Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

weroni
25. júl 2008

zabka no jak vas tu tak citam tak ja som tusim fakt z Melmacu ze som si to tak vychutnavala az do sameho konca, este den pred porodom som kosila travu 😀 a ked sme prisli pred porodnicu tak som este zastavila v kontrakciach ponahlajuceho sa manzela ze este sa musime posledny krat odfotit s bruskom tak sme este cvakli pred porodnicou sa rehotal ze som neni normalna ze mam uz styri hodiny kontrakcie a ja sa chcem fotit 😀 ani moj doky zo mna nechapal chudak ked som mu tyzden pred terminom porodu povedala ze by som este polroka bola tehotna 😀 ale bolo to uzasne. No je pravda ze ked ma niekto nejake trampoty tak sa to neda tak uzivat, mne vsak chvala Bohu nebolo nic a drzim vam babulky palce nech to aj vy dobojujete 🙂

katinka ja som mala pri kreme Elasti-Q pribaleny taky kupel na opuchnute nohy no este doteraz som ho nepouzila, vyskusaj to a co najcastejsie si vykladat nohy, pobehat si naboso po trave ak mozes, alebo po kamienkoch, potom tiez studena voda je super - sprcha, cvicenie na nohy - kruzenie , stahovanie prstov a a podobne, chodza na spickach a na pätach - mne to velmi pomohlo vzdy mi to taku energiu vlialo do noh 🙂

dori
25. júl 2008

katinka skús si odmerať tlak ak ho máš vyžší tak obmädz tekutini a opuch ti začne miznúť ja som mala posledný mesiac nohy ako druhé papuče sranda ale bola že som na nich nič necítila asi bymi mohli do nich pichať špendlíky a nič 😀
😀 😀 😀 a skús čo najviac spať aj to ti pomôže a inak dodržuj to čo ti povedala Weroni 😉 🙂

Babule ja vám aj závidím aj lutujem ja strašne rada čítam ale ten posledný mesiac som už vďaka tým opuchom nemohla ani zohnúť hlavu 😀 😀 😀 vyzerala som jak neaké črevko už len špajdička na hlavu 😀 😀 😀 ako keby ma pichla včela 😀 😀 😀 😀

zabkatt
25. júl 2008

Mne nerobí problém nič robiť, ani nohy mi neopúchajú našťastie, včera som umývala auto tak sa ma suseda pýtala či mi nešibe, ale už som popraskaná až na ušiach a tých 21kg nosiť tiež nieje žiadna sranda, a už sa toho drobca neviem dočkať 😀

dori
25. júl 2008

zabka z toho si nič nerob ja mám brucho ako po atentáte hambila som sa dokonca aj pred vlastným mužom 🙂 🙂 ten sa iba zasmial 🙂 🙂 ak ti to bruško má prasknúť tak ti praskne a môžeš sa v tom kréme aj kúpať 🙄 😉

katinka0000
26. júl 2008

baby: dik za rady, ale vsetko som uz vyskusala a nic. nohy mam stale opuchnute. tlak mam dobry, ani ma nebolieva hlava, ani nic ostatne opuchnute nemem, no proste ziadne ine tazkosti okrem tych opuchnutych noh. asi ma to bude drzat az do konca tehotenstva. no co uz, nejako to tie 3 tyzdne este vydrzim.

ja som sa natierala pocas celeho tehotenstva a nemam ziadne strie. mozno je to aj na genetike, ale myslim si, ze vela urobia aj tie kremy. moja sestra aj moja mam maju nenormalne strie, tak som si myslela, ze aj ja ich budem mat. zatial nic, ale nekric hop, kym nepreskocis, este nie som na konci.

dori
26. júl 2008

katinka mne začalo bruško praskať až v 32tt dovtedy nič až keď mi malinká padla dolu 🙂 vieš čo ma napadlo na tie nohy mne zabralo toto ak máte doma kúpel na nohy daj si do neho studenú vodu a kuchynskú soľ 😉 😉

katinka0000
26. júl 2008

no ved to. ja este tiez nemam nic vyhrate. ja mam brusko stale hore. pozri do mojho albumu.
ano mame doma kupel na nohy. ja som si to jedenkrat robila a skoro vobec mi to nepomohlo, ale skusim este raz. mama mi tam vtedy nechcela dovolit dat studenu vodu, aby som neprechladla. tak si tam teraz dam taku chladnejsiu.

zabkatt
26. júl 2008

Babule tak poslíčkovia zase odpochodovali a ja sa gúlam ďalej 😠

katinka0000
26. júl 2008

zabka: hovori sa, ze vacsinou, ked zeny cakaju chlapcekov, tak prenasaju. aj moja svagrina to tak mala. ty mas termin ale az 29.7., takze este to mozno len pride.

weroni
26. júl 2008

zabka no tych poslov ti nezavidim teda, na mna by to nebyt mojho dokyho tusim ani neprislo 😀 Esterka citila ako si uzivam brusko s nou a ona si to zjavne uzivala tiez 🙂
katinka inac kazdy hovori inac ohladom toho prenasania - mne zase svokrova zena povedala ze si viaze masle mala preto tak dlho nechce von - vraj dievky sa paradia 😀
Ale vymyslia haluze ti ludia vsak 😀

katkausko
27. júl 2008

Ahojte žienky..mala by som na vás prosbu, či by mi nejaká dobrá duša, čo už rodila v Topoľčanoch teraz niekedy.. hodila na IP zoznam do tej pôrodnice.. termín mám 27.august a sestrička, ktorá ma vodila po oddelení mi síce povedala, že stačí prísť dva týždne pred termínom a ukázať sa doktorovi do ambulacie..ale..chcem sa spýtať či sa netreba objednať do tej ambulancie na vyšetrenie a v akom čase je dobré tam prísť, či skôr doobeda, alebo poobede? Ďakujem za odpoveď Želám krásny slnečný deň 😉

dori
27. júl 2008

Máš to v pošte papa a držkaj sa

Zabka držíme ti z polovičkov palce 😀 😀 😀 dúfam že už v pondelok teda príde neaká tá správička 😉 😉 🙂

zabkatt
27. júl 2008

No z júloviek som ostala už len ja. ☹ To najlepšie na koniec 😀
Ale ak ma tam zajtra už nenechajú, tak ma asi šľak trafí. Už sme spravili vyše 800km a malý si dáva stále načas. Hrozne sa mu u mňa páči 😅

katkausko
27. júl 2008

Dori ďakujem za zoznam... 😉

fidorka1108
28. júl 2008

awojky babenky tak aj mne opuchaju nohy som jak tulen ale nevadi dako zmaknem len nech je vse oki zase som pribrala tak uz aj brucho mam nizsie ja pocitam na buduci tyzden asi ostanem doma rodit do tt nestihnem mala kope jak futbalista ale ok 🙂 chcem len odkazat ostatnym babenkam ze ak pretahuju termin alebo sa nemozu dockat len nech chodia po schodoch alebo daju si pohar vina cer.a hned porodia aspon mne to vzdy zabralo aj vcera som jednej poradila na 3x ju lekar poslal domov a potom jak vypila tak hned na druhy den rodila daco na tom pravdy asi je xiixii pa

audreyd
28. júl 2008

žabka, good luck, nech to máš šťastne čím skôr za sebou 😀 neboj, dočkáš sa 😉

katinka0000
28. júl 2008

ahojte babulky! od vcera mam take slabsie bolenie v podbrusku ako pred menzesom. je to normalne? moze aj mne niekto poslat ten zoznam do porodnice?
a to sa mam ist aj ja ukazat doktorovi do nemocnice? mne nidal povedal, aby som mu 31.7. zavolala a on mi isto povie, ci tam v auguste bude.

audreyd
28. júl 2008

Čo by nemalo chýbať v taške do pôrodnice

pre seba:
- občiansky preukaz
- kartička poistenca
- tehotenská knižka
- sobášny list
- toaletné potreby – zubná kefka a pasta, mydlo, hrebeň, gumička do vlasov, pleťový krém, toaletný papier, 3-4 balíky pôrodníckych vložiek, šampón, balzam na pery...
- 2 – 3 uteráky tmavšej farby
- vložky do podprsenky
- 2 -3 ks jednorazové nohavičky (dostanete v lekárni)
- podprsenky na dojčenie približne o 2 čísla väčšie ako ste zvykli nosiť pred otehotnením
- jednorazový holiaci strojček
- niekoľko nočných košieľ vhodných na dojčenie
- župan
- papuče, gumené prezuvky do sprchy, bavlnené ponožky
- teplomer
- kvapky do nosa v prípade nádchy, aby ste mohli predýchavať kontrakcie
- pohár
- príbor
- odsávačka mlieka
- ochranné klobúčiky na dojčenie
- jednorazové podložky do postele

pre dieťa:
- meno, adresu a telefónne číslo detského lekára
- 2 balíky jednorazových plienok veľkosti mini alebo newborn
- vlhčené utierky
- masť proti zapareniu
- lieh
- kefka na vlásky
- vatové tyčinky
- vatové tampóny
- detský šampón
- telové mlieko

pre manžela:
- prezuvky
- niečo na občerstvenie

dôležité telefónne čísla:
pôrodnica 6566 222, 6566 302
pôrodná sála 6566 202
sanitky 6566 333


pri odchode z pôrodnice:
- oblečenie pre seba - pravdepodobne bude pre vás najvhodnejšie ešte tehotenské oblečenie
- 3 vyvarené a vyžehlené bavlnené plienky
- kabátik, čiapočka, košieľka, dupačky
- ortopedické nohavičky
- zavinovačka s flanelovou vložkou
- v zime navyše zimná teplá súpravička, deka alebo nánožník
- autosedačka „škrupinka“ pre bábätko

zídu sa aj:
- masť na popraskané bradavky
- fotoaparát
- niečo na čítanie
- masť na hemoroidy
- pero a zápisník
- mobilný telefón
- v prípade potreby ďalších vecí vám ich môžu vaši najbližší kedykoľvek doniesť

audreyd
28. júl 2008

tie telefónne čísla neplatia pre topoľčany...

katinka0000
28. júl 2008

audreyd dakujeme!

felixko
28. júl 2008

Ahojte BABULKY. máte skúsenosti s inými alternatívami tlmenia bolesti pri pôrode v nemocnici Topoľčany? ktoré z nich ste skúsili??????????????????

audreyd
28. júl 2008

felixko, ja som rodila dvakrát s epidurálom a super! inak by som už ani nešla 🙂

felixko
28. júl 2008

a neviete, čo je pravdy na tom, že ak som mávala bolestivý menzes, spravidla pôrod býva ľahký? alebo je to len povedačka, alebo skúsenosť jednej ženy? nepoznáte nejakú štatistiku?

audreyd
28. júl 2008

JBP - jedna babka povedala... 😖

soni78
28. júl 2008

felixko: presne ako pise audreyd...mozem potvrdit z vlastnej skusenosti..menzes som mavala bolestivy ..ale porod teda vobec lahky nebol...takze nespoliehala by som sa 😝 😲 😀

soni78
28. júl 2008

baby..nevie niekto ci uz to ma zabka "za sebou"??? 😝 😀 😎

zabkatt
28. júl 2008

AHojky tak sa hlásime a 2v1 ☹ Malý ma má totálne na háku a tato má celozávodnú dovolenku od piatku, tak si povedal, že si ešte počká 😠 Takú som mu capla po zadku jak ho na mňa vytŕčal, keď sme išli z nemocnice 😀 Takže nám to Nidal naplánoval na piatok ak by nič. Takže budeme až augustový ako to vyzerá 😝
katinka mne dnes hovoril, že prvý augustový týždeň tam ešte bude, lebo toho má veľa, takže pohoda 😎

audreyd
28. júl 2008

katinka, pozerám, že si zmenila meno pre drobčeka 😀 to je už definitívne? 😉

žabka, drž sa 🙂 neboj, stan si tam nepostaví 😀

katkausko
28. júl 2008

Ahoj Audreyd, ty si taká zbehlá, čo sa týkaTopoľčian.prosím ťa nevieš, či sa objednáva na prehliadku do ambulancie? Ako som už písala sestrička mi povedala, že sa stačí prísť ukázať dva týždne pred termínom, ale neviem kedy tam mám zájť, či radšej doobeda alebo pobede a či sa teda treba telefonicky objednať a ak áno či náhodou nevieš to číslo do ambulancie..Ďakujem za odpoveď. 😉 Inak Dori mi písala zoznam do pôrodnice a boli tam aj vecičky pre babatko počas pobytu v nemocnici a dokonca aj zavinovačka? Tak ako to potom je? Tvoj zoznam je iný.. 😉

katinka0000
28. júl 2008

aj ja mam uz vybavenu epiduralku. dufam, ze to bude s nou o trochu lahsie. 😀
zabka: ale ja mam termin az 19.8. a to neviem, ci nahodou nebude prenasat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre