Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

halintoa
17. aug 2010

@cica28 za prehliadku sa nič neplatí, treba mať ale návleky na papuče, v nemocke ich predávajú na každom rohu za pár centov. Nadštand. izba je niečo vyše 33€ na deň a zajednať dopredu sa nedá, buď bude voľná, keď prídeš rodiť, alebo nie. Aká je šanca, že bude voľná netuším, ale asi 50 na 50 😀 .

@luciaalex Ďakujem za odpoveď, mne sa marí, že som kedysi niekde videla fotky nadštandardu, ale naživo nie. To s tým druhým nadštandardom, že budú spojené weckami si čítala odo mňa, povedal mi to primár pri prehliadke 🙂 .

luciaalex
17. aug 2010

izba sa neda zajednat dopredu, prides rodit a uvidis ci je volna, rezervovat sa bohuzial neda, lebo ak tam prave niekto je, tak co ho vyhodia 😉
pred 5 rokmi, a pokial viem sa to nemenilo, stala noc 1000 (vtedy Sk)

luciaalex
17. aug 2010

feeeha, to si neviem predstavit, to asi vyburaju dalsie dvere do sprchy? aj tak dobre. nie je nad pohodu pokial ide o hygienu. ved nam o mesiac povies, ako to tam vyzera 🙂

cica28
17. aug 2010

bola som dnes v meste a kupila som dve kosielky pre mimino jedna stala 3,3 neviete daju sa kupit aj lacnejsie?na internete som videla za 1.7ale to ja neviem nakupovat cez internet a ked to nevidim aky to je material.

gilmorka
19. aug 2010

@halintoa nadsatndardna izba je pekna, taka utulna. Drevena manzelska postel, vedla drevena postielka, namalovane bolo nejak farebne, aspon co som minuli rok nakukla, bolo to pekne, ine ako ta nasa izba

luciaalex
19. aug 2010

uff, ja som teda este po obchodoch nebehala, nemam sajn kolko co stoji. ale myslim ze teraz by sa malo dat celkom dobre nakupit, niekde este bezia vypredaje (H&M, C&A, pekne veci byvaju v Kik - vsetko su to cenovo vyhodne obchody) . ak mas moznost (neviem odkial si) skoc do Rakuska, aj v tych istych znackach maju iny a krajsi tovar, a casto vyhodnejsie ako u nas. nehovorim ze kvoli jednej kosielke, jasne to sa neoplati, ale pokial este nemas vybavicku pre mimi, myslim ze by si bola spokojna.

halintoa
19. aug 2010

Ahoj kočky,
teraz sa chcem spýtať tých, ktoré rodili do vody. Čakalo sa, kým sa pôrod rozbehne prirodzene, alebo Vám k tomu doktori pomohli? Ďakujem 🙂 .

@gilmorka Ďakujem, 18-ho som mala poradňu a mali tam na nástenke vycapené fotky nadštandardu, tak som ho videla aspoň tak, primár Čaradský my vyšetril medzi dvoma pôrodmi, takže som ho neunúvala prehliadkou nadštandardu, aby som ho videla naživo 😝 . Len steny sa mi zdali biele, ale bodaj by boli farebné 😵 .

luciaalex
20. aug 2010

ahoj
ja som rodila do vody v oktobri 2005. babo bolo tyzden po termine, tak som pekne naklusala, najprv v nedelu 2.10., to ma ale primar poslal este domov (vraj preto, ze ak by to vyvolal, este by to dlho trvalo, ale podla mna skor preto, ze nas objednal na ten den dve, baba prisla skor ako ja a jemu sa nechcelo rodit dve 🙂
potom som prisla v stredu 5.10, okolo 8 rano mi dal nieco "dole", fakt netusim ci cipok alebo nejaky gel ci co to bolo a povedal, no dnes porodime. a aj sme porodili. teda ja. 😀

gilmorka
20. aug 2010

@halintoa bud boli farebne steny alebo tam bol zaves, uz si nepamatam presne. Ale zdalo sa mi to farebne 😅

frola
20. aug 2010

@halintoa mne veru dopomohli vyvolavackou. zavolala som do nemocky ze ako mam riesit poradne tie posledne dni lebo moja doktorka ma uz 5 dni pred terminom poslala tam a nahodou mi dali caradskeho k telefonu a ked sa dopocul ze chcem rodit do vody povedal aby som hned prisla ze to vyvolame. ale rozhodnutie bolo na mne, ja som to uz velmi chcela aj ked povodne som dufala ze pojdem uplne prirodzene. ale za prve my mame v rodine tipicke prenasanie aj dvojtyzdnove takze to vzdy aj tak konci vyvolavanim a za druhe ja som uz mala obrovske bolesti. nevladala som uz ani lezat kazdy pohyb ma hrozne bolel, hlavne v noci som velmi trpela, takze vyvolavacka bola pre mna vykupenim. ale je pravda ze normalne by to asi nemal doktor navrhnut, ale ja som bola aj rada ze je to caradsky kedze on sa na vodu specializuje.

a ano nadstandard je strasne utulny, tiez uz neviem ako ale je prijemne oranzova ta izba. velmi pekny dreveny nabytok a myslim ze oranzove zavesy tam robia prijemnu atmosferu.

dada2007
20. aug 2010

...síce je to starší článok, ale sú tam foto i nejaké info....

http://www.zzz.sk/?content=porodnica_topolcany#...

luciaalex
20. aug 2010

@dada2007
no tak nejak to tam 5 rokov dozadu vyzeralo, akurat na stene (nad postelou a oproti) su nejake fotoobrazy - inak podla mna trochu zvlastne, akoby to bol predeleny jeden zaber, nad hlavou som mala babetkovske nozicky 🙂 a oproti vrch. som zvedava co povedia baby o ten mesiac, kedy by to uz malo byt prerobene, ako pisala halintoa

halintoa
20. aug 2010

@luciaalex @frola @dada2007 @gilmorka Ďakujem za odpovede 🙂 a ešte ma zaujíma, či si mám brať pre malú do pôrodnice aj dajake svoje oblečko okrem tých košielok, čo tam píšu, alebo dostane erárne a naše jej dám až na cestu domkov.

gilmorka
20. aug 2010

@halintoa ak vyslovene netrvas na tom,ze chces malu obliekat do svojho, tak jedine oblecko, co potrebujes, je na cestu domov z porodnice.

dada2007
20. aug 2010

@halintoa ja som si pri malej nebrala, iba na cestu domov 😉 . Ale viem, že niektoré baby si obliekali do svojho a tuším na vedľajšej izbe sa kočke ,,stratili" jej vecičky...lebo sestričky nevedeli, že to je jej a keď jej bábo, ktoré bolo u nich, prezliekali, tak to šupli do prádelného koša a už to poputovalo do práčovne. Vecičky sa našli po pár dňoch, ale tuším boli opraté na vysokej teplote a boli roztiahnuté... 😒 takže kľudne to erárne... 😉

adulka5310
22. aug 2010

ahojte ja som tu pisala tak davnejšie no nakukavam čo mate noveho a vidí, že@ halintoa sa už pomali chsta na ten krasny den d veru aj ja už idem a to zajta rano na planovanu sekciu už aby to bolo zamnou (teším sa ale mam aj strach zase to preživať )no ked budem mat maleho pri sebe bude to lepšie dršte mi palce 😉

andzi
22. aug 2010

Ahojte. Halintoa dnes porodila dievčatko Abigail, má 47cm a 2700g a obe sú v poriadku. Gratulujeme!

andzi
22. aug 2010

@adulka5310 držíme držíme palce, budem na teba zajtra myslieť, ja idem tiež na plánovanú sekciu. Ale zatiaľ ešte neviem deň, kedy to bude.

cica28
23. aug 2010

ahojte potom ked sa odtial vratite tak napiste ako to tam je teras

divoska
23. aug 2010

caute uz aj my sme tu, tak to este aj toho leva stihli? 😀 vcera sme vypratali jednu izbu aj my /taku jednoduchsiu ale lepsia nez nic/ aj ten par vedla co mal origos vipku. tak predpokladam ze sa im v pohode ujde miesto a uziju si. my sme inak tiez mali takeho mravceka. narodili sme sa v stredu 18.8, 17:50, 2800/48 ako planovane do vody po skoro 12 hodinach od odtecenia vody.
@andzi ak s nou budes este v kontakte tak ze nech koji jak besna aby ich nezacali dokrmovat a ze ju zdravm

andzi
23. aug 2010

@divoska ďakujem, pôjdem za ňou asi v stredu, keď budem mať poradňu. Sú na VIP aj s manželom.

andzi
25. aug 2010

Ahojte, dnes som bola pozrieť halintoa a videla som aj jej dievčatko - je strašne krásna a zlatá a pekne papá.

sasa123
26. aug 2010

Ahojte kočky, čo ste teraz rodili, gratulujem k babatinkam.
A chcem sa spytať jednu maličkosť. Koľko nočných košiel ste potrebovali? Lebo ja nosim len pyžama, tak že kolko si mam kupit. Ďakujem

spiruanka
26. aug 2010

@sasa123 stacia ti dve aj ja si tolko beriem 😉

dada2007
28. aug 2010

@sasa123 pri malej som mala tri a OK...aj teraz tak beriem...ale nemusíš si kupovať žiadne drahé a neviem aké...to je zbytočné-keď to potom neznosíš 😉 Dokonca som za jeden deň ,,zašpinila" dve, tie som dala MM domov oprať a mala som tú tretiu-ešte že 😉

divoska
29. aug 2010

kolko prepotis 🙂 ja som mala dve /v jednejsom behala cely den pocas toho ako som rodila/, dalsiu som vytiahla potom s otvormi na kojenie, ale liezla mi na nervy, pyzamo na gombiky som ani nevytiahla z kufra, potom som uz chodila najma omotana v plazovej satke lebo bolo teplo jak slak a som na to zvyknuta. podprsenku a tie sietovane gatky som pod tym mala takze aj ked bola mierne priesvitna vsetci ktori mi vpalili necakane do izby do prezili 🙂 na druhu stranu zavisi od toho ako dlho tam budes.

gilmorka
29. aug 2010

tie otvory na kojenie su podla mna tiez blbost, ja som si nakoniec kupila dve klasicke na gombiky a stacili.

gilmorka
29. aug 2010

@halintoa gratulujem k dcerke,zelam vela vela zdravia vam obom a nech vam malicka robi len radost 😵

slnieckobo
30. aug 2010

Caute baby, chcem sa opytat, ako je to momentalne v porodnici v Topolcanoch, ja som tam rodila pred 3 rokmi a navstevy nemohli chodit na izby, co mi nevyhovovalo a teraz idem rodit v decembri tak chcem vediet ci sa to nahodou nezmenilo, potesilo by ma to. 😀

sasa123
30. aug 2010

Dakujem za odpovede, pomohli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre