Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

weroni
11. jún 2008

endy: ale kdeze! 😀 par krat prisli tie bolesti a hned aj odfucali 😀 nic sa dalej nedialo a dnes rano akby nic 😀
zajtra mam poradnu tak uviidme co nam povie doky 🙂

weroni
11. jún 2008

soni aj ty ides do vane?

audreyd
11. jún 2008

tak baby, čo je s vami? ešte držíte pokope? 😕

weroni
11. jún 2008

audrey: jasne 🙂 ja som si az teraz uvedomila na co to nase malicke caka - my sme mali pripravene datumy ze 06. 06. 08 a 08. 06. 08 a teraz som zistilia ze v piatok je piatok 13-teho 😀 tak asi taky datum narodenia drobcek chce 😀

zabkatt
12. jún 2008

weroni no držíte sa teda parádne. Mňa už 2dni bolí bruško a rozmýšlam nad tým čo mi povedal ten Abutia, že dá sa pôrod aj naplánovať, tak rozmýšlam. 😖

weroni
12. jún 2008

zabka nestresuje sak ty mas este casu dost 😉 ber si zo mna priklad 😀 😀 😀

weroni
12. jún 2008

baby bola som na poradni, som na jeden prst otvorena, doky mi dost neprijemne postuchal krckom a ze ak sa to do rana nespusti tak rano o 06:00 nastupujem v Topolcanoch na vyvolanie 🙂 🙂 tesiiiim 😀 😀
som sa s panom Hribikom dohodla telefonicky 🙂

tanaba
12. jún 2008

weroni drz sa zajtra. Nech ti ta voda vyjde. sona to uz ma asi za sebou. tak sa tam stretnete.

zabka aj ja sa uz stresujem, dnes mi doki povedal, ze som otvorena na 1,5cm, tak dufam, ze este 2 tyzdne vydrzim.
Dr. hribik tvrdil, ze este mozem aj prenasat, ked som mu pisala mail, tak dufam, ze bude mat pravdu.

audreyd
12. jún 2008

weroni, spravil ti hamiltona? 😉 drž sa, nech ti tá vodička vyjde 🙂

dori
12. jún 2008

Ahojte weroni držím p)ste držsa 😀 😀 😀

fialllka
13. jún 2008

ahojte,

prave dostala sms od weroni:

Bocian s nasou Ester (3150 g a 49 cm) pristal po 9 mesacnej ceste dnes o 5:10 v Topolcianskej porodnici. Prilet bol bezproblemovy 😉 kuk www.hospitalto.sk

takze blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaame 😵 😵 😵 😵 😵

moncicici
13. jún 2008

weroni gratulujem,tak si sa dockala 😀 😀 😀 😀

miskinadamko
13. jún 2008

fialllka a vysla weroni ta voda? 🙂 weroni gratulujemeeeeeeee 😵

zabkatt
13. jún 2008

jéj tak to sa tešíme a držíme palčeky 😀

dori
13. jún 2008

Boženky mojky gratulujeme držkajte sa 😀 😀 😀 😀 😀 juchúúúúúúúúúúú 😀 😀 😀 😀 😀

endy
13. jún 2008

Weroni gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Prajeme malej Esterke prekrásnu cestu životom.Nech je hlavne zdravulinká!!!!!!!!!!!!!

weroni
13. jún 2008

aute zienky, tak ja sa ozyvam priamo z porodnice, vidim ze zienky uz vybavili odkaz
Teraz som dosla na tu nadstandardnu izbu kde sme spolu s manzelom a kazdu chvilku by nam mali priniest malu. Doteraz som od porodu bola na pozorovacej izbe takze teraz uz konecne "doma"

Juj baby takze vcera sa to zacalo tak ze o piatej na poradni mi doky postuchal krckom aby sa to uz pohlo - lebo som bola na jeden prst otvorena. To bolo dost neprijemne a vtedy prvykrat padli moje optimisticke vyhliadky na porod Ale to som este nevedela co ma caka
Povedal mi ze ak sa to v noci nerozbehne tak sa mam v TO objednat na vyvolanie na dnesok. Tak som sa s panom primarom telefonicky dohodla ze ak v noci nic tak o siestej nastupim na vyvolanie.
To vsak nebolo treba lebo moj doky odviedol na poradni super pracu a okolo siedmej mi zacala odchadzat zatka. S jej odchodom mi zacali pravidelne bolesti ale vobec mi netvrdlo brucho a az po hodine som zistila ze su to kontrakcie Zbalili sme sa s muzom, o deviatej sme vyrazili a o desiatej sme boli uz v To - isli sme uplne pohodacky, vobec sme sa neponahlali, celu cestu som mala kontrakcie presne po 5 minutach no prejavovali sa uplne inac ako som cakala - prislo to hrozne nahle a zrazu a hned to malo vrchol. Dorazili sme do porodnice, prijali ma, vysetrili, bola som na jeden volny prst takze pocas cesty som sa trosicka pootvorila. Potom ma supli na monitor, tam som musela byt hodinu namiesto pol lebo co malicka vyvadzala - vkuse stracali signal na jej tep. No hrozne rychlo a prudko sa stupnovala intenzita kontrakcii, kym som sa otvorila na 3,5 cm myslela som ze to trva celu vecnost. Cakala som na 5 cm - aby som mohla do vane. Cely cas bol manzel pri mne, hrozne mi pomohol pri kontrakciach ked mi masiroval krize a brusko zaroven, neviem ako by som niektore zvladla bez neho... AJ tepla sprcha dost pomahala, najhorsie bolo ked mi dali klystir a musela som ho pocas dvoch kontrakcii zadrzat az potom sa vyprazdnit. No baby neskor si uz dost veci nepamätam lebo tie kontrakcie ma tak unavili ze som medzi jednotlivymi dalsimi normalne zadriemala - divne mi bolo to ze vzdy prisli hrozne rychlo - strasne casto po sebe a okamzite mali vrchol - ziadne pomale zosilnovanie a odchadzanie bolesti - prislo to uplne necakane a tak to aj odislo - no poviem vam na chvilu som aj lutovala ze som si nedala epi, fakt som tie bolesti dost podcenila, myslela som si ze budu znesitelnejsie ale akoze prezila som ich.
Potom ani neviem ako mi povedali ze uz mozem do vane - tam ked som vosla tak prve ze uplna ulava a hned na to okamzity nutkanie na tlacenie ktore som dvakrat musela predychat, fuuuha tuto poslednu etapu v tej vode si baby skoro vobec suvisle nevybavujem, viem len ze hrozna ulava a bolo super ze som sa tam mohla vrtiet ako som len chcela - to mi dost pomohlo 🙂
potom - velmi rychlo asi po 5 minutach mi povedali ze uz mozem tlacit tak som sla na to a tu si absolutne nespominam kedy sa k tej vani dovalili dalsie sestry a lekar. Len viem ze hlavicka sla dost tazko a potom telicko som vraj tak "vyprdla" - manzel vravi - ze lekar malu ledva stihol chytit Manzel prestrihol snuru a okamzite mi malicku dali na hrud - baby to bolo jak vo sne - vlastne mne to cele pripada jak sen este doteraz Potom som vysla z vane - uplne v pohode, vsetci ma tam obskakovali a sla som vedla na stol kde mi doky sam vybral placentu - ja som ju vobec nemusela vytlacit, odobrali tu pupocnikovu krv, musel ma zasit lebo som sa pri tom prudkom vytlaceni telicka trocha potrhala a zatial malicku obriadili, mame 10 bodov Baby, srandovne bolo ze mne vobec v tej chvili neprislo ci to je chlapcek alebo dievcatko az manzel sa ma pyta ci som si nevsimla co to je a ja ze tusim ze dievcatko Potom nam povedali miery a este dve hodky sme zostali vedla seba lezat - ja a malicka. Manzel bol chudak tak vypluty ze si siel lahnut na tu VIP izbu kde sme teraz spolu. Baby to malicke stvorenie, ja viem ze mnohe to uz mate za sebou - ale taky zvlasny pocit som este nezazila - stale som bola jak vo sne a prislo mi to take divne ze uz nemam brusko a vedla mna lezi taky maly pokrceny cloviecik Uplne vyvalila okale a pocuvala nase hlasy Aj mi ju dali hned prisat ale akosi sa jej nechcelo takze teraz ked nam ju kazdu chvilu maju priniest skusime znova
Potom na mna dosla taka unava ze ked som ju videla ako zaspinkala, skoro som zaspala tiez. Snazila som sa ju jednou rukou hladkat po licku ale musela som si tlacit na brucho takze moc som sa s nou este nepomojkala.

No moj zaver z porodu je ze hoci som ho dost podcenila, dalo sa to prezit ale keby som nemala muza pri sebe neviem ako by som to zvladla, to vam poviem otvorene. Neuveritelne mi pomohol. A to bol chudak viac vycerpany z toho celeho ako ja lebo ja som medzi kontrakciami normalne spala
Vodicka bola super, sice kratko ale neviem si predstavit ako by som malu vytlacila na suchu, v tej vani to bola uplna parada

Na malickej je sice vidno ze bola v brusku dlhsie ako mala - ma uplne pohuzvane rucky - take ako ked ste dlho vo vode a spravia sa vam tie ciarky a mala aj pupocnik okolo krku a trocha asimetricu hlavicku kedze jej uz tak tlacila na porodne cesty, ale to vsetko sa po par dnoch spravi

Baby taka som stastna Uz sa neviem dockat kedy mi ju prinesu

audreyd
13. jún 2008

weroni, gratulujem 😵 😵 😵 super, že ti vyšla vodička a že ste to do tých topíkov stihli 😀 určite je krásna, tak si ju užite!!!

ale teraz šup šup vypni notebook a kukaj na dcérku, nie do monitora 😀 na to budeš mať ešte času až až!!!

silvia83
13. jún 2008

weroni gratulujem Ti,ako si to všetko popisovala až mi bolo chvilou do plaču, to muselo byť krásne, už sa na pôrod veľmi teším, hlavne keď vidím, že ako sa to dá nádherne prežiť, tak sa pekne držkaj a prajem vám obom veľa veľa zdravíčká, ostatné pride samo 😀 😀 😀

enajka
13. jún 2008

weroni nadherny pribeh mal som az zimomriavky a slzy na krajicku.

zabkatt
13. jún 2008

weroni som rada, že aj napriek tomu, že si v nemocnici, tak si dala informácie z pravej ruky. No poviem ti paráda, a závidím ti ten uzlíček, že už to máš všetko za sebou. Dúfam, že aj ja to prežijem a hlavne stihnem tak parádne ako ty. Tak sa držte! 😀

tanaba
13. jún 2008

weroni, gratulujem a drzte sa.

weroni
13. jún 2008

baby dakujeme 🙂 neviem sa malej vynadivat 😵 cim dlhsie na nu pozeram tym viac ju lubim 😵

monkula
13. jún 2008

weroni, aj slzička mi po tvári stiekla.... 😵 😵
ešte raz gratulujem...

weroni
14. jún 2008

monkula dik 🙂

moncicici
14. jún 2008

weroni este raz gratulujem,vidis tak si sa dockala,dufam,ze aj ja sa dockam 🙂

weroni
14. jún 2008

moncici urcite sa dockas 🙂

inac baby som sa dozvedela od sestricky dnes ze tu je aj sona - skusim ju ist pozriet neskorsie 🙂 tri konikarky sme sa tu zisli 😀

katinka0000
14. jún 2008

ahojky!
weroni: gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katinka0000
14. jún 2008

weroni: neviem preco, ale jednoducho mi same od seba vypadaju slzy z oci. je to nadherne!

weroni
14. jún 2008

kati dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre