Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tesorino
15. okt 2008

nemas zac, mne sa to tiez zda byt vela za vyber lekara, racej za tie peniaze kupim nieco malemu 😉 a ako hovoris, podakovat potom mozes po porode a nieco kupit 🙂 a odrodit ta musia tak ci tak. budes mat pri porode aj muza?

skalnicka
15. okt 2008

🙂 zatial sa moj muzik tvari ako statocny buduci tatko a trufa si..ale ako ho poznam, tak mu asi navrhnem len tu prvu porodnu dobu, pri samotnom tlaceni uz asi budem radsej sama. ale vsetko uvidime. len dufam, ze nebude buducich mamiciek tolko, ze nebude moct byt so mnou 😉

tesorino
15. okt 2008

takto dufam aj ja ze nebude tolko mamiciek, moj muz bude tiez pri porode, tiez je zatial hrdina, ale som rada 🙂

lyongirl
15. okt 2008

no vy ste zase popísali, ja som si s malým 2 hodky schrupla 😀
Pomaly sa pôjdeme napapať a von, síce to počasie je o ničom, ale pokiaľ neprší, kto by sa doma nudil.
Ináč som rada, že nie som sama, čo mi bolo zo všetkého zle a jem nezdravo, minule som si dala na večeru slaninku a cibulku, mňam. Nejako sa neobmedzujem, až na to, že sa snažím jesť nízkotučné výrobky, teda čo sa týka mliečnych, pretože pri Alexovi som pribrala až moc, tak teraz pri druhom si chcem dať vačší pozor na váhu a neprežierať sa, aj keď neviem, či sa mi to podarí 😀

skalnička, v TT je kopa dobrých doktorov, treba ísť na blint, lebo fakt 7000 je 7000. Ja som si pri prvom chcela dr. vybaviť, vtedy sa ešte neplatilo a nestihla som a taká som rada, teda možno by som bola aj po vybavení, ale odrodila ma super dr. a teraz pri druhom som si síce vybavila kamošku k pôrodu, ale len ak mi dá vyvolávačku počas svojej službya ja nebudem platiť 7000. A ak zas nestihnem a chytí ma to, tak mi to je jedno, kto ma bude rodiť 😉

tesorino
15. okt 2008

tak maminy, idem sa obliekat a cvicit, tak vecer sa tu stretneme 🙂

skalnicka
15. okt 2008

dakujem za infosky babenky...este ma napada jedna otazka..preco ma pan dr.Cech take zle meno?

a na margo papkania 🙂 v mojom pripade to do 30 tt slo uplne ukazkovo, to bolo plus 6 kil, za posledny mesiac a cosi hups o pat kil a este mesiac ma caka...uzas..pri mojej vyske 158 cm mam obvod bandera 98 cm, som ako velrybie mlada...

lyongirl
15. okt 2008

skalnička 😀 , že veľrybie mláďa
Ja mám 164 cm a 45 kg a pri Alexovi som pribrala cez 20 kg a to som ho nedonosila, lebo sa narodil o 1,5 mesiaca skôr, vieš si predstaviť, takých 25 kg navyše? Uf, bola som ako slon s tými 20timi, no snáď teraz toľko nepriberiem, kto by to zhadzoval, aj keď snažiť som sa moc nemusela, ale bojim, bojim, že po druhom by to tak ľahko dole neišlo, tak radšej nech toľko nepriberiem.

debbie
15. okt 2008

Ahojte babenky, tak sme si s tes zacvičili, bolo supre.... 😀 a teraz odpočívame... 😀

krtko.
15. okt 2008

lyongirl,ja som v prvom tehu pribrala 30kg,(to bol este mesiac do porodu),v druhom tehu 18kg a v tomto tehu zatial 6.uvidim olko to bude este do konca 😉

soncam
15. okt 2008

ahojček prišla som sa sem ukludniť u nás sa pozerá fotbal a to sú nervy
🙂 ☹

dula_renka
16. okt 2008

soncam ...to chce klid a nohy v teple 😀 😀 😀

sissik
16. okt 2008

alebo 2 televizory, chlapom pivo a chipsy do ruky a my mozeme pozerat co chceme 😉

debbie
16. okt 2008

Dobré ránko maminečky... 😀 ako ste spinkali, my sme mali rušnú noc, mužíček prišiel z robotky až o 02.30 tak som ho čakala nedalo sa mi zaspať a tá hmla ma neupokojovala.... 😖 ale už ležká a odfukuje.... 😔
Dnes ma čaká dalšie pranie vecičiek...hm...sa mi nechce ale tak nikto to za mňa neurobí a mám jednu várku na žehlenie....myslím že do zajtra to vydrží, čo poviete...musím to porobiť lebo potom sa mi už nebude chcieť vôbec ako sa poznám.
Krtko a tých 30kg išlo dobre dolu po pôrode koľko si nechala v pôrodnici nie že by som bola zvedavá, ale ak to u mňa pôjde takto dalej aj ja sa k tej 30ke dopracujem... 😖 už mám motivačné fotky na chladničke a po pôrode idem na to a dúfam že aj Vanesska mi pomôže kojením.... 😀 😅 😀

tesorino
16. okt 2008

ahojte kinderka, tak ja som sa vyspala v pohode, ale na tie kroize som si dala elektricku podusku 😅 aspon sa mi ulavilo

debie tak super ze muzicek prisiel v poriadku, aspon si potom mohla kludne spat, videla si vecer ten mesiac?? to bolo perfektne 🙂

no ja som zatial pribrala 13 kg, ale ze v nemocke 9 kg urcite nechame, tak sa tesim 😀

sissik
16. okt 2008

debbie pod zehlit, aj ja zehlim. uz pol hodinu pobehujem po byte a zehlicka zapnuta 😀
ale nieco som uz zvladla.
zatial nie som ani na vahe pred otehotnenim, tak dufam, ze zbytocne nepriberiem, lebo svojich zasob mam dost. od poslednej poradne mam +0,8kg, dalsiu mam buducu stredu, dovtedy asi priberiem toho pol kg, tak dufam, ze mala rastie tak ako ma. keby som pribrala v poslednom trimestri aj 5kg, tak oproti vahe pred tehu budem mat +3kg, co dufam donesiem domov v perinke 😵

tesorino
16. okt 2008

no maminy asi sa k vam pridam s tym zehlenim, mam tu taku kopu, smazim sa na nu nepozerat 😀 😀 😀

lyongirl
16. okt 2008

Dobré ránko, tak vidím, že žehlíte. Mňa to pred pôrodom teda bavilo, ešte asi aj 3/4 roka po pôrode a odvtedy žehlí vačšinou manžel, ale sem, tam aj ja, tak som rada, že mi pomáha, ale samozrejme bábenkovské vecičky som si užívala, tak som ich žehlievala ja, hlavne, keď to bolo pri prvom, teraz pri druhom neviem, čo budem vládať 😀 .

Krtko, ale z teba tých 30 kg išlo poriadne dole, ani by som nepovedala, že si toľko mala, veď si chudučká...., no ale zo mňa to našťastie tiež zliezlo celkom fajn.

Ja som zatiaľ pribrala cca 1 kg a som rada, lebo pri prvom mi dr. povedal, že málo priberám a ja som sa začala prežierať, teraz nech si hovorí čo chce, telo si vie poradiť a netreba mu somariny, len ja som pažravá, tak neviem, ako to zvládnem.

Tak pekne požehlite a oddychujte.

soncam
16. okt 2008

No babulky ja som žehlila včera pri tom fotbale. ale mám opraté 2 várky len sušiť sa tomu nechce. A aby som sa nenudila tak máme majstrov zateplujú dom. Ráno o 8 vyrazili dvere( meníme stearé za nové) a ešte niesú vymenené pretože je velký otvor musia zamurovať a tak som naobliekaná ako cibuľa. k tomu prišli plynári pretože prerábame starý dom a tam bol plyn ťahany po vonku a teraz ho zasekávajú dovnútra tak si viete predstaviť koľko prachu a bordelu mám po dome. Len neviem kto to uprace Žeby ja? ☹ . No mužíček v práci tak neviem asi zavolám sata. Poznáte to že " veď sa to spraví. Tak neviem ako vás sem budem chodiť pozerať

sissik
16. okt 2008

sonca SATO sa mi paci.
drizm palce, aby to teda sato zvladol. ale hlavne, aby to zvladli majstri 😉

tesorino
16. okt 2008

soncam, tak presne viem o com hovoris, staviame dom a viem co je to upratovat bordel 😒 dufam ze vam to stihnu spravit, nie ze nam tam zamrzneme 😀 tak pekne cajikovat 😉

no ja sombola u muzovej sestrenky, je tiez tehulka tak sme mali o com kecat 😀 😀 😀 a teraz idem uvarit cajik pre manzelika, lebo mi ochorel a musim ho vykurirovat aby mohol byt pri porode 😉 mala by som nieco aj varit, ale ozaj neviem co, ak mate napady tak piste 😀 😀

tesorino
16. okt 2008

tak kde ste vsetci??? kde sa flakate?? 😀 😀 😀 ja uz mam pozehlene a periem poslednu varku veci pre mimco 😉 uz mam od pol roka do roka, tak si robim poriadky 😀
a peciem pstruhov, tak si dame s chlebikom 😝

soncam
16. okt 2008

No baby vy sa fakt flákate? Tak aj ja idem asi spať. 😉

debbie
17. okt 2008

Dobré ránko babenky..... 😀 dúfam že ste do ružova vybuvkané ako my...čo máte dnes na pláne?mňa čaká upratovanie, a idem si pobaliť veci a pozrieť čo mi chýba do pôrodnice....a zase dám čosi poprať nech mám čo žehliť.... 😅
Ak by sa u vás zastavil SATO pošlite ho k nám,aj pre neho mám robotku...hihihihi... 😀 Aj chcem ísť pozrieť do mesta čosi k vianociam tak uvidím aké bude dnes počko lebo ak bude zase pršať tak z domu nevyleziem....hihihi

sissik
17. okt 2008

ahojte 🙂
debbie ja uz upratujem, v technologickych prestavkach sem obcas nakuknem.

debbie
17. okt 2008

Super, tak aj ja idem a nakuknem sem-tam, lebo sato má dnes asi RD....

debbie
17. okt 2008

Baby a čo vy ešte spíte všetky.... ☹ už mám upratané ešte umyť dlážky, a idem uvariť polievočku na zajtra....asi z bielej fazuľky s klobáskou.....mňam....a urobím zajtra žemľovku....také chute si robím... 😝 😀
Baby koľko si beriete látkoviek do porodky...a treba aj kozmetiku pre babo?olejček, mydlo,?

tesorino
17. okt 2008

no ahojte kocky 🙂 tak ja som sa rano zobudila s plnym nosom a bolavou hlavou ☹ manzel je chory a asi to dostavam aj ja., tak som racej behla lekarke sa ukazat, bolo tam strasne vela ludi a samozrejme nikoho nenapadlo aby ma pustili kedze som taka bruchata, tak som tam cakala asi hodku a potom to vzdala a ked vysla lekarka tak som ju poprosila ci by ma nezobrala aby som tam este viacej neochorela 😅 tak som sa predbehla 😅 no ale keby tam mam cakat tak by som tam bola do jednej ☹ dala mi bioparox tak dufam ze to bude v poho, lebo si neviem predstavit ze by som rodila chora 😒

stihla som aj kataster a teraz si lebedim pred telkou 😀 😀

debie ja som akurat dnes dojedla polievku z bielej fazulky 😀 😀 a do porodky som si zbalila 5 latkovych plienok a iba masticku na ritku, nic ine oni nedavaju babetkam

debbie
17. okt 2008

Tes a mastičku máš ako ja mám kalciovku bude ok? a na bradavky máš akú?

debbie
17. okt 2008

Baby ten čaj maliník sa má kedy piť? 34tt 1xdenne a 36tt 2xdenn? Alebo ako to pijete vy?

soncam
17. okt 2008

No ahojte babenky Dnes konečne prepúšťam SATA môžete si ho zobrať ale ruky si b udem dávať doporiadko asi týždeň. Idem teraz žehliť a hodím niečo do práčky. segra mi včera kúpila bodynká v Lídli sú super.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre