Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

enisska
6. dec 2013

@septembrovci pozriem,poslem

lucia_hlinkova
18. dec 2013

dievcata, ja som z ba a bola som az donedavna rozhodnuta, ze budem rodit na Antolskej v BA. potom mi ale kamoska povedala, ako rodila do vody v TO. zacala som si citat o porodnici v TO a teraz mam dilemu :D Na Antolskej nehrozi ziadna ina poloha ako na chrbte, co by som nerada. a je to tam ze vraj uplna masovka, vsetko narychlo, navstevy len na chodbe a babo moze ocko vidiet len cez sklo. tak rozmyslam velmi silno, ze radsej budeme cestovat do TO, co myslite?

dulkagabulka
18. dec 2013

@lucia_hlinkova a prečo nie do Hainburgu? tam to máš z PK bližšie a absolutne, ale absolutne ta podporia v prirodzenom pôrode...poloha aká chceš, aj do vane, bez nástrihu, tlačenia na brucho, riadeného tlačenia, oxytocinu, dieťatko ti nikto nezoberie, počas pôrodu budeš môcť piť a jest, sú vľúdni a slušní a rešpektujúci tvoje priania..chodia tam rodiť slov. ženy, už polovica klientely su Slovenky, aj KP, aj KP po cisárskom, ktorým tu povedali všetci, že iba cisárskym budu rodiť...skratka ak budeš chciet prirodzený pôrod, budeš tam mať podporu, nikto ti nebude pri fyziologickom prôode vravieť, že tým ohrozuješ dieťa a seba...okrem toho už preplacaju zdrav. poistovne aj pôrody, iba do výšky, akej platia tu,ale aj tak sa to oplatí...stojí to za to...

lucia_hlinkova
20. dec 2013

@dulkagabulka rozmyslala som aj o tom, ale moja poistovna (vseobecna) to nehradi a zial, je to pre nas velmi vela penazi. zatial co pocuvam, zname boli velmi spokokjne s Topolcanmi. kamoska ktoru osobne poznam, odmietla nastrih, dieta jej prilozili hned po porode, tiez mohla pit a neobmedzene sa pohybovat... celkove, ze nemali problem akceptovat jej poziadavky. este mam do aprila trosku casu, tak verim, ze sa rozhodnem spravne a bude to vsetko co najviac podla mojich predstav.

dulkagabulka
20. dec 2013

@lucia_hlinkova vseobecna to hradi tiez, v Topolcanoch sa budes moct slobodne hybat iba v prvej dobe..v druhej , bohuzial, budes na kresle...dietatko ti, pokial mam info, zoberu hned po porode zmerat a zvazit, cim narusia bonding..tiez tam nemozes rodit iba s PA....Zelam ti, aby si sa rozhodla dobre a mala okrem zdraveho babatka aj zdrave telo a dobry pocit 😀

martynnka
22. dec 2013

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...
@lucia_hlinikova
@dulkagabulka

A co tento clanok? Tam praveze pise svoju skusenost s Topolcianskou porodnicou a bonding zazila teda paradny. A este aj starsie dieta tam bolo. To je moj sen, aby som od starsieho dojceneho synceka nemusela prec...

dulkagabulka
23. dec 2013

@martynnka prečitaj si pozorne, kolko "boja" tam muselo byť, ako si Veronika musela hajiť svoje umysly...boli neprpíjemní, okrem toho jej prepichli vodu a prerušili bonding, tým, že dieťatko hned po pôrode odniesli a potom sa pokúšali odniesť ho znova- vela matiek toto už neustojí a dieťa dá..toto by v Hainburgu nemusela riešiť- personal je tam vludny, usmievavý, tichý, kludne by porodila vo vode aj s nepichnutými plodovými obalmi a Alexa by nikto nebral hned po pôrode merať a važiť a tiež by nemusela by oponovať detskej lekárke...a bolo to dávno, malý Alex je už škôlkar, keď bola priatelka v Topoľčanoch v lete s požiadavkami prirodzeného pôrodu , bondingu a nepretržiteho kontaktu s babatkom , dozvedela sa od primara, že svojimi požiadavkami ohrozuje seba i dieťa a že bonding odvtedy, čo vraj nejake babatko podchladilo, nie je možný...ona odišla rodit do Hainburgu a tam porodila vo vode iba s pôrodnou asitetntkou, bez prepichnutia plodovej vody, bez akýchkolvek liekov, oxytocinu a odnesenia babatka a o par hodin po pôrode šla domov..
možno sa situacia od leta zmenila, treba sa pytat..
bonding je navazovanie kontaktu matky s babatkom...v porodnici ,ktora je BFHI maju každu ženu podporovať v tomto kontakte...

martynnka
23. dec 2013

@dulkagabulka dakujem, mas pravdu. A to som si vsimla, ako musela bojovat, ze im dieta neda. Mne takto maleho odniesli na antolskej okamzite po porode. S muzom sme nevedeli... ☹ vraj aby sa vyhrial. Apgar skore mal 10-10-10 a moj porod bol ako z ucebnice. Taky, ze mi nestihli ani nic pichnut, porodila som uplne prirodzene. Akurat ten bonding sa nekonal. Okrem toho, ze som ho par sekund mala na bruchu ako vysiel von... Druhykrat to uz chcem inak a za tym si budem stat....

Vies, ono znie to super ten Hainburg, tiez som z Bratislavy. Ale po nemecky s muzom nevie absolutne nic ☹

dulkagabulka
23. dec 2013

@martynnka su tam slovenske PA, okrem toho sa da dohovorit anglicky
Mati, ja tebe i všetkym našim ženam želam, aby neboli odkazane na porodne uteky , lebo iba utečenci utekaju pred nasilim do zahraničia, ale aby aj tu na SK bol konečne možný prirodzený pôrod s následným bondingom...

martynnka
23. dec 2013

@dulkagabulka budem nad tym Hainburgom silno uvazovat 🙂

Jasne, bolo by to lepsie rodit na Slovensku, ale pre mna je to o prioritach... Prioritou je bonding a to, aby som okamzite po porode mohla byt so starsim syncekom, ktoreho budem aj vtedy este urcite vela kojit...

dulkagabulka
23. dec 2013

@martynnka pre mna stale nepochopitelne čo sa tu deje
Hainburg je obyčajna provinčna nemocnica, ale sám primár ti na prehliadke povie, že nerobia nástrihy /rutinné či liberálne, majú iba 10-15%/, že on chce aby bolo dobre rodičke a preto si aj klakne k nej- že ženy môžu rodit v akýchkolvek polohách- a fakt to tak je, ani jedna jediná žena, čo poznám a rodila tam, tam nerodila na pôrodnom lôžku s nohami v opierkach..všetky rodili bez riadeného tlačenia (nikto im nehovoril kedy a ako maju tlačit/ a trebars v klaku, čupe, stoji- skrátka tak, ako to samo telo chcelo 🙂
prečítaj si tento rozhovor s prof. Rockeschaubom...och, keby taki lekari boli aj unas
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

martynnka
23. dec 2013

@dulkagabulka urcite precitam, dakujem 🙂 nevies inak tak zhrnut, co asi ten porod v Hainurgu stoji?

dulkagabulka
23. dec 2013

@martynnka zalezi, kolko tam budes...teraz to vychadza cca 550 eur na 24 hodin...ak porodis ambulatne a pojdes do 24 hodin domov, tak tych 550...ak tam budes viac dni, tak kolko dni, tolko x 550

zevdavamama
12. jan 2014

AHojte dievčatá, aké máte teraz skúsenosti s Topolcanmi? Môžete prosím zahlasovať? http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

marika232
19. jan 2014

mna by tiez velmi zaujimalo nieco nove o Topolcanoch a o tom ako je to tam teraz s porodom do vody a ako akceptuju poziadavky rodicky?rodil tam niekto posledny polrok prirodzene?

jatamido
19. jan 2014

ahojte,švagriná rodila v Topoľčanoch 6.1.2014,rodila prirodzene,prenášala 6 dní.Môj brat(jej manžel) bol od cca 7.00h celý deň s ňou a samozrejme bol aj pri samostatnom pôrode.Obaja si nevedia vynachváliť prístup sestričiek,či lekára,naozaj boli na 100% spokojný-teda hlavne švagriná.Nakoľko bola prvorodička mala trochu strach,ale sama mi hovorila,že čokoľvek sa pýtala a hlavne už po pôrode,sestričky boli veľmi ochotné,ukázali,poradili....

apolenka6
19. jan 2014

@marika232 ja som rodila prirodzene ,ale ja som nemala žiadne požiadavky a bola som bez mm ,ale pôrod som mala na prvorodičku celkom rýchly 6,5 hod od praskuntia plodovej vody doma nebolo my treba nič dať na otvárania všetko išlo samo 😉 rodil ma dr. Hríbik bola som spokojná nikoho som si nevybavovala som to nechala na náhodu kto bude mať službu ,sestričky boli dobré ,len tie na detskom boli zvláštne ,múdre niektoré ,ale prežila som 😝

foxinecka
3. feb 2014

@marika232 ja som rodila prirodzene v juli 🙂

marika232
3. feb 2014

@foxinecka ahoj,nemohla by si mi to trosku viac opisat?ako to prebehlo a robili ti aj nastrih?kludne aj do ip.

katielee
18. feb 2014

Ahojte, ja planujem rodit v Dunajskej strede, no tu ma zaujalo, ze naozaj majuna stranke moznosti rodenia do vody ako bezne, kdezte v DS sa to vraj uz teraz nerobi, co mi povedala vrchna sestra po telefone. Foxinecka ty si rdila v akej polohe a babetko si mala hned pri sebe? A co pupocnik, nechali ho dotepat aspon 5 minut?

gween
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kolienko
25. mar 2014

Ahojte, rodil niekto v blizkej dobe v To? Co si treba priniest do porodnice? Treba aj nieco pre babatko? Ja idem cisarskym a prvy porod bol ok, az na sestricky. Ako je to t am ter az?

zuzimino
25. mar 2014

@kolienko
@marika232
Ja som bola veľmi spokojná. Sestričky boli až príliš milé 🙂 vôbec žiadny problém, vždy pomohli, prišli, poradili, povzbudili 🙂 A aj na detskom so sestričkami som bola spokojná..Mne na pôrodnici bolo veľmi dobre. Tiež som nechala na náhodu , kto bude mať službu. A robil ma primár Čaradský a taktiež som s ním veľmi spokojná. Veľmi ma podporoval a vďaka nemu som pôrod dobre znášala..Ja som už po dvoch hodinách behala po chodbe ako srnka a čakala návštevy :D

nikz
25. mar 2014

@foxinecka tiež by som sa chcela spýtať, ako to prebiehalo..pôrodná poloha, nástrih, popôrodný bonding, mohla si mať bábo 2 hod. na brušku? ďakujem 🙂

kolienko
25. mar 2014

@zuzimino dakujem za reakciu. Ja idem cisarskym, takze behat urcite nebudem v ten den. 😉 co si potrebovala do porodnice? Aj babatku mam nieco zobrat? Myslim oblecenie, alebo az ked pojdeme domov? Mna bode robit dr.Urbanec, mala som ho aj pri prvom porode a bola som velmi spokojna.

zuzimino
25. mar 2014

dr.Urbanec ma príjímal a potom si menili službu. Do pôrodnice pre seba nočné košele, vložky a využila som sieťované nohavičky,podložky-keď pôjdeš cisárskym tak ich asi nevyužiješ,uteraky. Po dvoch dnoch sa mi strasne naliali prsia mliekom a malinka nechcela papat, tak mi priniesli odsávačku. Inak nič také som nepotrebovala.
A pre babatko som mala pripravené veci,ale všetko mi poskytli. Co som využila boli plienky, vlhčené utierky a krém na ritku,lieh.Plienky a vlhčene som davala sestričke pred pôrodom-na druhý den mi to všetko vrátili. A malej som dala aj svoju košielku,keď sa vygrckala. A sestrička mi vravela,že dali by mi druhu. Myslím,že ti stačia veci na domov. A každý den ju prezliekali a nosili nam čísté plienky. a flasku pre bábätko.
A pre seba si zober vodu . Ja som si nezobrala a som musela cakat kym mi prinesu. Som skoro vyhasla :D
ak ma niečo ešte napadne napíšem.

zuzimino
25. mar 2014
kolienko
26. mar 2014

@zuzimino dakujem v podstate sa potom nic nezmenilo. Podlozky som potrebovala aj pri prvom cisarskom, to davaju podomna. Lieh? Aky? A co sa kojenia tyka pomohli ti tam sestricky? Ja som bojovala s mlieckom, mne nabehlo az na 4ty den a to sme isli domkov, maly to nevedel roztahat, no muky ta prva noc. nevies o nejakej dobrej laktacnej poradkyni v okoli to ? Este raz dakujem za ochotu. Prajem oekny dnik

zuzimino
26. mar 2014

@kolienko lieh pre babätká. Na pupok hlavne. To som stále natierala malej a rýchlo jej pupoček aj odpadol a krásne sa zahojil. Mne sa púšťalo mlieko ešte keď som bola tehotná.Mne malú priložili hneď na sále a išlo mi hneď. A potom iba sem tam kukla na mňa sestrička či to je dobré. Len 3 deň som si odsávala,lebo malá toľko mlieka nechcela. A z flašky sa jej papalo lepšie. Ale ako sme prišli domov len z prsníka papala a našli sme si už svoj spôsob a tak sme sa spolu učili ako nám to vyhovuje. Lebo na tej posteli je to aj tak také nepohodlné. Nepoznám žiadnu. Ale skúsim sa spýtať kamošky, tá mi spomínala,že mala na jednu kontakt.

vbc22
31. mar 2014

Neviete v ktorom tt sa plánuje cisarsky rez v To? resp. Kedy naplánovali Vám?diky moc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre