Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

staxa
14. jún 2008

Ahojte,
weroni gratulujem a zaujima ma ako si spokojna s nadstandardnou izbou, chodia tam za tebou aj sestricky a vysvetluju kojenie a tak, alebo je to vsetko na tebe?

vdaka za odpoved.
s.

katkah3
14. jún 2008

Ahoj Weroni, už aj mne sa to blíži a chcem sa spýtať či si mala nadštandardnú izbu objednanú alebo bola náhodou voľná.

weroni
14. jún 2008

katkah: ked sme vyrazali do To tak som si volala ci je volna a bola tak som si ju zabookovala 🙂

staxa: sestricky su velmi mile a ochotne, casto pridu ze ci nieco nepotrebujeme ale vzdy zaklopu - nikdy nevojdu len tak. Mame tu telefon a cokolvek potrebujem tak zavolam a hned pridu 🙂 Ked sa mi nepozdavalo nieco s malou zavolala som na novorodenecke a hned dosla sestricka 🙂 Ked by som potrebovala nieco odtialto - tiez mam cislo na telefone napisane a mozem zavolat ani nemusim vyjst z izby - no ja som plne spokojna 🙂

katinka0000
14. jún 2008

weroni: to je fakt super, normalne si nas povzbudila. takze nam topolciansku nemocnicu vrelo odporucas. 😉

weroni
14. jún 2008

kati urcite hej - aspon zatial vsetkymi desiatimi 🙂
inac uz som bola aj so sonou - Nellka ma zltacku - vlastne cele oddelenie ju ma tak nevie kedy pojdu domov

miskinadamko
15. jún 2008

weroni, myslis novorodenecku alebonormalnu zltacku? odfot malinku uz sme urcite na nu vsetky zvedave 😀 😅

weroni
15. jún 2008

miskinadamko: novorodenecku, maju ju vsetka deticky hore na novorodeneckom (my sa zatial drzime a fotiek mame mrte,ale nemame kabel na stiahnutie do pc)

dori
15. jún 2008

ahojček novopečená maminka ako sa cítiš máte nalinkú aj na izbe alebo je na novorodeneckom mne ju dali po cisaráku až na poslednú noc
strašne ma mrzí že som s vami nečetovala tie posledné dni ale odišiel nám pc a len minulí tt nám prišiel nový "v demonte" chvála bohu to drahý dal dokopy a stihla som najlepšie novinky 😀 😀 😀 😀 a malinká papá prisala sa ti hneď aký bol prví poci 🙂 ja som myslela že mi vylezú oči z dúlkov keď sa tá moja pijavička prví raz prisosala 😀 😀 😀 😀 a vůbec kto řa rodi primár hríbik že je to zlatý človek 🙂 🙂 🙂

weroni
15. jún 2008

dori cauky 🙂

No pocuj ja som tu maximalne spokojna, dokonca aj manzel ktory mi cele tehotenstvo vycital preco sa musim trepat az do TOpolcian (zvlast ked mam v Ruzinove na riaditelstve znamost 😉 a teraz uplne nechape - tiez je spokojny a velmi si pochvaluje 🙂
Teraz uz pochopil aj preco som sa tak hrnula do tej vody aj preco zrovna v Topolcanoch 🙂

Ano rodil ma pan Hribik, taka vesela kopa 🙂 Dokonca aj ked ma zasival tak sme srandovali lebo som mu parkrat pekne zakricala ze to boli 😀 Uplne pohodak, fakt super lekar 🙂 Hlavne ma taky ludsky pristup a snazi sa ti to cele humorom ulahcit, ja nelutujem ze som ho mala pri porode 🙂

Tiez si nemozem stazovat na sestricky - to co tu baby pisali ze sestry na novorodeneckom aka katastrofa a tak - vobec neviem o com hovorili, ja sa nemozem ani najmenej stazovat. Fakt su tu vsetci velmi ochotni a mili 🙂

S manzelom sme na tej nadstandardnej izbe aby sme mohli byt vsetci traja spolu a je to tu super, mame tu telefon a ak nieco potrebujem tak mi staci len zavolat a sestricka hned dojde a pomoze s cim potrebujeme. Vlastne ani z izby nemusime vychadzat ak daco potrebujeme a vazne ked som aj v noci zavolala ze potrebujem nieco tak hned prisla a ochotne pomohla 🙂
No skratka, spokojnost na plnej ciare 🙂 Urcite aj druhe dietatko sem pridem rodit 🙂

(Aj tretie, aj stvrte aj piate 😉 😀 😀 😀 )

Inac malicku mi dali prisat hned ako sme vysli z vane a pan primar ma sil - lenze vtedy sa jej akosi nechcelo tak potom sme skusali asi takych 8 hodin po porode - to bolo troska problematicke lebo som mala bradavku totalne vtiahnutu, tak to skusame cez klobucik nech sa vytiahne - vcera sa ale pocas dna uz prisala uplne uzasne len ja som to pobabrala a nechala ju skoro hodinu a teraz ma bolia bradavky ked si ju prikladam. Ale krasne vie sat uz a ja som sa rozhodla s tymi bradavkami troska vybabrat - odsala som si 80 ml! 🙂 odsavacka mi pekne povytiahla bradavky a urobila z nich hotove cumliky 🙂 A nebolelo to tak ako ked malicka saje lebo tah ma teda riadny 😀

Inac je s nami odkedy som prisla na tuto izbu - to bolo asi okolo dvanastej v piatok hned po porode - a ked som sa troska zabyvala - dala dokopy a poukladala veci tak som zavolala sestre ci nam ju prinesu a odvtedy je s nami 🙂

Nieco uuuuuuuuuuuuzasne dori 🙂

miminka
15. jún 2008

ahoj weroni,gratulujem ti k dcerke.
ja som rodila prveho synceka u Abututaima,ale kedze som rodila v 38tt,tak sa chodil na man pozerat aj pan primar (uz Hribik),tiez boli pocas porodu vsetci uzasni,ale s tymi sestrickami nemam dobru skusenost az na dake dve tri.
este na porodnej sale kym bol pri mne muz,tak boli sestricky ukazkove,ale ked odisiel (pretoze pocas porodu malemu zacali klesat ozvy,tak ho po porode hned brali ohriat do inkubatora),tak ma zvozila dokonca za to ze som chcela mamine napisat SMS ze som ok ,ale kym tam bol on tak som mohla aj volat,to bolo dost odveci.
no a na oddeleni.tak ja som bola na klasickej izbe a vyplasena som sa pytala sestricky z novorodeneckeho ked dosla na nasu izbu ci je maly v poriadku,tak mi odcapila,ze ved vam doktorka po porode povedala.ale to ze ho museli resuscitovat mi nik nepovedal az doktorka na druhy ci treti den.doniest mi ho doniesli na kojenie este v den porodu
(maly sa narodil o 15:40,dve hodiny som bola este na sale a kojit mi ho doniesli az okolo 21:30,nastastie sa prisal pekne)
ale boli tam aj zlate sestricky.no a teraz uvidime mozno sa za ten rok a nieco zmenili.
nechcem nic hovorit mozno su take ze tam mas muza.ako som uz pisala aj na mna boli mile pokial som tam mala muza potom uz iba daktore a niesom daky konfliktny ckovek,teda aspon myslim. 😀

miskinadamko
15. jún 2008

miminka aj ja som rodila v to, doktori a sestricky na porodnej sale + tie co sa starali o nas skveleeee, alekvoli tym novorodeneckým pri druhom babatku uz nepojdem do to 🤐 , cize presane viem o com hovoris 😒

miminka
15. jún 2008

ako keby mi to odvaha dovoli tak aj ja idem rodit inam,ale kedze uz mam maleho a je este taky maly mam strach ist niekam inam.ja som bola s malym v nemocnici 11dni bo mal silnlu zltacku a teraz mam depku aby ma tam nenechali tak dlho bo sa tam zblaznim a kedze to mam domov fakt na skok (s rodicmi som si kyvala z okna a hresila som ich ked sa dlho svietilo v okne co uz nespu ) 😀 ze on je domka a ja som len taky kusok od neho a nemozem byt s nim 😢

miskinadamko
15. jún 2008

aha tak to chapem, ja som z to neni, takze planujem u nas.inak aj ja som sa narodila 14.jula 😀

miminka
15. jún 2008

😀 no teraz mam rodit 16.7.ale ked som to sem tukala tak som nevedela termin poslednej menstruacie,tak len tak odoka som dala daky datum a ono mi to tam vyslo 14.7.,tak som to tam uz nechala. 😀 😅

audreyd
15. jún 2008

baby, a myslíte si, že v iných pôrodniciach sú lepšie novorodenecké sestry? 😝 pochybujem 😖 súhlasím, možno neboli úžasné, ale ja sa nemôžem sťažovať. čo som potrebovala, to som dostala. keď som nevedela, pýtala som sa. a o tom to je! treba sa pýtať, nikto vám na zlatom podnose nič nedonesie! súhlasím tiež s tým, že niektoré sestry sa inak správali vtedy, keď tam bol aj manžel a inak, keď nebol...

weroni, som rada, že máš takú dobrú skúsenosť! 😀 mne sa v topoľčanoch narodili dve detičky a tretie tam pôjdem rodiť bez zaváhania 😀

majkabe
15. jún 2008

weroni - gratulujem k bábätku a prajem všetko dobré.
Normálne budem premýšľať pri druhom bábätku o nadštandardnej izbe...

dori
16. jún 2008

Ježisko to máš super mne sa tá nadštandardka neoplatila lebo drahý musel na celý výkend ísř do roboty ☹ inak poradím ti krem na bradavky od aventu stojí síce 500skk ale je super nemusíš ho pred kojením umývař skúšala som aj také klasiky ako calciovú masř ale je to nula bodov ani si ju nekupuj keď bude malinká papař už pravidelne tak to už nebudeš ani vnímař. Ja som ich mala také popraskané ako nikto on ten krém ich nezahojí ale zjemní pie pukliny a potom to tak nebolí
Božínku už sa tesím na fotečky 😀 😀 😀 také malinké kurátenko tá moja mima je už hotová kočka o 6cm dlhšia 😀 😀 😀
A ty sa ako cítiš sedíš v pohode . ani si nevieš predstaviř ako všetkým mamičkám závidím keď si to svoje zlatíčko prví krát privinuli ešte také špinavučké 🙂 🙂 🙂 😉 ja som tú možnosř nemala ☹ 🙂 🙂 🙂 inak aj spíte 🙂 🙂 ??

weroni
16. jún 2008

dori ja som to troska pohnojila v prvy den po porode - malicka sa pekne konecne prisala tak som ju nechala na prsniku hodinu! 🤐 moje bradavky si to odniesli a teraz uz viem ze max. 15 minut mozem tak aj robim. Zatial si ich natieram tou kalciovou mastou ale je to otravne ze pred kazdym kojenim ju musim poriadne zmyt. Raz som zabudla a mala bola uplne nestastna ze co za hnusny prsnik jej davam 😅
Takze mozno ten Avent skusim, ta znacka zarucene skryva kvalitku, mam od nich odsavacku 🙂

Dori citim sa tak ze keby ma to sitie tak nebolelo tak idem hned v pohode znova rodit 🙂
Akurat som dnes hovorila doktorke ze som nemilo prekvapena ako ma to sitie dnes boli, nechapem to - v den porodu som uz behala hore dole sa rehotali zo mna a teraz ked by to uz prave malo pomaly odznievat to zacina tak boliet ze si ledva najdem polohu - najhorsie je to pri dojceni ale verim ze to po par dnoch zmizne. Brali mi kultivaciu z posvy ci tam neni nejaka infekcia tak dufam ze nie.

Inac komplet vsetky deticky na novorodeneckom maju novorodenecku zltacku, my sa zatial drzime 🙂

audreyd
16. jún 2008

baby, rovnako dobrá ako mastička od aventu je z DM drogérie mastička ma-ma!!! tiež sa nemusí smývať! stojí cca 55 sk, má rovnaké zloženie ako tá drahá a je fakt super!!! mne pomohla veľmi, kalciovka sa môže schovať 😉 pri avent mastičke zaplatíte kopec za značku...

dori, na boliestky tam dole rosalgin 😉 kúpila si si ho?

katinka0000
16. jún 2008

weroni: skus babylove, ta je tiez super. ja mam uz teraz problemy s bradavkami a natieram si ich tou mastou a o 70% sa to zlepsilo.

audreyd: a to sa nejako zaraba ten rosalgin? alebo su to tabletky?

audreyd
16. jún 2008

katinka, tá babylove je z dm ma-ma!!! píšeme o tej istej 🙂

rosalgin je prášok, zarába sa do vody 🙂

katinka0000
16. jún 2008

ano audreyd, mas pravdu a je super aj podla mna. a to si potom ten rosalgin nejako prikladam tamponmi na zasivane miesto?

audreyd
16. jún 2008

presne tak 🙂 mne sa osvedčili tie vložky do podprsenky 🙂 naliala som si trochu toho rosalgin roztoku a poprikladala na ranu! super úľava 🙂

miskinadamko
16. jún 2008

weroni aj ja som bola uplne v pohode poporode len to sitiee 🙄 , ja som mala s tym problem skoro mesiac napriek tomu ze som sa 2-3 krat denne sprchovala a vecer som si to macala v repikovej vode, lenze asi pretoze mne vysla aj zlata zila bola to fakt priserna bolest, ale potom to preslo a bolo ok, ako sa ma malinka? 🙂

dori
16. jún 2008

aj moja malá ju tam dostala ale o dva dni bola fit takže nemusíš sa ani bář akurát bude vyzerař ako čínanec 😀 😀 😀 mne bolo tak dosmiechu keď mi ju taku priniesli a zároven aj do plaču 😀 😀 😀
Ja mám len avent či to odsávačka ohrievačka flaše či dudle okrem prsních vložiek tie mám z chicco a sú uplne mekunké veĎ UVIDÍŠ VZORKA JE V štartovacom balíku ktorí dostaneš 🙂 mala som nabalené v porodke aventácke ale sú drsné a škriabu chicco sú jemnejšie 🙂 😉

Audrej ja som mala značku ma-ma ešte keď nabola v predaji ja super konkrétne som mala olej na sprchovanie tú mastičku som nemala ani som nevedela že aj také niečo tam je
ten rosalgin som si kúpila ale neponohol doki mi po kontrole predpísal aj tak atb inak k tomu rosalginu potrebuješ aj aplikátor a ten stojí dalších 200skk 😒 😒 ale po porode no nevien neštípe ta to???? 😒 😒 😒 🙂

audreyd
16. jún 2008

dori, ten rosalgin s aplikárorom môžeš použiť pri normálnych potiažach, nie po pôrode!!! po pôrode iba obklady! žiadne vstrekovanie dovnútra 😲 na ranu stačí priložiť tampón s roztokom, parádne to stŕpne 🙂 neštípe to vôbec 😀 😀 😀 ja mám osvedčené tie vložky tiež z dm... asi som na tú drogériu zaťažená 😝

katinka0000
16. jún 2008

audreyd: dakujem, som rada, ze si mi poradili, aspon mi to trochu zmierni bolesti. si zlata!

dori: kde si kupila tie chicco vlozky?

weroni
16. jún 2008

no baby tak ja skusim tu babylove - audrey inac ja v DMke tiez nakupujem skoro vsetku drogeriu 🙂

katinka0000
17. jún 2008

weroni fakt je ta masticka super. mne hrozne pomohla, mala som take chrasticky na bradavkach a teraz skoro nic. takze nemusis kupovat ziadnu za 500 sk. mozno tam platis len za znacku. ja mam od babylove aj olej na strie aj krem na nohy. ten krem na opuchnute nohy nie je bohvieco, ovela lepsi je od elasti-q.

zabkatt
17. jún 2008

ajoj weroni tak ako dnes? Už sa cítiš lepšie? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre