Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

radlinka
28. sep 2011

@slimme inak neviem naco tie postolky, je to zvyk od socializmu, vtedy nas tak balili aj dalsie deticky, lebo ine ortopedicke nohavicky neboli a o pampersoch sa ani nechyrovalo. Teraz povedia balit na siroko, len osobne si to neviem predstavit napr. v takych horucavach, dieta sa len spari a je to k nicomu. Aspon my sme prezili vsetky tie letne horucavy 😅 😅 Ked sme boli na sone, povedali kontrola o dva mesiace, nemusim balit na siroko, tak ani nebalim a ani som maleho s tym netrapila. Sam ortoped najlepsie vie a odporuci so a ako do buducnosti, takze tak. 😉

radlinka
28. sep 2011

@slimme jasne, zbytocne budes tahat vela veci, je to k nicomu....ak pride rodina, vsetko ti prinesie. Len si zober vsetko co je napisane pre teba (ako mamicku na porod), hlavne hyg.vlozky, niekolko podloziek do postele (zvyknu ich prestrihnut na polovicu), uterak, osusku a dalsie potrebne veci, co si myslis ze sa ti bude hodit z kozmetiky.
Dobre je mat aj 3 nocne kosele (teda min. aspon 2ks), ostatne ti prinesu keby nieco. Pre babatko si v case porodu pytaju pampersky a zakladne udaje. Zober si kludne aj vodu, ja som neskor vypila asi litre a litre mineralky, lebo telo si to ziada. Mala som aj osobne veci ako vankusik a to co sa mi hodi, vsetko bolo super a velmi napomocne, nikto s tym nemal problem, prislo mi to velmi vhod. Inak porodnica je uplne hore na 3.poschodi a je tam hrozne teplo, zupan som skoro ani nepotrebovala...stale sme mali horucavy 😀

radlinka
28. sep 2011

@zjanulaz ahooj inak ako sa mas ? uz si spat z nemocky...vsetko okej ? ste v poriadku obaja ? 😉

zuzufek
28. sep 2011

@zjanulaz ani ja som nepočula na dr.Kerekovú nič zlé,ja som k nej chodila len na poradňu do nemocky,nerodila ma,ale počujem na ňu len samé dobré odporučania 😉
@slimme veci ti dajú erárne,nemusíš sa báť a veci pre bábätko z pôrodnice ti môže kľudne neskôr doniesť muž,do pôrodnice pôjdeš už aj tak riadne nabalená🙂ak sa ti aj náhodou bábo dogrcká alebo podobne,môžeš si ísť kľudne na novorodenecké vypýtať čisté,bez problémov ti dajú 😉
@radlinka balenie naširoko už nie je povinné,takže je na matke či doma bude baliť naširoko alebo nie a na sone povedia,či treba baliť alebo nie 😉

zjanulaz
28. sep 2011

@radlinka ahoj 🙂 áno už sme doma sme zdravé jak rybičky..... teda dúfam, že to tak aj ostane 🙂 ošetrovala ma pani Dr. Kereková a som si ju vybavila k pôrodu nech som kľudnejšia 🙂 možno pri druhom pôrode už nebudem zajednávať lekára. som rada, že som doma lebo už som sa bála, že tam budem musieť ostať dlhooo 🙂 ale však nebude trvať dlho a opäť sa tam vrátim.... mne hovorila jedna sestrička, že tam na šestonedelí sú všelijaké tie sestričky, tak uvidíme aké budú....

zjanulaz
28. sep 2011

a čo sa týka toho zoznamu...... pozerala som už niečo tak asi pomaličky to začnem hádzať do kufra 🙂

katren
28. sep 2011

@zjanulaz dr. Kerekovu neolutujes, ja som ju mala pri prvej a teraz pri Miskovi som mala dr. urbanca a tiez odporucam 😉

slimme
28. sep 2011

@zjanulaz MOzem sa ta spytat? si si ju normalne zazmluvnila alebo si sa nejak inak s nou dohodla?

zjanulaz
28. sep 2011

@katren Ďakujem a som rada, že som sa správne rozhodla 🙂

zjanulaz
28. sep 2011

@slimme ahoj 🙂 ja som teraz týždeň ležala v nemocnici a ona ma ošetrovala.... tak pri odchode som jej to povedala a mám k nej prísť do poradne 🙂

slimme
28. sep 2011

@zjanulaz Aj ja by som ku nej potom chcela chodit na poradne, tak dufam, ze to nebude problem a rozmyslam ze si ju potom zazmluvnim...

zjanulaz
28. sep 2011

@slimme a v koľkom si týždni? mne jedna sestrička poradila, že nech idem priamo za ňou a nech nič nevybavujem cez nemocnicu 🙂 tak uvidím čo mi povie budúci týždeň pani doktorka, či bude ochotná 🙂 pevne verím, že áno 🙂 tak si myslím, že keď behneš priamo za ňou nebude to problém....

slimme
28. sep 2011

@zjanulaz ja som teraz v 34tyzdni, to by bolo super keby sa s nou dalo dohodnut...no som zvedava, ked pojdem ku nej na poradnu...

zjanulaz
28. sep 2011

@slimme aj ja som v 34 týždni 🙂 možno sa tam nakoniec stretneme 🙂

slimme
28. sep 2011

@zjanulaz no mozno 🙂 ja mam termin 7.novembra

zjanulaz
28. sep 2011

@slimme no ja až 14 novembra 🙂 už sa chystáš?či?

slimme
28. sep 2011

@zjanulaz noo chystam, 🙂 uz mam vsetko zbalene do porodnice, teraz uz len cakat...

zjanulaz
28. sep 2011

@slimme tak to už aby som aj ja začala 🙂

soufya
2. okt 2011

@martuska75
@radlinka
@katren caves babeny..pocujte a mam si tam najprv zavolat ze by som chcela prist..ci tam mozem hocikedy prist a budu sa mi venovat..nejde mi ani tak o tom ako vidiet tu vanu..ale skor ten zoznam daky nech mi daju a vlastne od 36tt by som si chcela poradne dohodnut, prejst moj porodny plan a nech mi ho podpisu a tak..len neviem ci ked tam pridem bude tam mat niekto na mna cas 😅

katren
2. okt 2011

@soufya ja by som asi najskor zavolala, aby mali na mna cas ked tam pridem, nie ze sa mi nikto nebude venovat....

martuska75
2. okt 2011

@soufya Ak potrebuješ zoznam tak ten je vylepený na chodbe, ale do poradne som sa radšej prvý krát objednala telefonicky 😉 Inak myslím, že ked si to chceš len najprv len tak mrknúť, tak je tam stále niekto, ked tam ráno nabehneš, ale potom by som si už určite na poradňu dohodla termín.

soufya
2. okt 2011

@katren
@martuska75 no dobre babenky.. tak si tam teda radsej zavolam , ze by som to chcela prist omrknut a hned si dohodnut tie poradne a zoberiem ten zoznam..porodnika si nemienim zazmluvnovat tak neviem tie poradne s kym si dohodnut..ci s hocikym abo sa spytam kedy robi dochtorka Kerekova..ktovie ci by ma zobrala..uvidim..tak dakujem..

zjanulaz
11. okt 2011

ahojte 🙂 máme nejaké nové skúsenosti s nemocnicou? nám sa to už blíži, tak som zvedavá 🙂

luciah
11. okt 2011

@zjanulaz ahoj, ja som rodila v TO pred necelými 3 týždňami a nemôžem si vynachváliť. rodila som u dr. kerekovej sekciou, je to anjel na zemi 😵 každý deň ma chodila pozerať niekoľkokárt, či niečo nepotrebujem, či je všetko ok,...na šestonedelí sú tiež zlaté sestričky ako aj na novorodeneckom. ak niečo nebudeš vedieť, alebo potrebovať, kľudne sa pýtaj sestričiek, radi a ochotne pomôžu 😉 ak cceš ešte niečo vedieť, kľudne sa pýtaj 😉

zjanulaz
12. okt 2011

@luciah tak to som rada aj ja chodím k pani dr. kerekovej, tak som zvedavá či aj na mňa bude mať nervy... kedže ja mám chorobu bielych plášťov chcela by som epi..... ale uvidíme.... aj si si tam vypýtala nejaký zoznam čo treba do pôrodnice?

luciah
12. okt 2011

@zjanulaz neboj, ona je veľmi tolerantná a chápavá 😵 a zoznam som si vypýtala na poradni, tak podľa toho som mala veci zo sebou, ale vôbec som tam nepotrebovala oblečenie pre malého, ani zavinovačku, to dávajp erárne. pre baby si zober len pleinky, vlhčené obrúsky, mastičku na riťku, kefku na vlásky, lieh na pupčok, príp. fľašku, odsávačku mlieka. prinajhoršom, keby niečo potrebuješ, prinesú ti z domu 😉 pre sbea som potrebovala pôrodnícke vložky, podložky pod chorých, župan, uteráky, nočné košele, odporúčam s krátkym rukávom, lebo je tam príšerne teplo, papuče, toaletné potreby

zjanulaz
12. okt 2011

oki aj som si myslela 🙂 aaaaa ešte mám otázočku prečo si išla sekciou? a ako dlho si tam bola? hej ja som z nej mala veľmi dobrý pocit lebo som tam ležala týždeň kvôli opuchom a ošetrovala ma.... bola fakt milá a ukludňovala nás 🙂

slimme
12. okt 2011

@luciah Je super po dlhej dobe nieco pekne pocut na TO porodnicu🙂 si ma potesila, ja by som velmi chcela chodit na poradne ku Kerekovej, dufam ze to stihnem, lebo som uz 36+5 tt a 19.10 musim na poradnu este ku svojemu...velmi by som ju chcela pri porode, lebo na nu som este nic zle nepocula...

luciah
12. okt 2011

@zjanulaz no ja som išla sekciou pretože malý si sedel na nožičkách a bol otočený riťkou dole 😖 takže tam veľmi nebolo čo špekulovať, ja som to vedela vlastne od 8.mesiaca, že sekcia, lebo už sa nevedel otočiť hlavičkou dole, lebo bol úplne nízko 😖 a vo štvrtok ráno som prišla, hneď som išla na sálu, do drhúhého rána som bola na pooperačke, potom už na normálnej izbe a v pondelok ráno domov 😉 čiže na piaty deň sme išli domov 😉 ale to len preto, lebo bola plná pôrodnica, normálne by sme tam boli ešte o deň dlhšie, ale malý bol ok, aj ja, tak sme išli 😉
@slimme ja som o inej pôrodke ani neuvažovala 😉 veď zavolaj na gyn. amb., alebo tam rovno choď, ona je tam každý deň, na amb. od cca 9,00 do 11,00 a dohodni sa s ňou.ak chceš, napíšem ti číslo na amb. 😉 keď tam aj zajtra zavoláš okolo 9tej, mala by s ju tam zastihnpťm ak nebude na operačke 😉

luciah
12. okt 2011

@slimme a ty si počula aj niečo zlé na TO pôrodnicu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre