Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

debbie
30. sep 2008

Sissik ale ved tam pri najhoršom budeme tak 4dni ak budeme ok aj s babenkami tak to sa dá zvládnuť o to viac sa budeme teškať domkov....

sissik
30. sep 2008

debbie vsak to.
ale pre istotu si napisem do zoznamu na nakupy farbu na vlasy a farbim hned po prichode z porodnice 😀
som pocula plakat 2tyzdnove babetko v nemocke v ruzinove - clovek by nepovedal, ze taky maly clovek dokaze kricat tak, ze ho pocut z izby na celu nemocnicnu chodbu 😉

elise
30. sep 2008

sissik radšej sa nafarbi pred pôrodom 😉

tehulka4
30. sep 2008

kocky klidek, aj na normalnych izbach ste iba po dve s dvomi klasickymi kovovymi postelami a dvomi postielkami a 1 vozikom na prevoz babatka, ked ho chcete ukazatr navsteve alebo ho na chvilku nechat na novorodeneckom pocas navstev.akurat ze na tych izbach nie je ta sprcha a wc...inak kriku je tam dost..najhorsie je ked sa vam nalievaju prsia a prjdete po chodbe len do jedalne..parada, normalne citite ako vas bolia bradavky a tecie vam mlieko...

elise
30. sep 2008

ono to závisí aj od množstva rodičiek 😀 ja som si pôrodku bola omrknúť v oktobri a bolo to tam ako po vymretí na celom oddelení bolo celkovo 8 maminiek v izbách boli len po 2 postele 😉 ale v decembri tak boli už aj po 3 a plno 😀

petusaaa
30. sep 2008

elise, tak to mam potom super termin 😎 😉

lucia.688
30. sep 2008

baby prosím vás, ako to je s odchodom na matersku 8 tyzdnov pred terminom?? to musim byt pred tym na pn, aby ma dal 8 tyzdnov a nie 6?? neviete poradit? dakujem vam...

petusaaa
30. sep 2008

lucia, to zalezi od toho, ako sa dohodnes s lekarom. ked mas nejaky problem a potrebujes ist 8tt pred, tak mu to skus povedat. a urcite nemusis byt predtym na rizikovom 😉

elise
30. sep 2008

lucka nemusíš byť na pn stačí ak lekárovi povieš aby ti vypísal materskú 8 týždňov pre predpokladaným dátumom pôrodu. u teba je tak že termín pôrodu máš 11.12. - 6 týždňov je nástp na matersku 30.10. ak by si šla 8 týždňov vtedy nastupuješ na materskú 16.10.
nemusíš na materskú nastúpiť vôbec môžeš až ododňa pôrodu (čo je môj prípad) takto som mala ešte plný plat za november a polku platu s odmenami v januári za december.

dlžka materskej je pre vydatú ženu 28 týždňov to je v tvojom prípade lucka ak nastupiš na md:
30.10 .2008 do 13.05.2009
16.10.2008 - 29.04.2009

😉

sissik
30. sep 2008

tehulka tak to si ma ukludnila s 2 postelami v normalnej izbe 😉
snad po decembrovom a novorocnom navale bude potom prazdnejsie

dula_renka
30. sep 2008

petusaa...no neviem si predstaviť, ako zasahovať do pôrodu, ja podporujem mamičku, na zdravotnícke výkony ich tam je dosť....ale som prekvapená, že nemôžeš mať 2 sprevádzajúce osoby, myslím, že na tieto obmedzenia nemajú právo

petusaaa
30. sep 2008

ja si tiez myslim, ze dula a otec su uuuplne dva ine typy osob pri porode 😒 takze tomu obmedzeniu tiez nechapem. mozno preto, ze su tam take male porodne saly a aby tam nebolo plno. lebo inaksi dovod ma fakt nenapada..

dula_renka
30. sep 2008

petusaaa...no nikdy som nebola v trnavskej pôrodnici, ale videla som aj malé sály, aj veľké...jeden človek, hore dole zasa toľko nezaváži...a niekde si z toho urobili biznis, platí sa za každú sprevádzajúcu osobu, dokonca aj za mňa a ja si prinesiem so sebou všetko prádlo, pužívam len svoje veci....celkom tomu nášmu systému nerozumiem 😒

sissik
30. sep 2008

dula renka tiez nechapem tie obmedzenia, ale po 2 navstevach nemocnice sa uz nicomu necudujem 😉

dula_renka
30. sep 2008

sissik a čo si zistila na tých dvoch návštevách?

gucz
30. sep 2008

sissik čo sa Ti na tých návštevách nemocnice nepáčilo? Teda ak smiem vedieť? Keď sa Ti narodí bábetko v termíne a v poriadku, tak si v pôrodnici len nejaké 4 dni. Ja som strávila v nemocnici s malou tri týždne a nesťažujem sa.....
A to som bola po pôrode 5 dní hore na gynekológii (pre nedostatok miesta) a tam sa mi striedali spolubývajúce ako na bežiacom páse 😖 .

dula_renka
30. sep 2008

gucz...každá mamička má iné predstavy a každý máme aj *své dny* a niekoho ten bežiaci pás riadne vydesí ☹

sissik
1. okt 2008

koli amniu som bola v ruzinove - vsetci sa tvarili milo, proti tomu nenamietam. ale mala som pocit, ze som pre kazdeho iba vykon. nie clovek. vsade vo svete sa robi amnio ambulantne, ale u nas koli poistovni musi byt zena v nemocnici. a ktovie co vsetko sa este robi koli poistovni a nepaci sa to mozno ani samotnym lekarom😉
dalsia vec, co ma totalne dorazila, zvlast ako osobu pracujucu v oblasti IT - v kazdej ambulancii sa ma pytali na tie iste veci, pisali si ich do papierov, do pocitacov, v ruzinove dokonca 3x. po prijme na oddelenie ma vysetrila lekarka a pisala si do pc vsetko znovu! proste zbytocna strata casu a koli pisaniu sa menej venuju pacientovi.
pri sono vysetreni na prijme v nemocke sa lekar opytal vysetrujucej lekarky - to sono este funguje? cudujem sa, ze sa este nerozpadlo. takze v nemocke na oddeleni maju vysetrovacie sono, ktore sa pomaly rozpada? dufam ze nemali take rozpadajuce sa na sale, kde mi robili amnio.
druhy zazitok - kramare. tam som isla na morfol. utv. maju nejaky system objednavania, ale nakoniec aj tak zoberu pacientky v poradi, ako pridu. to, ze tehotne zeny cakaju v pocte asi 40ks na chodbe, kde sa neda otvorit okno, wc je iba na prizemi a parkovisko pri nemocnici ziadne, evidentne nikoho nezaujima. sestricky aj lekar profesionali, proti tomu som tiez nic nemala, aj ked lekar asi nemal najlepsi den, ale vysetril ma rychlo a myslim si ze dobre. hovoril co vidi a ze jci je to ok alebo nie.
vsade som sa citila ako kus chodiaceho masa, ktory si posielaju od dveri k dveram a opakuje dookola to iste ako pokazeny gramofon. a nadobudla som pocit, ze kazdy len kontroluje papiere od predchadzajuceho lekara, aby mu poistovna preplatila vykon, koli ktoremu ma tam poslali.
mna ako pacienta taketo veci nezaujimaju 😉
aspon viem, na co sa mam pripravit.

lucia.688
1. okt 2008

Ďakujem kočky za odpoveď a upresnenie situácie 😉 nebola som si istá ako to je s tým nástupom na MD.

debbie
1. okt 2008

Dobré ránko maminečky ako ste sa vyspali, my celkom fajn.... 😅 tak povediac v rámci možnostíííí 😀 . Baby kedy ste sa pobalili do porodky a kedy ste začali prať vecičky?

tesorino
1. okt 2008

ahoj debie. ja som sa uz druhu noc normalne vyspala, tak sa tesim, dufam ze to tak pojde dalej 😀 no ja som sa balila v osmom mesiaci a este teraz som dokladala niektore veci 😀 postupne dohadzovala a veci som si zacala prat a pripravovat tiez vtedy,v pondelok som prala poslednu varku 😉

debbie
1. okt 2008

No tak sa asi pobalím koncom októbra a potom aj začnem prať a žehliť...ešte musím kúpiť lovelu...Pôjdem sa obliecť musím ísť do mesta aj keď v takomto počasi sa mi nechce ale musím ísť na úrad.... 😖 a dačo kúpiť sestre k meninkám...aj keď ešte netuším čo.... ☹ . No a potom športu zdáááár....

tesorino
1. okt 2008

debie sportu zdar aj ja sa tam chystam potrebujem nakupy ☹ nechce sa mi

debbie
1. okt 2008

jééé idem na poštu asi mi prišla tá odsávačka ..... 😀

tesorino
1. okt 2008

debie, tak sa tesis, uz mas kupene vsetko? 🙂

debbie
1. okt 2008

tes ani neviem vždy ked čítam niečo na nete zistím že nemám to alebo ono ....tak ani neviem budem to asi kontrolovať v tom októb.ako sa budem baliť ale také základné veci asi áno ešte maličkostíi ako kefka na vlásky, jednorázové podložky a pod., nemám alebo vaničku a nemám ešte ani kolísku...čo ma teda poriadne štve 😠 ale ved si vravím je ešte čas ....ty už asi máš všetko ...

dula_renka
1. okt 2008

sissik
kam sa chystas rodit? podla tvojich komentarov ususdzujem, ze ti vyhovuje skor mensia porodnica s domackejsim pristupom

tesorino
1. okt 2008

debie, uz asi ano, tiez si to este kontrolujem co baby poradia 😀 vyrazam do toho necasu nech to mam zasebou, pekny dnik 🙂

debbie
1. okt 2008

aj tebe tes aj ja idem

petusaaa
1. okt 2008

tak dnes sa stretneme na cviceni, baby? tak ako minule o 16:15??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre