Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

lucia563
26. okt 2012

@chrumik ja som tam rodila 2x a spokojnost, urcite nie masiaren 😖 aj ked tie sestricky na novorodeneckom su ake su, ale zas nie vsetky treba hadzat do jedneho vreca...da sa to zvladnut a ked sa nieco nepaci, treba sa ozvat 😉

ockayova
26. okt 2012

napísala som vraj... z počutia, tiež som si voľakedy zisťovala kam ísť rodiť a okrem kamošky ma dosť mamičiek vystríhalo že tam určite nie... podľa toho. Okrem toho som tam ležala ked som bola tehotná a viem ako sa chovajú aj dr, aj sestričky, ale je to asi 100ľudí,100 chutí, nikoho som sa nechcela dotknúť, len som napísala svoj názor a to, čo mi bolo povedané od druhých.

erikala
29. okt 2012

Ahojte, ja mam termin v januari a v poslednom case som zacala uvazovat o porode v Topolcanoch, mozno aj do vody. Nechcem zniet ako citlivka, ale ja sa teda porodu trosku bojim a vela som citala, ze porod do vody je o dost jednoduchsi aj pre zenu aj pre dietatko. Chcela som sa spytat na vase skusenosti v Topolcanoch, nakolko v mojom okoli sa chyruje, ze je to tam ovela lepsie ako v Nitre. Porodnicu v Nitre mam blizsie, ale minuly tyzden tam rodila kamoska a nazvala to tam koncentrakom 🙂 ..pristup sestriciek je vraj hrozny..Nakolko som prvorodicka, osobnu skusenost nemam.
Tak ake su vase skusenosti?
....pekny den 🙂

luciaalex
29. okt 2012

@erikala topolcany su podla mojho nazoru super, dva krat som tam rodila, raz do vody (podla mna parada), druhy krat takmer tiez, len kvoli komplikaciam to skoncilo sekciou. ja som z nitry, podla toho co viem aj tam to prezijes a zvladnes, ale preco si nevybrat lepsie. treti krat by som isla znova len do topolcian. sestry su o nicom vsade, cest vynimkam, asi su unavene. ale aj maminy neopravnene ocakavaju usmiaty personal co je vzdy k dispozicii. nie vzdy sa to da, nie sme tam na to aby s nami sestry ci lekari usmievavo kecali ako s kamoskami, ale aby sme bezpece porodili. nie ze by mile slovo nepotesilo, to urcite, ale nie vzdy ma clovek naladu.... ja hlasujem za TO 🙂

chrumik
30. okt 2012

@luciaalex som rada, ze mas dobre skusenosti s porodnicou v TO. Tiez uvazujem o porode do vody, ale nie som rozhodnuta a je to hygienicke (voda, vana)?

katren
30. okt 2012

@chrumik ja som sa odtial v sobotu vratila 😉
ja musim len a len odporucat 🙂 aj lekarov, sestricky na sestonedeli a aj na novorodeneckom 😉

chrumik
30. okt 2012

@katren gratulujem k narodeniu dietatka 🙂 Rodila si do vody a akeho si mala doktora? Ja uvazujem nad MUDr. Kerekova alebo MUDr. Urbanik?

tomba
1. nov 2012

Ahojte, chcem sa spýtať tých, ktoré rodili plánovanou sekciou v To pôrodnici - koľko pred termínom Vám bola sekcia robená? ďakujem

dejnas
1. nov 2012

@tomba aj podľa toho, čo si prvorodička, alebo ide o opakovanú sekiu... kámoška rodila prvý krát plánovonau s.c. na termín, druhý krát cca týždeň pred TP...
ja som mala prvú akútnu, druhú plánovanú 12 dní pred termínom

@katren gratulujem 😵 už máš drobulienku? nemala si termín až niekedy v novembri, či?

tomba
1. nov 2012

@dejnas ahoj, ďakujem za odpoveď..prvý pôrod klasický, toto bude 2.

katren
1. nov 2012

@dejnas dakujem 😉 mam drobulienku, termin mala dnes, ale nechcelo sa jej cakat 😀

dejnas
1. nov 2012

@tomba ono býva tak (nie je to však 100% pravidlo) že druhé sa pýta von skôr... takže predpokladám, že cca týždeň pred TP by ťa mohli objednať....
ja som dcérku prenášala takmer týždeň, bola som aj na vyvolávačkách, napokon z toho bola s.c..... mám malý rozdiel medzi detičkami, čiže druhý bol automaticky s.c., ale ráno pred zákrokom na vyšetrení som už bola otvorená, dr. vravela, že najvyšší čas, takže on by zrejme šiel skôr aj sám
kedy máš TP?

dejnas
1. nov 2012

@katren aha, tak .. mne sa niečo zdalo s 1, ale myslela som, že až 11teho... super, tak veľa zdravíčka obom! 😉

katren
1. nov 2012

@dejnas dakujeme pekne 😉

tomba
1. nov 2012

@dejnas až 7.4...je to ešte ďaleko, len zisťujem, aby som potom nezostala prekvapená. ďakujem 🙂

dejnas
1. nov 2012

@tomba aha, jasné... aj som mala malého na 12,4.... napokon stíhal ešte koniec marca a strávili sme v nemocke veľkonočné sviatky 😅 došli sme domov na polievací pondelok, čo by aj sedelo, malý ma pravidelne 3 x denne ocikával 😝 😀 😀 a triafal veľmi presne 😝
mňa vtedy objednali tak skôr, hlavne kvôli tým sviatkom a kvôli nálezu.... nechceli veľmi riskovať "núdzový" režim počas sviatkov a či by som bola vydržala až po ich skončení je otázne

luciaalex
2. nov 2012

@chrumik o hygiene nepochybuj. vsetky info ti daju v nemocnici, najlepsie je ist sa tam aj pozriet. ja ta nemam ako presvedcit, ani by to nebolo dobre. musis sa rozhodnut sama, ide o teba a tvoj porod. ale mne sa pozdaval. lebedis si vo vode a pri tom rodis. jasne ze bolelo, ale moj 4 kilovy syn vybehol na dve tri zatlacenia. ja odporucam. ahoj

chrumik
12. nov 2012

@luciaalex dakujem za info. Chcem sa ist do porodnice pozriet, nevies komu mam zavolat a dohodnut si termin?
Dakujem

mystery1
12. nov 2012

@erikala ahoj do vody urcite nechod...ja som rodila v to 2x spokojnost maximalna s pani doktorkami aj so sestrickami, ale teraz ako som rodila 2x ja normalne, vedla rodilo dievca vo vani do vody...bolo to strasne ma to nastarosti vždy primar a kasiruje za to 300eur ja som porodila normalne za 45min to trvalo cele a doktorky mi pomahali, jej nemal vo vode kto pomoct nevedela kedy ma tlacita atk plakala od bolesti ja som lezala vo vedlajsom boxe ako sa leži 2hod. po porode a nakoniec jej vynadal že je hysterka, a vytiahol ju z vody, ona z tej vody maximalne unavena a mokra a v bolestoach vysla na lozko a on z nej to dieta vytiahol...na zemi bolo 2litre krvi lebo sa jej potrhala cela maternica a on si odisiel doktorky ju potom zasivali a davali ju 2dni dokopy a davali jej krv...strasne to bolo a este aj keby ti to vyslo v tej vode predstav si ze ty a tvoje dieta budete v tom co sa ti hromadi 9mesiacov v brusku...krv a vselico...ak budes rodit normalne doktori ti povedia presne kedy tlacit pripadne ti natiahnu kozu nech sa nepotrhas ak sa bojis bolesti ja som pri prvom porode bola takmer kazdu chvilku v sprche a tepla voda mi pomahala nebudu ta v tom obmedzovat vela stastia

mystery1
12. nov 2012

@chrumik ked prides na oddelenie oni ta prevedu ako to tam vyzera neviem ci sa za to plati asi nie

moon1979
12. nov 2012

@mystery1 no diky moc za taky pristup ... príšerné

mystery1
12. nov 2012

@moon1979 po tomto zazitku je u mna primar chrapun...ako mohol od nej odist ale doktorkz su super

moon1979
12. nov 2012

@mystery1 zle sa to čítalo, nieto ešte prežiť také ... predpokladám, že tá baba už viacej rodiť nepôjde ...

mystery1
12. nov 2012

@moon1979 ona si chuda myslela ze je to jej chyba ja by som ho normalne z tej postele zaskrtila... potom prisiel jej frajer a videl tu krv a ze co sa stalo ci je to normalne...a personal ze no to nie je a ze je na sale a zasivaju ju a primar nikde...

moon1979
12. nov 2012

@mystery1 katastrofa, mraz mi chodi po chrbáte ...

yokralovnayo
12. nov 2012

@mystery1 ja som rodila do vody v To a bolo to super.... bol pri mne primár, je to velký odborník.. bol milý, pomáhal mi.. aj asistentka bola výborná.. ja som bola spokojná...
a to že nevedela kedy má tlačiť 😕 pri mne bola stále asistentka a na konci aj primár, o všetkom ma informovali, stále kontrolovali.. robili mi aj nástrih... a druhé idem rodiť tiež do vane na 100% .. nemala som takmer žiadne bolesti..
tak nie každému sadne vaňa a teplá voda..

mystery1
12. nov 2012

@yokralovnayo ja ti verim...ked som tam rodila ja pred rokom bolo to okolo dusiciek v nedelu bola tam len moja dr Kerekove obe 🙂 a on...ona nemala asistentku chcela priatela ale nejak neviem preco tam nebol lebo do vane sla az ked bola otvorena na 3-4... ja som pozerala tiež ako puk ako sa k nej spravaj nemalo obdoby ked ju vysetroval kricala a on ze ci je normalna... a ked jej vynadal nech nevrieska...no konečna...a mne vedla gratuloval a že super rychly porod no by som ho oplula strasne mi jej bolo luto...ano viem ze tam baby chodia do vody aj ja som uvazovala pri 1. ale po tomto nikdyyy a neverim že to dievca este bude mat deti lebo ta maternica...uplne potrhana a vobec sa jej nestahovala nakolko ona uz mala tlaky a on jej povedal ze to je nic ze to este len pride a nechal ju tam tak hodinu bola hroza to pocuvat kedze ja som mala odrodene on tam s nou bol sam a stale odbehoval od nej a telefonoval asi so zenou ze ved uz idem hadam to uz nebude dlho trvat a podobne a mna chodili sem tam kuknut

erikala
13. nov 2012

@mystery1
Ahoj, dakujem za nazor a podelenie sa o skusenost. Po vcerajsom rozhovore so sestrickou na poradni som sa rozhodla pre porod "na sucho" , ved nejak to preboli 🙂 Ale tvoja skusenost je naozaj hrozna, ja keby sa stretnem s takym lekarom, tak sa urcite stazujem, pretoze niekedy naozaj nie je normalne ako sa spravaju a to nie len k nam rodickam, ale v celom zdravotnictve. Samozrejme cest vynimkam!
Pekny den. 🙂

mystery1
13. nov 2012

@erikala ak ti mozem poradit...vezmi so sebou niekoho komu veris mozno priatela manzela mamu sestru alebo si vyber lekara ktoreho poznas a vies ze ti pomoze v topolcanoch ja som bola dohodnuta s kerekovou...vyber je na tebe ak ti je lekar jedno a mas tam niekoho so sebou davaju si zalezat na pristupe a sprcha je tiez super

luciaalex
13. nov 2012

@chrumik ja som vzdy komunikovala s dr. caradskym. ale ja som rodila v r. 2005 a 2010, neviem co sa medzitym mohlo pomenit... alebo posli mejl p. bolekovej (vrchna sestra), je velmi zlata a ochotna. kontakty najdes na webe. ahoj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre