Pôrodnica Topoľčany. Viete niečo viac?

melory
8. jan 2007

hladala som v teme porod - porodnica topolcany a nenasla som nic okrem porodu do vody. ja o porod do vody zaujem nemam, ale mala by som o porodnicu. mozem si tam vraj vybrat lekara s ktorym budem mat konzultacie a odvedie mi porod. viete nieco viac? este raz , nejde mi o porod do vody.

divoska
17. mar 2010

do vody sa teraz este /alebo uz zase/ rodi, neviete nahodou?

dejna3
17. mar 2010

ja som bola v pondelok v poradni v nemocke, všetko funguje normálne, robia sa aj sekcie (plánované aj akútne), takže myslím, že aj do vody sa určite dá rodiť 😉

gilmorka
21. mar 2010

pasta83 ja budem tiez rodit v juni, termin mam 15.6. ,ak mi ho este neupravia, tak mozno sa aj stretneme 😉

zuzka81
22. mar 2010

Ahojte chystate sa tu niekto rodit v TO do vody v máji?

pasta83
22. mar 2010

Ahoj gilmorka ja mam termin 2.6., ale babatko same uzna kedy sa vypyta na svet tak sa mozno aj stretneme. Ja teraz momentalne lezim na gynekologickom oddeleni v Topolcanoch, lebo babo trochu strajkuje, ale mozem povedat, ze vsetko tu funguje tak ako ma, aj na porodnici, chodim tam kazdy den na pasy.......sestricky aj doktori su zatial fajn, a aj babatka normalne ukazuju navstevam, niekolkokrat som videla mamicky s malymi pred oddelenim vo vestibule ako ich ukazuju svojej rodine........takze zatial nemam ziadne negativne obavy z porodu tu v Topolcanoch a v celku sa tesim.

15siska16
1. apr 2010

ahojte chcem sa opytat aky mate nazor na TO nemocnicu lebo sa tam bojim ist hovoria sa zle veci

divoska
1. apr 2010

ja neviem, ale mna by zaujimali tie veci zase 🙂 pretoze rozhodujem medzi 2

abbey1
1. apr 2010

Prosím radte,kto čo viete,ja tiež zvažujem Topoľčany a nemám sa koho popýtať.Tak prosím maminy,ktoré to máte za sebou,poradte!

katren
1. apr 2010

Abbey, v com by si chcela poradit? Ved si nedala otazky, ci? Kludne napis IP alebo sem, ja ked budem moct a vediet, odpoviem 😉

15siska16
1. apr 2010

baby chodi niektora z vas do TO ku gynekologicke Pospíšilovej???????

katren
1. apr 2010

Ja chodim....

abbey1
2. apr 2010

Nemám o Topoľčanoch žiadne info.Nie som odtiaľ,len tam dochádzam ku gynekologičke.Ešte zvažujem,kde rodiť.Vôbec neviem ako pôrodnica funguje,návštevy,nadštandartka,sestričky atď.Takže ma zaujíma čokoľvek.Budem vďačná za akékoľvek postrehy.

katren
2. apr 2010

abbey, nie aj v teme Porodnica v PN?

abbey1
2. apr 2010

Katren,nerozumiem tvojej otázke?Som z Pn,ale chodím gynekologičke do Topoľčian,a zvažujem,kde budem rodiť.Chcem to najlepšie,nič nepodceniť,tak zisťujem.

katren
2. apr 2010

no ze sme aj tu v teme spolu, ako v PN 😀

kararinkabrnka
4. apr 2010

Ahojte baby chcem sa len infotmativne popytat na topolcianku porodnicu a ci je lepsia ako nitrianska dakujem :D

miskinadamko
4. apr 2010

babule a porodnica v TO este funguje?nerusili tam nemocnicu? kde ju potom presunuli ci tam zostala? alebo ako to je?

divoska
4. apr 2010

znovu funguje, ale nejak je ticho ze ci s povodnym osadenstvom a zauzivanymi sposobmi alebo sa nieco zmenilo

dejnas
5. apr 2010

ahojte, ja som došla dnes z pôrodnice,
všetko funguje tak, ako má, rodí sa ako na bežiacom páse 🙂
teplá voda aj kúrenie idú 😀

divoska
5. apr 2010

gratulujem ;) mavaju tam vela porodov? kolko vas tam bolo naraz?

dejnas
6. apr 2010

ďakujem 😉
ja som rodila v stredu, vtedy boli 4 pôrody a dosť frmol... počas sviatkov toho bolo pomenej, asi len 2 - 3 pôrody (keďže sa nerobili vtedy žiadne plánované sekcie)
celkovo tam teraz nebolo veľmi veľa rodičiek, ale to aj preto, že kvôli sviatkom poprepúšťali domov aj skôr než zvyčajne (ak neboli problémy) 😉
my sme mali poradové číslo 172 - čo znamená poradie pôrodu od začiatku roka...

divoska
6. apr 2010

oo, dik za info, tak priemerne to potom az taka katastrofa nebude. ja stale zvazujem medzi topolcanmi a handlovou, muz ma skor do zenie topolcian ze ked uz to musi byt nevyhnutne mimo bratislavy. akurat ze pre mna bude dost dolezity pseudoklud okolo nas ;) a starostlivost, preto zase vyhravala handlova. a spokojna si bola aj s novorodeneckym? co sa tyka porodneho planu alebo vlastnych poziadaviek bola sanca si presadit svoje?

dejnas
6. apr 2010

s pôrodným plánom nemám osobné skúsenosti, pretože ja som mala plánovanú sekciu... ale myslím, že pokiaľ by si sa dohodla s konkrétnym dr., nemal by byť problém...
čo sa týka novorodeneckého - ja mám veľmi dobré skúsenosti... malý mal problém s prisatím, sestričky, nás chodili často pozerať a pomáhať... dokonca aj v noci nakukli, či spíme, či niečo nepotrebujeme... boli milé a ochotné, mne veľmi pomohli 😉

frola
7. apr 2010

divoska, presadit si svoje nie je problem ak na to budes mat dost sil. ale musis si to svoje naozaj pytat. moju malu som musela dokrmovat lebo som nemala mlieko a co je super ze mi doniesli hypoalergenne bez pytania ale samozrejme s flasou. ked som povedala ze chcem striekacku nemali problem. tiez som z BA a topolcany bola dobra volba

divoska
7. apr 2010

ooo tak to ja mam sily na vybavovanie aj keby co. nie som drza ale dorazna /a ked chcem tak mozno aj otravna 🙂/, tak hadam budu ochotni. ja toho zas vela speci nechcem. ale nechcem oxi ani pichat plodovu ani nic urychlovat, rada by som neumrela od smadu, a krpca potom nechcem dokrmovat a ockovat v nemocnici. myslis ze je tam sanca to ustriehnut?

frola
7. apr 2010

no to ti presne neporadim, tiez som nechcela oxi ani nic neprirodzene ale nakoniec som si to sama vypytala lebo som uz mala hrozne bolesti posledny mesiac tehotenstva ☹ ale dopadlo to dobre. rodila som do vody. tusim aj ty to mas v plane. vrelo odporucam. pocas porodu mi dovolili pit!!!! co v ba nedovolia nikdy, takze super. o ockovani neviem, ale myslim ze to nebude problem. aj nas chceli pustit bez ockovania lebo tam sa to robi iba 1krat do tyzdna a ked sa netrafis do toho dna tak ta pustia. nas ale zaockovali mne to nevadilo. dokrmovat ti ho urcite nebudu!!!!!!!! to oni naozaj nerobia, neboj sa. ja som ale musela lebo mala len chudla a chudla takze ked som chcela ist co najrychlejsie domov, radsej som ju jednu noc kazde dve hodiny strikackou dokrmila. hned na druhy den sa mi rozbehlo mlieko takze v pohode.
no a co sa tyka vybavovania, tak drzim palce. ja som bola tiez nachystana na boj o svoje ale priznam sa ze po porode mi polovica entuziazmu odisla. bola som tak vycerpana ze som niekedy nechala nech si hovoria co chcu a potom som si robila po svojom.
ked ta este nieco zaujima kludne sa pytaj

divoska
7. apr 2010

uzasne!!! dakujem, znie to dobre. aspon teda pre mna ;) jezis to sa mi chlap potesi. takze mozno predsalen zostanem pri povodnom plane. ak to zas nezavru.... a dufam teda ze stale platia rovnake zvyky ako ked ty si rodila.
a hej chcem do vody aj ked sa ma od toho ludia snazia odhovorit, doteraz som nepocula ani jeden rozumny argument. ved keby sa nieco dialo tak ma odtial aj tak vytiahnu a mam po ptakoch takze neviem co ine riesit, a ked mi niekto povie ze je to nehygienicke tak ma mdloby obchadzaju, zijeme v hyperhygienickej dobe oproti kedysi. a rooming in tam sice maju napisany ale budem moct mat krpca celu dobu pri sebe ak budem chciet a vladat? detto ak si priplatim tak draheho aspon 1-2 dni? neviem ci by mi tam vydrzal celu hospitalizaciu, ale dobre vediet ze ci tam bude moct byvat so mnou ak budeme chciet.
a cestu ste ako riesili? isli ste ked to na teba doslo ci si mala teda dohodnute vzhladom na okolnosti?

divoska
7. apr 2010

jo a este, do vody sa da rodit hocikedy pocas dna? napr aj v noci? 😀 lebo v dunajskej len cez den s primarom, tak som celu dobu v tom ze v topolcanoch hocikedy ale radsej sa spytam... 🙂

lucinka4
7. apr 2010

ahoj divoska, ja som rodila v TO vo februari a bola som velmi spokojna..co sa tyka urychlovania,myslim,ze toto by sa dalo..krpceka ti asi dokrmovat nebudu..myslim,ze ak o to poziadas tak nebudu mat problem..ja som pre malu chcela len raz lebo bola hladna a ja som este nemala mlieko ale to som si pytala,mne povedali,ze ked budem chciet mam prist pre glukozu..to nam povedali ked nam davali babatko..skor vidim problem v tom ockovani,to sa skus informovat asi dopredu
nas bolo v tom case na oddeleni vela,chvilu plny stav ale sestricky boli velmi zlate..novorodenecke nam velmi pomohli s prikladanim aj prisavanim..mala som veeelmi naliate prsniky a mala sa nevedela prisat,proste som isla za nimi a oni vzdy ochotne pomohli aj poradili 🙂

frola
7. apr 2010

kasli na ludi. porod do vody je prirodzeny a hlavne velmi ulavujuci od bolesti. jasne ze keby nieco tak ta vytiahnu.

co sa tyka rooming-in tak to funguje celkom v pohode aj ked musim povedat ze som si to inak predstavovala. aj my sme dali tu izbu manzelsku. ale muz odisiel po dvoch nociach, musel ist do roboty. potom sa mozes rozhodnut ci tam zostanes sama alebo pojdes na normalnu izbu. kamoska odtial isla za ostatnymi lebo ze jej tam bolo smutno, ale ja som velmi rada ostala. vyhovoval mi ten pokoj a ticho. a hlavne som sa nemusela s nikym bavit. no a samozrejme mi najviac vyhovovala kupelna na izbe len pre mna. mala si spinkala a ja som sa kludne niekolko krat denne sprchovala. a nosia ti jedlo na izbu co mi ale bolo jedno to by som si kludne isla aj sama zobrat ale ked som im to povedala tak nechceli, asi to je v cene (mne to ale prislo blbe aby ma sestricky museli takto obskakovat. 😒 )

no ale co ma zarazilo ze malu kazde rano dosli zobrat a vratili mi ju az po dvoch hodinach. vobec neviem co sa s nou vtedy dialo, iba mi povedali ze vselijake vysetrenia. to mi trocha prekazalo ale ak budes mat dost sil mozno ich presvedcis aby si mohla ist aj s babom. no neviem... pacit sa im to nebude ale mas na to narok. raz som im zavolala ze kedy mi ju uz konecne donesu a sestricka ma odbila ze maju kopec roboty ze musim pockat 😠 ale inak boli vsetky velmi mile. s kojenim mi sice nikto nepomohol, moc o tom nevedeli ale spravali sa milo. este ze som chodila na pripravne kurzy kde som sa vela naucila.

este ta musim varovat aby ta to potom nesokovalo. ale to nezavisi na nemocnici to sa ti moze stat hocikde. tiez som mala vysnivanu predstavu ako ked porodim tak uz budem hned od zaciatku s malou a manzelom na izbe. porodila som o 1dnej poobede ale kvoli nejakemu riziku som musela zostat do dalsieho rana na pozorovacke. takze malu mi sice doniesli na par hodin ale na noc mi ju vzali. bolo to pre mna hrozne! velmi som plakala ked som si predstavila ako tam sama niekde place a nikto ju neupokoji. ale s tym sa nedalo nic robit. manzel bol zatial na tej izbe a hned rano ma tam prestahovali a doniesli malu.

a myslim ze tam mozes rodit do vody kedy sa ti zachce. tu to rodi kazdy do vody aj ked asi nie vsetci su tam tomu nakloneni. mna rodil caradsky ktory sa na to specializuje a podporuje to, ale to bola nahoda.

no a cesta, u nas bola planovana ako som uz pisala, ale kamoska tam isla uz 2krat po odteceni plodovej vody a vzdy to stihli.

tak sa drz!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre