Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

gilmorka
13. aug 2010

skusim nejako, lebo teraz je tam natesno a vzdy ma spotenu hlavicku. A ked sa ochladi a budem ho viac obliekat, ozaj by sa tam nepomestil.

lucia563
13. aug 2010

@cica28 no najvyssi cas sa objednat 😉

cica28
13. aug 2010

@lucia563 a ako dlho budem cakat ak sa objednam na buduci tizden?

lucia563
13. aug 2010

@cica28 no ono je dobre sa objednat aspom mesiac popredu....Ja som sa objednavala v 18tt a ked som tam bola, tak som bola 22tt...ked budes volat, sestricka sa Ta opyta, v ktorom si tt a aj podla toho ti da termin...ale ked som tam bola, tak spominali dovolenku, tak ja by som volala cim skor, lebo tie tyzdne utekaju, mozem poslat aj cislo....

cica28
13. aug 2010

@lucia563 mozes mi dat cislo ale neviem kedi tam oijdem kedze hlohovec nepoznam musim pockat na manzela pokial pride zo zahranicia a potom tam pojdem asi.sama a autobusom nemam odvahu ist ked to nepoznam

lucia563
13. aug 2010

@cica28 autom a este aj s doprovodom by to bolo najidealnejsie...cislo som uz poslala, prislo? 😉

cica28
13. aug 2010

@lucia563 ano prislo uvidim kedy pride manzel a potom sa rozhodnem.inak dakujem

mushu
14. aug 2010

Ahojte maminy, chcela by som sa spytat na porodnicu Topolcany. Pred dvomi rokmi som tam rodila a teraz v septembri by sme tam chceli ist znovu. Lenze cez media sa siria rozne spravy. Mate niekto cerstve informacie, ci sa tam v pohode rodi? A neviete ci tam este pracuje Dr. Abutuaima? Dakujem za reakcie.

cica28
15. aug 2010

@mushu ahoj ten doktor tam uz nepracuje a o nemocnice neviem nic dufam ze sa to ukludni a v decembry tam budem rodit aj ja

cica28
15. aug 2010

ahojte mate niekto zoznam co treba mat zbalene do nemocnice?asi bi som mala pomali zacat nakupovat.dakukujem

spiruanka
15. aug 2010

@mushu dr. Abutaima Nidal je teraz v Partizanskom,vela zien ide tam rodit koli nemu

halintoa
15. aug 2010

@cica28 : Prineste si do pôrodnice
Pre seba :
• občiansky preukaz
• preukaz pre tehotné
• kartu poistenca
• sobášny list
• župan, papuče
• viac kusov nočných košieľ
• teplomer, pohár
• uteráky, osušku
• vložky dostatočne savé /5 balíkov/
• osobné hygienické potreby
• podložky pod chorých 5-6 kusov
• príbor

Pre novorodenca :
• meno, adresu a telef. číslo detského lekára
• 1 kabátik + čiapočka
• 1 ortopedické nohavičky
• 4 kusy vyžehlených a vyvarených plienok
• 3 košieľky, 1 zavinovačka s flanelovou vložkou
• 1 deka, v zime nánožník
• Opthalmo-Septonex kvapky do očí, detský šampón
• masť proti zapareniu, lieh, kefka na vlásky
• 2 balíky jednorázových plienok
• odsávačku mlieka / klobúčiky /
• 1 balík vlhčených utierok
• lyžička, fľaška s cumlíkom

@mushu Ahojček, pôrodnica normálne funguje, ja tam teraz chodím na poradne a aj sa chystám rodiť. Nedávno tu rodila napr. gilmorka, skús osloviť ju s prípadnými otázkami 🙂 .

cica28
16. aug 2010

@halintoa dakujem a tie podlosky pod chorych kde kupim nevies?

halintoa
16. aug 2010

@cica28 Nzč, kúpiš ich normálne v lekárni 😉

mushu
16. aug 2010

Ahojte, dakujem za informacie. Chcela by som tam ist rodit, tak sa skusim prihlasit do poradne, len neviem, ku komu a ako. Som totiz z okolia BA a inych lekarov tam nepoznam.

luciaalex
16. aug 2010

@cica28
ahoj, ja mam termin uplne uzasny 24.12. 😀 ale podla sona to mozno bude o tyzden neskor. tak neviem co je lepsie - byt v nemocke na Vianoce ci na Silvestra 🙂

cica28
16. aug 2010

@luciaalex asi na silvestra vianoce su dlhsie.ja dufan ze to do vianoc budeme mat za sebou

luciaalex
16. aug 2010

@cica28
ja moc nedufam. prve babo (dnes takmer 5 rocny chlapcek) som prenasala tyzden, aj to ho uz museli vyvolavat, takze ja pevne verim ze na Vianoce este budem doma.

cica28
16. aug 2010

@luciaalex a chces bit na vianoce doma alebo na toho silvestra?aj ked si to zariadit same nemozeme ale tak co sa da robit.

luciaalex
16. aug 2010

@cica28
pokial by sa dalo vybrat, jasne ze by som radsej bola doma na Vianoce, jednak kvoli synovi a po druhe, bohvie aku naladu ma personal v nemocnici, ked "musia" sluzit cez sviatky. a ten silvester mi je viac menej jedno, ten nejak neprezivam. na sone mi dr. zatial termin neposunul, nechal ho na 24.12., len mi vzdy pripomenie, ze to moze byt o ten tyzden neskor... tak uvidime
ty mas kedy termin?

cica28
16. aug 2010

@luciaalex ja mam termin 16decembra ale ja dufam ze to aj bude dobry termin lebo ja chcem bit na vianoce tiez doma.keby som vedela podla coho to rataju tie tizdne lebo podla mojich vipoctov teras bi som mala bit v 22tt ale kalkulacka mi to narata vzdi viac aj ked datum otehotnenia sedi.

cica28
16. aug 2010

@luciaalex uz mas aj nieco pokupene pre male?aj uz vies co bude?

halintoa
16. aug 2010

@mushu ahojček, ja som najprv písala mail pani Bolekovej, lebo som sa chcela informovať na cenu pôrodu do vody a iné veci a na poradňu som prišla vtedy, keď ma poslala moja gyndr. že už je čas, aby som chodila do pôrodnice. Prihlasovať sa na poradňu nemusíš, proste tamdojdeš :o). Tak ja som tam došla - na 3 poschodí je čakáreň, kde chodia všetky tehuľky na poradňu do rovnakých dverí, tam odvážia, zmerajú tlak, skontrolujú moč a lekár, ktorý má v ten deň službu Ťa vyšetrí. Mňa vyšetroval ale pán primár Čaradský, aj keď v ten deň (štvrtok) nemáva poradne, lebo on vedie pôrody do vody. Keď som tam bola ten prvý raz, tak nám aj poukazoval pôr. sálu, vzdycháreň a šestonedelie 🙂 .

cica28
17. aug 2010

@halintoa ahoj a to si v ktorej nemocnici bola?v TO?ako to tam vyzera?

halintoa
17. aug 2010

@cica28 Samozejme, že v TO, načo by som Ti písala v tejto téme o inej nemocke 😀 . Vyzerá to tam v pohode, pôrodná sála pekná, moderná, aj vzdycháreň, šestonedelie klasické nemocničné sterilné biele, nadštandard som nevidela, ten bol obsadený 🙂 . Tá čakáreň je vlastne veľká chodba, ide sa odtiaľ do viacerých miestností - napr. k primárovi, na jednodňovú chirurgiu, na pôrodnícke oddelenie, samozrejme tam, kde robia poradne, na WC a pod. 🙂 . Ja som z tej nemocky mala dobrý pocit.

cica28
17. aug 2010

@halintoa ta prehliatka je zadarmo alebo sa za nu plati lebo niekde som citala ze sa plati za to ale aj tak bi som isla aj ja ja obhliatku.len nech viem na co sa mam pripravit

luciaalex
17. aug 2010

pre cicu28
u nas to vyzera na chlapceka, aj ked dr. sa tvaril ze to este nie je iste. ale aj prveho syna mi povedal v 20 tt., takze asi sa ani teraz nepomyli. ved uvidime.
ja som zatial nic nekupila. mam milion veci po synovi, kopa z nich je absolutne nenosena (alex bol vytuzeny syn a vnucik, takze sme nevedeli co od dobroty a v podstate si mozem otvorit obchod 😀 )
jasne ze nabehnem do obchodov, ale zatial som v praci, takze potom, ked budem na MD, tak si pojdem spravit radost

luciaalex
17. aug 2010

@halintoa
ahoj
ja som pred piatimi rokmi bola na nadstandarde, ak chces poslem ti foto na sukromny mejl, ale myslim ze sa da vidiet aj na nete na stranke nemocky. je tam manzelska postel (moj muz na to rad spomina, ako bol na dovolenke, lebo inak je dost vytazeny, ale spravil si cas a tych par dni tam bol s nami), telka, kreslo, uz si nepamatam ale myslim aj mikrovlnka - alebo chladnicka? no a postielka a vanicka pre babo. a samozrejme wecko a sprcha. aj ked som tusim citala, ze ho nejak prerabaju a wecko bude spolocne s druhym nadstandardom.

cica28
17. aug 2010

@luciaalex mne tiez v 20tt povedal ze to bude asi dievcatko lebo ze mu tam nic netrci ale ze sa nemam na to spolahnut lebo ze je to este skoro a na 4d sono som nebola lebo to tu nemaju v TO tak uvidime ale ja mam pocit ze to bude chlapcek takze nechame sa prekvapit.a veci ja budem kupovat len to co budem potrebovat do nemocnice lebo moja sestra ma dost veci a tiez su ako nove lebo predsa male deti richlo rastu a aj dostaneme napr.moja mama mi uz kupila 3supravy oblecenia pre male tak ze nemam starosti.

cica28
17. aug 2010

@halintoa aj vies kolko sa plati za ten nadstandart?a aka je sanca ze bude volna ta izba?lebo co tu pisali vecsinou bola obsadena.aj to treba zajednat dopredu ale az ked prides do porodnice?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre