Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katren
7. apr 2010

Ja som rodila teraz v decembri a neviem si ich vynachvalit. Ked bude druhe, urcite idem zas do TO.
Tiez som porodila poobede o pol stvrtej, bola som s malou 2 hodiny na sale a potom ma zobrali na pozorovacku do dalsieho rana. Malu mi sestricky doniesli vzdy, ked som si ju vypytala, alebo ked jej bolo treba dat papat. 😵 Nemali s tym ziaden problem. A co sa tyka noci, hej, malinku zobrali na noc prec, ale mne to aj padlo vhod, potrebovala som nabrat nove sily. 😅

Tiez som mala tu manzelsku izbu, ale ta je na gynekologii, ale o kupelnu som sa delila s maminou, ktora bola na VIP izbe. Tie su spojene WC-kom a kupelkou. Ale vzdy sme sa dohodli, ved sme neboli stale v kupelke zavrete. 😉 Tiez mi nosili sestricky jedlo. Ale s prisavanim a kojenim mi pomoct nevedeli, na to su sestricky z novorodeneckeho. A mas tam na izbe aj telefon, tak im mozes kedykolvek zavolat, ze potrebujes pomoc a pridu bez nejakeho frflania a pomozu ti. 😉
A malinku mi tiez brali kazde rano na vizitu. Ved ako ku mne prisla dr., tak aj ju museli pozerat a cca po pol hodinke mi ju doniesli spat aj okupkanu 😵 , ale to mozes povedat, nech nerobia, ked si chces sama kupat. Detska dr. prisla vzdy okolo obeda za mnou a povedala, co jej robili, ake vysetrenia. ( Na tej manzelskej izbe nie je vanicka pre babo, iba na VIP, tak preto mi ju kupali. Ale s maminou na VIP sme sa dohodli a potom som si ju kupala sama u nej) A to bolo asi prvy a posledny raz co som ju ja kupala, lebo odkedy sme doma, kupa vylucne ocko 😀

Jo, a cely cas bol so mnou aj manzelik. Ked kvoli praci musel odbehnut a prisiel okolo pol jedenastej vecer, ani jedna sestricka s tym nemala problem a ani nefrflali. 😅

A co sa tyka roomingu, tak malu som dostala to rano ked ma prelozili z pozorovacky a bola potom stale len so mnou. Teda okrem tych vysetreni. A este mi aj do postielky dali monitor dychu a ten som si ani nepytala.

Takze dufam, ze som aspon trochu pomohla 😀

katren
7. apr 2010

Boooooooozinku, kolko som toho napisala 😅

frola
7. apr 2010

katren ani som nevedela ze tam su dve take izby pre manzelov. ja som bola na takzvanej vip, uplne posledne dvere to boli. ja som mala aj vanicku na kupanie. a nikto tam vtedy nebol iny lebo kupelku som mala sama.
ale ani sestricky z novorodeneckeho moc o kojeni nevedeli... ale uznavam ze nikto nebol neprijemny.

divoska
8. apr 2010

pomohla pomohla 😉 dakujem

spiruanka
12. apr 2010

ahojte baby,ja som rodila pred 6 rokmi v to s dr.Hribikom teraz uz primarom ale urcite by som ho chcela mat aj pri druhom porode.len som sa chcela spytat,ze aku mate skusenost s EPI kto vam ju pichol,s kym ste sa predtym dohodli a atd.. som rozhodnuta,ze nebudem rodit uz v bolestiach ako pri prvom porode 😝 . 😖

frola
12. apr 2010

spiruanka s tym ti neporadim, ja som epidural nechcela a nelutujem.

dejnas
12. apr 2010

spiruanka, osobnú skúsenosť nemám...
epidural si musíš dohodnúť s anesteziológom, ideš na tzv. poučenie, ktoré ti zapíšu do tehu knižky... bez toho ti eda nepichnú...
inak od 1.4. je primár dr. čaradský...

frola
12. apr 2010

fakt uz zase caradsky? a preco? unho som rodila a bola som spokojna ale mam pocit ze hribik bol velmi mily clovek

dejnas
12. apr 2010

frola, oni dvaja sa už celé roky striedajú na primariáte...
inak, bola to haluz... mňa v stredu (31.3) operoval dr. hríbik, ešte ako primár, a o 2 dni, bol na všetkých dverách uvedený ako primár dr. čaradský... tak sme v tom mali trošku chaos a pýtali sme sa sestričiek, kto je vlastne primárom 😀

frola
12. apr 2010

😀

katren
12. apr 2010

Spiruanka, ja som mala epidural....bola som na pouceni, este mi spravili testy, ktore mi chybali, tak odporucam ist tam skor. A nemala som nikoho zajednaneho, kto mal sluzbu, ten mi pichol. Ale meno ti nepoviem. Bol to taky starsi panko v okularoch, ale celkom dobre pichol, bolo to ako taka malinka vcelicka a potom som sa len 4 hodiny rehnila na porodnej sale, lebo mi nic nebolo. Ako keby som ani rodit nemala 😀

zuzka81
12. apr 2010

Ahojte, chcela by som sa spýtat čo ste rodili v TO či treba pre detičky brat aj zavinovačku, košielky, kozmetiku a ophtalmopseptonex. Maju to totiž uvedene na stranke a trochu mi je to čudne,nakolko som tam pred šiestimi rokmi pre babo nič ine okrem plienok a vlhčených utierok nepotrebovala. Dakujem.

spiruanka
12. apr 2010

ahoj Zuzka mne sa zda,ze zavinovacku a kosielku az potom ked odchadzate domov.plienky,vlhcene utierky,ophtalmoseptonex a na kupkanie pre babo si vezmes do porodnice.aspon myslim,ze je to tak ako bolo aj predtym ked som ja rodila 😉

spiruanka
12. apr 2010

dejnas no teda to su veci kto sa uz v tom ma vyznat ci je primar alebo nie 🙂 ale hlavne,ze neodchadza Hribik prec teda aspon dufam.
katren tak to teda si mala stastie,ze ti dobre pichol EDA a zabrala vyborne 😉 .lebo ja mam strach,ze mi ju zle pichnu a ze nebude z toho nic a budem trpiet v bolestiach 😒 to musim ist potom do nemocky za primarom a s nim si to dohodnut nech mi daju EDA?

15natalinka18
13. apr 2010

ahojte kočky a ako to je teraz s porodnicou v to po tych problemoch čo boli medializovane ? ja som tam rodila minuli rok v juni a 100 percentna spokojnost aj sestričky nemaju chybu vo všetkom pomožu len pri slove primar mi naskakuju zimomriavki pre zašivanie ale to bi bolo rovnake asi kebi to robil ktokolvek.........
babulik maš pravdu ten balkon tam je super len vyhlad trocha nudny pozerat na tie tenisove kurty kebi aspom federer hral : )

katren
13. apr 2010

Spiruanka, nie na gynekologiu za primarom, ale na anesteziologicku ambulanciu, tam ti spravia pohovor a povedia, co by bolo este treba. Mne robili este testy na krvnu zrazanlivost kvoli tomu. A tam sa dohodnut. Plati sa to az ked odchadzas z nemocky( ked ju ozaj budes chciet na porodnej sale..).ak nie, tak neplatis nic.

spiruanka
13. apr 2010

katren dakujem za info,dufam ze vsetko bude ok 😉

katren
13. apr 2010

drzime palceky 😉

zuzka81
14. apr 2010

Ahojte na pôrod do vody je treba sa vopred objednať? Viem že tam treba mať všetky testy negat. na inf. ochorenia, ale počula som, že sa da aj ked nie ste vopred objednane.

eviiiku
14. apr 2010

ahojte babule ja som rodila v roku 2007 v TO do vody ... bola som strasne spokojna a teda tento rok by som si to chcela zopakovat... len neviem ako je to teraz s nemockov ..... neviete mi niekto povedat ci to tam este funguje a kolko to teraz priblizne stoji ??? dakujeeem

abbey1
14. apr 2010

Ahoj Eviiku.My sa v pôrodnici stretneme.Tiež tam plánujem rodiť a tiež 2.8.Len ma včera na poradni vystašila doktorka,že teraz po nástupe nového primára im chcú dať-externým lekárom-iné zmluvy,a tie oni nechcú podpísať.Tak zvažuje,že tam prestane chodiť slúžiť.Tak neviem ako dopadnem.Spoliehala som na ňu.

eviiiku
15. apr 2010

abbey1 no ja len dufam ze to dopadne dobre a my sa budeme moct stretnut 😀 😉 ... bola som tam fakt spokojna od doktorov cez sestricky a prostredie 🙂)))

halintoa
6. máj 2010

ahojte 🙂 , prečítala som zopár stránok, zvyšok sa mi možno časom podarí dohnať, ale rada by som sa spýtala na 2 veci o tejto nemocke, hoci ma poteší akákoľvek aktuálna informácia:
1) či a koľko sa platí za pôrod do vody a pobyt na šestonedelí - proste od príchodu po odchod z pôrodnice (nikde som túto info nenašla, ani na ich stránke)

2) či berú nástrih ako bežný štandard, alebo skutočne rešpektujú pôrodné želania rodičky
Ďakujem 🙂 .

frola
10. máj 2010

halintoa: porod do vody ma stal pred vyse rokom 5000SK kolko stoji dnes neviem. a nastrih mi nerobili.

to.beruska
10. máj 2010

Ajojte!tak ja som bola tiez s porodnicou spokojna aj s novorodeneckym.Isla som naplanovanym cisarskym,zajednaneho som mala dr.Caradskeho a ked bude raz druhe tak isto zase on a len pre info je uz primar ze vraj.na novorodeneckom boli sestricky zlate a to som ja este nekojila.snazili sme sa ale nic.ale boli zlate.vsetko bolo poriadku a myslim ze uz aj bude odkedy je novy riaditel.Konecne uz neni ten co bol

frola
10. máj 2010

ja sa tiez pokusim vratit do topolcian keby som nahodou niekedy este rodila. halintoa vidim ze si z pezinka, to budes mat rovnako daleko ako ja, urcite chod do toho, len si nevyber porodnicu v BA.

halintoa
10. máj 2010

Ahojte,
dnes mi odpísala vedúca pôrodná asistentka v TO, že pôrod do vody stojí 166€, takže cena sa nemenila 🙂 .
frola: veď práve Bratislavským pôrodniciam sa snažím vyhnúť a som za čo najprirodzenejší pôrod, takže táto pôrodnica ma oslovila najviac. No hádam tam stihneme "dobehnúť", keď to na mňa príde 😀 .

frola
10. máj 2010

halintoa myslim ze robis dobre. neboj sa stihas. ja som to mala vyriesene tak ze keby sa mi nieco nezdalo tak radsej pojdem do BA ale inak je lepsie ist do TO. keby si mala nejake otazky kludne sa pytaj. drzim palce

halintoa
11. máj 2010

frola: ďakujem 🙂 , mám otázky, PA mi poslala aj zoznam vecí pre maminku a bábätko a sú tam veci, čo ma zarazili, napr. ortopedické nohavičky, ktoré ja vôbec neplánujem používať, keďže chcem látkovať. Potom lyžička pre dieťa - načo???? A čo sa týka kozmetiky pre bábo, budem mať istotu, že bude umývané iba mojou kozmetikou a že sa táto "nestratí", lebo chcem kúpiť prírodnú a nie niečo za 5 korún?! To isté papierové (jednorazové) plienky na ktorých trvajú - 2 balíky - by som rada kúpila ekologické, čiže drahšie - mám istotu, že do nich budú baliť iba moje dieťa a nestanú sa "erárnymi" a že moje dieťa nebude mať zrazu na sebe pampersky od inej mamičky? Pokiaľ bude so mnou malá stále na izbe, tak nevidím v dodržiavaní tohto problém, len pri a po tom kúpaní, čo tu bolo spomínané, že naň malé odnášajú a kúpu sami (čo by som im rada zatrhla 😅 ) nechcem, aby sa robili kiksy.
Tiež ma zaujíma, či do vody dávajú aj dajake aromaterapeutické olejčeky, čo pomáhajú rodičke relaxovať, prípadne aké má rodička možnosti uľaviť si od bolesti (okrem EDA, ktorú nechcem).
Ďalej - dokrmovanie malej - budú mi ju sami od seba dokrmovať, alebo všetko so mnou skonzujtujú? Lebo ja by som rada plne kojila a odmietam pri tom aj čajíky, vodu a podobne, nieto ešte UM... Ach jaj, teta PA zo mňa nebude nadšená, keď pri návšteve a prehliadne oddelenia na ňu vybafnem s podobnými otázkami....

frola
11. máj 2010

halintoa:
1. orto nohavicky som mala pripravene (teda ak myslis postolky) ale povedali mi ze to mam pouzivat az doma
2. lyzicka, nechapem- nemala som a ani som nepotrebovala. (jedine striekacku som si doniesla lebo som nemala mlieko este prve dni a mala strasne stracala na vahe, tak nam hrozilo ze nas nepustia domov a preto som si sama vypytala UM na dokrmovanie (dali mi hypoalergenne), ale pouzila som striekacku) (pomohlo a hned na druhy den sme isli domov a potom uz bolo aj mojho mliecka dost)
3. plienky si vzdy oznacili a vzdy mi zvysne vratili, takze myslim ze to respektuju.
4. ja som si malu cely cas kupala sama lebo som bola na vipke a tam bola vanicka, ale prvy krat mi ju okupali oni, myslim ze ked ich poziadas o svoju kozmetiku tak to budu respektovat. ja neviem som to neziadala.
5. pri porode, mi do vody nedali nijake olejceky ale mozno by im to nevadilo, neviem spytaj sa. sama ta tepla voda bola tak obrovska ulava ze som ani nechcela, a ja som dost citliva na vone takze myslim ze by mi to aj vadilo.
6. maju fitlopty, mozes sa prechadzat, je tam sprcha kym ta daju do vane. EDA som nemala ani ja. co bolo ale blbe, ze ked mi uz zacinalo byt dost blbo tak na 2 hodiny ma dali lezat na monitor na chrbte. to boli dost hrozne bolesti az potom ma dali do vane, ale ja som sa velmi pomaly otvarala.
7. neboj dokrmovat urcite nebudu. mozno ti nejaka sestricka navrhne glukozu keby si este nemala mliecko ale to fakt zavisi na jednotlivych sestrach. ale kludne mozes odmietnut.

podla mna sa zbytocne vela nepytaj ked tam teraz pojdes, to nema vyznam aj tak bude vsetko vela zavisiet od toho ktoreho sluzbukonajuceho. mna rodil caradsky a bola som spokojna, lebo skoro nic nerozpraval + dve sestry, jedna uplne super a druha bola sice mila ale mala take tie zastarane poznamky typu nevadi ze mala place aspon si cvici pluca...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre