Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katren
5. aug 2012

@stastnevydatam ja to mam 45km, tak tiez dufam, ze to stihnem 😉
ja som mala naposledy na poradni nejake studentky a tiez sa pytal dr., ci mozu byt pri kontrole.....suhlasila som, ved kde inde sa to naucia??? 😉 na pitevnom stole asi tazko 😅

mimisami
8. aug 2012

@xdollyx
Našla som tu náhodou Váš príspevok ohľadom Topoľčianskej pôrodnice a nedá mi nereagovať. Rodila som v nej dvakrát, tiež u primára Čaradského, ktoré označujem za veľkého profesionála, porodila som obe svoje deti s viac ako 4 kg hmotnosťou za necelú hodinu, vrátane bolestí a všetkého čo k tomu patrí. Takže personálu na pôrodnici patrí moje veľké ďakujem, no čo prišlo potom na novorodeneckom, bol šok. Myslím, že baníci v bani majú k uhliu lepší prístup ako sestričky na novorodeneckom a asi by som to zvládla lepšie s ekonomickou školou ja ako oni so zdravotnou. Nakoľko sa mi dcérka nevedela prisať a nikto o mňa ani len nezakopol odniesli si to moje prsia a 40 stupňové horúčky, následkom čoho som bohužial kojila iba necelý mesiac. Po siedmych rokoch som sa vrátila, podotýkam iba kvôli primárovi, porodiť svojho syna /pred 2 rokmi/ no bohužial, na novorodeneckom som sa opäť stretla s absolútnou ignoráciou, našťastie som bola poučená z predchádzajúceho pôrodu takže som sa vyzbrojila električkou odsávačkou, na základe čoho sa mi Samka podarilo kojiť 7 mesiacov, no bohužial iba osávaním. Zlatý klinec programu bolo, keď som poprosila sestričku či by mi trošku nepomohla pri kúpaní malého /predsa to už bol 7-ročný odstup a trošku som sa bála/ - sestrička mi odkázala, či si neviem okúpať decko. Skoro som okoktavela. Ukážka kúpania sa uskutočňnovala hromadne, pod zapnutou klimatizáciou, dieťa pod ňou chúďa bolo sinavé od zimy, no nikoho z personálu ani len nenapadlo ju vypnúť. Ďakovala som pánu Bohu, že dieťa, ktoré si vybrali nebolo moje. Takže také sú moje skúsenosti s Topoľčanmi - pôrodnícke veľká jednotka, no novorodenecké bohužial absolútna nula a neľudský prístup. Sestričky asi zabudli, že povoanie zdravotnej sestry je skôr poslaním, ako povolaním, no je to v prvom rade o ľuďoch.

mimisami
8. aug 2012

@yokralovnayo
mňa vybavili podobne, odkázala mi, či si neviem okúpať decko. No fantázia.

nastasja25
17. aug 2012

ja nemôžem povedať krivé slovo a to som nikomu nič nedávala ,až naozaj na pár sestričiek,tvárili sa akoby dávali zo svojho 🙂

stastnevydatam
22. aug 2012

ahojte maminky, ja som bola dnes prepustena z nemocnice aj s babulcekom domov 🙂))) takze sem hned pisem nazory a postrehy 🙂
v sobotu mi odtiekla hlienova zatka, a kedze som z NR tak sme radsej sli do TO, nemala som ziadne kontrakcie, bolesti... 😒 prijala nas mila sestricka, vysetril doktor Hribik, povedal, ze som tak na 3 cm, ze je to slusne, ale ziadne kontrakcie..
o 11 hod ma dali na porodnu salu, ts ym, ze mi prepichli plodovu vodu.. manzel bol pri mne, veeeelka pomoc, a uuuuzasa sestricka neviem na 100 percent - Bosanska, kt. takmer cely porod vykonavala taku spickovu robotu, ze doktor fakt prisiel na zaver len na tlacenie - Dr.Trizma..
Akoze klobuk dole, ta sestricka, vsetko manzelovi vysvetlovala, co mi picha, mne co a ako mam robit, co je lepsie .. urcite, ruku dam do ohna, ze v NR by som toto nezazila... bol to tazky porod, babo nebolo spravne natocene, ale vdaka Bohu, manzelovi, sestricke a doktorovi sme z toho vyviazli dobre..po porode som dostala triasku, celu noc som prevracala, ale naozaj, kazdy krc vo mne vyvolal davanie.. dve sestricky mi pomahali,fakt nemozem na gynekologiu spatne slova povedat, stale sa chodili pytat co a ako..ci je lepsie..
co sa tyka babatka a novorodeneckeho, tam som bola tiez spokojna, aj ako druhorodicke mi ochotne poukazovali, vysvetlili... naozaj, baby nebojte sa..
inak bola tam taka mlada doktorka, kt. nam na izbe povedala, ze ked nieco, su tam na novorodenec. sestricky na to, aby nam pomohli, a ak budu neochotne, mame prist za nou.. takze, ak budete mat pocit, ze sa vam nevenuju, resp. su hnusne, obratte sa na doktorky.. tie su tam tiez velmi mile..
ja som odchadzala uz druhy krat s pocitom stastia, ze som si vybrala tuto nemocnicu..

stastnevydatam
22. aug 2012

inak, co sa tyka tych VIP izieb, uz su vsetky 3 na tom istom poschodi..

katren
22. aug 2012

@stastnevydatam tak gratulujem 😉
a dakujeme za infosky, urcite sa zidu 😉

moninka1
27. aug 2012

ahojte zienky,
rozmyslam nad porodnicou v topolcanoch, najma z dovodu moznosti vyuzitia VIP izby, kde by som chcela byt ubytovana aj s manzelom, syncekom a novorodencom. taktiez z dovodu moznosti rodit inac ako na chrbte na porodnom lozku... tak by som sa tych skusenejsich, pripadne informovanejsich chcela opytat, ako je to s platbami (otecko, porodny box, porod do vody, porodna stolicka, VIP izba cena atd.). taktiez ci ste tam zazili ubytovane aj starsie dietatko, ci nechaju mm pri mne pocas vsetkych faz porodu a ako je to s podporou samoprisatia a ci tam treba prilis bojovat za svoj porodny plan (pripadne dat ho vopred podpisat primarovi...) alebo dokazu aspon nieco respektovat bez velkych bojov? a este ci umoznuju podpisanie revezru (napr ambulantny porod, alebo aspon skratena doba hospitalizacie). vopred dakujem za vseeetky odpovede.

katren
27. aug 2012

@moninka1 😕 kokso....tolko otazok.....najlepsie ti budu vediet odpovedat tam, takze by som urcite napisala mail vrchnej sestre Bolekovej alebo sa tam isla minimalne pozriet, ci budes spokojna....
cennik maju na stranke www.nsptopolcany.sk
ja som /hlavne mm/ mala spor, bo sice som mala VIP, nemohli ma prist pozriet na izbu mm a surodenec, takze mm bol za primarom a riesil to......proste, lepsie je si tam zavolat alebo ist.....
a inak, pozaduju /teda neviem, ci to nezmenili/, aby si od 36tt chodila na poradne tam, takze isto co najskor volaj 😉

stastnevydatam
28. aug 2012

@moninka1 urcite najlepsie odpovede ti daju priamo v nemocnici.. netusim, ci mozes mat aj dieta na VIP? aj ma to zaujima...(napis potom )
Manzel moze byt s tebou stale, pocas celeho porodu, aj po porode, ked si este 2 hodiny na sale... co sa tyka porodneho planu, tiez neviem, ja som to brala tak, ze kto by ho mal cas citat, ekar pride az k samotnemu porodu, dovtedy vsetko robi sestricka..
mozno, ak budes mat ale zaisteneho lekara je to ine... ale napr. teraz sa ma pytala, ci mi spravia klistir.. mozes dostat aj cipku, alebo nic..po porode babo umyju a daju ho pri teba do postielky, pocas tych 2 hodin kedy si este na sale.. nemyslim, ze by ti dietatko nedovolili dat k prsiam..
normalne sa prepusta na 4 den po porode ( den porodu nerataj), pri cisarskom o den neskor..ak nie su komplikacie..
inak, ja som tam na poradne nechodila, ani sa ma vobec nepytali ci som tam bola.. ALE maj so sebou prefotene vysledky krvi, co sa robia pocas tehu, to uz tvoj gynekolog bude vediet co ti ma dat...

stastnevydatam
28. aug 2012

@moninka1 inak, velmi ti prajem aby si mohla mat aj starsie dietatko so sebou na izbe.. ja mam 2 rocnu a aj ked som si vychutnavala nove mimi, malicka mi tak nenormalne chybala, po veceroch som za nou normalne plakavala.. a to ma chodili kuk.. vsetko dobre

moninka1
30. aug 2012

@stastnevydatam dnes som volala do porodnice v Topolcanoch. takze kratke pozitivne info je, ze ubytovat sa da manzel aj starsie dietatko. je potrebne sa vopred dohodnut s primarom, ale stava sa to castejsie ... maju na to vyhradenu jednu konretnu VIP izbu, ktora je vraj trosku mimo, aby to starsie dietatko nerusilo cele oddelenie ... takato izba stoji cca 33euro na den (mamicka ma aj stravu preplatenu poistovnou, otecko a dieta si mozu stravu za dalsi poplatok objednat, ale vraj oteckovia to nerobia, lebo im je to vraj malo a skor sa idu najest inam). ostatne info dodam po stretnuti s primarom a realitu pripadne po porode, ak to tam stihneme 😅

katren
30. aug 2012

@moninka1 ti nepovedala, ze kazda VIP-ka tolko stoji??? 😅 😀 😀 😀

mariynka
31. aug 2012

ahojte, mam na vas nejake otazky 🙂 ci viete, ci na vyvolanie porodu v TO pouzivaju oxytocin a ci si myslite, ze sa da odmietnut.. 😉 a, ci pri siti,aj ked by som bola najradsej, keby ma vobec nenastrihli, umrtvuju lokalne???
a okrem porodu do vody je tam aj ta porodna stolicka?a da sa vyuzivat?
a treba sa dopredu nahlasit, ze aj ked som z ineho mesta, pojdem rodit do TO?alebo tam staci len prist a odrodit?
dakujem 🙂

katren
31. aug 2012

@mariynka na krcok tabletku a potom oxytocin....da sa aj odmietnut 😉
pri siti umrtvuju a ak budes mat epidural, mozes si ho dat na sitie trochu dopichnut 😉 ja som mala presne tak pri Dominike 😉

mariynka
31. aug 2012

@katren ja nechcem ziaden porodny plan..ani nic take..ale najradsek by som rodila spontanne a prirodzene-bez oxytocinu.. 😉 lebo ten zevraj spomaluje a zbytocne komplikuje porod.. 😉 epi nechcem.. 😉

katren
31. aug 2012

@mariynka ja som mala vyvolane obidva, rodila som v TO a prvy trval 3,5 a druhy 2,5 hodky od pichnutia plodovky 😉

natanell
31. aug 2012

@moninka1 Ahoj ty budeš rodiť v TO? A si tak ako ja v 38tt?... dakujem Vierka

moninka1
1. sep 2012

@katren 😅 povedala, ze tolko stoji VIP izba, ale mna prekvapilo, ze je to suma aj za manzela a dietatko dokopy 😉 . v bratislave napr zaplatis kludne za seba cca 20e a dalsich cca 38e za manzela (bez stravy) a starsie dietatko ti jednoducho nepovolia, pricom manzela v pripade plneho oddelenia jednoducho vyhodia.
@natanell ahoj vierka, ano momentalne zvazujem porod v TO, termin mam 20teho, takze sme v rovnakom stadiu 🙂

katren
1. sep 2012

@moninka1 no pekne..... 😕 ze ake sumy si v BA pytaju 😅

natanell
1. sep 2012

@moninka1 ahoj..noo tak sa možno uvidíme,pokial mi nebudu robiť skor cisarak🙂

moninka1
3. sep 2012

ahojte zienky, nemate nahodou niektora odfoteny alebo odpisany zoznam veci pre mamicku a babatko do porodnice v TO. maju to na dverach ambulancie, ale zabudla som to odfotit... vopred dakujem

moninka1
3. sep 2012
katren
3. sep 2012
eeska
3. sep 2012

ahojte kocky, neviete nahodou, ktory den robi poradnu Kerekova? ja chodievam piatky a uz dvakrat som natrafila na Urbanca, bol v pohode, ale Kerekovu by som chcela pri porode, tak by som ju tam rada zastihla..ze ci to maju rozdelene na dni alebo ako

katren
5. sep 2012

@eeska ja chodim tiez v piatok....poradne mava vacsinou Urbanec, ked chces niekoho ineho, treba povedat sestrickam 😉

jarabica123
6. sep 2012

Tak aj ja patrim medzi mamicky, ktore rodili v To. Malicku som prenasala, nejak sa jej nechcelo na svet, tak mi museli porod vyvolat, nakolko malicka uz bola aj dost velka, Pri porode som mala primara Caradskeho, ktory bol mily, nemozem nadavat, ale co sa tyka sestricky, tak som natrafila na tu najhorsiu co tam asi mooze byt, kvoli nej mam z porodu traumu, stara, presedivela, kratke vlasy, okuliare, viem aj ako sa volala a aj odkial je, ale nebudem to sem pisat, ale len poviem, ze takto sa chovat k tehotnej zene je hanba, bola som prvorodicka, a ako kazda zena, som bola vystresovana, ze co a ako bude, este som len prisla a uz ma sfukla, ze co to ma znamenat, ze este nemam pyzamo, pri tom mi nikto nic nekazal, len som tam stala a cakala kto mi co povie. Tak som sa dala do pyzama a sadla na postel, bolesti som este nejake nemala, dali mi tabletku na vyvolanie, tak som cakala, asi po hodine prisla za mnou, ze nech ídem laskavo do kupelne, urobi mi klyzmu, tak som sla a tak ako mi silou vrazila tu rektalnu rurku do prdele, som este nezazila, a to ja nie som ziadna cicka, vydrzim aj bolest, ale toto bolo ozaj surove,. tak som zaaukala, a ona ze co tu aukate, ze toto este ziadna bolest nie je. Potom ma dali uz na box, primar praskol plodovu vodu, dali mi Oxytocin a az potom zacali tie ozajstne bolesti, vsetko som to ako tak predychavala, nerobila som cirkus, vedela som, ze cim viac budem kricat, tym to bude horsie, za ten cas co som tam lezala, som ju prosila, nech ma aspon na chvilu odopne z monitoru, ze sa aspon prejdem, ze pojde to rychlejsie, a ona nie, drzala ma tam a ja som sest hodin v prisernych bolestiach lezala na chrbte:( Az potom prisiel primar a ten kazal, ze nech ma daju hned dolu tak som chodila, klacala a porod sa samozrejme pohol a ja som sla konecne rodit, tlacenie hlavicky trvalo asi pol hodinu v tych bolestiach, malickej sa nechcelo odtial pohnut:( Chceli uz pouzit vakuum, ale ja som este prosila, nech vydrzia, a zatlacila som a malicka zo mna konecne vysla, chuda bola cela modra a par sekund ju museli ozivovat, ale vsetko dobre skoncilo, je zdrava a krasna. Mna vsak hned museli brat na operacku, pretoze som zacala nenormalne krvacat, tato sestricka mi este aj pokazila chiraflexku a nikomu nepovedla, ze ju mam nefunkcnu, sama som musela na operacnej sale hovorit, ze chiraflexka je zla, inak tam bol pristup uplne super, aj sestricky aj doktori. A aj co sa tyka sestriciek na novorodeneckom a aj na JISke, uuplne super, ani na jednu nemozem povedat krive slovo!! Az na tuto jednu, ktora mi zneprijemnila cely porod. Keby ju teraz stretnem asi by som jej nic pekne nepovedala. Sama som zdravotna sesta, ale toto malo od zdr. sestry daleko. Neprajem ju ani jednej zene:(

moninka1
7. sep 2012

@katren dakujem za zoznam

eeska
7. sep 2012

@katren aj dnes bol urbanec a zrovna, ked som mala ist dovnutra, odisiel a prisla kerekova...tak mi to super vyslo 🙂 ty chces koho pri porode?

katren
7. sep 2012

@eeska a kedy si bola????? t si bola ta, co poslala Kerekova na CTG?lebo aj ja som bola a po mne este urbanec volal osobne nejaku maminku....nebola si to ty????
ja som mala uz 2x jeho, takze nemenim 😉 som bola velmi spokojna 😉
pri prvom mu asistovala este Kerekova, bo nemal atestaciu, ale pri Miskovi uz bol sam....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre