Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sissik
1. okt 2008

dula renka kedze to bude v januari, tak nebudem vymyslat a pojdem tam, kde to mam najblizsie - do trnavy.
stacil by mi ohladuplny pristup, nepotrebujem ani cervene koberce, ani hollywoodske usmevy, vynervacena a ziapajuce sestry alebo lekarov (prave som sa od jednej vratila a chvilu som tam bola v soku 🙄 )
ale to sa musia zmenit ludia a mali by to robit hlavne taki, ktori to chapu ako poslanie.

v pondelok o 14 je ta obhliadka, nezabudnite 😉

debbie
1. okt 2008

Petuška tak ja idem a som tam tak o 16.10 a čo robkáš?
Sissik jasné že ideme 6. mužíček si to poznačil do kalendára hihih

elise
1. okt 2008

ja som balila tašku tiež v 8 mesiaci ale pripravené v skrini som mala od 7-meno čo keby 😀
v prvom rade si nezabudnite doklady a hlavne sa pýtajte 😉

debbie
1. okt 2008

Tehulka ty si brala tuším veci pre malého svoje,že? koľko a čo si brala? dík za info.... 😀

zuzanikaaa
1. okt 2008

sissik tak tie kramare som si odsedela aj ja s manzelom... bolo to na nevydrzanie.... a ktory doktor ti robil ten morf. uzv? Mne Čunderlík.... bol trosku taky odmerany, ale je to vraj najlepsi odbornik na uzv na Slovensku...

zuzanikaaa
1. okt 2008

debbie ja som mala 3 ks kosielok a asi 4-5 ks bavlnenych plienok, no tie mi mala potom aj zaspinila ked grckala, alebo okakala pri prebalovani takze mi potom manzel musel priniest este dalsie. aj osusku, do ktorej som ju utierala po kupani som mala svoju. 🙂

sissik
1. okt 2008

zuzanika aj mne robil utz dr. cunderlik, tiez bol odmerany. ale vsak nemusi sa mi cudzi clovek hadzat okolo krku 😉

nemali nic sestricky proti tomu, ze ste pouzivali vlastne veci pre babetka?

zuzanikaaa
1. okt 2008

nie sissik mne to dokonca jedna z nich odporucila, lebo tam maju tie alergie a snazia sa tomu vyhybat ako sa da....

debbie
1. okt 2008

zuzi a mala si aj pyžamko a dupky svoje či stačí len košielka ale bodynko?A plienky tam nedávajú? ani osušky?

tesorino
1. okt 2008

baby ja asi nepojdem na toi cvicenie, rada by som isla ale to auto nam neopravili a bojim sa ist na nom tak daleko☹ ☹ a autobusom sa mi nechce trepat, tak budem na vas mysliet jak vam je fajn

zuzanikaaa
1. okt 2008

pyzamko nie, mala spavala v kosielke, plienky davali ale ja som chcela svoje

debbie
1. okt 2008

zuzi no ale ja som nekupovala tie klasické košielky mám nátelníčky a body s dlhým rukávom a to v decembri nebude zima babatkam?holé nožky?

tesorino
1. okt 2008

baby ja si tam tiez beriam veci pre maleho, bodycka, dupacky. tricka, ciapocku a aj ponozky nech mu nieje zima na nozky 🙂

tesorino
1. okt 2008

debie, tak co vybavila si urad?? 🙂

zuzanikaaa
1. okt 2008

debbie kludne mozes mat aj bodynka, dupacky....

debbie
1. okt 2008

ja si tes zoberiem tie natelničky ale 3ks, body 4ks a tiež čiapočku aby nemala malá prievan, rukavičky a tie polodupačky a ponožky, 6ks plienka látková.
Urad už dávno už som aj navarila len upratať sa mi dáko nechce chcem si nechať ešte energiu na cvičenie..hihihi

tesorino
1. okt 2008

debie, aj rukavicky je dobry napad, aspon sa nedoskriabe az by mal dlhe nechtiky 😀 a aj latkove plienky beries??

zuzanikaaa
1. okt 2008

ano capicu a rukavicky som mala aj ja.. na to som zabudla. a postolkove nohavicky.
tie rukavicky som vyuzila, lebo malinka mala velke nechtiky a skriabala si tvaricku...

sissik
1. okt 2008

mne hrozi sekcia, ako dlho je tam zena po cisaraku? asi si tiez zoberiem svoje veci, mozno to pomoze. a ked nie, apson budem mat pocit, ze som urobila maximum z mojej strany, aby mala tu infekciu nedostala.
uz vidim, ako idem do porodnice s 200litrovym kufrom 😀

tesorino
1. okt 2008

zuzanika, tak to si zbalim urcite 🙂 a aj postolky? ja ze tam maju oni

tesorino
1. okt 2008

sisik, aj ja mam problem sa zbalit do tasky, asi zoberiem nieco vecsie 😀 alebo ze by kufor? 😀

debbie
1. okt 2008

Ja si baby beriem jednu ćestovnú tašku a plienky a vložky si dám do igelitky a ak si vyberiem župan a šlapky a kozmetiku dám si tú igelitku prípadne tam...
zuzi poštolky stačia jedny tie jednotky?zuzi mala si aj minerálku a dačo pod zub...
tes ano beriem si aj plienky dobré je ak máš veľa mlieka tak si dáš jednu do podprdy a ak nemáš tak si ju nahrievaš a dávaš teplé obklady....

tesorino
1. okt 2008

debie, asi to aj ja tak spravim s tou igelitkou, lebo v taske tie plienky zaberu vela miesta a postolky si tam zober dvojky, teda aspon viem ze jednotky boli malicke, tak som pocula. a latkove plienky si teda tiez zoberiem, urcite sa zidu

debbie
1. okt 2008

tes ja mám aj jednotky aj dvojky a sú skoro rovnaké je tam 1cm necelý rozdiel asi záleží aj od výrobcu, že? berieš si len jedny šľapky gumenné a tie budeš mať do sprchy aj na izbe?

tesorino
1. okt 2008

debie ja si beriem do sprchy zabky a na izbu normalne slapky, lebo ja mam vecne zamrznute nohy tak aby som mala ponozky 🙂

sissik
1. okt 2008

no co som pocula o sprchach, tak by som nepouzivala tie iste slapky do sprchy a na chodenie

debbie
1. okt 2008

Tak dík za infošku už som zase o čosi múdrejšia...

zuzanikaaa
1. okt 2008

debbie mineralku som mala jednu, ktoru som vypila hned po porode. Na druhy den mi manzel priniesol celu basu 🙂 a na jedenie si mozete priniest tiez nieco. Na chodbe je chladnicka, mozete si to tam dat ale treba si to podpisat svojim menom. Ja som tam mala napr. jogurty. Inak po cely den je na chodbe hrniec s cajom a bielou kavou alebo kakaom. Mozete si naliat kedy chcete a kolko chcete. Samozrejme ten caj nie je taky ako si uvarite doma 🙂 ale da sa pit.

v nedelu byva sucha vecera, tak doporucujem dat si priniest nieco pod zub hlavne vtedy. Na chodbe je mikrovlnka - moznost zohriatia.

postolky som mala 1ky, aj teraz ich este pouzivam. zalezi od velkosti babenka.

rienka
1. okt 2008

Ahojte mamulky . Bavili ste sa o nástupe na materskú... bacha na krátenie materskej... tiež som úplne v pohode a vyhovovalo by mi byť čo najdlhšie v práci ale prečítajte si , citujem www.mamatata.sk....

Budúca matka by mala pred pôrodom dieťaťa vyčerpať spravidla šesť týždňov materskej dovolenky. Pokiaľ však matka vyčerpá pred pôrodom dieťaťa menej ako šesť týždňov, jej materská dovolenka sa kráti. Výnimku tvorí jedine prípad, keď matka vyčerpá menej dovolenky z dôvodu, že pôrod nastal skôr, ako určil lekár. V tomto prípade môže matka po pôrode vyčerpať celý ostatok nevyčerpanej materskej dovolenky. Ak však matka vyčerpá pred pôrodom menej ako šesť týždňov z akéhokoľvek iného dôvodu, napríklad preto, že na materskú dovolenku nastúpiť nechce, kráti sa materská dovolenka takým spôsobom, že nehľadiac na to, aké obdobie budúca matka strávila pred pôrodom na materskej dovolenke, zaratáva sa jej do trvania materskej dovolenky šesť týždňov. Po pôrode si môže prečerpať iba zvyšok materskej dovolenky (krátený o šesť týždňov).

z 28 týždňov bude hne´d iba 22....

tehulka4
1. okt 2008

deb, pred porodom ja osobne neodporucam nic jest a ani velmipit..su zeny tak ako aj ja, ktore vsetko vyvratia..takze ti to bue zbytocne,a le potom si vezmi kludne, hlane vela syrov a jogurtov, na chodbeje chladnicka takze sa tinepokazia..davaju aj plienky a aj osusky..ale hlavne z tych úplienok to mozu deticky dostat, takze rataj jednu latkovu plienku do zavinovacky a jednu na grckanie, takisto jedny body na den na oblecenie..takze ked tam budes nejake 4 dni, tak radsej 1 bodycka naviac ako rezervu. plienky som ja mala 6 a le kedte som tam bola dlhsie mala som malo a muz mi musel doniest...dupky su asi zbytocne,lebo je tam strasne teplo a ani oni nedavaju..ciapocku 1 ks po kupani alebo na navstevy aby neprechladlo babatko, a tie rukavicky tiez, lebo deticky maju dlhe nechtiky ktore sa im takto skoro nestrihaju..a hlavne pre seba nezabudni vela vela nebublinkovej vody, nech sa lepsie tvori mliecko..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre