Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

sissik
6. okt 2008

kocky kto ste boli dnes na exkurzii?

debbie
6. okt 2008

Ahojte petuš a tes ste ok dávno ste tu neboli ste ešte tehulky?

debbie
6. okt 2008

Ahoj sissik, ja som bola .... 😖 no som z toho taká ..... ☹ .....ešte predýchavam.... 😀

tehulka4
6. okt 2008

deb, cooo sa ti nieco nepozdavalo??? 😀

petusaaa
6. okt 2008

ahojte 😉 tak vy ste dnes boli na exkurzii?? a ako? videli ste tie kraaasne strare porodnicke kresla, kde vam omotavaju nohy 😀 juuj, sa tesim 🙄
debbie, ja som este tehu a tes nic nepisala, tak je este asi tiez. ale dnes mi je cely den fakt hnusne. a tlak a poobede som mala tlak 120/100 a hrozne ma bolela hlava. tak som si sla lahnut a potom zmerala tlak tak 130/90. a pulz 120. hrozne mi tlcie srdce. fakt neviem, co je so mnou. a este mam zasa bolesti v podbrusku uz od vcera. tak dnes vylihujem od obeda 😅

debbie
6. okt 2008

No bolo nás tam veľa a na začiatku ako sme boli na čakačke som nič nepočula bolo hovorené o holení a ešte neviem čo.... ☹ potom som už mala takú blbú náladu z toho že sme tam a nikoho netrápy že polovica nič nepočuje ,,,,
Tehulka prosím ťa oni sa ťa pýtali či kontrolovali či si oholená a čo klystír je povinný ....a dal sa prežiť....a k tej pôrodnej posteli či ako sa to volá ked nám to tá PA ukazovala tak asi prvé čo budem kričať aby mi to dali do polohy polosed lebo tak zdvihnúť sa z ľahu a vydržať tak a tlačiť minútu je teda fuška... 😀 ona nemala bruško a ledva sa posadila a mám problém s dychom tak to bude asi zaberačka....

debbie
6. okt 2008

Ahoj petuš som rada že si sa ozvala už som ti išla písať smsku. Mna od včera pichá v podbrušku skôr tak na bokoch ako keby vaječníky alebo čo to je ....Ten tlak to bude asi z tých zmien počasia ...dnes to bolo zima a potom taká horúčava v tých návlekoch sa nedalo dýchať.... ☹

petusaaa
6. okt 2008

debbie, ani ja som pol veci nepocula. a zo zaciatku vobec a ani nic o epi 🙄 a polosed chcem aj ja, lebo im tam odpadnem, ked budem len tak na chrbte 😉

petusaaa
6. okt 2008

tie vajecniky, to su asi poslicky uz 😉 uz sa ti maternica propravuje na porod...
a oni tam mali hrozne horko v tom auguste, ako sme tam boli.. dufam, ze si budem moct otvorit okno. aaale, ved vydrzime, do pordodnice ist co najneskor, ako to len da potom vytlacit a uz sa iba kochat 😉

debbie
6. okt 2008

Petuš ved to nám o epi povedali dosť aj kedy aj kde ju treba zaplatiť aj že kým nemáš hadičku v chrbtici od zmluvy môžeš odstúpiť a vrátia ti peniaze....aj také papiere dávali no sa mi neušiel ☹ .ak pôjdeš v stredu tak ti to porozprávam hihihi

debbie
6. okt 2008

Peti ale mňa to pichá také ako s ihlou tak skôr na ľavej strane nie bolesť ako pri menštr. ale pichá ma to tam...

petusaaa
6. okt 2008

tak to sa ti potom este stale roztahuje maternica.
tak potom porozpravas, lebo z toho som fakt nic nepocula.

debbie
6. okt 2008

A dnes si bola aj v kik čo prišlo?

petusaaa
6. okt 2008

nie, nebola a mama mala dnes volno. tak sme spolu kuchtili 😉

debbie
6. okt 2008

Ja chcem behnúť zajtra doobeda....potom ti dám vedieť.... 😀

petusaaa
6. okt 2008

ok, ale zevraj neprislo im toho moc.

debbie
6. okt 2008

Nevadí popozerám a pohľadám čosi...... 😀 trošku sa odreagujem.....hihih

petusaaa
6. okt 2008

a ty co mas noveho? co si robila cez vikend?

debbie
6. okt 2008

Ani nič petuška bola som gratulovať v tt sestre no a inak ako vždy upratala , oprala , ožehlila no a jeden deň som odpočívala lebo ma tak bolel chrbát....ved to poznáš...

rienka
6. okt 2008

Ahojte tehuľky. Ja som dnes na exkurzii bola. A bola som aj dosť v predu aby som počula. 😉 Čo sa týka klystíru pôr.asistentka ubezpečovala, že je to v prospech rodičky aj dieťatka. Preteplý bruško a spraví priestor pre bábo. Ľahšie sa potom uvoľňujú pôrodné cesty, aj dieťatko sa potom narodí do "čistého" prostredia 🙂 , k holeniu zase hovorila niečo v tom zmysle, že pri každej operácii sa zvykne rana vyholiť....prečo nie pri pôrode... logicky sa udržuje ľahšie hygiena, nehrozí že by sa chĺpok zašil späť do rany a tak... ale nehovorila, že by to bolo povinné... Hoci väčšina mamičiek príde už v tomto smere pripravených 🙂 tiež to mám v pláne. Papier k PEDA sa mi ušiel, tak ak by niečo viem nascanovať a poslať.....

elise
7. okt 2008

ja som si neželela vyholenie tak mi to nerobili 😉 a na sále som si hned povedala že do maximálne sediacej polohy a dala som si podušku za chrbát 😉

sissik
7. okt 2008

debbie ani ja som zo zaciatku nepocula to o prvej dobe. takze sme boli spolu niekde vzadu.
vela veci, co tam hovorila viem, vlastne som sa nic nve nedozvedela, ale hlavne som si to obhliadla a videla som par ludi, co tam robi.
ktore ste boli vy? ja som tam bola s mamou, bola tak zvedava, ze som ju zobrala 😀

luc22
7. okt 2008

caute babenky, chcela by som vas spytat, ci naaahodou niektora neviete, ci ma dr. Stefanikova svoju sukromnu ordinaciu. dakujem vam za info. prajem vam pekny den.

soncam
7. okt 2008

caute babulky aj ja som tam včera bola. Ale tolko ludí som nečakala. ja som bola nazačiatku vpredu a počula som dobre aj videla.No nakonci som musela skôr odísť. Aj ja mám tie papiere k epi. Fakt nad ňou rozmíšlam. tiež som toho dosť vedela. Chcete mať svojho drahého pri pôrode? Môj sa ma spýtal či je to nutné 😒 . No ja som strašný bojko ja by som ho tam chcela aspoň na čakačke a neskôr po pôrode. ale kto vie možno budeme mať cisarsky tak ako mi to hovoria. no uvidíme

skalnicka
7. okt 2008

ahojte, aj ja som tam bola, sissik, na konci som stala asi pri vas s mamou, ty si mala take chutne tricko s napisom "ako to vyzera z vonku" a tvoja mamka mi pomohla odsnurovat plast 🙂 aspon si myslim 😉
mne to tiez vela nedalo noveho, vacsinu veci ma uz clovek nastudovanych z literatury, ale tiez ocenujem to, ze nepridem do uplne neznameho prostredia. len dufam, ze manzelik bude mozt byt od zaciatku, ako sa poznam, iste bude rodit akurat tolko maminiek, ze sa nebude dat, ja som v tomto smoliar..ale potesilo ma, ze aspon pri druhej a tretej porodnej uz moze byt na sto pro...a ze si ho teda budem moct zavolat mobilom, lebo v niektorych nemocniciach zakazuju telefony...

lyongirl
7. okt 2008

bub - ďakujem, aj ja ti gratulujem k Martinkovi a držím palce, aby ste to doma v pohodke zvládali, ja sa toho trošku bojíííím, ale nie moc. A hrózne sa teším a dúfam, že bude slečna, nech aj my máme párik doma, len mám pocit, že to bude zase chlap 😒 , ale čo už, čo Pán Boh nadelí, to bude 😉

sissik
7. okt 2008

s tym trickom "ako to vyzera vonku" som bola ja.
ale bolo nas tam tolko, ze som s mojou odchadzajucou pamatou nemala moznost zapamatat si vsetky. som si vsimla, ze mamina tam pomahala niekomu z plasta.
no a manzel pri porode - uvidime ako sa nakoniec rozhodne. este neviem, ci budem mat naozaj ten cisarak, cakam na vysetrenie u ortopeda. ak mi schvali normalny porod, tak by som chcela mat manzela pri sebe minimalne tie 2 hod po porode. ak naberie odvahu, tak moze byt pri mne, pokial ho nevyhodim 😀 asi to zvladne az po pichnuti epi 😉 ale ak budem predtym velmi nadavat, je mozne, ze sa tam neukaze cely cas mojho pobytu v nemocke 😀 😀 😀

lyongirl
7. okt 2008

bub a ešte ma napadlo, čo hovorí Sofia na Martinka, ako sa chová? Nežiarli? Alebo si to asi ešte neuvedomuje a berie to tak, ako to je. som zvedavá, lebo ktovie, čo urobí náš Alex, trochu sa bojím, aby bábu nerobil zle, lebo on rád štípe a cápe a má z toho srandu a ešte povie za mńa au 😀

bubadlo27
7. okt 2008

domi, no dakujeme, ja sa tiez bojim, ale len trocha, sak to zvladku aj ostatne, tak preco nie my 😉
sofinka si pomaly zvyka, ze uz nie je sama a stredobodom pozornosti, myslim ze to pochopila dost rychlo a sa mi zda ze musela tak detsky dozriet 🙂

najskor sa k malemu ani nepriblizila a teraz mu stale dava pusinky a hladka ho, nosi mu mliecko, z flase pre babiky a tak, len musim davat dost velky pozor, lebo ona si este vela veci neuvedomuje a ziarlit si myslim ze neziarli, lebo moc este nechape 😉
uvidis ze Alex to tiez zoberie uplne v pohode, je aj vacsi, ale ie zas tak aby ziarlil 😉
a co sa tyka pohlavia, mne to bolo uplne jedno, aj ked mangel samoska ze tuzil po chlapovi 😀

suziad
7. okt 2008

Ahojte, tak ja sa tiez pridam. Ahoj Dominika, tak tu sa zasivas 😀 . Pozeram ze uz mas aj mena vybrate. 😉
Inak ako sa mas?
Tak ja mam termin 28 oktobra. Ale dr. Cech vravel ze to bude asi skor pretoze prve som rodila v 33t. Taaak so happy ze sme to dotiahli az sem. Len sa mi nepaci, ze ma este nikto od 32tt nekontroloval na UTZ. Ake mate s tym skusenosti. 😒 Trochu ma to znervoznuje ci je vsetko OK. Som na prst otvorena a kontrakcie to ani nehovorim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre