Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petusaaa
9. okt 2008

lyon, mne uz je jedno, ci klystir alebo gel. ja som uz zmierena s tym, ze porod na slovenksu je jednoducho potupujuca zalezitost. a okrem toho si stale myslim, ze ta lepsie "precisti" liter teplej vody ako deci ci dva gelu. ale to je len moj nazor. je pravda, ze kazdej ten gel zaberie inak. takze mozno teba to precisti lepsie ako voda 😉 kazdopadne si v 16tt, tak sa uz nestresuj porodom a uzivaj si rastuce brusko 😉

lyongirl
9. okt 2008

petusaaa jasné, ja som tiež zmierená, že je to potupujúce, ale poviem ti, že pri tých kontrakciách a všetkom, ako sa môj prvý pôrod zomlel mi bolo všetko srdečne jedno, aj to, že ma vidí sestrička úplne holú, aj to, koľko dr. do mňa pchá prsty, aj všetko ostatné. Keďže mi klistír nestihli dať a ja som rodila hneď po tom, čo som zbaštila obed, tak ktovie, čo som im na pôrodnom stole nechala a bolo mi to jedno, vôbec som sa necítila trápne, ani ma to nenapadlo, rozmýšlať nad tým, až po čase a to som sa už len zasmiala...

debbie
9. okt 2008

tehulka tak ja sa tiež mienim pred odchodom do pôrodky oholiť ak sa nebude dať manžel prisľúbil pomoc... 😅 spolu t zvládneme.
Čo s týka klystíru, určite nebudem proti a myslím si že v tej chvíli mi to bude asi srdečne jedno, a aspoň budem mať deň pokoj a po pôrode nebudem bolestivo sedieť na wc... ☹
Baby v ktorom tt ste poskladali postieľku? 😀

lyongirl
9. okt 2008

debbie - my dosť skoro, natrafila som na inzerát, kde pani predávala skoro nepoužitú postielku so "vším všudy" za super cenu, tak sme neváhali a kupovali a hneď ako sme ju doniesli, manžel to nevydržal a poskladal ju, lebo bol zvedavý a odvtedy nám stála v spálni. Neviem presne v ktorom tt som bola, ale určite nie v 30tt ako ty, možno nejako po 20tt, takže ak máte chuť, skladajte.... 😉

soncam
9. okt 2008

debbie ja ju mám poskladanú 2 týždne ( vtedy sme ju kúpili), poprala som si aj návlečky a plachtu. Mám ich ožehlené a navlečem ju keď pojdem do pôrodnice alebo to spravý moj drahý 😉 . Do postielky si odkladám aj vecičky pre bábenko opraté a ožehlené ( nemám ich kam dať robíme Lukáškovi izbičku zatial som ho mala v komode v spalni ale tam chcem dať babenkové veci. Tak si to odkladám do tej postielky). A kedy si budete baliť tašku do pôrodnice?

petusaaa
9. okt 2008

debbie, no ja este nemam stale poskladanu 😒 cakam na matersku, nech mozme kupit matrac. ale manza uz dostal instrukcie, tak by to hadam zvladol aj bezomna 😉 ale 30tt je na postielku fajn, len by som este neprala a nezehlila pradlo, lebo sa to zbytocne len zaprasi a budes to robit este raz

lyon, ak sa bojis, ze znovu nestihnes, tak si ho radsej kup. ved ho mozes aj neminut 😉 ale zavidim ti, ze si mala taky rychly porod, ze si ani klystir nestihla 😉

petusaaa
9. okt 2008

soncam, ja som balila asi 3tt dozadu, cize v 34tt

sissik
9. okt 2008

ahojte 🙂
uz skladate postielky?
zatial som len rozbalila skatulu, aby sa trochu vyvetrala od naterov, ale na moje prekvapenie je natreta minimalne.
definitivne ju poskladame asi po vianociach. teda ak sa mala nevypyta na svet skor, v takom pripade nastupi prudka improvizacia prania, zehlenia a montovania

lyongirl
9. okt 2008

petusaaa - nebojím sa, že to nestihnem 😀 a závidieť nemáš čo. V podstate som od 33tt ležala v nemocke s kontakciami, ktoré sa mi snažili infúzkami zastaviť a po necelom týždni už nepomohlo ani to, pretože mala službu jedna "milá" sestrička, ktorá mi neverila, že mám kontrakcie, takže po asi 24 hodinových nepravidelných kontakciách som porodila v 34tt. Jediné, čo sa dá závidieť je, že ak by mi kontrakcie nezastavovali, mala by som ich možno aj 48 hod v kuse, takto mi to infúzkami sem, tam zastavili a ja som toľko netrpela, ale zas, dalo sa to vydržať celko, fajn, len teraz sa toho bojím, lebo mám pocit, že sa mi to dobre prepieklo a pri druhom to bude horšie...
Rýchly pôrod ale zato bol, lebo po tom, čo ma dr. vyšetril a povedal, že som na 5cm otvorená a rodím, tak to už netrvalo dlho, možno nejaké 2 - 3 hodky, ani si to napamatám, kontrakcie nedovolovali rozmýšlať zdravým rozumom a manžel pôrod veru nestihol ☹

petusaaa
9. okt 2008

juuj, tak to som nevedela. ☹ tak to ti teda fakt nezavidim. ale ved nikde nie je napisane, ze sa to musi zopakovat, nie? urcite to teraz bude bezproblemove a mozno budes aj prenasat 😉

lyongirl
9. okt 2008

dúfam, že to bude ok a že ma budú aj viac sledovať, po tom, čo sa stalo a v nemocke mám už vybavenú kamošku - doktorku, ku ktorej budem chodiť na pravidelné kontroly, tak snáď to dobojujeme do konca 😉

suziad
9. okt 2008

lyongirl - mozno sa to nezopakuje 😉 pozri na mna, ja som tiez rodila v 33tt a teraz uz som 38tt. Kontrakcie (bolestive) mam od 16tt. Od vtedy mam prisny kludovy rezim, vsetko namahave v domacnosti robil manzel. Este ktomu som mesiac slabo krvacala koli placente, lebo som ju mala nisko. Uz sa asi vytiahla potvora. Takze sa musis hlavne setrit a nenamahat sa aby si sa nezacala otvarat. A bude to fajn uvidis 😵

suziad
9. okt 2008

A od 16tt som mala aj zakazany sex 😅 ale da sa to vydrzat 🙂 😀 😵

soncam
9. okt 2008

petusaa ja čo operiem dám do saklov a do krbice tú mám v postielke. Určite by som to nenechávala len tak položené. Ja pri mojej diagnóze neviem kedy bude koniec tak radsej skôr ako neskôr.

suziad aj ja mám placentu nízko a na prednej strane brucha

lyongirl
9. okt 2008

čau Zuzi, veď ja verím, že sa to nezopakuje. Neviem, či si ty vedela, prečo si vlastne porodila skôr, ale ja som vedela a to by bola sviňa náhoda, keby sa mi stalo to isté....
Doma robím skoro všetko ja, iba keď sa vyhučím spraví niečo mužík, alebo keď ho pekne poprosím, ale zas posledne sa snaží, aj keď nie, tak ako by som chcela, ale to je v živote normálne.
A bez sexu sa dá, to je jasné, ja zatiaľ chuť nemám, asi hormóny, ale mužík to chápe, lebo takto to bolo aj pri Alexovi a už je poučený. Vybíja si energiu inde, chodí cvičiť s Leiným frajerom 😀 . Ale dúfam, že sa to upraví a nájdeme si na seba čas, len ja chodím spávať s Alexom, čo som večer taká vyšťavená a keď sa aj zmôžem na film do deviatej, tak o deviatej padnem na hubu a k sexu by ma veru nenahovoril ani najsexi muž na svete 😀

krtko.
9. okt 2008

nejdete zajtra niektora na poradnu do nemocky k dr.deckovi?

suziad
9. okt 2008

lyongirl ja som sa otvorila na 4 prsty a praskla mi plodova voda. A krivala som na jednu nohu. Vtedy som chodila Skalickej a ona ma jednoducho poslala domov a nic mi nepovedala a za dva dni som porodila. vobec som netusila co mi hrozi. A ty preco

lyongirl
10. okt 2008

ahojky, ja som mala upchatú cievu, čo vyživuje bábo a tým pádom Alex nedostával už živiny a začal sa drobček sám pýtať na svet. Normálne sa tá upchatá cieva dá zistiť UTZ, ale asi ich to nenapadlo skontrolovať, no čo už. Bán Boh to zariadil dobre, našťastie sa nikomu nič nestalo....

soncam
10. okt 2008

Ahojte babulky. Dnes to vyzerá na pekní dníček. Od včera ma strašne bolia kríže. A v noci mi to prešlo až do podbruška. Žeby prišli poslíčkovia? 🙂 Aj vás bolia kríže.

sissik
10. okt 2008

lyongirl a nerobia prave koli takym veciam meranie prietokov krvi cez pupocnu snuru? zanedbali to alebo sa to upchalo po merani a medzitym sa maly vypytal radsej von?
soncam mozu to byt aj poslickovia 😉

lyongirl
10. okt 2008

sissik, ja neviem, to meranie prietokov krvi cez pupoč. šnúru sa robí vlastne ako? Teraz si ma dostala, lebo vlastne neviem o čo sa jedná a neviem, či mi to robili, ale že som to mala upchaté zistili až po pôrode.

soncam - mne tak ako teraz tebe začal pôrod, len ma ani vo sne nenapadlo, že je to ono, keďže som nikdy predtým nerodila a bola som len v 33tt.

lyongirl
10. okt 2008

soncam, teraz som si všimla, že si len v 31tt, tak nechcela som ťa vyplašiť, tak dúfam, že sa nič nedeje, ja som mala aj kontrakcie, nepravidelné, po 30 min., po 10 min., ako kedy, len tiež som nevedela, že sú to kontrakcie
ale ak sa cítiš moc zle, choď radšej k dr., ja som taký človek, že idem, ak keď je to vážne, ale keď mi začalo hento s krížami, tak som otvorila knihu o tehotenstve a tam sa pri takých príznakoch písalo o návšteve lekára keďže som sa cítila blbo, bola som nervózna čo sa deje a nemohla som do 1 v noci spať, tak som zobudila muža a išli sme.

sissik
10. okt 2008

malo by sa to merat ultrazvukom, mne to zmerali napr. aj na morfolog. utz v 20tt

lyongirl
10. okt 2008

tak neviem, či mi to robili, lebo dr. mi robil naposledy UTZ v 31tt a potom som išla do nemocky v tom 33tt a tam mi UTZ tiež robili, lebo nevedeli, čo sa deje a prečo sa malý pýta von, či to už nekontrolovali, alebo ako neviem, ale chvalabohu, že sa malý vypýtal a neumrel.

suziad
10. okt 2008

ja som tuto noc tiez nespala, strasne som mala tvrde brusko a bolelo ma v podbrusku az ku konecniku. Ale do rana to preslo. Teraz uz mam len tvrde brusko. 😒 tiez neviem co si mam o tom myslet. Ci mam ist doktorovi alebo este nie. Pri prvom mi praskla voda bez kontrakcii, tak neviem. 😖 Co ked sa to zopakuje?!!

lyongirl
10. okt 2008

neboj, nezopakuje a keď náhodou praskne, tak budeš letieť do nemocky..., alebo zavolaj dr. a opýtaj sa, či je to ok.

petusaaa
10. okt 2008

suzi, ja som mala v utorok pravidelne akoby menstruacne bolesti. najskorkazdych 10m, potom 9,8 a skoncilo to pri 7 a potom uz ziadna pravidelnost. a zatial som neporodila 😀
ale ked citam, co sa stalo lyon, tak sa citim nezodpovedna, ze som nesla do nemocky. ale fakt som nevedela, ze sa moze aj take nieco stat. vsade sa pise, ze mame ist do porodky az ked budu konrakcie kazdych 5 minut, alebo ked odtecie plodovka ci krvacame. 😒

soncam, ved ked ich mas prikryte, tak ok. ja uz mam tiez vsetko dlllho pozehlene v skriniach. ale som chcela povedat, ze ked tam da paplonik aj s navleckami, tak sa to zbytocne zaprasi 😉

petusaaa
10. okt 2008

suzi, a ty este vnoci spavas?? aky luxux 😀 to ja som tak do jednej aj stvrtej hore a potom dospavam cez den, ked mam volnu postel 😉

kukona1
10. okt 2008

baby chodíte niektorá do gyn centra Eliášovi? nemožem sa mu celý den dovolat...potrebujem sa objednat...neviete ako ordinuje? viem že dnes už určite nič nevybavím...snád v pondelok

petusaaa
10. okt 2008

kukona, ja som chodila. oni to niekedy aj dlhsie neberu. ked operuje alebo maju pacienkty. tak skus v pondelok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre