Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

frola
14. aug 2011

@katren dakujem za odpoved. ja uz som z toho magor. vsak to stale menia. myslela som ze je primar hribik. ale vsak aspon lepsie, ja chcem rodit s caradskym.

frola
14. aug 2011

@katren a myslis ze bude velmi blbe mu zavolat na mobil po 2,5roku? on mi ho vtedy dal aby sme sa mohli dohodnut len neviem ci mu mozem znova volat takto osobne.

katren
14. aug 2011

@frola skor by som isla na poradnu do TO, ved to aj musis od 36tt, ked tam chces rodit a tam sa dohodla...

frola
14. aug 2011

@katren ja som z BA a chodit kazdy tyzden do TO teraz ked mam este uz aj dceru sa mi zda nemozne. aj minule som chodila do poslednej chvile do bA do poradne a az na termin som zavolala do nemocky a nahodou tam bol akurat caradsky a povedal aby sme prisli. vtedy mi bolo jedno s kym budem rodit ale teraz by som chcela jeho kedze sa mi porod s nim pacil.

katren
14. aug 2011

@frola tak si tam najskor zavolaj co a ako....ja som z PN a tiez som tam chodila na poradne a to ma dcera menej ako tvoja 😀 😀 😀 ale ked si zavolas, tak budes mat najlepsie infosky 😉

frola
14. aug 2011

@katren ako to mas daleko? mna ale nema moc kto odviezt a sama si uz netrufnem na 2 hodinovu cestu. moj mm musi chodit do roboty. ale tak mozno to este zvazim.

katren
14. aug 2011

@frola ja to mam 45km 😉

miamia28
23. aug 2011

ahojte babule, rodila niektora z vas s epiduralkou, mam o nu velky zaujem a chcela by som rodit v TO hoci som z NR. Kedze v Nitre je s epi problem, tak by ma zaujimalo ako to funguje v TO. dakujem velmi pekne

katren
24. aug 2011

@miamia28 do 36tt treba absolvovat poucenie u anesteziologa a odvtedy aj chodit na poradne tam...

hanasarazova
31. aug 2011

Ahojte. Ja idem zatra rodit do Topolcian (kedze mam tyzden po termine budu mi vyvolavat porod), aj s epiduralkou, tak potom dam vediet. Do poradne som tam zacala chodit od 38.tyzdna, su tam naozaj milí, chodim primarovi aj ten je v pohode a ochotny. Ukazal nam, mne aj manzelovi, hned na prvej poradni cele oddelenie, izby, porodnu salu a vysvetlil co a ako. Na poucenie o EDA som teda bola v 38tyzdni aj krv Ti zoberu na vysetrenie. Tiez dochadzam zo Surian (cca 65km) ale da sa to. SOm spokojna, k nam do N.Zamkov som po prvej skusenosti uz nechcela ist rodit a hlavne nepodavaju tam epidural. No ved uvidime, potom dam vsetkym mamickam co sa tam chystaju vediet. Ahojte.

miamia28
31. aug 2011

@hanasarazova ahoj som rada ze budeme podobny pripad, tesim sa na tvoju skosenost. Ja som bola vcera v porodnici v TO, tiez si ma zobral na starosti primar, aj ma rovno vysetril, zobral stery a absolvovala som poucenie o EPI. vsetko v poho a aj pocit mam celkom dobry. Primar mi aj s manzelom ukazal porodnicu, izby saly .... no vsetko co treba, tak hadam tam nebudem chaosit ked to na mna pride. Vstredu idem znova na poradnu. tak zatiela takto.....

miamia28
5. sep 2011

ahojte neviete mi poradit co potrebujem pre seb a babo do porodnice ked budem rodit v topolcanoch? lebo neviem co setko poskytnu a co vsetko si mam priniest. dakujem vopred za odpovede.

katren
5. sep 2011

@miamia28 nic ti nedaju, necakaj....
iba drobca ti oblecu do erarneho a daju aj zavinovacku....to je vsetko... 😠
no ja som si maleho aj tak na druhy den obliekla do svojeho 😉

zewa11
5. sep 2011

@katren
@miamia28 ja som si tiež malého obliekla do svojho,lebo len košielku mal a nožky v plienke zabalené,inak už pred 7mimi rokmi som si komplet všetko doniesla,podľa mňa pôrodnica OK,ale s novorodeneckým som nebola spokojná.Sestričky dve tam boli hrozné a jednej som dokonca povedala,že je tam zamestnaná a že ja sa jej slušne pýtam.Chcela som ísť domov,bábo mohlo ísť len ja som nebola v poriadku tak som sa pýtala na vizite a na mna tlačili,že prečo tak som jasne povedala,že kôli sestričke a jej správaniu pri základnej otázke a potom už aj doktorka z novorodeneckého začala okolo nás lietať,čo ja som nepotrebovala,potrebovala som len poradiť ohladne bolesti bruška bábätka,ale čo už........hlavne že sme OK,u mňa nikdy viac TO a to som sa tam trepala asi 60km 🙂 inak sestričky na pôrodnici boli zlaté

katren
5. sep 2011

@zewa11 no ja som bola na VIP-ke a teda uplne inak sa voci tebe vtedy spravaju ako ked si na normalnej izbe...dokonca ti nosia aj jedlo na izbu, rano pekne zaklopkaju a nevtrhnu a prastia medzitym dverami 😠 😠
ale ja som sa aj tak po druhom dni "stahovala" na gynekologicku VIP-ku, bo ked si na porodnickej VIP-ke, tak za tebou nemozu na izbu pribuzni (ja som chcela velmi kvoli dcere), no ked si na gynekologii, tak nie je problem aj o polnoci 😎
A ze nemozu na porodnickom bolo primarom vysvetlene, ze by sa mohli deti infikovat a ochoriet, keby sa chodilo po chodbe a bla, bla, bla....pritom ked boli navstevy, tak si mala ist von na chodbu s babatkom, kde bol kopec cudzich ludi a tam sa uz akoze nenakazia medzi tolkymi ludmi 🙄 🙄 🙄
ja som zazila dve detske lekarky, jedna taka mladucka, som myslela, ze to je studentka a ona mi zacala vysvetlovat ze co a ako s malym, proste vysledky, tak som len cumela....stale vysmiata, pytala sa co potrebujem, ci nemame problem s dojcenim a tak, proste dobry pocit z nej....no druha, taka starsia, len prisla stroho povedat co a ako, ani sa neopytala ci nieco treba a hned bola prec...dokonca nas nechcela pustit domov, ze pokym maly nepriberie..vtedy som sa stihla pomodlit 4x otcenas, zdravas aj slava, pokym ho len prevazili, len aby nas pustili domov /podarilo sa/....ale keby nechcela, tak by som pytala reverz...obidvaja sme boli ok, plne dojceni a len kvoli vahe nas tam chcela drzat viac 😠
Ale keby si mam vybrat, asi idem do TO zas 😅

luciah
6. sep 2011

@miamia28 ahoj, treba si vypýtať na poradni v nemocnici zoznam, čo si máš priniesť, ale je toho dosť. teda všetko, čo budeš potrebovať 😝

miamia28
7. sep 2011

ahojte, dnes dalsia poradna za nami. aj som si ten zoznam vypytala. poviem ze niektore veci ma prekvapili, no ale co uz pre istotu zoberiem. tak asi radsej zoberiem aj oblecko pre malu. dakujem za rady.

mirabellka8
16. sep 2011

ani srnky sa v tom nevyznajú. popísané tam je všeličo a všade iné. oblečenie tam nepíšu, ale ja som si pribalila aj zavinovačku, košielky, ponožky, plienočky... určite si beriem aj svoj vankúš, keby sa dalo aj posteľ, lebo tie nemocničné sú otrasné...

adelacali
19. sep 2011

no primar bol super aj u mna,starostlivost po cisarskom na jednotku a tie sestricky na detskom ozaj o dojceni nemaju ani paru,preto som vobec nedojcila 😖 takze,dodnes to iste 😝

zjanulaz
19. sep 2011

ahojte 🙂 len informatívne sa pýtam čo hóvoríte na túto pôrodnicu? som už popletená a neviem kam mám ísť rodiť... TT nehrozí :( a neviem ako je na tom To pôrodnica.... ďakujem za informácie

veronika1417
19. sep 2011

Baby poradte plati sa nieco ked chcete ist rodit mimo vasho mesta? Teda ak mam blizsie NR ale chcem ist rodit do TO. Nechcem VIP len chcem vediet ci by som tam na tom bola lepsie 😀 a na co sa mam financne pripravit.

radlinka
19. sep 2011

@veronika1417 ANO, vrelo odporucam 😉 nie je nic lepsie a kludnejsie ako TO a ta pohoda, ktora ma sprevadzala. Pozrela som si tri porodnice a rozhodla som sa spravne... 😉 Financne sa nemusis pripravit na nic, pokial nepozadujes svojho porodnika, epiduralku, VIP izbu ani nic extra. To vsjo...priniest si vsetky potrebne veci hlavne pre seba ako hygienicke tak aj poporodne. Pre drobceka len zaklad, netreba to prehanat, vyuzijes vsetko co ponukaju s novorodeneckeho, takze ja som fakt nepouzila nic okrem svojej perinky a kosielky, aj to som nemusela....jednoducho povedali aby som si to usetrila na cestu domov 😉

radlinka
19. sep 2011

@zjanulaz pozri si par stran dozadu nase prispevky, tam najdes odpovede asi na vsetko 😉 Pripadne si zajdi priamo do TO, radi ti ukazu priestori a k tomu dodaju patricne informacie.

veronika1417
19. sep 2011

@radlinka juuuj si zlata 🙂 urcite pozriem len teraz na rychlo som nasla toto forum tak som nestihla vsetko popozerat. Na NR pocuvam kadeco a uz sa mi zda, ze je toho az az ☹ a na TO som pocula sice uz pred rokmi skvele odporucanie.

radlinka
19. sep 2011

@veronika1417 v pohode...neni zac..ak nejake otazky, posli mi IP, vsetko ti zodpoviem 😉

radlinka
19. sep 2011

@veronika1417 NR je tym typicka, ale nie je zla, hoci mne tam vadia jasne veci, ktore tam ako pre fakultnu nemocnicu chybaju (kedze to zvladaju male porodnice) a nepotrebujem mat stres este aj v takychto stavoch ... dakujem neprosim.

zjanulaz
19. sep 2011

@radlinka ďakujem idem si to tu čítať pomaličky..... tiež to nemám k TO najbližšie no nechcem sa stresovať... myslím, že dosť strachu je z pôrodu.... ďakujem ešte raz 🙂

veronika1417
19. sep 2011

@radlinka ozvem sa len momentalne nestiham 🙂 velmi pekne Ti dakujem, ze si taka ochotna 😉

radlinka
19. sep 2011

@zjanulaz @veronika1417 neni zac, kludne napiste kedykolvek, ale myslim, ze kazdy hlada pohodu, skvely team a pokoj bez stresov. Takze asi tak..vela stastia zatial x 😉

veronika1417
19. sep 2011

@radlinka kludne mi tykaj 😀 sme mlade baby 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre