Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

katkah3
9. júl 2008

Ahojte, podľa mojich čerstvých skúseností ortopedické nohavičky kázali dávať až doma, košielky sa mi zišli aj moje 2 ks, pretože sestričky už nemali v zásobe a kozmetiku stačí detský olej, ja som mala aj detský šampón do kúpeľa.
Ja mám skúsenosť s primárom Hríbikom, pri ktorom som rodila a vrelo odporúčam. Ja som to nechala na náhodu a bol tam práve on 🙂

lienocka235
9. júl 2008

katkah3 prosim ta a co presne treba zobrat babetku do porodky..? ja som myslela ze len to na cestu domov.. 😅
a este jedna otazka.. pre tie co ste tam isli zdaleka.. neviete odproucit ubytko? ked tam budeme musiet cakat...
dakujem ...

weroni
9. júl 2008

katinka:
v tom zozname co dori posielala tam su ortopedicke nohavicky ale Esterke ich nedavali, ani ich nepytali, dokonca mi ani nekazali balit nasiroko. ale ja preistotu balim kym pojdeme na to sono

oblecko potrebujes az na odchod

ja jedinu vec co som nemala bol teplomer a ten mi hned pozicali, vratila som ho v den odchodu 🙂

katkah aj ja som mala Hribika pri porode a tiez som bola velmi nadsena 🙂 suprovy cloviecik 🙂

lienocka235
9. júl 2008

weroni nemozes mi poslat prosim ten zoznam co si tam treba brat.. ideme tam zajtra.. a hoci dufam ze tam neostanem tak si chcem pre istotu vziat veci.. diky.. sme dohdonuti s tym doktorom s exotickym menom.. co ho tak chvalite 🙂

katinka0000
9. júl 2008

zabkatt: ved mne jedna znama hovorila, ze ona si tam pre babo nebrala nic. len na odchod z nemocnice. ze oni tam dali drobcekovi aj zavinovacku aj kosielku.

katinka0000
9. júl 2008

katkah3: ale ja nemam ziadne kosielky. ja som si ziadne nekupovala, pretoze ja mojho drobca nechcem obliekat do kosielok. mam len take biele body, ktore sa teraz davaju namiesto kosielok. a z kozmetiky nemam olejcek ale pletove mlieko, pretoze mam kupenu kozmetiku Klorane a tam oni namiesto olejceka maju mliecko. to je podla mna jedno, nie?

Tuto kozmetiku mi poradili v lekarni, vraj je vyborna. Je to francuzska kozmetika. Pozna ju niekto?

A tie ortopedicke nohavicky to su tie, co este pouzivala moja mamina, ked som bola mala? Tie som nekupovala, lebo take mame doma.

Dnes som bola na nakupy a v lekarni a v DM drogerii som nechala 4.000,- Vsetko je v dnesnej dobe strasne drahe. Ale uz skoro vsetko mam. Len nejake osusky, prebal. pult a take kravinky.

weroni
9. júl 2008

lienocka poslem ti to do ip co nam dori posielala 🙂

katinka ano tie ortopedicke (postolkove) nohavicky su tie ?🙂
ja som tiez mala ale kupila som nove za 55 sk na suchy zips

soni78
9. júl 2008

katinka : tie kosielky ani nebudes potrebovat, v nemocnici ti daju a kazdy den menia za ciste a daju ti tam aj zavinovacku a deku, no a na odchod domov je uz tvoja vec co drobcovi oblecies...ja som Nellku tiez obliekla do body a nie do kosielky...takze som sice mala 3 pre kazdy pripad, ale nepouzila som ani jednu...a ortopedicke nohavicky tak isto v nemocnici sa nedavaju, balis iba do pampersky a lekarka ti povie, ze az doma mas zacat balit nasiroko minimalne 1 mesiac kym pojdes s babom na dalsie sono a tam ti povedia, ci este treba balit alebo nie...takze tiez si to do nemocnice brat nemusis...

hlavne pre seba si zoberte dost vloziek, mne len pocas porodu minuli cca 17ks 😲, pytali pred porodom cely jeden balik (20)

katinka0000
9. júl 2008

no ved to, lebo ja ziadne komunisticke kosielky nechcem. sice moja svokra mi uz pripravila nejake, ale ja sa s tym mordovat nebudem. ja som mu kupila pekne bavlnene body.

vloziek mam kupenych asi 35 ks. je to malo?

soni78
9. júl 2008

no vies co, mne tolko nestacilo...prve dni budes menit dost casto...ja som mala 4 baliky po 10 + 1 balik 20ks a minulo sa 😀
ale ved uvidis, to ti vzdy moze niekto kupit a priniest 🙂

zabkatt
9. júl 2008

katinka v zozname čo mi v nedeľu dal Abutaima je že 5balíkov, ale ja som si zobrala 3po 20ks a poprípade mi manžel donesie. A košielky som si tiež pre istotu zobrala, v zozname sú a prinajhoršom ich donesiem domov späť, alebo ich dám manželovi nech ich vezme domov. 😀
weroni v zozname je viac kusov košiel. Koľko viac kusov? Ja mám dve s krátkym rukávom a jednu s dlhým 😅

dori
9. júl 2008

Ahojte !!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Zabka 3 ti úplne stačia veď aj tak ich budeš posielať domov na pranie ja som mala dve a stačilo to akurát si pribal aj jedno teplé pyžamo lebo keď zostane chladno tak je tam zima aj na izbách 🙂 🙂 🙂
Katinka kup si jedno balenie hrubších vložiek olways super plus bez krídielok ja som si kúpila tenké a boli mi dovbré až taký 2 deň ona sama sestrička ti povie že tie tenké sú neni dobré ale na druhý deň už ich môžeš používať v pohode 😉 🙂 😉 🙂

soni78
9. júl 2008

presne tak je to s tymi vlozkami...na prvy den+ noc su super tie dlhe always-ky...tie som minula cely balik+ nejake z dalsieho...teraz by mali mat uz novy obal, stare sa dopredavali minuly tyzden a uz som ich v obchodoch nevidela... no a nocne kosele vam budu stacit 3 ..ja som mala sice len dve ale jednu som si musela dat mame oprat..takze 3 by mali byt tak akurat...

katinka0000
9. júl 2008

tak si este nejake tie vlozky kupim a necham ich doma a potom mi ich manzel donesie.
a ake vlozky ste si kupili? ja som si kupila v DM, volaju sa JESSA. vyzeraju take obrovske, dufam, ze budu aj dobre.

weroni
9. júl 2008

baby ak vam mozem poradit tak squele su vlozky TENA. Su sice drahe jak slak - jeden kus vyjde skoro na 10,- Sk ale su dlhe a bez kridielok ale daju sa prilepit k nohavickam na rozdiel od tych original porodnickych ktore su kratke a bez moznosti prilepenia. Mne prvy den davala sestricka dve naraz a ja som potom pokracovala no tieto TENA mi poradila mamina sice az ked som dosla z porodnice ale keby som vedela skor rozhodne si tieto zaobstaram. Este doteraz ich pouzivam - jedna mi staci aj na pol dna.

zabka inac k tym koselam - ja som mala dve s tym ze jednu z nich som si tam preprala a uschla mi na balkone (v klinik boxe bol prasok TIDE sensitive takze som mohla prat 😀 )
Takze tie tri ako pisu baby budu fajn. Ja som tu jednu ktoru som si prala mala aj naporod preto som ju musela preprat lebo bola spotena, mokra a troska od krvi.

weroni
9. júl 2008

ozaj soni ty si vravela ze si chcela vyskusat aj taky aj taky porod tak ked to porovnavas - co bolo lepsie vodicka alebo klasika?

mimakro
10. júl 2008

weroni, kto je teraz primárom na novorodeneckom? Vraj Dr. Tarinová odišla do Nitry. Ja som po pôrode mala vložky Nova, také obyč. vatové a potom od Hartmann SamuMed. A k tomu som si kúpila jednorazové nohavičky. Sú super, lebo sú aj na viackrát a po preprani boli skoro hneď suché. Košele som mala aj ja tri. Poštolky som mala klasické, nie na suchý zips. S tými som to nevedela, ale všetko závisí od toho, na čo si kto navykne. Zo začiatku som používala najmä klasické košielky - lepšie sa mi obliekali a mala som ich asi 30Ks ešte po manželovi 🙂 Ondrejko veľmi veľa grckal, za deň som minula aj štyri. Body sme mali len k lekárke.

weroni
10. júl 2008

mimakro: pan Hribik pokial viem 🙂
ja som tie kosielky neznasala, my od prichodu domov pouzivame len bodynka 🙂

zabkatt
10. júl 2008

weroni no tak to budem musieť ešte vybehnúť po tie vložky, lebo ja mám klasiku čo mi dali v lekárni, ale tiež sa mi zdali nejaké krátke. Ja musím mať aj pri normálnom menzese také až po chrbát, lebo večne pretečiem, tak budem musieť ísť zase do obchodu, ale keď mne sa už nič nechce. Včera som musela ísť s mužom do banky kôly tomu úveru a ledva som sa tam dopravila. My máme totižto už +21kg 😲 Pred tým som mala najviac tak 55kg a to už bolo moc, lebo keď som fotila fotomodeling, tak max váha mohla byť 50kg 😕 Dúfam že sa mi to podarí zhodiť, aj keď viem že už nikdy to nebude ono, hlavne že maličkého už budem mať pri sebe 😀

katinka0000
10. júl 2008

weroni: ja som si kupila vlozky normalne v DM a ked som sa pytala, ci maju nejake original porodnicke, tak povedala ze nie. kde si kupila tie vlozky TENA?

a poznate niekto tie vlozky JESSA? su dobre?

katinka0000
10. júl 2008

dneska sme varili doma marhulovy dzem a opalila som si celu ruku. no super. nohy mam zase nenormalne opuchnute. vcera ma uz doktorka kvoli tomu chcela poslat do nemocky. nejako som ju prehovorila, ze to nie je az take strasne a ze ziadne ine komplikacie nemam.
ja by som sa tam asi zblaznila.

zabkatt
10. júl 2008

katinka dávaj pozor, lebo maličké sa na teba bude hnevať, že stváraš takéto veci 😀

katinka0000
10. júl 2008

no ved to, ale dala som si na tu opaleninu rybaciu mast a normalne tam skoro nic nemam. myslela som si, ze sa mi tam urobi vred.

dori
11. júl 2008

Ahojte je tu niekto malinká zaspala tak mám neaké minäúty k dobru 😉 😉

Katinka ja som mala nohy ako papuče ale kôli vysokému tlaku a skončila som v nemocfnici 😢 😢 poplakala som si ale po troch dňoch mi dali vyvolávačku a malinká bola na svete 🙂 🙂 🙂
Tie jessy sú dobré niečo ako always ale slabšie

zabka a ty ešte nič bože taká som zvedavá ako nikto

dokelu dochádzajú mi baterky v klávesnici asi moc nepokecám
☹ 😉

katinka0000
11. júl 2008

dori: ja chvalabohu mam tlak super aj vsetko ostatne. jedine co mi puchnu nohy. ale fakt nenormalne. doktorka mi zobrala krv, ci mi nahodou zle nepracuju oblicky. dufam, ze bude vsetko o.k. ja nepojdem do nemocnice ani za svet. ☹

no konecne niekto pozna tie jessy. tak si mam radsej kupit always?

zabkatt
11. júl 2008

Babule tak včera sme mali falošný poplach, už som myslela, že umieram, ale mobil bol v kuchyni a ja som nebola schopná ísť zo spálne pre neho a manžel v práci. Chudák keď prišiel a zbadal ma spotenú v postely v bolestiach, tak som myslela, že sa zloží. Keď bolesti prešli tak som sa nad tým jeho výrazom aj zasmiala. Začal panikáriť že bože, čo teraz, ešte nemôžeš je tma a ja tú cestu druhú z tt nepoznám iba cez deň 😀 😀 😀 No ale bolesti potom ustúpili, takže sa ešte kotúľam, aj keď bruško je hrozné tvrdé a bolí, tak sa ešte motkám. Babule na nohavičkách som mala, teda ešte stále mám taký jak hnedý výtok a niekto písal o nejakej hlienovej zátke či čo. Viete mi poradiť, čo to je a čo to znamená? 😝

katinka0000
11. júl 2008

zabkatt: drzim palceky. keby to nahodou prislo, tak sa drz a nech je drobcek zdravucky.

weroni
11. júl 2008

babulky tie vlozky TENA by ste mali dostat v lekarni alebo v predajni so zdravotnickymi potrebami, mne ich dala moja maminka lebo ona ma sklerozu multiplex a dostava ich zadarmo a chvalabohu ich nepotrebuje, aj take podlozky nepremokave pod seba - tie boli velmi dobre tiez ked som prve noci spala bez nohaviciek a teraz ich pouzivam na prebalovanie malej. Ako som spominala stoji kus okolo 9 Sk ale su fakt skvele, inac tie Alwaysky take s tym sensitive povrchom su tiez fajn ale mne hrozne vadili aj tie umeliny na tych kridelkach, preto tie TEny si neviem vynachvalit.
Jessu mam ale take malicke obycajne a tiez mi vadia stale tie kridielka 😒

zabka no moze to byt zatka a mas aj bolesti? mne ked odisla zatka tak mi hned zacali bolesti ako pri MS

weroni
11. júl 2008

zabka inac ak by to uz bolo tak drzime päste 🙂

zabkatt
11. júl 2008

babulky ďakujem, zatial ešte držím pokope, všetko prešlo, ten výtok ešte mám, ale inak fajn 😀 Ráno napíšem či ešte držím 😝 Ak nie, tak som v pôrodnici chi chi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre