Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

zabkatt
21. aug 2008

Ahojky áno idem ho zmeniť, ale vždy keď sa sem konečne dostanem, tak malý začne plakať, tak nestíham 😀 Už je celkom lepšie, rana sa začína hojiť, takže som už viacej pojazdná 😀 Dnešnú noc bol malý úžasný. Plakal len od 10tej do 1nej v noci a zobudil sa až o pol 8mej ráno. Foto pridám keď budem doma, takže asi až budúci týždeň ale na stránke TO nemocnice je vyfotený. 😀

dori
21. aug 2008

Ajoj Zabulka no vítame ťa konečne sme sa dočkali 😀 😀 😀 už sa tešíme na fotečky očíhali sme si ho na top nemocnici už min tt ak ste mali teraz hody tak si zrejme z ded blízko nás 😀 😀 😀 teda myslím si
Zaby to si mala fakt konflikt s neakou sestričkov 😕 😕 čo sa stalo 😕 😕

Weroni tebe poslali foto tah knižky ja som nechala prví ultrazvuk v teh knižke mislíš že by mi ho mohli poslať aj po takej dobe ☹ ☹ ☹

weroni
21. aug 2008

dori myslim si by v pohode poslali 🙂 skus poslat mail a opytat sa 🙂

Inac baby ja som dnes bola na kontrole po 600nedeli a ako sonicka spominala - aj mne daco ostalo po porode v maternici - na sone boli nejake "odlesky" co by nemali byt a tak mi pichol nejaku injekciu na stahovanie maternice ale ak to nevyjde von ani po tomto najblizsom menzese budem musiet ist na kyretaz do nemocnice ☹ 😒 tak drzte palce nech to vysetko vyjde von teraz po tej injekcii lebo kyretaz by som asi neprezila, uz len to slovo otrasne znie a nahana zimomriavky...

katinka0000
21. aug 2008

weroni: drzim palce, nech je vsetko o.k. neboj.

zabka: zajtra ti mozno brnknem, ak bude kedy. je to na nervy. stale nejaka navsteva, potom maly, potom nejaka robota doma,... no vytazena som na 100%, ale malinky stoji zato. 😀

zabkatt
22. aug 2008

Ahojky babulky. No mi sme mali celkom v pohode noc, malý sa budil každé 3,5hodinky tak som sa celkom aj vyspala. Už dva dni sa chystám do vane s repíkom na tú ranu, ale akosik mi to nevyšlo, ako katinka píše, stále nejaká návšteva a okolo malého, tak idem teraz, kým sa nestihol nikto ešte nahlásiť 😀 Mama varuje malého, takže konečne si trošku oddýchnem vo vaničke.
dori konflikt sme nemali, ale ešte by niečo do mňa zapindala a už by som sa neovládla na tej sále. Pripomienky typu ako, no čo by ste chceli mladá pani, keď ste prišli bez kontrakcií, to dnes nebude, to je zle vyrátaný termín, dobre že nepovedala, že neviem kedy sme to s mužom robili. A toto všetko v najväčších bolestiach. 😠 Čudujem sa že manžel sa ovládol
weroni držím palčeky, všetko bude v pohode uvidíš. 😀

endy
22. aug 2008

Ahojte,Zabkia aj ja mám veľmi dobré spomienky na pani Bolekovú.Prakticky je skoro suseda,býva na vedľajšej ulici.Pamätám si,ako prišla za mnou na druhý deň a pýtala sa ma ako sa cítim,koho som mala pri pôrode a či nič nepotrebujem.Fakt úžasná osôbka 😉

katinka0000
22. aug 2008

zabka: dufam, ze zajtra mi to uz vyjde a ozvem sa. teraz som si nasla neprijaty hovor. uz ma z toho porazi. ja nic nestiham. vecer ked pozriem na tel., tak tam mam aj 10 neprij. hovorov. maly bol dnes cely den nejaky mrzuty. a patko ako? poslucha?

zabkatt
23. aug 2008

My sme tiež celý deň hore, ešteže som u mamy a tá mi pomôže, ale od pondelka už ideme domov. Rana už tak nebolí takže si ideme zvykať na naše prostredie. Bože dúfam že to bude znášať dobre. Inak v noci bol zlatý, vydržal celých 6hodin spinkať. 😀 Konečne som sa vyspala trošku. Ale od rána od 9tej pol 10tej je hore aj 3-4 hodiny. A to mi známa povedala, že do 6tich týždňov bábätko len spí, kaká a papá 😀

weroni
23. aug 2008

zabka kedy budu foto? 🙂

weroni
23. aug 2008

jeeeeeeeee zabka kukla som na hospitalto tvojho fesacika je chutnuckyyyyyyyyyy 😵

zabkatt
23. aug 2008

No ďakujeme. Je zlatý hlavne keď spinká 😀 Fotečky budú až budúci týždeň lebo teraz sme ešte u našich. 😀

katinka0000
23. aug 2008

zabka: my to mame tak podobne. malinky v noci niekedy prespi aj 4 hodiny, ale cez den si to potom vynahradi.

zabkatt
24. aug 2008

No aj dnes nie sme výnimka. Ešteže sme u mamy a tá pomáha ako sa dá. 😀 Veľmi dobre padne keď niečo robím a malý začne plakať, tak mama hneď uteká, prebalí, okúpe. Len neviem ako to bude keď sa vrátime domov, ale naši ma prehovárajú, aby sme tam ešte týždeň ostali. 😀

endy
24. aug 2008

Zabka,to je len dobre.Aj ja bývam prakticky s rodičmi.Oni v prednom dome a my v zadnom.A poviem Ti,že prvý mesiac si neviem vynachváliť a hlavne dodnes sa zavďačiť mamičke ako mi pomáhala.Hlavne,keď som potrebovala navariť,poupratovať.A aj to je pre nich taká vzácnosť spočiatku.

Ale už sa malej nasýtili,a povedala by som,že až presýtili. 😀 Nevládzu. 😅

Aj ja sa už teším na Tvoje fotočky!

zabkatt
24. aug 2008

No naozaj si neviem predstaviť čo by som bez nej robila, hlavne keď som mala tie štichy a malý bol nervózny a len by sa nosil. 😀 Ešte to trochu bolí, ale už je to lepšie, len neviem ako si zvykne na postielku, keď ma v noci stále drží za prst a kým si k nemu nelahnem, tak sa stále budí a plače. 😖

katinka0000
24. aug 2008

zabka: aj my byvame s rodicmi a je to super. esteze mam maminu.

endy
24. aug 2008

Zabka,len nech si nezvykne,lebo sa zblázniš!!!

Ja som zase malú nevedela odnaučiť uspávanie na rukách.Ale to trvalo len pár mesiacov.Už chválabohu sama zaspáva.

katinka0000
24. aug 2008

endy: s tym asi budeme bojovat aj my. maly nezaspi sam v postielke. musime ho uspat na rukach a dat do postielky. dneska bol cely den hrozne zly. bola som na neho sama a uz som bola z neho zufala. stale plakal. bol napapany, prebaleny a nemohol zaspat. pred chvilou sme ho konecne ucicikali a zaspal. som zvedava na ako dlho. dufam, ze za chvilu je hore.

endy
25. aug 2008

Katinka možno bruško ho bolí.Našu Nikolku keď som kojila,musela som vypustiť zo svojho jedálnička všetky ,,vetropudné" jedlá-fazuľa,hrach,kapusta...Ale na to prídeš aj sama,keď sa budeš sledovať a hlavne sledovať drobca po nakŕmení.

Na noc som malú dokrmovala Nutrilonom-comfort.Je to protikolikové mliečko.Vyrovnáva stolicu.Ak by bol problém s kolikou,opýtaj sa doktorky.Ozaj a koho nakoniec máš???

Katka aký máte kočík?Lebo sa mi zdalo,že si išla po hkavnej ulici s takým červeno-sivým kočíkom.Ale možno sa mýlim 😅

zabkatt
25. aug 2008

No babulky tak noc som prežila, maličký bol úžasný. Zo začiatku keď otvoril očká a zbadal postielku a iné prostredie, tak hrozne začal plakať, nemohla som ho utíšiť, tak som mu dala cecať a ukľudnil sa, ale v postielke nechcel byť, tak skončil zase so mnou v postely 😀 Teraz som ho nakojila a šupla do postielky, a zatieľ spinká, tak uvidíme 😀

katinka0000
25. aug 2008

endy: to nie. brusko to nebolo urcite. to by len tak nepomrnkaval. ked ho minule chytili bolesti bruska, tak to boli ine place, chudatko. normalne mal na sebe az studeny pot. chodime ku doktorke vincze do bosian. je fakt zlata. ona nam dala nutrilon comfort. zacali sme mu ho davat (lebo aj ja maleho prikrmujem), ale viac ho zapekalo ako nutrilon ha, ktory sme pouzivali predtym. takze sme presli znova na nutrilon ha. doktorka ale povedala, ze u chlapcov je to velmi caste a ze sa s tym neda nic robit, musi si tym prejst. dala nam kvapky na plynnatost. trochu to pomaha. takze vzdy ked boli brusko, tak masirujeme, cvicime a ono to nakoniec povoli. uz sme kupili aj rurku, takze ak budu problemy, tak ju pouzijeme.

myslis mna aky mame kocik? my mame modry. teda on ma viac odtienov modrej farby.

endy
25. aug 2008

Ja som nutrilon dávala malej si do roka.Potom jej to už nestačilo,tak dávam hami 3.Ale chcem dávať kravské mliečko.Dr. mi povedala,aby som počkala kvôli teplu do jesene a môžem dávať-polotučné.Hm,len či to Nikolke bude chutiť. 😒

endy
25. aug 2008

No aj my máme modrú,ale buginu.Tiež asi tri modré farby.To bude sranda,keď sa stretneme. 😀

katinka0000
25. aug 2008

a odkedy sa vlastne prikrmuje niecim inym ako mlieckom? od 4. mesiaca? vraj ked maju deti koliku, tak je lepsia Beba.
endy modra je dobra, tak budeme ako nebicko. 😀

endy
25. aug 2008

Katinka,ja som kvôli tomu,že som mala málo mliečka spočiatku dávala na noc asi po troch týždňoch.

Stalo sa to tak,že som prišla po troch týždňoch od narodenia k pani doktorke a na váhe sa zistilo,že Nikolka nepribrala to,čo by mala.Preto jej nasadila nutrilon+kojenie.

A vydržala som krásne 11 mesiacov.Nutrilon som potom dávala len na noc.

Ono to kojenie sa pekne rozbehne v dvoch-troch mesiacoch.

Keby mi to môj zdravotný stav dovolil,určite by som kojila dlhšie.

zabkatt
25. aug 2008

No ja som si myslela že mám slabé mlieko, tak som išla tiež kúpiť ten nutrilon otvorila a teraz neviem čo s ním, lebo v mlieku chyba nebola 🙂))) 😀

audreyd
25. aug 2008

baby, ak nemusíte, neprikrmujte! nespavé a nepokojné bábenko nemusí byť bezpodmienečne hladné. ak vám môžem poradiť, zožeňte si knihu od harvey karpa "nejšťastnejší miminko v okolí", je to fakt úúúžasná kniha, mne veľmi pomohla! vyzerá takto http://filmy.sme.sk/product/103476 píšu síce, že je vypredaná, ale ja sm ju zohnala normálne v kníhkupectve 🙂 fakt odporúčam každej mamine, čo si myslí, že jej dieťatko trpí kolikami, nespavosťou, plynatosťou a pod. nám napr. veľmi pomohlo, keď sme adelku prvé týždne tuho viazali do perinky! všimli ste si, že v pôrodnici sa detičky tuho viažu? a mnohým z nich to vyhovuje 🙂 detičky tak strávili (tuho zavinuté) 9 mesiacov v brušku svojej mamky a také silné objatie je pre ne prirodzené. mnohé nemôžu zaspať, keď sú len tak navoľno v postieĺke. často sa budia, rozhadzujú rukami, ľakajú sa. je to moorov úľakový reflex, deti keď zaspávajú, tak sa strhávajú a nemôu zaspať a tak to ide dokola až do vyčerpania 😖

no koniec prednášky, verte si, že mliečka máte dosť a je to to najlepšie, čo vášmu dieťatku môžete poskytnúť na kvalitný štart do života!!! ani to naj bio a eko či aké umelé mlieko nemôže nahradiť materské!!! slabé alebo riedke mlieko neexistuje! každá mama má presne také zloženie mlieka ako jej dieťatko potrebuje v danom vývoji a veku! tak to proste je... 🙂 🙂 🙂

endy
26. aug 2008

Audrey,lenže ja som musela na noc prikrmovať.Váha bola nízka,preto som to kombinovala.Áno,potom sa mlieko spustilo a aj som odsávala.A kojila som dlho... 🙂

weroni
26. aug 2008

tak tak babulky ako audrey pise 🙂

miskinadamko
26. aug 2008

ahojte , my sme mali zase opacny problem, maly praveze nechcel byt v perinke,najradsej spaval volne, a aj pocas dna , ked som ho zabalila tak plakal , preto si myslim ze to je individualne s tym davanim do perinky... 😉 , a s tym mlieckom to nie je tiez vzdy take jednoduche, niektore maminky koja v pohode, niektorým to ide horsie, a tie co s tym nemaju problem malokedy vedia pochopit ze niektore maminy mozu mat problemy a nie vzdy je to jednoduche... 😒 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre