Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

zjanulaz
25. okt 2011

@radlinka no len aby tam boli k dispozícii aj v noci kdyby něco..... no som zvedavá aké pocity budem mať ja 🙂 a môžem sa spýtať kde žiješ?

radlinka
25. okt 2011

@zjanulaz tak ja som prisla v noci a ze porodne bolesti, vsetci v pozore a nic sa neudialo 😀 ....do rana som zase pekne spala. Rano uz vyvolavacka, zase sa nic neudialo,ziadna tabletka a ani oxytocin nezabral, tak uz sa inak nedalo, baby chcelo na svet von a mne sa akosi nechcelo este rodit 😀 Tak to uz potom slo rychle. Maly mal pupocnik 2x okolo krku, tak som rada, ze to dopadlo vsetko do pohody a necakalo sa ako na spasenie. 😉

zjanulaz
25. okt 2011

@radlinka tak to už hej.... tej pupočnej sa aj ja bojím..... aby sa náhodou nezamotala.........no ja som zvedavá ako hlavne spoznám tie bolesti :D a v koľkom týždni si rodila?

radlinka
25. okt 2011

@zjanulaz v 40tt. presne na termin 😀

zjanulaz
25. okt 2011

@radlinka tak to si mala perfektne vyrátané 🙂

weronnka18
25. okt 2011

@radlinka presne, je to hlavne o pozitívno prístupe a nie o hľadaní toho zlého... ako si napísala, každý je človek a aj tí doktori a myslím že sa snažia dosť, ale keď vidia prístup niektorých mamičiek, tak sa ani nečudujem, že vedia byť aj oni trochu hnusní... a zase na pôrod sa netreba pozerať ako na nutné zlo, ale nato, že žena privedie na svet to najkrajšie stvorenie a na nemocnicu sa netreba pozerať ako na sieť hotelov s piatimi hviezdičkami...nemocnica bude vždy len nemocnica - proste treba prísť porodiť, užívať si hlavne chvíle s bábom a ísť domov 🙂

radlinka
25. okt 2011

@weronnka18 absolutny suhlas, krasna bodka za vetou 😀

radlinka
25. okt 2011

Babenky, este som chcela dodat, ze si nedavajte robit umele nechty (ci uz akrylove/gelove alebo ine), aby ste si pamatali, pre pripad ze by nastala sekcia / operacia 😉 Vtedy sa kontroluju ruky a nohy a musi byt vsetko pekne vidno.

weronnka18
25. okt 2011

@radlinka 😉
a tými nechtami to je dobrá info, ja síce nemám, ale dosť žien určite hej 😉

radlinka
25. okt 2011

@weronnka18 dost zien je zato zvozenych, tak aby sa potom nikto neurazal, ked k tomu pride 😉

tatiana1760
25. okt 2011

Ahojte ,,idem rodit do TO ,,poznate niektorá dr. Trizma Milan?
Čo si o ňom vy myslíte?
Izby sú tam dobré,,a aj ta nadstand,?

weronnka18
25. okt 2011

@radlinka jasné, neviem si inak predstaviť že by som išla rodiť s gélovými nechtami 😀 teda ešte rodiť by sa dalo, ale potom obriaďovať čerstvo narodené bábo, to mi príde divné 😅

slimme
25. okt 2011

@weronnka18 Ahoj citala som tvoj prispevok, ja tiez cvicim s epino, tak sa na to spolieham, dufam ze to bude bez nastrihu🙂

slimme
25. okt 2011

Chcem sa vas spytat ako je to ked chcem mat manzela pri porode? staci len ked pride so mnou ked zacnem rodit?a moze byt po celu dobu so mnou? a co sa tyka porodneho planu, to si mam pytat ten papier ak ano od koho? dakujem pekne

radlinka
25. okt 2011

@tatiana1760 nepocula som este take meno 😕 , izby su dobre, aj nadstandard je krasna. 😉 pridavam foto VIP (nadstandard izba) 😉 snad mozem zverejnit 1 foto...hmm

radlinka
25. okt 2011

@weronnka18 videla som uz vselico, ake je to pekne ale na takuto prilezitost asi nie 🙂

radlinka
25. okt 2011

@slimme staci ked uz budes rodit, alebo mu posles spravu ze uz to asi bude, nech pride, ak by bol napriklad celu noc s tebou a cakal, velmi by ho to unavilo. Oni ti povedia najlepsie kedy je vhodna chvila. Ale prakticky tam moze byt s tebou stale od zaciatku. 😉 Treba si pre neho zohnat, resp. zakupit navleky na obuv, to je vsetko, este sa plati poplatok tusim 17 eur. Porodny plan si mozes napisat aj sama na list papiera, odovzdas pri vstupe do porodnice, pripadne porodnikovi.

tatiana1760
25. okt 2011

@radlinka
Dik to vyzera dobre,,,, a cena na noc je koľko? Okolo 30 €?
A ako si rodila normalne alebo do vody??

tatiana1760
25. okt 2011

A ten pôrodný plán musím mať, ?
Ak ma bude rodiť pôrodník ktorého som si vybrala...

frola
25. okt 2011

@soufya IP

frola
25. okt 2011

@radlinka ahoj, prepac ze som neopovedala ale az teraz som si vsimla v ip ze som si to tolko odkladala az som zabudla. ano vilko je uz s nami v TO velka spokojnost. dakujem ti za info. inak nic nestiham som uplne hotova, starsia blcha ziarli tak mame doma rosambo. 😀

radlinka
25. okt 2011

@frola v pohode, som na vas myslela...hlavne ze ste okej a vsetko tak ako ma byt a podla predstav 😉

@tatiana1760 cena tych 33eur/den za VIPku. Porodny plan nemusis mat, ak vsetko prejdes so svojim porodnikom, alebo ak doverujes cloveku co ta rodi a nechas to na neho a jeho skusenosti. Zeny si zostavuju porodny plan same, pripadne s dohodnutym porodnikom, aby postupovali podla ich zelani a predstav... 😉 a porod nebol len niecim strasnym, ale peknou spomienkou na prichod ich babatka.
Precitaj si prispevky hore, uz som to tu napisala...alebo o stranu dozadu 😉 Inak je tu vela prospesnych informacii, staci len citat starsie prispevky 🙂

majusa123
26. okt 2011

@radlinka a ešte lepšie: v To majú 5tich anesteziológov, kt. pichajú epi🙂

majusa123
26. okt 2011

@zjanulaz ahoj! neboj, tie bolesti spoznas, spociatku to nemusi zrovna boliet, ale moze to byt take tvrdnutie brucha, ale ani pri bolestiach netreba panikarit, ved prvorodicke to trva niekolko hodin (cca 8, ale pomaha sa oxytocinom na urychlenie - to je velmi dobre aj pre babo, aspon dlho nie je stlacene v porod. cestach, takze niekedy porodia do 4-5h, ale az posledna 1-2 hod. su to silnejsie bolesti.
No a pupocnik uz dnes nie je take nieco hrozne ako volakedy, teraz to ma pomaly kazde babo, ale vie sa teraz dobre posudit ci ho skrti, alebo ho ma len tak volno okolo krčku...vsetko dobre dopadne!!!🙂

majusa123
26. okt 2011

@tatiana1760 ja len tolko-nerodila by som pri nom...pri vsetkych ostatnych, kt. tam su ANO!

majusa123
26. okt 2011

@slimme ahoj! manzel moze byt s tebou celu dobu, alebo pred porodom odide, alebo pride az k porodu, alebo caka na lavicke hned pred dverami porod. saly...ako len chces🙂 hlavne aby nebehal stale hore-dole po sale, ked tam uz je nech stoji alebo sedi pri tvojej hlave, alebo masiruje chrbat...co chces🙂

slavocka144
26. okt 2011

@zjanulaz Ahoj, práve čítam, že si z HC a predpokl. termín pôrodu 14. novembra 🙂 Tiež som Hlohovčanka a budem rodiť v TO, termín 15. novembra ... tak sa možno stretneme. Tiež som sa najprv bála diaľky, ale ved nakoniec to nie je až tak ďaleko, vždy lepšie ako TT. Prichystaná, zbalená? A ako ste sa rozhodli s EPI? Ja práve zvažujem...ale pre istotu asi áno. Na poradňu idem konečne 2.nov. lebo predtým tam p.primár nebol keď sme prišli, musel odísť na rokovanie. Tak som na neho zvedavá 🙂

tatiana1760
27. okt 2011

@majusa123
Preco?

majusa123
27. okt 2011

@tatiana1760 podla mna nie je taky odbornik, ako ostatni kt. tam pracuju, mam k nemu viacero vyhrad, ale nechcem ich tu rozoberat...

zjanulaz
27. okt 2011

@slavocka144 ahoj 🙂 no zbalená som, tak už len čakáme, že kedy to príde 🙂 ty si sa odkiaľ dozvedela o TO pôrodnici? a chceš k pôrodu primára? ja som bola dnes na poradni... epi už mám vybavenú... musíš tam ísť na poučenie k anesteziologičke a aj krv ti budú brať 🙂 no hej hej možno sa stretneme aspoň nebudem sama z HC 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre