Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

audreyd
25. máj 2008

soni78, na nadštandart izbe môžeš byť koľko chceš. aj jeden deň, aj týždeň 😉

weroni, šitie ťa už nebude trápiť, keď bude vedľa teba ležkať ten malý voňavý pokrčený červený a škaredý uzlíček šťastia 😀 😀 😀 to si ani neuvedomíš a opichajú ti to mezokainom... neboj 🙂 možno bude pobolievať v šetonedelí, keď sa bude hojiť a na to je fantastický ten roztok rosalgin, čo som spomínala 🙂 zarobí sa vo vode a po každej sprške si dáš obklad. obsahuje lokálne anestetikum, tak to parádne dezinfikuje, schladí a akoby stŕpne! no parádna úľava 😉 a najlepšie je sprchovať a luftovať!!! stále dokola!!! plus ten obklad 😉

mne na šitie vydržala epi, tak som vôbec nič necítila 😵

miskinadamko
25. máj 2008

baby nechcem strasit ale mna tositie bolelo viac ako samotny porod 😒

weroni
25. máj 2008

audrey - ten rosalgin znie superne, to si teda zajtra idem kupit a hned prihodim do tasky 🙂
zrejme je to super aj ked by som nebola sita - proste len tak na predezinfikovanie no nie? co myslis?

baby ja sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀

melory
autor
25. máj 2008

miskinadamko aj mna aj mna

ale len pri druhoim porode, neviem od coho to zavysi. moj muz hovoril doktorovi, aby mi to niecim utlmil a on, ze to sa nerobi...a potom citam, ako sa to bezne utlmuje 😒

maaja
25. máj 2008

teda ja nie som z Topolcianskej porodnice, ale aj mna sitie bolelo najviac zo vsetkeho 😠

mimakro
25. máj 2008

audrey, Tebe to opichali mezokainom? Mne iba potreli. Užila som si to ☹ Pri prvom mi čosi pichli, ale lekár povedal, že je to iba na znecitlivenie vnútorného tkaniva. Šitie pokožky som cítila, každé jedno pichnutie. Po druhom pôrode sa mi spravil ten hematóm na labiu. Samotné čistenie som necítila, ale šitie áno, aj šitie hrádze. Doktor povedal, že viac spraviť nemôže. Doteraz si pamätám, ako povedal: "Ešte raz Vás pichnem a bude to". Našťastie neklamal 😒 Netrab sa toho dopredu obávať, možno to nenastane. A keď aj áno, jednoducho sa to dá vydržať.

melory
autor
25. máj 2008

....tak preco nic nedali mne??? to je sila!!!

tanaba
26. máj 2008

a mna nenastrihavali, ked isla hlavicka, tak mi povedal dr., ze mam pockat, ze mi uvolni hradzu, aby ma nemusel nastrihnut. A v pohode, jeden steh som mala, co som sa trosku natrhla. A hojilo sa to celkom dobre.

fidorka1108
26. máj 2008

Katinka 😅 avojky dakujem za podporu mozno sa aj stretneme v to na porodnici ak stihnem tam dojst dakujem vela stastia pa maťa

fidorka1108
26. máj 2008

Weroni cawesko no hadam vsetko zvladnem a nech je vsetko v poriadku diki za radu mozno sa tam stretneme pa maťa

zabkatt
26. máj 2008

weroni tak s abutaimom či jak sa to volá som bola v nedeľu, no také mladé ucho ale simpaťák, len muža vyplašilo, že to ťa tam dajú a rob si čo chceš 😖 a ešteaj zaplatíš 5000sk, tak manželovi sa to moc nepozdávalo a ja som ostala vyplašená ešte viac než som bola, takže počkám na tvoje reakcie. A ozaj z PN čo som si myslelela že za 15min som tam tak minimálne 30min nám to bude trvať, takže uvidíme, ale inak ok. Len ma zarazilo keď povedal, že tu sú tie kreslá aj masírujú, polohy sa menia, ale že aj tak najradšej rodia mamičky na tej obyčajnej koze prečo? Aj som sa ho chcela opýtať, ale už mu volalo moc ľudí a bol taký oplašený potom 😝

audreyd
26. máj 2008

zabkatt, na akej koze, prosím ťa?! veď tam kozu na rodenie ani nemajú 😲 iba na vyšetrovanie...
abutuaima síce vyzerá veľmi mlado, ale zase až také ucho to nie je 🙂 sú tam od neho ešte dvaja mladší 😉

zabkatt
26. máj 2008

No koze obrazne povedané lebo oproti tým zeleným krásnym kreslám je to taká koza obyčajná 😀 😀 😀 Ešte mladší? Fúha, dobre že ich manžel nevidel 😀

audreyd
26. máj 2008

zabkatt 😀 😀 😀 no veru, a fešááááááááci 😉 😎 😀

endy
26. máj 2008

Pokiaľ viem,Dr.Urbanec bude asi môj ročník 1981.Sranda,čo??? 😀 😀 😀

mimakro
26. máj 2008

Endy, je to tak. A kto ešte mladší tam je?

endy
26. máj 2008

Mladší to veru neviem.

soni78
26. máj 2008

zabkatt: mas pravdu s Dr. Abutuaimom, vyzera fakt mlado, taky sympatak, ale mojmu manzelovi hned zahlasil, ze nemajte obavy, ja uz mam dost rokov, to len tak dobre mlado vyzeram 😀 😀 😀
Dufam, ze ma pripravenych aj kopec vtipov, ktore vytiahne pocas porodu....😀 😀

Baby a ste tu niektora co pochadzate z TO a ste rocnik 78?? hmmm 😉 😎

audreyd
26. máj 2008

mimakro, endy, dr. walllenfels 😀 tiež také mláďa 😉

soni, môjmu manželovi na koniec zahlásil, že teraz je to "tam dole" jeho, že nech sa nestará 😀 (keď ma zašíval). ale je to fakt taká veselá kopa, stále nás len povzbudzoval a rozosmieval 🙂

ja som z TO ročník ´79

soni78
26. máj 2008

audreyd: no ved tesim sa aj ja na srandicky, mali sme s manzelom z neho fakt super dojem, ja som rodila tak ako ty najskor u Dr. Caradskeho, za co ma tiez mimochodom "sprdol", ze ako to ze jeho som si tam vtedy nevsimla 😉 no a teraz vsade citam same pozitiva tak skusim Nidala... 😲

Takze sme skoro rovnaky rocnik...som o rok starsia...tusim si pisala kedysi davno, ak si dobre pamatam, ze mas rodicov niekde pri nemocnici, ja zase pochadzam z "juhu" co je tiez dost blizko, ale tiez som uz odtstahovana mimo TO...inak tam v tych rod. domcekoch tesne pri nemocnici som mala spoluziacku...byvala v druhom dome od brany...mozno aj poznas ked si tiez odtial... 😀 😲

audreyd
26. máj 2008

no ja som z juhu, zo streďanskej 😀 a mám to cca 5 min. zadnou bránou do nemocky 😉 z balkóna som si mohla s našimi kývať 🙂 endy je spoza hlavného vchodu do nemocky, však, endy?! 😉

ja si na nidala pamätám ešte ako študentka, keď som chodila na preventívky na sono do nemocky 🙂 vždy to bolo také slniečko 😎 pri prvom pôrode som bola vyklepaná, tak som vsadila na "vrchnosť", ale teraz som si povedala, že dám radšej na dojem a rodiť budem u toho, koho si ja vyberiem. boli sme v TO na 3D a mal nás akurát nidal :D bola to hodina srandy 😀 a odvtedy som sa ho držala ako kliešť 😀 dal mi číslo, že nech sa ohlásim, keď budem v TO, že kľudne môžem u neho rodiť 🙂

soni, ty si odkiaľ presnejšie? nepoznáme sa? jednu soňu som poznala, bývala na jurkovičovej a chodila na gympel. no dvakrát nepoviem, že to nie si zrovna ty 😀

weroni
26. máj 2008

audrey: ja som zatial komunikovala iba s panom Hribikom a ten sa mi tiez zdal taka vesela kopa 😀

audreyd
26. máj 2008

dr. hríbik je tiež super! jeho by som si vybrala ako druhého 😉 s ním som si tiež dopisovala, chcela som ísť rodiť ambulantne najprv. povedal, že je to síce trošku mimo zákon, ale aj tak sa na mňa tešia 😀

soni78
26. máj 2008

audreyd: waw...no som to asi jaaaa 😲 😲 😲 ty kokso...jaka sranda? Teda byvala som na Jurkovicovej a chodila som na gympel....ale mozno nie som zas jedina Sona s tymito parametrami 😀 😀 😀
akoto ze ma poznas??? Teda asi tym padom aj ja teba hehe..ale rozmyslam koho na stredanskej som poznala do kelu....to su uz roky, fakt neviem, vzdavam sa🙂 😀 😀 😀 sak skus ci si spomeniem...nasi sa uz odstahovali z TO na nedaleku dedinu, ked som sa vydala...ale este sa pohybujem po Juhu ked sa objavim raz za cas v TO...

audreyd
26. máj 2008

bývala si vo vyškovom 2407 a mala si susedu evu? 😕

soni78
26. máj 2008

anoooo jasneee🙂 tak uz povies kto si ty??? sak ma nenatahuj, porodim 😀 😀 😀

audreyd
26. máj 2008

ja som s evou chodila ešte na základnú a bola som u nich kedysi varená, pečená 🙂 a pravdu povediac, ty si jediná soňa z to, ktorú som poznala, tak som iba hádala 😉 teší ma, aďa - plavé kučeravé dlhé vlasy, modré oči... na gympel som chodila do céčky o ročník nižšie od teba... stačí? 😉

soni78
26. máj 2008

fuuha...no to ze Eva mala kamosku Adu si pamatam...ale uz teraz konkretne si Ta vybavit neviem 😒 len tak matne si spominam, o to viac som v soku, ze si ma hned takto odhalila bez toho, ze by sme sa poznali nejako blizsie.... 😲 .. no si proste dobraaa mas dobru pamat teeeda...no fajn, tak som rada a tesi aj mna 😀 😀 😀

audreyd
26. máj 2008

no vidíš, to je môj big handicap 😖 až príliš dobrá pamäť... 😅 aj tvojho brata si pamätám 🙂

endy
27. máj 2008

Soni78,ja dopľujem do nemocnice.Mám to takých,minule som to odkrokovala....asi 85 krokov 😀 😀 😀
A som 81.Takže o tri roky ml.od Teba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre