Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

zabkatt
14. apr 2008

tak to teda je prístup, pekne som si tam poplakala, a môj gynekolog so mnou spísal správu ako sa tam ku mne správali a aké inekcie a tak mi podali, keby nastal nejaký problém ☹ Rozmýšlam nad odchodom z roboty, lebo bolesti bruška mi stále pretrvávajú, takže tento týždeň asi dokončím a odchádzam. ☹

weroni
14. apr 2008

zabka - veru radsej si dopraj oddych - ja to stale prehanam s robotou - stale som rozbehana uz ma baby z nasej junovej temy posielaju niekam za to 😅 ale maju pravdu - a zvlast teraz si to uvedomujem ked ma ta panva tak hrozne boli uz druhy tyzden...
Idem obmedzit moje aktivity 🙂
Tba boli len brusko alebo aj panva?

katinka0000
14. apr 2008

zabka: to ti verim. ale nic si z toho nerob. vykasli sa na nich. pekne oddychuj a uz nato nemysli.

zabkatt
14. apr 2008

weroni keď ja už neviem čo všetko ma bolí. Ale hlavne bruško tam dole a hrozne ťažko sa mi kôly tomu chodí ☹ Chodím taká skrčená

katinka0000
14. apr 2008

zabka a co ti povedal vlastne tvoj gynekolog?

dori
14. apr 2008

AjojteZabkaanito neriskuj pekne už zostaň doma veďtineaképroblémy navyšeza to nestoja nie 😉 😉
Weroni tá panva ťa bude bolieť ešte viac ja som myslela že už zošaliem. Také polohy aké som ja v noci mala len tak u tehotnej nevidíš 😀 😀 😀
V porodke môžeš dostať aj bielu zavinovačku ale to tak max na 1-2 dni inak ružovú alebo modrú aj mne sa to páčilo bolo to strašne zlaté 🙂 🙂 🙂

zabkatt
15. apr 2008

AHojte babulky, tak dnes sa zázrakom cítim lepšie, tak konečne niečo spravím v práci, ale balím si aj tak veci, už mám polovicu zbalenú, keby náhodou 😝
katinka0000 gynekológ nadával na ten prístup lekárov, ale že maličký vyzerá byť v poriadku, tak to nejako zvlíšť neriešil 😔

katinka0000
15. apr 2008

zabka: to je jasne, mozno nechcel nadavat na kolegov, vies ako to chodi.

weroni
15. apr 2008

zabka veru vykasli sa na celu robotu ked sa tak zle citis - nestoji to za to 😉
dori takze sa mam na co tesit? 😀

dori
15. apr 2008

To áno 😀 😀 😀 ja som rada že je to za mnou
Inak ten zoznam si rozšírte je tam treba viac vecí zistila som to až tam ked som ich potrebovala
poalet. papier
vložky do podprsenky
detský olej najl aviril keby vám nahodov prišla rehab. sestra a mali by ste z drobcami cvičiť
podložky do postele

Ešte musím rozmýšľať ale ja to ešte doplním 🙂 🙂 🙂

weroni
15. apr 2008

dori ok 🙂 si zlata ze nas takto informujes 🙂

zabkatt
15. apr 2008

dori pripisujem si to do zoznamu 😀 ďakujeme

katinka0000
15. apr 2008

dori dik!

tanaba
16. apr 2008

kocky, kolko sa teraz plati v TO za porod do vody? Ja som pred 4r. platila 5 tis. + 500 za manzela, ze mohol byt pri porode. Ale uz to urcite islo hore.

stankatt
16. apr 2008

ako to funguje, ak by som sa rozhodla pre TO, tak posledny mesiac tam musim chodit na poradne?

melory
autor
16. apr 2008

ahoj stanka, nie, na poradne nie...napisem ti ako som to mala ja. mailom som oslovila abutuaimu a on mi napisal telefonne cislo, a odkaz, ze mam zavolat , ked pojdem do 9.mesiaca. zavolala som a prisli sme na dohodnuty termin si pozriet porodnicu. potom sme sa dohodli, ze budem chodit do poradne k svojmu doktorovi.
aj som chodila, potom som mu len volavcala ako to vyzera, cize co mi povedal moj doktor.
nakoniec ked to na mna prislo som sla do topolcian autom a stihla som to aj casu som mala vela.

stankatt
16. apr 2008

Dik melory.

zabkatt
17. apr 2008

stankatt cena ostala tá istá čiže 5000sk + 500sk manžel a ako písala melory chodiť tam nemusíš posledný mesiac, lebo tie testy čo potrebuješ k pôrodu do vody ti môže spraviť aj tvoj lekár 😀

tanaba
17. apr 2008

no, to ma teda celkom prijemne prekvapili, ze nechali rovnake ceny. Ja som si myslela, ze to uz bude okolo 7000sk.

weroni
17. apr 2008

tanaba - ty si uz do tej vane rodila? 🙂 tak chytro napis zazitky 🙂 ako zabka pisala - ceny zostali tie iste 🙂

tanaba a kde si byvala ked si tam rodila prve dieta? myslim - aku vzdialenost si musela prekonat pri ceste do porodnice? Lebo teraz byvas niekde tu blizko si spominala - v Borsi tusim? uz to mam nejake domotane 😀

stankatt: mne moj gynekolog povedal ze posledny mesiac by som mala chodit do poradne tam kde budem rodit ale v TO mi povedali ze skrz vzdialenost nemusim - napisali mi vysetrenia ktore tam budem potrebovat do tej vane a to mi spravi moj doky aby som nemusela kazdy tyzden cestovat...

tanaba
17. apr 2008

weroni veru rodila. Este bol primar Caradsky a on mal zvyk, ze od 38 tt ta chcel raz za tyzden vidiet a kedze sluzil spravidla cez vikend, tak si nas objednaval. Bola som 2krat na kontrole. Teda 2 krat som uz ostala rodit, kedze zistil, ze som uz na 4cm otvorena a ja som o tom ani nevedela. 🙂 A bolesti mi zacali az okolo pol 10 a 13.20 bola mala na svete. A z toho som bola hodinku vo vani. Museli mi dat infuzku, lebo, ked som vliezla do vane, tak mi bolo taaaaaaaaaaaak dooooooooooobre, ze by som aj zaspala 🙂 🙂 🙂 🙂 a porod sa zastavil. A potom uz citis len tlak a
za chvilu je babo na svete. Je to fakt super a hlavne, ze bez nastrihu a ja som sa este divila preco nemozem prejist sama na izbu. Na wc som isla aj ked sestricka protestovala, ze mozem odpadnut. Fakt som sa citila ako keby som ani nerodila.

tanaba
17. apr 2008

ale teraz neviem ci sa mi podari ta vodicka. V utorok mi volala sestricka, ze mam blbe vysledky z glukozoveho testu. Takze ma caka diabetologicka poradna a dieta a musim zistit, ci mozem do vody aj v tomto pripade. Dufam, ze ano.

zabkatt
17. apr 2008

tanaba a v ktorom tt si? 😀

tanaba
17. apr 2008

zabkatt, akurat zajtra koncim 28tt.

weroni
18. apr 2008

tanaba ani nevies ako dobre sa citaju taketo skusenosti 🙂 velmi si zelam takyto porod 🙂
prajem ti aby ti aj ten druhy vysiel do vane...
inac uprimne - moj gynekolog sa netvari moc nadsene ze chcem ist do tej vane, neviem preco - ci nie je moc otvoreny alternativnym porodom alebo co...
ja by som hrozne chcela keby mi to vyslo a keby to bol taky porod ako ty opisujes 😉
ako velke mas prve dietatko?

katinka0000
18. apr 2008

weroni a preco tak velmi chces rodit do vody? myslis, ze je to lepsie?

weroni
18. apr 2008

kati: no z toho co som doteraz pocula a citala si myslim ze hej 🙂 ale je to individualne - no fakt tusim z tych zien co mi doteraz napisali a povedali svoje zazitky z porodu do vody som nepocula negativnu skusenost (iba kamoska mi vravela ze jej znama nebola spokojna 😕 ) .
Mna najviac laka to, ze ta tepla voda je prirodzeny tlmiacy prostriedok, ze sa v nej lahsie roztiahnes, ze je male riziko natrhnutia, proste, cele je to take lakave 🙂 a mozno aj to ze ja som taky hrozny vodnik ze by som vo vode este aj spavala keby sa dalo 😀
ale napriek tomuto vsetkemu - uz som to tu spominala ze sa moze stat ze mi ta voda vyjde ale nebudem spokojna.. hocico sa moze stat no velmi by som si to chcela skusit... 🙂

teri3
18. apr 2008

Ahojte babenky!

Tak som si včera začala čítať túto tému a dnes som ju dočítala - však vidíte, do koľkej som čítala 😵 . No, zajtra budem asi 😔 . Chcem pozdraviť všetky Topoľčianky i "cezpoľné" a hlavne tie z diaľky ubezpečiť, že sa nemusíte veľmi obávať tej diaľky, lebo moja sestra pocítila, že sa niečo deje, to bola u našich v TO a to cestovala ešte do TT - VLAKOM! A dve hodiny na to bola malá na svete. Takže nebojte, stihnete to.

Inak dnes som bola na sone a bol tam práve Dr. Abutuaima a bol taký vysmiaty a ja tiež, tak som sa tam chichúňala, až mi brucho nadskakovalo. Ale som sa na to sono tak tešila, že som v noci poraidne nespala, lebo bol aj manžel so mnou a chceli sme aj vedieť, čo to bude. Ale malinké bolo otočené zboku, tak si počkáme ešte 10, možno aj 20 týždňov, nechcem to vedieť za každú cenu, aspoň bude prekvapko. 🙂

weroni
19. apr 2008

teri: prekvapco je super vec - my sme si doteraz nedali s drahym povedat 🙂
ale mame tusaka na chlapca 🙂

no na poslednom utz - predvcerom mi lekar zahlasil ze "uz sa otocil" 😀 tak teraz nevieme ci myslel ten "plod ze sa otocil" alebo ze "ten chlapcek sa otocil" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre