Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

sakura77
8. jún 2009

ahojte babule,chcela by som sa vas spytat,ktora ste boli na 3d uzv v To,ci odporucate,rozhoduejm sa ci sem alebo do banoviec na 4D-to je mi v podstate jedno ci 3 alebo 4 d,skor mi ide o to, aky bol pristup,ci sa aj venovali a pekne vsetko poukazovali a neodflakli to 😉 dakujem moc

inffinity
8. jún 2009

sakura: já jsem byla na 3D v Hlohovci..doktor je tam moc hodný, všechno nám ukázal, pěkně vysvětlil, máme udělané moc hezké dvd a spoustu fotek, vždy si to nastavoval at to jde co nejpěkněji vidět(viz fotoalbum) na 3D v TO jsem slyšela, že to tu mají krátce a že se s tím více méně učí pracovat a tam ten doktor to už dělá dlouho..byla jsem moc spokojená 🙂

inffinity
8. jún 2009

No nějak se nebojím porodu nebo tak, ale spíš jsem nějak na nervy, že asi nemám vše nachystané-i když už skoro jo, a tak a v noci se mi zdají sny, že by mě porazilo, no mazec 😀

levy: mě nahánějí vždycky že do 10:30 at příjdu, že tam bývají do 11h pak se chodí myslím 12:30-13:30 na sono..jinak nevím.. a jdu až ve čtvrtek, že bych se ti zeptala..

frola
8. jún 2009

misskka: pokial ocenujes sukromie tak urcite si to zaplat, stoji to za to. mne to velmi vyhovovalo lebo som mala tazky porod a bola som hrozne vycerpana. bolo tam uplne ticho a pokoj a ked som nieco potrebovala, stacilo zavolat telefonom sestricky. ja som mala problem s kojenim, nemala som mlieko, takze som pravidelne kazde dve hodiny budila malu a snazila sa ju kojit a najlepsie mi to islo po leziacky, takze som ocenila aj velku manzelsku postel a nebala som sa ze mi mala spadne. aj v noci ked tam uz manzel nebol spala mala cely cas so mnou na posteli a velmi som si to vychutnavala. a ak budes chciet trocha poklebetit nie je problem vyjst von a pokecat s ostatnymi babami.

bubinko83
8. jún 2009

frola to maš pravdu že na VIP je určite klud.Viem čo to je stale sa budit pri babo a ked ta tak zobudi par krat aj to "cudzie" od susedky na porodnici,tak si tam asi žena velmi neoddychne.
Ale ja som neni spokojna celkova s topoľčianskou porodnicou,asi by som sem už rodit nešla.

frola
8. jún 2009

ja som naopak bola velmi spokojna v porovnani s nasimi porodnicami a urcite by som sa sem este rada vratila

to.beruska
8. jún 2009

sakura!no veru tak ja som pocula tiez ze nech do TOpolcan nejdeme na 3d nech ideme radcej do hlohovca ze to nerobia tak dobre

nada.hope
8. jún 2009

No ked sa mozem zapliect tak 3D v topoľcanoch skutocne nie je este na takej urovni ako v Hlohovci,.................jednak robi sa to tu kratko a po druhe mam znamu, ktora bola 3x na 3D v To a ani jeden raz jej nepovedali co sa skryva v brusku,............. viem ze v Hlohovci pokial je malicke otocene chrbatikom, tak doktor pocka aj nejaku hodinku , postucha ci sa malicke neotoci a ak nie tak vas preobjedna,..............
Ja som povodne tiez chcela ist do to ale ked som pocula, ze baby tam chodia uz v 16tt tak som to zrusila, predsalen nie je to take krasne ako vo vyssom stadiu tehotenstva, ja som bola s Hlohovcom nadmieru spokojna, dokonca bol pri mne aj manzel s maminou a teda bol to zazitok aj pre nich............... 😉

misskkaa
9. jún 2009

ja som bola na 3D u nas ale pred tyzdnom a uz vtedy mi doktor povedal ze to bude chlapec,takze som vcera nemusela ani pytat doktorky ked som si isla pre vysledky amnio co to bude. a este ideme vo stvrtok do banoviec na morfolog. takze to budem mat odklepnute od troch doktorov 😉

kkkatarinkaaa
9. jún 2009

ja som bola tiez na 3D v To, tiez to nedopadlo dvakrat slavne....pohlavie mi dr povedal potom o 2 tyzdne po 3D. Na Hlohovec som pocula ja ja same chvaly, takze potom pri druhom do Hlohovca 😀

bubulik
9. jún 2009

Baby aj v NR v medicinskom centre robia 4D ultrazvuk. Robi to sestricka, ktora to robila medzi prvymi na slovensku. Je velmi sikovna. Mna po prvej minute pozorovania hned povedala, ze to bude cely ocko 😀 😀 😀

beruska113
9. jún 2009

Caves baby,
sa to tu zmenilo na temu 4D? Tak ja som z NR a bola som v Hlohovci a som neskutocne spokojna. Aj ale v medicinskom mi sestricka povedala pohlavie. Ale v Hlohovci odmeraju vsetko, aj vysvetlia. Fakt super.

No a tteraz otazka k porodu: mate niektora skusenost s epiduralom pri normalnom porode? Ci ho davaju, teda ci je tam k dispozicii vzdy anesteziolog, ktory vam ho da? LEbo v Nitre nie je, co ma dost sklamalo na taku velku nemocnicu. Diky

kkkatarinkaaa
9. jún 2009

beruska- no temn epidural by ti mal mat stale kto pichnut...vzdy by mal byt anesteziolog k dispozicii, oni aj maju rozpisany plan, kto kedy sluzi v pripade potreby, ak by ho bolo treba pichnut v noci.
Jedna moja kolegyna si ho velmi velmi chvalila, ze to bolo super. No a dalsie dve - tym zas vobec epidural nepadol...jedna ho mala pichuty plytko a druha neskoro 😒 takze tak nejako.

katinka0000
9. jún 2009

beruska113: ja som mala epidural. skus si pozriet nejake strany dozadu, uz sme to tu viackrat rozoberali. rodila som v noci a po dlhom vyziadani mi prisiel dr. pichnut epidural aj v noci. len sa netreba dat odbit. normalne ho zavolali a on prisiel z domu, lebo mal prisluzbu. takze si treba vediet len otvorit usta.

sakura77
10. jún 2009

diky baby,tak nakoniec som sa objednala do banoviec,je tam nove 4D sono ,vraj velmi fajn,tak dufam ze budem spokojna 😉 🙂
ja som uz pri prvom povodne chcela ist rodi t do To,kedze na gyndu chodim tam,ale po viacerych "odporucaniach" som isla do PE na nadstandardku a bola som ozaj spokojna,mile sestricky,tichucko na izbe(400sk na den),za pichnutie epiduralu sa neplati-akurat si ju kupim v lekarni,taktiez manzel pri porode nic neplati a na izbe moze byt nonstop niekto a v hocijakom case-a vtedy-to bolo pred dvomi rokmi v To mi povedali ze cez vikend a v noci epi nepichaju-tak to ma dorazilo celkom-ale hadam sa to odvtedy zmenilo 🙂

teraz pojdem tiez,tak dufam ze sa nic nezmenilo odvtedy

katinka0000
12. jún 2009

sakura: fiha, tak to riadny financny rozdiel oproti topolcanom. za osobu pri porode sa tam tusim plati 500,-sk a za epidural 3000,-sk. uz si to dobre nepamatam, lebo peniaze som im musela davat este na porodnej sale. to ma akoze dost zaskocilo. sestricka mi musela pri kozu doniest penazenku a ja som jej to vsetko vyplatila. divne, ze???

sakura77
12. jún 2009

😕 no teda,ro uz tolko mohla vydrzat,asi sa bala ze jej potom zdrhnes 🙂

beruska113
12. jún 2009

KAtinka0000,
no uz vidim, jak by som si pred odchodom do porodnice v tom strese brala este peniaze. By som sa jej opytala, ci mozem platit kartou 😅 Divne veru. Nevies mi povedat, kolko sa plati za porod do vody a ake su podmienky na epidural, ci tam predtym musis ist na konzultaciu a vysetrenie ci ako? JA som z NR a rozmyslam nad porodom u vas.

to.beruska
12. jún 2009

no baby tak to som nevedela ze za epiduralku sa plati tolko.a platit pri porode.tak to znamena aby som mala v penazenke minimalne stale 100 eur ked uz bude ale mesiac pred terminom?no to je strasne.co su zdravy?ved niektora baba neviem ani ako sa vola od bolesti a nie este platit

bubulik
13. jún 2009

Pred 2 rokmi sa za porod do vody platilo 5000 sk. Ale porod musi byt uplne bez komplikacii. Inak sa vystupi z vane a ide sa rodit normalne.

bubulik
13. jún 2009

Dnes som bola v TO na konzultacii, vsetko sa mi vybavilo znova, pocity, bolest, dokonca aj vona nemocnice. Boze uz aby som to mala za sebou 😀 😀 😀

beruska113
14. jún 2009

Bobulik

a ako by si nam zhodnotila porod do vody? Ake v tom vidis pozitiva?
Mna uz kazdy strasi, ze to bude kazdu chvilu, neviem na co mi to pripominaju, ako keby som nevedela. akurat ma stresuju 😠

bubulik
14. jún 2009

Beruska ja som tak nerodila, ale mam 2 kamosky a tie ano. Jedna z nich mala prvy porod normalny a druhy do vody. Povedala, ze sa to neda porovnat. O polovicu mensie bolesti, nebola jej zima, nebola ani zasivana. No proste vraj by uz inak nerodila. Ale kludne sa tam mozes ist pozriet oni to vsetko ukazu a vysvetlia. Bud si to dohodnes telefonicky, ale ja mam mail na dr. Caradskeho abudes chciet poslem Ti ho do IP. 😉 😉

dandulik
14. jún 2009

baby čo sa týka toho 3D sona..ja som bola v Topoľčanoch......síce mi spravili 20min.záznam, ale bábetko sa stále hmýrilo, takže to nemám uplne čisté...a bolo naopak otočené, takže ani to pohlavie mi presne nevedeli povedať...a tak je tomu aj doteraz....na 80% mi povedali že je to dievčatko, ale každý mi hovorí podľa brucha, že to bude chalan.....tak si vyberte............asi uverím čo to je až ked porodím..... 😉 čo mi iné ostáva...len čakať....ved už to mám za pááár..... 🙂

to.beruska
15. jún 2009

no dandulik ty to mas veru zapar,tak drzim palceky aby vsetko prebehlo ok

frola
16. jún 2009

beruska ja som rodila do vody a mozem to len odporucit. ta tepla voda ta nielen ze nadnasa, cize sa nemusis trapit na koze na chrbte ale ti aj velmi mierni bolesti. viem to porovnat lebo prve dve hodiny som bola normalne na suchu a to bolo peklo. stale to stoji 5000sk

chrustik1
17. jún 2009

Ahojte babulky, ja som síce z Piešťan ale uvažujem nad pôrodom v TO a ak by sa dalo tak do vody. Treba si to tam ísť predtým asi zajednať, však? Aj tak by som sa tam rada šla obzrieť, len neviem v ktorých hodinách by som mohla a za kým treba ísť alebo tak. A čo otecko pri takomto pôrode? Neviete koľko to stojí a môže vôbec pri takomto pôrode byť?

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kkkatarinkaaa
17. jún 2009

majdzy- mam taky pocit, ze som ta dnes videla v meste...ale nebola som si vobec ista 😕 ....ale ak si tam dnes boal, tak si to potom musela byt ty 🙂

majdzy666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre