Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

sarita1
31. júl 2008

Milé sestričky,
páči sa mi,ako sa obhajujete...veď je to predsa vaša práca,tak načo tie výhovorky,že máte toho veľa a ste vyčerpané. myslím,že každý pracujúci človek zažíva v robote isté vypätie a nikoho to nezaujíma. chovať slušne je treba napriek všetkému,veď to by malo patriť medzi základné povahové črty človeka. a zvlášť v takejto citlivej oblasti ako sú novorodenci a ich matky.
na vlastnej koži som si pred pár mesiacmi zažila vaše negativistické správanie,keď som si ako prvorodička nevedela sama poradiť s kojením,pomoci som sa od školeného personálu nedočkala,pomohla až mamička so mnou ležiaca.
samozrejme,nechcem vás všetky hádzať do jedného vreca, nie každá sestra je taká, sú medzi vami aj ženy,ktoré toto povolanie vykonávajú i napriek stresu s láskou a porozumením.táto práca sa dá vykonávať i s úsmevom na tvári,to mi nikto nevyhovorí.
takže sestričky,skúste si prečítať i predchádzajúcich 43 strán v tomto fóre,myslím že je tam niekoľko x-negatívnych postrehov na vašu adresu od x-nespokojných mamičiek a skúste sa nad tym aspoň zamyslieť.
ešte odporúčam prečítať si fórum i na babetko.sk - v sekcii pôrodnica Topoľčany - taktiež sa tam nachádzajú nie veľmi vrúcne vyjadrenia a referencie na novorodecké oddelenie.
myslím,že niečo na tom bude, že to nie je len jeden zaujatý subjektívny názor nespokojnej mamičky....

katinka0000
31. júl 2008

baby a nema niekto skusenosti s doktorkou v bosanoch? pocula som, ze je fajn.

katinka0000
31. júl 2008

ozaj a dnes som bola na poradni. nemam dobre spravy. zajtra mam ist do rizikovej ambulancie. neviete, kde to je? ja si myslim, ze normalne na oddeleni. mam velmi opuchnute nohy a taktiez nemam bohvieake vysledky z oblickovych testov. dufam, ze ma zajtra nenechaju v nemocnici. drzte mi palce!!!!!

mery.maja
31. júl 2008

ahojte buduce mamicky,ako pozeram vela vas to ma uz za par dní-tyzdnov. 🙂 Prajem aby vsetko prebiehalo dobre a aby boli babätka a aj mamicky zdrave.

Chcela som sa vas spytat ci ste niektora boli na 3D sone tu v topolcanoch??ja by som tiez chcela ist len neviem kedy by bolo najvhodnejsie,ja viem ze u mna je to este zavcasu ale len tak nad tym premyslam.Tak ak mate niektora skusenost prosim napiste mi,dakujem 😵

audreyd
31. júl 2008

ahoj mery.maja, ja som bola na 3D v topoľčanoch, pokojne sa môžeš objednať už teraz. sestra sa ťa spýta, v ktorom týždni si a nájde ti termín. 3D sa robí tak okolo 20tt, ale robia ho tuším len jeden deň v týždni (v stredu), tak veľa mamičiek nestíhajú. a čo sa týka samotného sona... no, naša adeli sa v bruchu šmýkala ako mydlo, asi bola práve zobudená, tak sme nemali pekné obrázky (až na pár výnimiek). namiesto polhodiny som tam aj s manželom strávila hodinu! dr. sa nám pekne venoval, poukazoval čo je kde a tak. bola som spokojná 🙂 a číslo 038/ 5351 697

katinka0000
31. júl 2008

mery.maja: ja som bola tiez na 3D v TO. tu v TO to robia max do 25 tt, potom ti to uz neurobia.
my sme tam boli asi 45 min. a mame 20 min. zaznam a 2 fotky.

labelka
31. júl 2008

mery maja tak ako pise audreyd, ja som sa tiez objednavala okolo 14tt a na 3D idem v stredu, buducich mamiciek je vela, tak sa poponahlaj 🙂

mery.maja
1. aug 2008

ahojte,dakujem vam za odpovede.
No ako to tak vidim podla toho co ste napisali tak si tam asi dnes zavolam a objednam sa. 😵 pekny den

weroni
1. aug 2008

caute zeny vieme daco nove o zabke? uz je z nej mamina alebo sa to dnes prave deje? 🙂

katinka0000
1. aug 2008

ahojky!
takze som domka, doktorka ma nastastie nenechala v nemocnici. som taka stastna!!!

miskinadamko
1. aug 2008

ahojte, ako sa mate , uz som tu dlho nebola.pribudlo nove babatko? katinka na poslednu chvilu ste zmenili meno? 😅 😀 , drzim palce, uz sa ti topamaly blizi. ako to prezivas? 🙂

katinka0000
1. aug 2008

ahojky! a ty ako? hej, na poslednu chvilu sme zmenili meno. vyslo nam trikrat to iste, takze ine by ani nemohlo byt. hej, uz sa mi to krati. ale dnes som bola na rizikovej poradni a tam mi doktorka povedala, ze nevyzera, ze by sa nejako maly tlacil von. tak si este asi nejaky ten tyzden pockam.

soni78
1. aug 2008

ahojte...no vyzera to, ze zabka uz to ma za sebou 🙂...uz sa 2 dni neozvala tak mozno to prislo aj same skor ...tak ako si to zelala....uvidime.... 😎

soni78
1. aug 2008

inak baby...kolko ste krvacali po porode??? Ja s tym mam problemy...zostali vo mne "zbytky" po porode, tak som neni moc hepy ...beham po lekaroch a nemocniciach...no uvidime ci zaberu injekcie a vyjde to...vraj by som mala ist tam, kde som rodila na "doriesenie" cize do topolcian...no dufam, ze sa toho moje telo zbavi same prirodzene...nemocnica mi teda vobec nechyba 😖 😢 😝

audreyd
1. aug 2008

ja som krvácala cca 4 týždne... nebodaj ešte stále krvácaš 😲 aké injekcie ti na to dávajú? 😕

endy
2. aug 2008

Soni ja celé šestonedelie,do posledného dňa. 😠

katinka0000
2. aug 2008

ahojte!
soni: neboj, to prejde. asi je to tak, ze to moze trvat cele sestonedelie.

zabkatt
2. aug 2008

Ahojky babule. Tak vás musím sklamať, ale v piatok nás zase poslali domov ☹((( Akosik sa neotvárame, takže na vodu to nevyzerá, ale nemali sme sa ako ozvať, lebo už čakáme u svokrovcov a oni nemajú net, takže som nemala jak odpísať, a teraz som u našich, tak rýchlo píšem. Do stredy skúsime počkať, či sa to nerozbehne a ak nie, tak to budeme potom riešiť a nechám to už na lekárov ☹

lienocka235
2. aug 2008

v topolcanoch nerobia po porode UTZ maternice.. ako je to napr. bezne v BA... preto je tam vacsi pocet zien co musia absolvovat reviziu resp. kyretaz.. kvoli "zbytkom" po porode..

katinka0000
2. aug 2008

zabka ahoj. moje nervy, ty sa uz toho asi ani nedockas. 😀
ty si uz tusim posledna z juloviek, ze?

soni78
2. aug 2008

audreyd..heej este krvacam ☹ .. ale tiez som to neriesila skor lebo 6 tyzdnov sa mi zdalo ze oki, po prvom som krvacala cele 4 tak som si myslela, ze po druhom to moze trvat cele 6tonedelie..ale ked som isla k lekarke po takmer 7 tyzdnoch tak mi povedala, ze to nie je v poriadku, a na ultrazvuku nasla zbvytky po porode...a fakt skoda, ze v TO nerobia UZV maternice..uz som mohla mat pokoj, keby sa to zacalo riesit skor...a injekcie som dostala 2x methergin tusim a este len po tom som zacala riadne krvacat, aj 9 voziek za den...a v lete 😠 😠 😠 no co uz...musim pockat ci to pomoze a ci to vylezie zo mna same za 10-14 dni ..som zvedava...

a zabka, boooze to fakt este nic, ja uz som uplne myslela ze uz davno mas odrodene...to je smola, chudatko, musi to byt na nervy stale tam ist a aj odist naspat domov s babom v brusku...ja som odisla len 2x na treti som uz ostala rodit...a to uz sa mi zdalo, ze kolko tam chodim a nevedela som sa dockat, nezavidim ti...no nech to dobre dopadne...drzim palce... 😉 😎

dori
2. aug 2008

nazdar zabka to snáď nie 😀 😀 😀 malinkému sa neako nechce bože nám začali rašiť zuby zatiaľ sa len nalievajú ale už máme tuším ožužlané aj záclony 😀 😀 😀

weroni
2. aug 2008

zabka coze? 😀 no tak tomu tvojmu malickemu sa fakt u teba velmi paci 🙂 Ja som sice prenasala 5 dni ale ja som nemala tych poslov co ty - vlastne keby sa vo mne doky nepostural tak mozno ani neporodim 😀

soni: coze? zbytky po porode? to pocujem prvykrat v zivote 😕 ale znie to strasidelne no este ovela horsie znie "kyretaz" - brr to sa nerobi pri potratoch? 😖
Ja som krvacala akoze fakt krvacala asi 2 tyzdne, potom to bolo uz len take hnede a asi 4 tyzdne po porode len taky silny vytok vselijak sfarbeny - raz za dva - tri dni trocha krvi ako pri menzese, no a od 5-teho tyzdna uz len intimky a velakrat sa stane ze ziaden vytok - absolutne nic a az raz za niekolko dni troska dozlta inac nic.

katinka0000
2. aug 2008

boze baby, ja sa uz zacinam bat toho porodu. pred chvilou som citala temu "kliestovy porod". to vyzera fakt brutalne. hrozne sa bojim, ze nejak tak dopadnem.

soni78
2. aug 2008

hej weroni...veru tak...tiez som o tom predtym nepocula...no stava sa... ☹ a ano robi sa to aj pri potratoch, je to vyskrab..alebo kyretaz...ja sa modlim, nech ma to obide...ja som krvacala tak normalne prve 4 tyzdne...no a take vselijake som to mala od 5teho tyzdna, take ze aj celu noc a doobedie vobec nic, cista vlozka, a poobede zase uplne cervena krv...potom zase nic, potom aj hnede ako koniec a potom zase...tak sa mi to zdalo cudnee... 😕

A Kati ..preboha, ty necitaj take temy pred porodom....sa zbytocne strasis a stresujes, to ti neprida na odvahe... 😅 ...ty si musis verit, ze vsetko bude v poriadku a mysli hlavne pozitivne...trdlo 😀

katinka0000
3. aug 2008

soni: ale vies, videla som tu temu, tak som tam nakukla a dobre ma to vystrasilo.

weroni
3. aug 2008

soni neboj ked ti na to davaju nejake injekcie tak to bude fajn 🙂 ale to som ani nevedela ze sa robieva nejake poporodne utz maternice - a to som si myslela ze mam o porode nastudovane vsetko 😀 v inych porodniciach sa to robi? Ked pisete ze v To nie?

kati presne ako soni pise nestresuj a nerob paniku 😉 musis byt na porod naladena dobre - ber si priklad zo mna - ja som sa nanho celych 9 mesiacov tesila a mam z nehu uzasne pozitivny zazitok, je to fakt uzasne nieco tak si to nepokaz takymito strasiakmi-temami 🙂 Samozrejme ze ak ma dakto z porodu traumu tak ti nepovie ze "tes sa na to, je to super" - preto musis citat len take zazitky ako moje 😀 😉

lienocka235
3. aug 2008

weroni v ruzinove to robili uz pred viac ako 5 rokmi a stale to robia... ten poporodny UTZ.. robia to pausalne kazdej zene.. ak je nalez tak daju injekcie alebo urobia kyretu..
ako nie je to nic strasne da sa prezit.. v pohode.. radsej ako nejaky zapal.. a pod..
soni drzim palce nech to vyjde spontanne.. a mas pokoj..

audreyd
3. aug 2008

baby, mne v TO robili sono maternice po pôrode 🙂 mala som zvýšenú teplotu, tak pre istotu spravili a dostala som aj injekcie na zavinovanie maternice 🙂 mala som ju trošku zväčšenú, ale potom to bolo v poho 😉 tá teplota bola zrejme z naliatych prsníkov... ono sa preto tá teplota každú chvíľku meria a hlási, aby sa to ustriehlo. zvýšená teplota je prvý signál, že niečo nie je vporiadku 😖 soni, ty si nemala zvýšenú teplotu ešte v pôrodnici?

kati, také sprostosti nečítaj, zbytočne sa stresuješ... 🙂

katinka0000
3. aug 2008

weroni, audreyd: dik! takze odteraz pocuvam len vas. 😀

a zabka ako? este stale nic?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre