Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

weroni
28. aug 2008

baby ja zacinam mat konika stale radsej a radsej 😀 😀 😀 ma to presviedca ze stale existuju dobri ludia 🙂 aj ked - clovek nikdy nevie co sa za ktorym nickom skryva 😀 😀 😀 😀 😀 (napr. kto by pri pohlade na moju foto povedal ze som z planety Melmac odkial aj Alf? 😉 😝 😀 😀 😀

endy
28. aug 2008

Preboha Weroni,to kto??? 😠 Nechápem 😒

zabkatt
28. aug 2008

weroni nemôžeš spávať? 😀 teda ti poviem, ty máš vynálezy s tými šatkami. To ich máš viacej? Ja som už od pol 6tej hore, malý je akýsi nekľudný asi ho zase bolí bruško ☹
Už nemám čas sem ani zavítať, lebo mi začína škola, chúďa mamina musela prísť, lebo muž sa bál zostať s malým sám 😀 tak uvidíme ako to pôjde ďalej.
Inak zatiaľ kojíme, ale bradavky ma hrozne bolia, už som vyskúšala asi všetko. Dajte nejaký typ 😉

audreyd
28. aug 2008

žabka, po mesiaci to bude v poho 🙂 ešte si len zvykajú na novú "funkciu" 😀 dobrá je tá mastička ma-ma z dm, biolampa, luftovať, nechať zaschnúť troška mliečka po dojčení...

weroni
28. aug 2008

zabka presne ako audrey pise uz si tu pripadam jak taky pritakavac vzdy napisem "ako audrey pise" 😀 😀 😀 a mne este dost pomohli prve tri-styri dni som dojcila cez klobuciky ale niekto to neodporuca lebo ze ma mimco potom rpoblemy sa prisat no Ester sa prisala bez problemov a to som jej davala v porodnici aj troska glukozy prve dva dni z flasky takze je to asi individualne no ja som si tie klobuciky nevedela vynachvalit. Jednak ochranili tie bradavky kym si zvykli a jednaj aj opmohli vytahat ich aby si ich potom Esterka vedela ssama chytit 🙂

endy: to mi manzel hovori ze som z Melmacu lebo ja som uplne ina ako vsetci normalni ludia 😀 😀 😀 aj sa bojim verejne tu priznat s niektorymi vecami aby ste si nemysleli ze som uchyl 😀 ale napr. rada mu striham nechty na nohach a robim pedikuru, potom moje jedenie - od strednej skoly jem akoby som cakala sestorcata - hrozne vela a hrozne divoke kombinacie a neviem pribrat 😠 vsetko to co inym vadi sa mne paci 😀 napr. mi tiez vonaju manzelovi nohy ked on ma pocit ze mu smrdia, vytesovala som sa z tehotenstva, z porodu - den po porode som vsade vravela ze by som isla znova hned rodit a podobne 😀 a Esterka je asi po mne - napoly Melmacanka lebo napr. vyzliekanie a obliekanie co decka neznasaju tak ona v pohode, ani nezamrnci, uska ked jej cistim tak je uplne jak zhypnotizovana - oci vyvalene a ani sa nepohne a podobne 😀

audreyd
28. aug 2008

weroni, môžeš mi viesť fanclub 😀 😀 😀 btw, prišiel ti mail?

endy
28. aug 2008

Weroni,Ty si číslo 😀
Aj ja som to hovorila o pôrode.Mne trval pôrod len štyri hodiny a sestričky sa smiali,keď som v druhej dobe pôrodnej skákala na fit lopte a čítala časopis.

audreyd
28. aug 2008

ja som po prvom pôrode povedala, že druhé si určite adoptujeme 😖 po druhom som povedala, že sa ešte vrátime po tretie 😵

dori
28. aug 2008

Ahojte tak som nabrala pdvahu a napísala som do to aby mi poslali sono emky len dúfam že to ešte bude možné ja už anio nedúfam ale som teľa nechť v tehu knižke prvé sono super to sa tak niekomu nepodarí ☹ ☹ ☹

Inak ako sa máte 🙂 🙂 🙂

audreyd
28. aug 2008

dori, nie si sama... aj ja som takto prišla o tri sono snímky môjho synka 😖 a keď som si to bola pýtať, tak mi bolo povedané, že je to už zaarchivivané 😢 ale to už bolo pred tromi rokmi, hádam teraz budú zhovievavejší 😉

weroni
28. aug 2008

audrey ano dosiel mi mail aj som sa ti chystala odpisat len som akosi nesithla (popri koniku samozrejme - nie popri Esterke 😀 )
dakujem 🙂

endy tak to si mala jaky dobry porod 🙂 mne veru do skakania ani do citania casopisu nebolo ja som cakala kym mi povedia "mozete ist do tej vane" - na tu vetu som cakala jak na spasenie a ked mi ju uz konecne povedai tak som bola z tych kontrakcii tak znicena ze si ani nepamatam ako som sa do tej vane presunula 🙂 ale tu vanu by som si isla zopakovat fakt kazdy tyzden 😀

weroni
28. aug 2008

endy ale na mne sa zase rehotali ked som dosla z porodnej saly na nasu izbu a za polhodinku som sla do bufetu a potom som si vypytala malu...

dori
28. aug 2008

Weroni keď spomínaš tie chute ja keď som bola tehotná som mala strašnú chuť na tehlu švagor rekonšuuje starší dom a ja som tam chodila čmuchať tú starú omietku všetci sa mi smiali že prečo si trošku neodripnem 😀 😀 😀 😀

inak máte pravdu s tými klobúčikmi aj mne moc pomohli keď som mala ragády (praskliny) taká som im bola vďačná to musela vymyslieť jedine žena 😀 😀 😀 ktorá už kojila

audreyd
28. aug 2008

ja som cez klobúčiky dojčila asi 3 mesiace 😖 potom si ich adamo rúčkou sám dal preč a odvtedy bez viac ako dva roky 😀 😀 😀

weroni
28. aug 2008

takze sme tu baby klobucikovy klub? 😀

dori no ja ked som este len na skolu chodila mi vsetci vraveli nech sa ozvem ked budem tehotna lebo boli strasne zvedavi na moje tehu chute ked som este davno pred tehu pojedala take divoke kombinacie 😀 asi preto som pocas tehotenstva nemala ziadne zvlastne chute alebo lepsie povedane - konecne sa na mna nikto zacudovane nepozeral 😀 aj ked kamosi mi vraveli nech sa nevyhovaram na babo ze ma dobrepoznaju 😀

katinka0000
28. aug 2008

audreyd: dik!

zabkatt
29. aug 2008

Babule a aké číslo klobúčiku ste kúpili? Lebo mne ich kúpila kamoška v nemocnici dole, keď išla za mnou a mali S-ká, alebo L-ká a ona mi zobrala L-ká a tie mi malý nechytí ☹ Mám ísť kúpiť tie S-ká?

audreyd
29. aug 2008

žabka, ja som ich kúpila normálka v kauflande 😅 skús nejakú lekáreň alebo zdravotné potreby 😉 príp. detský obchod 🙂

weroni
30. aug 2008

zabka tak to vobec netusim ze oni su este podla velkosti 🙂 Ja som si kupila Babynova v Tescu a tam tusim mali iba jednu velkost 😕

katinka0000
30. aug 2008

ahojte baby! tak ako sa mate? ja som maleho prave vyobliekala a poslala s neterkou na prechadzku. dufam, ze nebude plackat. ☹

weroni
30. aug 2008

kati ja som min. tyzden prvykrat dala malicku kocikovat kamoske a bola s nou prec asi polhodinku - tu pookoli a pocas tej polhodinky som jej trikrat zavolal ci je vsetko ok, potom som ich vybehla este kuknut na bicykli ci je ok a ked sa vratila naspät tak som ju vyobjimala akoby som ju 100 rokov nemala. Darmo, s tymito pocitmi sa uz asi nikdy nerozlucime 😉

zabkatt
31. aug 2008

My akosik posledné 3 dni stále len plačeme ☹ Nejako sa mi prestáva pozdávať moje mliečko. V noci je to dobre, každé 3-4 hodiny, ale cez deň od včera každú hodinku ☹

katinka0000
31. aug 2008

weroni: to tvoja malinka bola min. tyzden este len prvy krat vonku???

katinka0000
31. aug 2008

zabka: my to mame tak podobne. preto musim maleho prikrmovat aj umelym mlieckom. moje ho tolko nezasyti.

teri3
31. aug 2008

Ahojte baby, tak mňa to čaká tento týždeň, teda termín mám v sobotu, tak uvidíme, ja sa nebojím, skôr som zvedavá aké to bude a kedy sa drobec vypýta von. Ale chcela som sa spýtať, či ste niektorá mali aj nález streptokoka a či ste dostali lieky - teda myslím v TO pôrodnici.

dejna3
31. aug 2008

Katinka,
Ty si písala, že si mala epidurálku, ale si si jej moc neužila.. To Ti ju skôr nechceli pichnúť alebo aký je vlastne postup pri pôrode? Viem, že "preventívne" mi ju nedajú 😀 ale aké silné bolesti musím mať, aby mi ju pichli? Alebo to závisí od toho ako sa budem otvárať 😕 ?

Čau Terka 😀 😀 😀

weroni
31. aug 2008

kati ale kdezeeeeeee 😀 😀 😀 😀 ja som s nou chodila von asi od dvoch tyzdnov s tym ze uz druhy den co sme prisli z porodnice domov bola v kociku vonku na dvore - zacali sme tak 10-timi minutkami a pomaly sme pridavali - ja teda nie som z tych co by vydrzali byt s dietatkom doma 😀
Prvykrat vsak bola vonku s niekym cudzim - nie so mnou 🙂 akoze kocikovala ju uz aj svokra a aj manzel bezo mna ale toto bolo po prvy raz co bola bezo mna s cudzou osobou 😉

dejna pokial viem tak epi ti pichnu podla nalezu - nakolko si otvorena nie? 😕 no ale vela bab pisalo ze ked si pytali epi tak im povedali ze este je prilis skoro a potom ze uz je prilis neskoro takze ju ani nedostali 😅

katinka0000
31. aug 2008

teri3: ja som mala nalez streptokoka. dali mi antibiotika uz v nemocnici po porode a potom mi predpisala este jedno balenie moja gynekologicka.

dejna3: hej, ja som mala epiduralku. ja som zacala mat bolesti o 20:00 hod. a o 23:00 som bola stale otvorena na 1 prst. doktorka mi povedala, ze sa epiduralka picha, az ked je zena otvorena na 3 prsty. to som ja bola az o 1:00. takze o jednej prisiel anesteziolog a pichol mi ju.
keby som nebola drza a stale by som sa epiduralky nedozadovala, tak mi ju nepichnu. lebo aj doktorka aj sestricka, ktore tam boli, mi povedali, ze v noci mi to urcite nebude mat kto pichnut. ja som sa ale stale ohradzala tym, ze na pouceni mi anesteziologicka povedala, ze to je platena sluzba a tym ze je to platene, tak je povinny anesteziolog, ktory ma prisluzbu, prist aj v noci a pichnut mi ju. opakovala som im to asi stokrat, az nakoniec zavolali a on prisiel. takze preto to mne az tak strasne nepomohlo, lebo mne zabranila bolestiam len nejake 2 hodinky. ostatne som si musela odtrpiet. takze rada pre teba, nikdy sa nedaj a hovor si stale to, o com si presvedcena a co ti povedali predtym doktori. keby som zostala ticho, tak mi ju nepridu urcite pichnut.

katinka0000
31. aug 2008

weroni: no ved, uz som sa zlakla, ze si ju v takomto krasnom pocasi drzala doma. 😀

weroni
31. aug 2008

kati nestras to by ma uz viezli by som sa zblaznila 😀 ved ja ani jediny den nevydrzim byt len doma 🙂
vy sa uz luftujete alebo este nie? Inac mne doky povedala nech do konca sestonedelia som s nou iba na dvore ale to sa nedalo, moje malicke uz tolko pocestovalo za tie dva mesiaciky svojho zivota 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre