Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

vlnka26
18. sep 2008

prednasky maju nazov ,, Prenatálna psychoprofylaktickú príprava na pôrod, dojčenie a rodičovstvo" Skuste si pozriet stranku http://www.tmc.szm.sk/pages/program_a.htm. Tam je program na september a vlavo je pisane co by sa tam malo prednasat. V oktobri urcite bude tiez, ale ako som pisala v centre nevedia este den, lebo to vedie daka p. Veselska a ta si urcuje pravidla. Koncom septembra jej mame volat.Byva to kazdy mesiac.

debbie
18. sep 2008

Vlnka tak mne tá stránka nejde otvoriť... 😠
Timi tak gratulujééééééééééééééééém ku krásnemu synčekovi a aj tebe ako si to krásne zvládla. Ozik aj ti dačo chýbalo čo si si zabudla či nevzala a ako to tam prebieha s babetkami kedy ti ho priviezli na izbu? Aj vám sestričky všetko poukazovali? Veľa otázok ale ved sme zvedavé čo nás čaká... 😀 Dúfam že dáš čoskoro fotečky...sa budeme teškať..A keby si sa mala ešte raz rozhodnúť rodila by si s epi?

petusaaa
18. sep 2008

vlnka: dakujem, si sikovnica 😉
timotej: joj, jako ti zavidim... no tak sa potrapte s tymi foteckami, lebo my sme zvedave 😉 a este raz vsetko dobre do zivota malemu prajem 😉 😵 😵 😵

petusaaa
18. sep 2008

debbie: tu mas este raz: http://www.tmc.szm.sk/pages/program_a.htm chyba tam ten podciarkovnik 😉

petusaaa
18. sep 2008

ma to byt program_a.htm tak si to tam oprav. lebo to nejde skopcit tusim 😅

debbie
18. sep 2008

Dííík Peťuška ešte že ťa tu máme.....hihihi no som to pozerala ale ničím ma to neoslovila to si radšej nechám stredy na cvičenie a kojenie si Vanesskou nacvičíme naživo..... 😀

petusaaa
18. sep 2008

debbie: ja by som tam aj chodila, len keby to nebolo tie stredy. to ich nenapadlo, ze to mohli dat na iny termin 😖 ja by som chodila na oboje...

bubadlo27
18. sep 2008

no vsetky ste mi uz odrodili, kto bude so mnou rodit na buduci tyzden? 😀 😀 😀 😀 😀

petusaaa
18. sep 2008

buba: ved keby si prenasala tak tyzden dva, tak mozno pojdem s tebou 😉 ale to hadam nie...

debbie: mne uz asi zacali poslicky. som z toho nestastna. vcera vecer aj dnes vecer mam bolesti v podbrusku. ☹

rienka
18. sep 2008

ahojte tehulky som v 33tt a idem rodiť v TT. Poradte ak chcem epi kedy a kde to treba riešiť? Chodím k Navrátilovi (ul. Kalinčiakova) nie do nemocnice, tak o ich postupoch moc neviem viem len, že sa za to dopredu platí ...

debbie
19. sep 2008

Ahojte babenky zase jedna krááááááááásna noc za nami teda až na to vstávanie.. ☹ Peti tie poslíčky sú tie bolesti akože sa začínaš otvárať? 😖 neviem?
Rienka aj ja by som chcela vedieť viac ako ty ale nieje tu žiadna čo by nám odpíísala je tu fórum epi ale tam som žiadnu s tt nenašla .....asi bude prvá Peta a tá nam to potom všetko zreferuje...že Peti? 😀 😀 😀

tesorino
19. sep 2008

dobre ranko kinderka, co mate nove, ako sa citite?
peta a ty chces aby ta rodil tvoj lekar??ked ano tak nebudes musiet chodit do nemocnice na tie kontroly 🙂
rienka, epi si zaplatis v nemocnici pred porodom, myslim ze to stoji 2500,- ale ja robim frajera a chcem ist bez epi, ale ked budem mat velke bolesti tak si ju dam pichnut a zaplatis potom, da sa to aj tak, alebo si ju predplatis a ked to vydrzis a nepichnu ti ju tak ti vratia peniazky 😉

tesorino
19. sep 2008

debbie dobre ranko 🙂

sissik
19. sep 2008

ahojte 🙂
na pichnutie epi vraj treba urobit testy na zrazanlivost krvi. akje vysoka, tak epi nepichnu. z dovodu tych testov je vraj lepsie vybavit si epi dopredu, lebo potom sa to naozaj nemusi stihat.
ale podla opisov bolesti v teme "jaky byl porod" to vyzera, ze sa to da zvladnut

tesorino
19. sep 2008

ahoj sisik, mne tak povdali vnemocke, ja idem rodit 1x tak neviem aka je to bolest, mozno to ozaj zvladnem tak s epi nepocitam, ale ak by nahodou tak ju neodpisujem 😀

debbie
19. sep 2008

Sissik tak ja si epi dám do zálohy keby sa to nedalo vydržať a rozdýchať, vieš je to tak že každá máme iný prah bolesti a každá znesieme inú bolesť napr. kamoška čo rodila pred rokom, viezla som ju do porodky mala strašný pôrod.....plakala, kričala neotvárala sa ....a na epi bolo neskoro, vravela..... už nikdy viac!!!! No a keď bola malá na svete tak na 3.deň sme ju boli baby juknúť a pri otázke no čo, dalo sa to zvládnuť? bolelo to? odpoveď: no super, som myslela že to bude horšie, dalo sa to aj bez epi....tak som len ticho nechápavo stála a myslela na tú jej prvú dobu pôrodnú...rev na chodbe pri príjme....a beznádej v očiach...viete to mi povedala až potom že na tú bolesť zabudnete tak za hodinku lebo vás zavalí nálev emócií a radosti z nového človiečika...vášho vytúženého bábätka.. 😅 ale je to bolesť.....a tá sa opísať nedá...tak toto ma presvedčilo...

tesorino
19. sep 2008

si nas troska naplasila 😀 ale ano kazda mame iny prach bolesti, je to individualne, moja sestra mala super porod povedala ze by rodila jak ceresna, keby mala kazdy porod tak jak pri prvom a ze na weecku na velkej sa viacej narobi 😀

debbie
19. sep 2008

Nechcela som nikoho naplašiť je to len môj názor... 😅 každá z nás musí vedieť čo a koľko znesie,nie?

petusaaa
19. sep 2008

debbie: no to su poslieckovia (tzv falosne kontrakcie). zvycajne to byva mesiac pred porodom. ale su baby, kotre ich maju uz od 28tt. takze sa nestresujem. akurat som sa moc nevyspala, lebo som mala bolesti do osmej do rana 🙄

tes: nechcem, aby ma rodil moj lekar. ja som len myslela, ze ked tam normalne rodieva, ze asi nebudem musiet chodit do nemocky. ale to je iba moj pocit, mozno ma tam posle na buducej poradni...
inak, budes robit aj masaz hradze? lebo ja idem na to od pondelka a aj caj a lanove semienka... 😎

rienka: na epi, na porodnicu a na to, ci budes mat niekoho pro porode sa ta bude pytat tvoj doktor (podla toho, co mi hovorila kamaratka). je lepsie si tu epi nahlasit a radsej nepouzit, ako pisu baby. kvoli tym testom... potom by sa uz nemuselo stihat a tak isto by nemuseli zohnat toho, kto ti ju pichne... ak ju nepouzijes (o co sa asi budeme snazit vsetky), tak ti peniaze vratia...

tesorino
19. sep 2008

petus akurat lezim co mam krce v brusku tam dole a tvrdne mi, mala si to tak aj ty?? aj si volala lekarovi?? este pockam a ked to neprejde tak volam ☹

debbie
19. sep 2008

Ahóóóóóój Peti som ťa tu hľadala už som sa o teba bááála.... 😖 že ak do hodky nenapíšeš idem ti volať...hihihi...no ja mám od včera bolesti v podbršku ako pri menštr. asi tak 2hod.všera a dnes už od rána ale to je asi ok... 😀 Vanesska sa asi pripravuje pomaličky..a možno sa konečne otáča... 😀 by ma potešila...

petusaaa
19. sep 2008

tes, debbie, vy ste kamosky.. ma v tom nenechate samu 😀
tes, mne brucho netvrdlo a netvrdne. vobec neviem, aky je to pocit. ale mala som krce ako pri menstr. neviem to k nicomu inemu porovnat. a ja som si chcela tiez zavolat, ale nejako to ustupilo... tak ak zavolas, tak daj vediet, ci to je ok a ci nemam ist aj ja doktorovi 😖

petusaaa
19. sep 2008

debbie, inak ja mam na teba jedinu kontakt, tak sa priprav, ze keby nieco, tak napises aj to novembroviek, ok?? a ja zasa za teba 😉

petusaaa
19. sep 2008

a tes, este som sa ta chcel spytat, ake mas cs?

tesorino
19. sep 2008

petusa.mne tvrdne stale beriem aj nato lieky, ta bolest je stale ale uz je to lepsie a ako pri menstruacii, dufam ze to nie su poslkickovia, bolo by to asi skoro ☹

tesorino
19. sep 2008

cs?

tesorino
19. sep 2008

petus, s debbie sme zistili ze sme boli raz na jednej svadbe 😀 a neboj nenechame ta v tom samu, ideme v tom vsetky spolu 🙂 😉

petusaaa
19. sep 2008

tes, nestresuj sa, ale su to poslickovia a nie je to skoro, niektore baby to maju od 28tt... tak sa neplas...
cs-cervix score. mas to v tehu knizke a mal by ti to merat pri kazdej prehliadke http://www.tehulky.estranky.cz/clanky/vsechno-m...

tesorino
19. sep 2008

no mam ho skrateny na 3cm

tesorino
19. sep 2008

som sa chystala so mesta, ale nebudem riskovat, racej budem doma v klude, potrebovala som ist do banky, asi to necham na muza 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre