Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katren
17. nov 2009

nnelca, ja som epiduralku podpisala a ked som bola na konzultaciu na anesteziologii, tak povedala, ze ano, mozu byt bolesti hlavy, ale len ked sa to zle pichne, inak by si nemala mat ziadne ine vedlajsie priznaky a dostanes aj taku knizocku na citanie ohladom epiduralky.....ked tam pojdes, este ta to k nicomu nezavazuje a ani nic neplatis, iba ked ti pri porod zavolaju anesteziologa a potom by si si to rozmyslela, to sa uz plati....ja som podpisala, ze chcem, ale rozhodnutie aj tak padne az pri porode
za konzultaciu nic nedas, aspon budes mat info.....

levula
17. nov 2009

nnelca: ja nie som zastanca EDA ale je to kazdeho osobna vec a ked to ma pomoct odblokovat stres z porodu tak zas preco nie ... hlavne neboj ... drzim palecky

to.beruska
18. nov 2009

katren ja som mala tiez 5.este som aj domov doniesla
nnelca.tie bolesti hlavy mozu byt aj ked je spinal pri cisarskom.ja som nemala ziadne.a co mam kamaratky a maly epiduralku tak ani jedna nemala bolesti.a hlavne sa nebojkaj

nnelca
18. nov 2009

tak to už ja budem asi len bez epi, keď sa najskôr pred tým chodí k anesteziológovi na pohovor,to už určite nestíham,keďže zajtra ráno idú so mnou robiť.tak už len aby som mala po tom.

to.beruska
18. nov 2009

ja si myslim keby rano hned povies.tak by za tebou este stihla prist.ked ti budu aj vyvolavat tak to bude niekolko hodin

frola
18. nov 2009

levula drzim palce 😉 hehe

dejna3
18. nov 2009

nnelca, určite to stíhaš, ak to hneď povieš.... ja som mala sekciu - neplánovanú (spinál) - a tiež som len tesne pred tým vyplnila dotazník a anestaziologička sa ma spýtala na pár vecí 😉
držím palčeky 🙂

katren
18. nov 2009

nnelca, drzim aj ja palceky.....ja idem zajtra na kontrolu, tak aj ja som zvedava, co nam povie na to otvaranie, bo som trosku viac behala tento tyzden 😅

mrauco
19. nov 2009

ahojte baby rodili ste niketorá v Topolčanoch aj na stoličke? zaujímalo by ma aké to je. tiež čakám prvé a ke´d osm si pozerala kalsický porod, tak ma až chuť prešla😀 Tá stolička vyzerá asi lepšie. dik za odpovede.

sssimi
19. nov 2009

mrauco pre prvorodičku nie je rodenie na stoličke vhodné. Tá je už pre pokročilejšie rodičky 😀

frola
19. nov 2009

mrauco: ja si myslim ze rodenie na stolicke je uplne vhodne aj pre prvorodicky. praveze poloha v lahu je uplne proti prirode, lebo odporuje gravitacii. lenze ked som sa tam na to pytala tak na mna pozerali ze co si to vymyslam ze sice stolicku maju a ked chcem tak mozem na nej rodit ale ze tam asi nikto tak este nerodil. tak som sa na to vykaslala a rodila som do vody. to bolo super. vrelo odporucam.

katren
19. nov 2009

frola a ten porod do vody bol celu dobu alebo iba v nejakej faze a potom si musela von????

levula
19. nov 2009

hehe frola ... mas asi kooopec casu ze sa tu tak vypisujes ... zajtra cinknem, u mna presny opak ... casu malo a aj tej energie ubudu ... dnes som bola na kontrole a stale nist ... dufam ze veeelmi coskoro kludne aj hneeed 🙂

lucinka4
21. nov 2009

ahojte kocky,chcela by som sa spytat ci vas niektoru odrodila dr. Kerekova? som z Nitry a od zaciatku riesim dilemu ci rodit v Nitre alebo v TO...
boli ste pred porodom si porodnicu aj pozriet?da sa dohodnut nejaka obhliadka? a ake mate skusenosti s dodrziavanim zasad BFH? vsetko v pohode?poradia ochotne ohladom prveho prilozenia a pod?
je tu tema BFH realita,nie je tam ale o TO len jeden kratky prispevok
link na tu temu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
diky dopredu za postrehy 🙂

to.beruska
21. nov 2009

lucinka co sa tyka sestriciek a BFh tak ja sa nemozem stazovat.no kojit sme nekojili ale sestricky sa snazili dlho a pomahali aj s prikladanim,snazili sme sa aj odsavat.no pri mne sa snazili.a boli trpezlive.co sa tykala mliecka tak ja som chodila kazde tri hodiny pre mliecko a boli zlate

frola
22. nov 2009

katren: nie do vody porodis babatko. najprv som bola asi 2 hodiny "na suchu" (to kym sa neotvoris na urcite centrimetre) a potom ma prelozili do vane. tam som prezila este dalsie 4 hodiny. a malu som porodila do vody. je to fakt super. voda ti velmi ulavi pri bolestiach, nadnasa to tazke telo a babatko pri narodeni nema taky sok.

pavucica3112
22. nov 2009

V piatok som bola na poslednej kontrole u mojho lekara.chcela som rodiť do vody ale on ma od toho úplne odhovoril.......keď niekto rodí bez epidurálky tak pichajú niečo iné proti bolesti? .....alebo ako to je?......myslíte že epidurálka je lepšia?.....aké máte skúsenosti? dík

to.beruska
22. nov 2009

pavucica myslim ze nic nepichaju.ale neni som si ista.no my sme isli cisarskym ale neviem si predstavit keby idem rodit ze mam ist bez epiduralky.ked som videla holku vedla mna tak urcite by som bez epiduralky nesla.aj ona si ju nakoniec dala

katren
23. nov 2009

No maminkyy...neviem ako dopadne ten porod do vody...od piatku som lezala s horuckami a silnou nadchou ☹ Horucky su vdaka Bohu prec, ale ta nadcha 😖 a dnes sa este pridal aj kasel, takze z vody asi nic nebude 😢
Alee budem dufat, ze mi prejde aspon ta nadcha do porodu, aby som mohla aspon poriadne dychat.

Lucinka, nas bude tiez rodit Kerekova, odrodila dokonca mna a este moje dve sestry 😉 tak nebolo o com rozhodovat 😀

lucinka4
23. nov 2009

Katren, v tvojom stave momentalne hlavne rychle vyzdravenie a potom co najlahsi porod prajem 🙂
da sa zarezervovat si doktorku? plati sa nieco? asi skusim zavolat do TO a dohodnut si nejaku obhliadku a stretko

katren
23. nov 2009

viem, ze obhladka sa da dohodnut, treba volat priamo hlavne sestre. ale s tym platenim ohladom zajednanej dr. neviem....ja k nej chodim od zaciatku tehu do poradne, tak sme sa hned nejako dohodli na porode 😉

pavucica3112
23. nov 2009

Baby aka je ta hlavna sestra? je to prijemmna zena alebo nejaka namyslena.

mery.maja
23. nov 2009

Ahojte,

pavucica ja som rodila bez epiduralky a myslim ze okrem oxytocinu mi nic ine nepichli akurat mi dali nejak ten kyslik alebo co to bolo cez masku ale vobec nic som necitila ani zeby mi to pomohlo 😖 ale nebolo to take tsrasne dalo sa to zvladnut aj bez epi 😉 ja mam prach bolesti veeelmi nizko a zvladla som to 😀

frola
23. nov 2009

ja som nie velky zastanca epiduralok. porodne bolesti sa daju vydrzat. kamoska si dala epi a dopadlo to kliestovym porodom lebo nic necitila a nevedela malu vytlacit. a druhej kamoske to zle napichli a dva tyzde mala take ukrutne migreny ze sa nemohla starat o babo. epiduralka je proti prirode.

pavucica3112
24. nov 2009

Ved to že aj ja sa bojm epidurálky lebo tiež poznám prípady keď to nedopadlo dobre. Aj moj prach bolesti je príliš nízko 🙂 sa vám hovorí že sa to dá zvládnuť keď to máte za sebou 🙂

katren
24. nov 2009

Ale pavucica, nesmies brat vsetko tak vazne.....myslim, ze keby to tak straaasne moc bolelo, tak by si zeny urcite moc dobre rozmysleli, ci chcu mat deti. Mne tu vsetci hovoria, ze si nesmiem ani brat vsetko co citam, ved by som sa zblaznila. To je tak ze JPP(jedna pani povedala) 😵 Ale kazdy porod je iny a tvoj moze byt celkom iny, tak preco sa strachovat vsetkym moznym, ked sa mas tesit na babatko?
Ja idem dokonca aj do epiduralky ked bude treba. Preco sa hrat na hrdinku a potom im tam nebodaj skolabovat? Radsej nech ma teda boli hlava, ak mi to zle pichnu, ved to pozna kazdy co to je bolest hlavy, nie?

pavucica3112
24. nov 2009

katren...ta bolest hlavy je to najmenej keby sa len to mohlo stat lenze jednej zene pichli epiduralku tak spatne ze jej ochabli ruky svoje dieta v zivote nedrzala na rukach a povedala ze keby vedela ze sa toto moze stat v zivote by si nedala epiduralku......a na babatko sa straaaasne tesim neviem sa ho dockat..............od kedy dokedy je tam hlavna sestra?chcela by som jej zavolat.

dejna3
24. nov 2009

kočky, pri všetkom existujú riziká... všetko na svete má klady aj zápory... každý nech si individuálne zváži čo má pre neho väčší prínos... každý pôrod je veľmi individuálny a aj prirodzenou cestou môžu nastať nebezpečné komplikácie... niekomu epi veľmi pomôže a nevie si ju vynachváliť a niekto má pôrod "pohodový" a vôbec ju nepotrebuje 😉
také extrémne komplikácie, ako píše pavučica, sú chvalabohu fakt veľmi zriedkavé

katren
30. nov 2009

halo, halo 😵 ako sa mame? pavucica, uz sa nam to blizi, co?

pavucica3112
1. dec 2009

Ahoj katren.....hej hej uz to ide pomaly.no ty sa ani nenazdas a mas to tu ja si este par dni pockam 🙂 na buduci tyzden by som chcela ist pozriet nemocnicu a dohodnut si nejaky termin lebo by som chcela ist aj na vysetrenie este pred porodom.....dufam sa dovolam tej hlavnej sestre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre