Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

apolenka6
20. apr 2013

@halintoa ja tam chodím teraz na poradne a robí každý deň okrem stredy vtedy tam nie je 😉 a robí od 9hod .do 12hod. ale ide aj skôr domov ked sa všetky tehotné vybavia 🙂

gilmorka
20. apr 2013

@cimika222 lenze dnes je iba pohotovost. takze mam ist do nemocky?

cimika222
20. apr 2013

@gilmorka no ja by som isla

halintoa
26. apr 2013

Ahojte, tak včera som bola v TO a mala službu MuDr. Kereková st. 🙂 , veľmi bola milá, ako si ju pamätám, takže na poradne budem chodiť vo štvrtky a snáď to na mňa príde, keď bude mať službu 😀 .

raza
26. apr 2013

ahojte, prosím vás, neviete, kedy býva v poradni Čaradský?

katren
26. apr 2013

@raza pokial viem tak ten robi poradne iba pre tie, ktore ho chcu na porod...ale nie som is ista...

raza
26. apr 2013

@katren aha.. tak to som nevedela.. ja som rozmýšlala, že by som ho možno chcela.. ale nie som ešte rozhodnutá, ani neviem, čo to stojí...

katren
26. apr 2013

@raza skus sa popytat tam, budu ti vediet najlepsie povedat 😉

raza
26. apr 2013

máte niektorá zoznam do TO pôrodnice pre maminu aj pre dieťatko?

halintoa
26. apr 2013

@raza - ja som ku nemu chodila v pondelky, ale to bolo skoro pred troma rokmi, sám si ma pozval na základe e-mailu, kde som žiadala informácie ohľadom pôrodu do vody

sniezka
29. apr 2013

zdravim maminy, ktore maju skusenost s Topoľčianskou pôrodnicou. Ja sa chystám na svoj druhý pôrod a veľmi by som chcela rodiť do vody. Aké sú v súčasnosti podmienky pre pôrody do vody v Topoľčanoch? Má s tým niekto za posledné mesiace skúsenosti? Rada by som to počula konkrétne od osôb, ktoré takto v TO rodili, lebo posledné stránky tejto diskusie boli hlavne o plánovaných a neplánovaných sekciách a pod. Ako teda naozaj v praxi v súčastnosti funguje rodenie dovody v TO? Prípadne mi poraďte na koho sa obrátiť, keď chcem ísť na prehliadku pôrodnice, vrchná sestra? Ďakujem za odpovede 🙂

gilmorka
29. apr 2013

dievcata nemate kontakt na nejaku laktacnu poradkynu co dochadza aj do TO?

halintoa
1. máj 2013

@sniezka - ja som do vody rodila pred 3 rokmi... musíš mať negatívneho streptokoka, nechať si urobiť povinný klystýr, zaplatiť poplatok - dúfam, že to stále je tých 165€, lebo aj ja sa chystám zasa tak. A nedávajú pri tom epidurál, čo som ani nechcela a nechcem. Info som mala vtedy priamo od primára, písala som mail vrchnej sestre pani Bolekovej a od nej o mne vedel a pýtal si ma na poradňu, aj pôrodnicu nám ukázal po prvej poradni. Ak nie si pre TO rozhodnutá, išla by som cez pani Bolekovú, ak si, tak si prehliadku vypýtaj od lekára, ktorý bude mať poradne, keď prídeš 🙂 .
@raza - http://www.nsptopolcany.sk/main.php?kID=6&stran...

apolenka6
1. máj 2013

@gilmorka to by som aj ja rada vedela či je laktačná poradkyňa v TO ,ale žial nič som nenašla na nete žiaden kontakt ☹
http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... zoznam laktačných poradkýň

lenuska1lele
1. máj 2013

@sniezka mne tam známa odporučila Dr.Trizmu a ked som s ním volala, tak mi povedal, ze mesiac pred pôrodom mám prísť a ze mi všetko ukážu a zoberu ma k primarovi( asi len on rodi do vody) takto som to pochopila.
Ale myslím, ze ked tam pôjdes všetko tu vysvetlia...
Kedy máš termín?

gilmorka
1. máj 2013

@apolenka6 ten yoynam som uy presla x-krat.S jednou som si pisala a volala ale je z Hlohovca a dost vytazena a uz sa to natahuje co slubila ze skusime cez skype pomocou web kamery a ak bude treba tak potom osobne.A zas je tyzden ticho. Hm. A ja potrebujem len skontrolovat ako sa mala prisava,ci je to dobre a ci nehlta moc vzduchu pri tom a tak. Zatial mi pribera pekne,takze v tom problem nie je. Len tie ustoka je leniva otvarat pekne

apolenka6
1. máj 2013

@gilmorka no ja budem zas prvorodička a chcela by som sa pred pôrodom poradiť ,nejaké skúsenosti nadobudnúť ,ale nie je šanca ..tu u nás v TO nie je nič! ani laktačná ani dula 😒
aj v NR je jedna skúsim jej zavolať robí aj predpôrodný kurz ,že by som tam aspoň jeden krát skočila aby mi niečo ukázala 😕 lebo tu u nás v pôrodnici sa rady ohľadom dojčenia nedočkám ,čo som počula...

halintoa
1. máj 2013

@raza - ešte som si spomenula, že odo mňa chceli tie podložky pod chorých, čo sa dávajú, aby som si priniesla a aj na pôrod si pýtali jednu. A tyčinky do uší pýtali, keď nám ukazovali kúpanie a to som nemala. Nezabudni šlapky do sprchy, teda ja určite beriem, mydlo sa nepamätám, či bolo na izbe erárne, toaleťák, nabíjačku na mobil 🙂, dačo pod zub, lebo nie vždy Ti možno bude po chuti ich strava 🙂, košele tento raz beriem nie 2, ale rovno 5, lebo jednu som si ušpinila pri pôrode a ďalšiu veľmi rýchlo prepotila, už bude teplo, tak aj to treba mať na zreteli.

mystery1
1. máj 2013

@apolenka6 ja som rodila 2x v To a teda poradia ti s dojcenim neboj...doktorky boli velmi mile a ustretove na detskom aj na gynekologii, rodili babam v akych polohach maju dojcit ak im to neslo, ukazovali vseliake finty

apolenka6
1. máj 2013

@mystery1 jéj to píšeš o našej pôrodnici?!? 😨 tak to si ma moc potešila 🙂 😉

mystery1
1. máj 2013

@apolenka6 a myslim ze aj tie predporodne kurzy sa robia vo vitalise pokial teda viem teda to tak bolo pred rokom a pol kedy som rodila ja...

apolenka6
1. máj 2013

@mystery1 ja som si myslela ,že tam ,len cvičia 😕 no mala by som sa na to informovať..na cvičenie sa už necítim ked mi nohy puchnú a mám aj tabletky na tlak ...kurz by som brala 🙂

mystery1
1. máj 2013

@apolenka6 nie tam boli kurzy 😉

apolenka6
1. máj 2013

@mystery1 ešte raz dík ,budem zisťovať 🙂

halintoa
2. máj 2013

@sniezka - dnes soms a pýtala Mudr. Kerekovej, kto všetko rodí do vody a povedala mi, že vždy je tam niekto, kto s tým má skúsenosti, vždy majú službu 2 lekári a ten služobne starší 🙂 .

sniezka
3. máj 2013

@halintoa
@lenuska1lele
dakujem za odpovede. Vec sa ma tak, ze ja by som si velmi priala porod do vody, byvam v Trnave, takze to ani nie je tak daleko a termin mam v polovici juna. Mam vsak taky pocit, tiez po precitani mnozstva komentarov, ze ono to rodenie do vody na Slovensku stale je akesi tabu a tak aj lekari tomu nie su az tak nakloneni. Chapem, ze su urcite obmedzenia, ktore tomu mozu zabranit v poslednej chvili a nic s tym neurobim, ale pri tej moznosti rodit do vody v TO ako jednej z mala, ak nie jedinej, porodnice na Slovensku, sa mi zda, ze tak rodi prilis malo zien. Ani nie tak preto, ze by nechceli, ale preto ze lekari sa v poslednej chvili rozhodnu, ze to nie je ta spravna moznost, castokrat z velmi banalnych dovodov. Ale mozno sa mylim. Snad. Len by som sa chcela vyhnut sklamaniu z toho, ze sa na porod do vody budem tesit, urobim pre to vsetko a nakoniec to zlyha napr. na tom, ze tam nebude k dispozicii ziadny lekar, ktory je k tomu opravneny (myslim, ze vsetci by mali byt schopni viest porod do vody, nevidim v tom taky velmi rozdiel oproti normalnemu), ale skor si myslim, ze sa toho viac boja, je to pre nich take neprebadane uzemie, a fakt ze toho nemozu tak zasahovat ako su zvyknuti na "súši" im podla mna prekaza. Kedze nepoznam pomery a lekarov v TO, je tazko si urobit nejaku realnu predstavu.

Ina vec je, ze hoci sama by som porod do vody rada skusila (povazujem ho za prijemnejsi a aj prirodzenejsi), moj prvy porod som absolvovala s epiduralkou, pretoze prave kvoli zasahom a obmedzeniam lekarov - podavanie oxytocinu hoci porod vôbec nebol dlhy, otvarala som sa dostatocne rychlo a to hlavne pokial ma pustili do sprchy, ani kontrakcie som nemala slabnuce, taktiez ich potreba neustale ma pripajat na monitor CTG pre istotu, kde trvali na tom aby som bez pohybu lezala na chrbte, co mi sposobovalo neznesitelne bolesti - som nakoniec rezignovala a vyziadala si epiduralku na posledne 3 hodiny. Tazko viem vsak samu seba odhadnut, ci by som to vydrzala do konca bez medikácie proti bolesti, ale jednoznacne v tej teplej sprche som sa citila o polovicu lepsie. Taktiez teraz pocas tehotenstva mam velmi rada dlhe teple kupele vo vani, tak sa domnievam ze porod do vody by bol pre mna znesitelnejsi.
Skusim teda kontaktovat spominanu vrchnu sestru a zistit viac priamo na prehliadke u nich. A tiez na buduci tyzden (34. tt) mam poradnu u svojho obvodneho gyn. tak ho skusim poprosit, nech mi uz spravi ten test na streptokoka, nech viem na com som, lebo on to chcel nechat este na neskor.

e_z
3. máj 2013

Ahojte kočky, bola by som rada, keby ste pomohli vo Wiki Modrý koník rozšíriť článok o pôrodnici v Topoľčanoch.
Teraz sú tam naozaj len stručné informácie a pre tehuľky, čo sa tam chystajú by to bolo fajn mať spísané na jednom mieste. Tak ak máte info o EPI, prepôrodnej príprave, zozname vecí do pôrodnice, sprevádzajúcej osobe, nadštandarde ako je to s pôrodom do vody.... tak by sme to mohli doplniť k článku.
Ak už máte svojho drobčeka doma a máte odtiaľ fotky, z ktorých vidno aké to tam je, tak tiež doplníme. S fotkami má človek hneď lepšiu predstavu ako to tam vyzerá.
Čo chcete doplniť mi môžte napísať hneď z článku o pôrodnici, kde uvidíte aj aktuálny stav, aby ste nepísali zbytočne, čo už tam je🙂
https://www.modrykonik.sk/porodnica-topolcany/
Budem rada, ak sa ozvete. 🙂

frola
3. máj 2013

@apolenka6 no veru radsej sa spytaj na dojcenie laktacnej alebo duly, sestricky to moc nevedeli. teda tvarili sa ze vedeli ale ja som bola na kurze tak som vedela ze mi to ukazuju presne tak ako sa to nema robit.

frola
3. máj 2013

@sniezka urcite do vody odporucam 🙂 a hlavne ked uz si sama zakusila ze ti voda pomahala tak vo vana je pre teba urcite vhodna. ja som tak rodila obe deti 🙂

jana699
3. máj 2013

ja som bola v Topolčanoch ajedna čo bola so mnou na izbe mala porod vo vode a si mys.že to bude menej boliet ale bola strašne chude a sa otvorila aj sama a trašne ju to bolelo a dala za to kolko penazí ale ja som tam bola spokojna su tam trpazlive sestričky a bola som tam 2 krat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre