Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

halintoa
11. máj 2010

frola: ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď 🙂 . Nevieš mi ešte poradiť, kde v BA, PK a okolí absolvovať psychofyzickú prípravu na pôod spolu s manželom? Lebo dochádzať do Topoľčian na 10x sa mi nechce.... Koľko nocí ste tam napokon strávili? VIPku by som rada mala aj ja, hádam bude voľná 🙂 . Veď stojí toľko, čo bežne nadštandardná izba v BA a to je cena dokonca za ubytko s manželom, takže nie je o čom... Zatiaľ mám z toho čím ďalej tým lepší pocit, už len nech tie týždne ubiehajú 😵 .

halintoa
11. máj 2010

frola: a ešte jednu otázku mám - musím ja a môj manžel absolvovať psychofyzickú prípravu na pôrod (keď chcem rodiť do vody), alebo nemusím?

frola
11. máj 2010

myslim ze nemusis nic absolvovat. ale ja som chodila na 7tyzdnovy kurz tu: www.dietaaja.sk
bola som strasne spokojna. baby maju alternativny postoj k porodom vsetko sa dozvies. je to v BA dubravke

katren
12. máj 2010

Ja som nechodila na zaidny kurrz a v TO ho aj tak nerobia. Chela som, ale ked povedali, ze to davno nerobia, nebola som potom nikde 😉

gilmorka
12. máj 2010

Ja som tiez chcela na nieco take ist, aby som sa naucila nejake dychove cvicenia a take veci, ale v nemocnici nerobia, tusim len vo vitalise, a ked som ostala na rizikovom, vychadzky by mi to nepokryli, tak som to vzdala celkovo. Snad to nejako zvladnem. Katren a nejake dychanie pri porode si si studovala?

katren
12. máj 2010

Ja som zacala chodit na nieco take, ale kvoli krcku som dalej nemohla, tak som tam bola len raz....ale nechybalo mi to, sestricky mi pri porode ukazali ako treba dychat. No a samozrejme knizky 😉

halintoa
12. máj 2010

Frola: ďakujem, tak som sa prihlásila na štvortýždňový ku nim, lebo ten 7 týždňový už nestíham. Síce dochádzanie nebude nič moc, ale tie 4 razy to s mm dajako zvládnem 😝 a aspoň budem mať dobrý pocit, že čerpám nové informácie, hoci je to ďalších skoro 100€, s ktorými som rátala inde :(. Ale hádam nám to naozaj niečo dá.
A prosím Ťa, ako si to riešila s návštevou lekára pred pôrodom samotným? Lebo tuším od 36tt sa chodí už na kontroly do pôrodnice a nie ku gyn. dr. a toto si neviem celkom dobre predstaviť, že by som sa tam mala trepať ku koncu nebodaj každý deň...

gilmorka
12. máj 2010

katren ja som si tiez citala v knizke, ale mam z toho teda chaos, v kazdej porodnej dobe inak dychat, to si v tom strese aj tak nespomeniem, tak neviem, ci sa vobec trapit s citanim 😀

frola
12. máj 2010

gilmorka urcite sa tym netrap to ide samo prirodzene. je blbost si to nacvicovat

frola
12. máj 2010

halintoa: ja som sa dohodla s mojou lekarkou a chodila som k nej. chodit kazdy tyzden do TO by asi nebola ziadna sranda.

a kurzy neolutujes. fakt vyborna priprava. hlavne aj na to zle co ta moze stretnut a ako sa branit

yokralovnayo
12. máj 2010

Kto ma termin koncom jula TO? :}

halintoa
12. máj 2010

frola: čo zlé napríklad? 😖

frola
12. máj 2010

halintoa jejda neboj sa nechcela som ta vystrasit. len som nemala cas sa rozpisovat tak som to skratila. a blbo to vyznelo. no napriklad tie veci co urcite poznas ked si sa rozhodla ze nechces rodit v BA. ja som netusila do coho idem a myslela som ze porod bude vsade rovnaky az na kurze som zistila ze BA nechcem a preto som si zvolila TO.

halintoa
12. máj 2010

aha, myslíš rutinný postup, automaticky holenie, klystýr, nástrih, jedna poloha pri rodení, púšťanie plodovej vody, zákaz pitia počas pôrodu, dokrmovanie a podobne?

katren
12. máj 2010

halintoa, ja som kllystyr nemala, sestrick sa ma spytatla, ci som rano nebola na wc a ja som bola tak mi nic nerobila....a ani ma neholili. Ale nastrih som mala, malinka bola velka na mna a pit som tiez nemohla...

halintoa
13. máj 2010

Nemohla si piť? Hmm, dúfam, že na mňa budú milší, mňa hneď začne bolieť hlava... 😒

katren
13. máj 2010

Nie, to sa tak preventivne, keby sa nieco stalo a treba ist na sal. Aby si sa nahodou neudusila ked ti bude zle. Teda aspon ja si tak myslim. Ja som rodila 5,5 hodiny a dovolili mi raz sa ze len jeden glg napit. 😒
Ale dalo sa to vydrzat.

frola
13. máj 2010

halintoa presne tak a este omnoho viac, ako napriklad ze ked je porodnica preplnena, tak si radsej dones karimatku lebo sa ti moze stat ze prvu dobu porodnu prezijes na chodbe na zemi a ze ked ta vysetruju tak sa neobtazuju zavriet dvere takze vsetko vidiet rovno z chodby takze treba manzelov vystrihat aby tie dvere zavreli oni...
ja som klistir mala ale nepomohlo...
a pit mi dovolili po malych duskoch viackrat rodila som 7 hodin.
to asi fakt zavisi od sluzby ktora prave rodi
neboj sa TO je dobra volba, jasne ze necakaj ze bude vsetko uplne podla tvojich predstav ale hlavne v tych bolestiach je ti uz castokrat vsetko jedno a ja som sa tak tesila ze sa mi podarilo byt v TO a ze je volna vipka, ze mm bude s nami ze tie male neprijemnosti mi az tak nevadili.

yokralovnayo
13. máj 2010

rodili ste niektora v TO vo vani?? je lepsia EPI ci vana? 😅

frola
13. máj 2010

yo urcite vana

spiruanka
13. máj 2010

ja radsej asi toho eda dam 😉 ziadne utrpenie nechcem 😝

katren
13. máj 2010

Ja som si dala EDA, rodila som 5,5 hodiny a tych 5 som nemala ziadne boelsti, vysmiata na sale 😅 , este aj doktori si zo mna robili srandu 😀

katren
13. máj 2010

Nabuduce dam urcite zas 😉

frola
13. máj 2010

yo vyber si, kolko ludi tolko chuti 🙂

spiruanka
13. máj 2010

jaj katren dufam,ze aj mne tak zaberie 🙂

yokralovnayo
14. máj 2010

a neviete kolko stoji EDA v TO?? citala som ze 1500 sk ale to sa mi zda nejake lacne 😅

spiruanka
14. máj 2010

100 eur myslim viac nie a menej len o par centov 😀

katren
14. máj 2010

hej, stoji 100€

yokralovnayo
14. máj 2010

diky 🙂 tak to nie je az tak moc.... normalne ste ma prehovorili z tej vane na EDA 😝

halintoa
14. máj 2010

yokralovna: potom môžme porovnávať, mňa od vane neodhovorí nikto 😀 , už len na to dajako zohnať peniažky, ibaže by mi stihla do pôrodu prísť prvá materská 😀 .
kočky, ako je to tam s platením? Účet vystavia až pri odchode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre