Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

baskaj
21. sep 2013

Dievčatá, načo treba do pôrodnice priniesť aj zavinovačku? Majú ju napísanú na zozname. Treba to na pobyt tam alebo na cestu domov (čo vlastne ani nevyužijeme, lebo bábo pôjde samozrejme v autosedačke)? Alebo treba ju vlastne vôbec?

katren
21. sep 2013

@baskaj netreba 😉

enisska
26. sep 2013

Ahojte baby,som 6dni po porode,rodila som v topolcanoch už druhy krát.prvy krát som bola veľmi spokojna,druhy krát som tiež,len ma sklamali vo veciach okolo babatiek.ak mozte vezmite si par kosielok zo sebou.

katka708
30. sep 2013

Kočky a ako je to v Topoľčanoch si prvým priložením bábätka po prirodzenom pôrode? za koľko mi ho asi dajú? často dokrmujú sestričky glukozovým sirupom alebo nutrilonom? lebo ako sledujem v NR sa to už stáva bežným. a bábo tam nedonesú skôr ako po 3-4 hodinách....

katren
30. sep 2013

@katka708 "prilozia" este na sale pocas tvojho 2-hodinoveho oddychu.....ale to len vyskusaju ci sa vie prisat a to je vse.....moc tam pomoci ohladom dojcenia necakaj...radsej si zajednaj laktacnu 😉
dokrmuju glukozou a babo ti nechavaju na izbe, beru iba rano na vizitu 🙂

katka708
30. sep 2013

@katren čiže v tomto nie je moc veľký rozdiel medzi NR a TO :(

katren
30. sep 2013

@katka708 skor by som povedala ze nie :-/

magnolie1234
3. okt 2013

@enisska ahoj v com ta sklamali, ja rodim v topolcanoch o chvilu....preco kosielok? neoblecu ho tam ?

magnolie1234
3. okt 2013

baby z topolcian, rodite v topolcanoch niektorá november-zaciatok decembra?

anny1984
3. okt 2013

@enisska Prečo? Mne vyhovovali tie ich erárne. 🙂

enisska
4. okt 2013

@magnolie1234 oblecu ho,ale stalo sa to že to oblečenie čo obliekli babatku tak nechali aj dva dni.zistila som to keď sa mala ogrckala,ráno ju vzali na kupanie a vizitu a doniesli ju znovu v tej ogrckanej košieľke.aj plienky sme si mali šetriť.

enisska
4. okt 2013

@anny1984 mne tie vôbec nevyhovovali a tie zlamice boli hrozne.

dulkagabulka
6. okt 2013

Je epiziotómia,/nástrih hrádze/ ktorá je sama vážnym poranením hrádze ženy, naozaj prevenciou vážneho poranenia hrádze ženy??? Je ľudské a lege artis strihať liberálne či rutinne, často mimo kontrakciu, a šiť toto poranenie bez /dostatočného/ znecitlivenia? "
Je neskutečně brutální, že něco tak rozsáhlého a v tak citlivém místě se v mnohých případech šije bez jakéhokoliv znecitlivění!" Více zde: http://www.lehkyporod.cz/vice-o-nastrihu-hraze/

2nikusa
8. okt 2013

Jeej, to sa teším teda do tých TO po vašich reakciách 😉 my máme termín 24.12. a keby sa náhodou pýtal náš maličký medzi sviatkami na svet, snáď nebude personál nadurdený, že práve oni majú službu. Bola som sa pozrieť v tej pôrodnici, no 100x lepšie ako v NR 🙂 Koľko ste platili za VIPku?

2nikusa
10. okt 2013

@baskaj tak ja si myslim, ze lepsie je priniest si svoje veci 🙂 ako sa poliehat na to, ze ,,daju mi´´

katren
12. okt 2013

@2nikusa dat ti daju, ale urcite nebude take vonave a makucke 😀

terinkaaanetka
12. okt 2013

@melory ahojky nechcela som sa niejako zapajat ale predsa sa aj ja vyjadrim.ja som rodila dvakrat.starsiu Terinku som rodila v Ziline cekciou v celkovej anesteze.pristup celkom fain az na jednu sestricku na jiske ale inak super 🙂 mladsiu Janku som rodila v Topolcanoch tiez sekciou ale uz iba v spinalnej narkoze takze zazitok to bol predrasny a nikdy viac by som nemenila nemocnicu.Pristu lekarov a aj sestriciek ulne uzastny.Mam velmi dobru kamaratku ktora rodila v Partizanskom , ma mladsiu dcerku od mojej Janusky o 3mesiace ale poviem ti ze ta ako sa nastazovala a naplakala...... pri celom porode bol s nou manzel ale aj tak sa k nej ´´pan primar´´Abutaiman choval ako k handre.od zaciatku mala velke problemi pri porode kedze ma velmi uzku panvu a obvodny jej indikoval aj koli tomu cekciu . on jej zacal v pondelok rano podavat vyvolavacky az do stredy a stredu jej rozbiehali porod naplno infuziami a roztahovanim krcku maternice.Sima mala neskutocne silne bolesti a kontrakcie celi celucicky den a ona sa neotvorila ani na 3 palce ale pan doktor povedal ze porodi normalne tak ju nechal trapit.Nakoniec jej v hodine dvanastej vecer o 21vej spravil cekciu a to malicka bola uz namodrala a Sima odfusovana kedze potom uz zachranoval co sa dalo.☹

katren
12. okt 2013

@terinkaaanetka ale autorka sa to pytala v roku 2007 😅 🙂 odtedy je tu napisanych 180 stran o porodnici 😉

terinkaaanetka
12. okt 2013

@katren nevsimla som si to ale co uz vyjadrila som sa 😀

katren
12. okt 2013

@terinkaaanetka ale aj to pomoze, ked nie autorke, tak ostatnym 🙂 😉

terinkaaanetka
12. okt 2013

@katren chcela by som zalozit novu diskusiu ako na to?niejako neviem na to prist ☹

foxinecka
12. okt 2013

@katka708 tak ja som ich poziadala, nech mi ho po vysetreni hned vratia, neobleceneho, sama som si ho prilozila,a Bol na mne cele dve hodiny, vratane ocka.odvtedy sme sa neodlucili, na noc mi ho sice chceli zobrat,kedze som rodila podvecer, ale odmietla som.a dokrmuju glukozou rad radom...tomu som sa chcela vyhnut.

foxinecka
12. okt 2013

@dulkagabulka da, vlastna skusenost 🙂

dulkagabulka
13. okt 2013

@foxinecka neviem na čo si reagovala 😉

2nikusa
13. okt 2013

@katren ved na to som myslela 🙂

foxinecka
13. okt 2013

@dulkagabulka na tvoj pribeh z topolcianskej nemocnice, dna 11.6.2013 🙂

septembrovci
6. dec 2013

@enisska ahoj, nemohla by si aj mne poslat ten zoznam do topolcianskej porodnice? Dakujem moc

dulkagabulka
6. dec 2013

Uz coskoro zverejnime ebook o nastrihoch v nasich porodniciach. Najnovsie oficialne data! Ebook bude zadarmo a tym, ktore su nahlasene na odber newslettra ho posleme, hned ako ho dokoncime. (tak sup sup, ktora este nie ste prihlasena klik sem www.zenskekruhy.sk). Mala chutovecka: "Aká je šanca, že v slovenskej pôrodnici porodí žena bez chirurgického zákroku? Myslíte si, že všade podobná? Pozrite si naše porovnanie pôrodníc za celé Slovensko alebo po krajoch, aby ste sa presvedčili o opaku. Rozdiely sú v desiatkach precent! Pripravili sme pre vás prehľadné grafy, ktoré ukazujú a porovnávajú mieru cisárskych rezov a nástrihov hrádze v jednotlivých slovenských pôrodniciach, aby ste sa aj s ich pomocou jednoduchšie rozhodli, kam ísť rodiť. Myslíte si, že rutinný nástrih hrádze je prospešný zákrok a nemáte dôvod kvôli nemu meniť pôrodnicu? Prečítajte si dôvody, prečo to nie je pravda a aké neželané dôsledky môže nástrih hrádze mať. To všetko v našom ebooku, ktorý je zadarmo!"

enisska
6. dec 2013

@septembrovci ahoj,fuha no poslala by som ti ho ale nemam ho už.pohladam a poslem.

septembrovci
6. dec 2013

@enisska dakujem, velmi by ma to potesilo, keby sa ti ho podarilo najst. dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre