Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katinka0000
23. sep 2008

dejna: no ja som bola z toho vtedy dost hotova, pretoze som akosi nato nebola este pripravena. stale som si myslela a aj doktorka mi to povedala, ze to bude v 40 tt alebo aj dlhsie.

dejna3
23. sep 2008

katinka, šak ja som len teraz veľká frajerka 😀 😀 😀 .... mne to asi docvakne až na pôrodnej sále 😀 a potom budem chcieť zutekať 😀 😀

katinka0000
24. sep 2008

ale neboj, nebudes chciet zutekat. drobcek urcite za to vsetko stoji. je to neopisatelny pocit.

dori
24. sep 2008

4aute babulky máte niektorá skúsanosti s teplotou pri zuboch moja malá má už 3 deň tak 37,1-37,5 a už má druhý zub od pondelka vonku mám ísť s ňou k lekárke??

audreyd
24. sep 2008

dori, nie je treba 🙂 to je len taká úúúplne mini teplôtka... pri zuboch bývajú aj štyridsiatky 😖 ale ani tu ti dr. nepomôže, ibaže by to neboli zuby 😒 tu pomôže len paralen, nurofen a podobné antipyretiká... alebo zábaly 🙂

bubinko83
24. sep 2008

dejna3,si priamo z TO?

dori
24. sep 2008

ja už som z toho na nervi a to mala len 37 čo budem robiť keď bude mať vyžšiu 🙂 🙂 🙂 ale chvala bohu už sú obidva vonku tak hádam to už bude dobré konečne mi po 2 tt spí poobede 2 hodinky úžas mám čas aj si upratať a umyť vlasy 😀 😀 😉

audreyd
24. sep 2008

dori a ako meriaš teplotu?

katinka0000
24. sep 2008

dori: chudatko malinke.

dejna3
24. sep 2008

bubinko, áno, ja som žochár odjakživa 😀

audreyd
24. sep 2008

aj ja som žochárka 😉 momentálne domestikovaná v tn 😒

weroni
24. sep 2008

baby ja som poslov nemala vobec, vlastne ja ked uz na mna dosiel porod tak som az po hodine dosla na to ze mam kontrakcie a to len vdaka tomu ze tie bolesti boli presne po 5 minutach a pomalicky silneli 🙂 som cakala brutalny krc a to len take pobolievanie, ale aj tych krcov som sa dockala nebojte 😀

audreyd
25. sep 2008

weroni, ty čo ani nespávaš??? 😕

endy
25. sep 2008

Bublinko mne si sakramentsky známa,ale odkiaľ??? 😕

zabkatt
25. sep 2008

No ahojky babule, tak konečne sa mi podarilo na chvíľu odtrhnúť z toho kolobehu. Máme sa celkom fajn, rastieme ako z vody, až moc, 😀 nemám mu pomaly už čo obliekať a obliekame veci na 3mesačné bábo 😀 Pred dvoma tt sme mali 4350g takže neviem či už nemáme aj 5kg 😵 V noci spinkáme parádne mamina sa aj vyspí, okolo pol 8mej-8mej ho dám spať a budí sa tak o pol 3tej a potom už každé 2-3hodinky ale od 7mej rána si vyžaduje pozornosť takže o pol 8mej mám už prvú kávu za sebou. 😀 Mali sme veľké problémy s bruškom a používali hadičku, ale kamoška mi poradila jeden zázrak. Vynechaj espumisan aj sap simplex lebo tie sú len keď sa dieťa nemôže vykakať a vyskúšaj Infants dophilus a od vtedy máme pokoj klop klop. Je to probiotický komplex pre deti do 5rokov a pomáha pri úprave črievok kým sa dieťaťku prispôsobia pravidelne. Dáva sa raz denne štvrť mokka lyžičky, ja dávam hneď ráno aby to účinkovalo celý deń a mám pokoj. A nie pred každym kŕmením, zabúdala som mu to dať a potom ho krútilo malinkého ☹ Utekám už plačeme. papa 😀

audreyd
25. sep 2008

zabka, tie probiotiká sú super! existujú aj kvapky bio gaia, fungujú rovnako 😵 nech sa vám darí 😉 pekne rastiete

teri3
25. sep 2008

Ahojte baby, žochárky a okolie - idú tie jarmoky, dáme dáke stretko?

dori
25. sep 2008

caute babule no nakoniec som u tej dokyne bola lebo malá mala v noci stále 38 a už od nedele mala taký malí kašlík ktorý včera vyvrcholil a dokyna nám dala atb že je to angína a ešte nám našla šelest na srdiečku a poslala nás na kardiológiu 😖 😖 😖 som z toho na nervy 😖 😖 😖 dokyna mi hovorila že to môže byť aj len od teploty a kašlu no neviem ☹ ☹ ☹ ☹

Audreyd meriam v ritke digitálnim a odčítavam 5 stup. 😒 😒

teri3
25. sep 2008

Dori, detský šelest zvykne vekom vymiznúť. Jednej známej syn je športovec a mal šelest.

katinka0000
25. sep 2008

ahojte!

zabkatt: moj maly mal pred dvomi tyzdnami 4910 g, takze neviem, ci nas doktorka nezozerie, ked prideme na poradnu na konci septembra a bude vazit mozno aj 6 kg. je to riadny valibuk. a ten infants neskodi? ja mu davam espumisan a este sama uzivam probiotika laktobacily. problemy s kakanim a prdkanim sme uz nemali davno. teraz som mu zacala davat aj nutriton na grckanie a uz od vcera s tym mame pokoj. ani kyselinku nema.
a co malinky? este to s rucickami ma stale?

teri3: a co ta odsavacka?

dejna3
25. sep 2008

katinka, no teda to bude riadny chlap! čo si brala počas tehu rastové hormóny ? 😀 😀 😀

teri3
25. sep 2008

Filipko mal dnes 4400gramov, ale však čo nedáš tomu drobčekovi papať, keď je taký hladný? 🙂

dejna3
25. sep 2008

Terka, na "burčák"? 😀

audreyd
25. sep 2008

dori, dala hneď atb??? to čo je za doktorku? 😲 😖

do pol roka sa odpočítava až 7 dielikov...

šelest som mala aj ja a vyrástla som z toho... u takých malých detí sa ani nerieši 🙂 skoro každé z toho skôr či neskôr vyrastie, len sa to sleduje...

na burčák prídeme aj my 😵 juchúúúú 😵

zabkatt
25. sep 2008

a kde je jarmok? U nas v TT bol minulý týždeň.
katinka no má to stále s tými ručičkami, takže asi vybavím nejakého odborníka v BA, tanto sa mi nepozdáva. Ani ho nepochytal, ako doktorka, takže ani nemôže vedieť či to má moc alebo nie. ☹ Taký starý chrípel. A tie probiotiká by nemali uškodiť, už som o tom od viacerých báb počula že je to dobré a čítala som aj na nete, takže hádam že nie, a keďže mu to zabralo, tak to nemienim ani meniť. pekný večer 😀

katinka0000
25. sep 2008

dejna: on hrozne rad papa. nenarodil sa nejaky obrovsky, vazil 3600 g, co je podla mna taka priemerna hmotnost babatka. ale odvtedy ako keby utalo. stale by len jedol. ale to je dobre, aspon bude velky chlapisko. 😀

terka: tak aj ty mas doma riadneho bucka.

zabka: u nas v TO na buduci tyzden. je to michalovsky jarmok. tento tyzden je v hlohovci, dnes sme isli okolo.
to je jasne, vybav si nejakeho odbornika. dufam, ze to bude o.k. a aj nieco nato uziva?

weroni
25. sep 2008

audrey: 😀 ja praveze zaspim vecer okolo deviatej ked dojcim malu po masazi a potom sa zobudim v noci 😀 nieco tesne pred prvym dojcenim - co je cca okolo druhej tak vyuzijem cas zatial 😀

audreyd
25. sep 2008

weroni, ako malinkú masíruješ? bola si na nejakom kurze? my sme mali masáž bábätiek u nás v centre 🙂 aký používaš olejček?

endy
26. sep 2008

Terka ja sa chystám.Rada by som Vás videla.Jarmok je od 2. do 4.10.Vo štvrtok by som mohla.V piatok nemôžem,to som v Trenčíne.
Dohodneme sa.Pošlem Ti cez ip tel.číslo.

Katinka a ty čo???

weroni
26. sep 2008

audrey ja som si o tych masazach hrozne vela citala - podla tych navodov masirujem a okrem toho som raz neviem ci s casopisom mama a ja alebo s dietatom dostala take dvd o kupani a masirovani babeniek 🙂
Pouzivam nivea ten mandlovy co je napisane ze je na masirovanie, vlastne ja som od narodenia iny olejcek ako aviril - prvy mesiac a potom tuto niveu nepouzivala. ale moc mi nevonia, no zase na druhej strane co som mala v klinik boxe taky Hipp olejcek tak ten je strasne aromaticky tak ten nebudem pouzivat, s tym masirujem manzela lebo jemu hrozne vonia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre