to na koliky a pod.
Ja sa moc necítim v poslednej dobe dobre, stále sa mi točí hlava a mám niečo s tlakom, tak sa aj bojím ostávať sama, keď manžel takto robí poobede a odchádza o 1nej a vracia sa v noci ☹ No ale už len dnes to hádam nejako prežijeme a zajtra je už sobota. Kojiť stále kojíme, ale mám totálne zrásovanú ľavú bradavku, čo mi malý dokaličil, tak mu ju nemôžem dať, lebo to hrozne bolí a mám na nej až podliatiny, takže odsávam a dávam mu to z flašky. Pravý prsník mu dávam normálne, ale potvora jedna zvykol si že z flaše mu to dobre ide, a nechce sa mu ťahať. Ale má smolu, lebo keď vidím že neťahá dám ho späť do postielky a on si to neskôr vždy rozmyslí. Samozrejme len cez deň lebo v noci by som z tahéhoto chodenia zošalela. Keď vidím že prechádzajú už tri hodiny od krmenia, tak mám husiu kožu, lebo musím odsávať a neskutočne to bolí, vyskúšala som už aj mastičku Bevita, aj kalciovú mastičku, aj nechať zaschnúť mliečko, dnes kamilkovú kúpel, ale nič nezaberá. Poznáte ešte niečo na tak zničené bradavky? ☹

martanko
5. sep 2008

zabka az nemas bradavky nahnisane, ale len vysusene popraskane bolave ragady, mne odporucili v lekarni masticku Dermalibour, ta bola fantasticka a do troch dni som mala bradavky ok, dokonca som s tym malemu natierala aj atopicky ekzem, stoji to okolo 280,- Sk, ale je fakt vyborna.

weroni
5. sep 2008

zabka a skusala si tu masticku mama od babylove z DM-ky co Audrey pisala?
inak mne pri znicenych bradavkach - tiez lavu som mala hrozne dokonca raz sa mi mala vyvrackala a v mlieku bola zamiesana krv co si vytiahla z bradavky 😒 tak vtedy mi pomohlo luftovat to prso a tiez to mliecko nechat pozasychat - dokocna som naschval vytlacila po dojceni este zopar kvapiek a porozotierala po bradavke.
A tie klobuciky si neskusala? Mne aj tie velmi pomohli - Esterka sa mohla normalne z toho prsnika dojcit ale nebolelo to az tak kedze necmulala priamo bradavku.

endy
5. sep 2008

Zaka ešte je dobrá Cicaderma masť z lekárne.

zabkatt
5. sep 2008

babule ďakujem zapisujem a idem do lekárne 😀

dori
5. sep 2008

Caute babule neuveríte ale pani Boleková našla sono našej Emušky a už mi ho aj poslala 😀 😀 😀 😀 ja mám taký dobrý tt že normálne nechápem konečne po dvoch rokoch sa nám podarilo vybaviť si stavebný pozemok pod náš vysnívaní domček a ešte aj to sono no neuveritelné 😀 😀 😀 😀 ja sa z toho zbláznim 😅 😅 😅 😵 😵 😵

Zabulka len si ceciky dobre luftuj aj mne to pomohlo spolu s avent mastičkou ale babi písali že je dobrá z dm-ky 🙂 a hlavne lacnejšia tá z aventu stála 500skk katastrofa ale čo už 😒 ja som chodila každý večer spať ako taká domorodá žena 😀 😀 😀 a zabralo 🙂 😉

čo inak nové tu u nás ako sa mi máte???

katinka0000
5. sep 2008

zabkatt: dik, tak to poviem v utorok doktorke na poradni.
no chudatko, tie bradavky mas v takom zlom stave? viem, ze si uz aj v nemocnici to nemala dobre. fakt neviem, co by som ti nato poradila.

zabkatt
6. sep 2008

babule neviete mi poradiť ktorá odsávačka je lepšia? ručná alebo elektronická? Zn. medela 😎

teri3
6. sep 2008

jednoznačne elektrická, tie ručné vraj dosť bolia - ale to tiež asi záleží od značky

dejna3
6. sep 2008

Terka !!! ešte si doma ? 😀 😀 😀

dejna3
6. sep 2008

Katinka, no to sú zlaté fotky, kde spinkáte spolu a úplne najlepšia je tá, kde Ti Nicolasko spí na ramene 😀 😵

teri3
6. sep 2008

A kde by som akože mala byť? 😀 😅 😝

dori
6. sep 2008

Zabka určite elektrická aj ja ju mám a neviem si predstaviť ako by som si s ručnou odsala nekých 200ml asi by mi potom odpadla ruka 😀 😀 😀

Katinka neboj sa toho grkania to je nič naša malá to mala ale do tretieho mesiaca dokyna nmi na to povedala že malá so len cuclka viacej a vobec nič to nie je keď si odgrcne tak dá zo seba von čo má navyše 😉 🙂

dejna3
6. sep 2008

akože kde, hádam nechceš počkať na mňa? 😝 😀 😀 😀

katinka0000
6. sep 2008

zabka: ja som mala rucnu a pred nedavnom som si zaobstarala elektricku medelu mini electric. je super.

katinka0000
6. sep 2008

dejna: dakujem! je fakt zlaty. a na tom ramene nespi na mne ale na mamine. to je ako taky jeho vankusik. 😀

zabkatt
6. sep 2008

Tak paráda ďakujem idem to objednať. Teda ak je to ešte reálne. 😀 Ozaj včera mi prišiel monitor dychu, tak pípame, lebo som si nezvykla ešte a zakaždým ho vyberiem a prístroj nevypnem, tak susedia majú radosť 😀

dori
6. sep 2008

zaby ja to robím dodnes 😀 😀 😀 a keby vidíš tie manželove stresi 😀 😀 😀 😀

katinka0000
6. sep 2008

zabka a aky monitor dychu mate? my mame angelcare AC 401. je to aj s babyphonom. a tu medelu som nekupovala novu. predala mi ju jedna baba cez inzerat za 1200 sk. normalne tusim stojim raz tolko.

dejna3
6. sep 2008

ja mám objednaný monitor NANNY, zatiaľ nedošiel. nemáte s ním niekto skúsenosti?

katinka0000
6. sep 2008

dejna: ja s nim skusenosti nemam, ale vela bab mi odporucalo tento angelcare. vraj je najlepsi na trhu, tak neviem.

zabkatt
7. sep 2008

Ja mám ten Nanny a som zatiaľ spokojná.
dori no s tými stresami a s manželom to poznám. On je nervozny aj keď malému nechcem dať hneď jesť, lebo mám niečo rozrobené 😀 Hneď skáče jak šalený, že pozri Paťko aká je tvoja mama lakomá 😀 😀 😀 Hrozne ma to vždy rozosmeje. Ani do školy ma nechce pustiť, že si mám dať odklad 😖

dori
7. sep 2008

toto som počúvala aj ja lebo mám malinkú rozčasovanú a papá každé tri hod cez deň tak sa napapapá do sítosti a v noci prespí celulinkú noc zobudí sa cca 7-8 a to od prvého mesiaca 😀 😀 😀 no a moj chlap keď ešte nebol čas papať za mnou s malou na rukách chodil a rehnil sa že mama počíta minúti tik tak stopky nadstavené a pod 😀 😀 😀 no mala som sto chutí poslať jeho nech ju teda nakojí 😀 😀 😀

zabkatt
7. sep 2008

Bože babule akurát som zažila najhoršiu situáciu v živote. Začal nám pípať monitor dychu 😠 To ste mali vidieť ten beh s mužom ktorý cez ktorého ako som sa zľakla, schytila malého chudáka a začala ním trepať a on maličký drobček v šoku že či mi nehrabe 😀 Bol to planý poplach, lebo som ho položila na opačnú stranu a neuvedomila si že monitor je na opačnej 😠 Poviem vám že už by som to nechcela zažiť, lebo keby som bola chorá na srdco tak je tu už sanitka

labelka
7. sep 2008

boze zabka...teraz sa smejeme...ale tebe vtedy urcite do smiechu nebolo...ale hlavne ze to bol plany poplach 🙂
spominali ste tu odsavacky, mate niektora skusenost s manualnou od Aventu? alebo je tiez lepsia ta elektricka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre