Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

tesorino
17. okt 2008

debie masticku na bradavky zatial nemam, tak neberiem, beriem iba malemu na ritku penaten, neviem ci kalciovka je dobra

debbie
17. okt 2008

soncam ja som si kúpila tie v kauflande a tiež sú super v lidli som nevidela musím juknúť leták...soncam a ty si akú používala mastičku na zapareniny?

tesorino
17. okt 2008

debie dobra je vraj aj modra indulona, uvidime co bude viacej pomahat 😉

tesorino
17. okt 2008

idem nasim na chvilku na horucu polievku, nejaka som rozbita ☹ ja nechcem byt chora ☹ ☹

soncam
17. okt 2008

Debbie ja som mala klasickú rybaciu masť. Moc nám nepomáhala tak raz som išla ku kožnej lebo malý mal hroznú ricinu a tá mi dala IMAZOL krémpasta. A potom som používala sudokrém aspoň myslím že tak nieako sa to volala. to mi poradila známa z lekárne.

soncam
17. okt 2008

debbie a tie body z kauflandu niesu až od zajtrajška?

debbie
17. okt 2008

Soncam ja neviem či sú zajtra v letáku ešte som ho nemáme ale boli už asi 3xv akcii po 35,-sk/ks tak som si vždy privstala a kúpila bolo to strašné paničky čo tam robili si najmenšie kúsky povyberali a taká rvačka to tam bola .... 😠 kúpila som biele a na druhý krát už sa mi ušli aj ružovučké....

soncam
17. okt 2008

tes ja som používala kalciovu mastičku n abradavky a jedna zlatá sestrička mi poradila, že keď ich budem mať popraskané tak si ich mám dobre ponatierať s vlastný mliekom. Dokonca sme boli s malým na pohotovosti s očkami asi 2 týždne po pôrode sa mu zapálili a tam mi povedali aby som mu do nich klapla tiež svoje mliečko. Vraj je veľmi liečive. Môj malý prišiel za mňo a chce vám poslať smejka tak mu nechávam príležitosť. 😠 🙂 😵 😝 .

tesorino
17. okt 2008

soncam, no vidis, to som vobec este nepocula o tom mliecku, urcite to budem skusat ak sa zacnu bradavky praskat 😉 😉
Lukasko dakujeme za smajlikov 😀 😀 😀

tesorino
17. okt 2008

je tu niektooooooooooooo??

tesorino
18. okt 2008

noa le maminy, takto dlho tu nikto nieje?? 😠 co sa deje kde ste vsetky?? co porabate?? 🙂 ja upratujem a aj varim lebo mam chlapov na stavbe, tak aby neboli hladni 😉

lyongirl
18. okt 2008

Ahojte baby, suziad má dcérku, narodila sa predvčerom okolo 19:30, o 17tej ju chytili pôrodné bolesti, ale nevedela, že to je už ono, tak išla do nemocky a skoro to nestihli. Malá sa volá Lea, má 3080g a 48 cm.

Na popraskané bradavky som si dávala kalciovku a tiež MM, ale to samo mi nepomáhalo, potom aj Cicadermu mastičku a na ritku striedavo rybaciu masť, Sudocrem a výborný je Pytiol, len je to hormonálne a môže sa používať len 2 dni a potom treba vynechať, ale keď nezaberalo nič klasické, Pytiol pomohol, netreba sa ho báť 😉

tesorino
18. okt 2008

gratulujem a prajem vela zdravicka 🙂 🙂

soncam
18. okt 2008

Lyongirl na Pytiole bolo napísané že sa smie používať až tak sa mi zdá že od 6 alebo 12 rokov. Ja som ho nedávala. Aj keď moja mama hovorila že keď sme boli mi my malí tak nič iné nebolo a som tu 😉

tesorino
18. okt 2008

soncam no ked je to hormonalne tak by som sa to bala pouzivat 😒

soncam
18. okt 2008

no a preto som ho nedávala.

lyongirl
18. okt 2008

Na Pytiole to napísané je, ale nám ho odporučila dr. a s mierou, takže ak nič nezabralo, tak som ho dala, tiež som sa najprv bála, ale zistila som, že sa nič nedeje, teda dúfam, že sa nič nedeje, veď dr. by ho nemala odporučiť len tak, ona vie, čo robí a my máme super dr., takže tak a vlastne aj v lekárni nám povedali, že to je na ritku najlepšie a vedeli, že to pýtam pre bábo

a bola som v Lidli pozrieť tie bodyčká, sú nádherné, lenže mali len ružové a jedny zeleno-biele 50-56 a nakoniec som ich nekúpila, možno keby mali vačšie, ale z tých najmenších bábo moc rýchlo vyrastie a ja mám aj po drobcovi a ktovie čo budeme mať a keď tak, kúpim si v tescu obyč. biele za 150 Sk 3 ks.

debbie
18. okt 2008

Ahojte baby, tak už mám navarené,upratané a idem do mesta....tes to bude od pondelka paráda s tým žel. priecestí ideme dnes našim do petra, lebo potom sa tam dostaneme až 5.novembra.....ale konečne to urobia a dúfam že poriadne....ako budete chodiť vy na aute asi nie? pešo sa bude tuším chodiť podchodom.... 😖 tak sa tu majte večer sa zastavím...pekný víkend.... 😀

tesorino
18. okt 2008

debie, no som zvedava ako to bude fungovat s tym priecestim, ten podchod tam bude asi iba pre chodcov a mozno sanitky a hasicov....a neviem ako budu fungovat vsetci co byvaju v petre a na novej stvrti 😒 uz vidim ako budu vsetci nervacit koli tomu ☹ alebo budeme nechavat auta na stanici a pesi od priecestia... neviem

zajo79
18. okt 2008

ahojte...

to nebude vobec ziadny prechod v hc ked zavru to priecestie? Vraj pod zeleznicou co bol prechod ho zabarikadovali...pritom auta by cez neho v pohode mohli pustat 😠

a ked pojde sanitka...tak pojde akoze kade???

tesorino
18. okt 2008

ahoj zajo, ten podchod co tam bol teraz prehlbovali a myslim ze aj davali nejaku dlazbu, takze tade budu chodit chodci , sanitky ale ci tam budu pustat aj auta, tak to ozaj netusim 😒

zajo79
18. okt 2008

vraj to zahradili obrubnikmi....aby nemohli chodit auta. Nevidela som to na vlastne oci, ale tak mi to bolo povedana

tehulka4
18. okt 2008

caute tehulky a uz aj maminky..maly mi na chvilku chrni a mna este cakaju umyt riady ale sa mi nece tak som na kok tzu..do porodnice vam ozaj staci maximalne tak rybacia mast na ricinu a aj nejake mlieckona telicko alebo asponna tie casti kde je ta kozicka sucha...aj ked sestricky budu asi somrat ze ho ho natierate ale po tych par dnoch kupania kym sa mu strati ten maz a ma kozicku potom samu supinku je to normalne..co sa tyka tych zaparenin, tak mne odporucila moja dr. pre maleho sudocrem a mozem opvedat ze po nom sme po par dnoch maly ricinu ako alabaster..nic tam nemal...ja osobne pouzivam stale tu rybaciu, t nam zatial staci a ked sa mi nieco nezda tak ho preventivne natriem tym sudocremom..

tesorino
18. okt 2008

zajo ja som videla ako to vyhlbovali a dnes tam tiez makali, takze sa tade bude nejak chodit

tesorino
18. okt 2008

dakujeme tehulka za rady, tak si kupim aj tu rybaciu 😉 a ako sa dari oliverkovi?? 🙂

zajo79
18. okt 2008

no pesi by sa malo dat prejst.. autom asi ee.

tehulka, o tom sudocreme som pocula aj ja same chvaly

tehulka4
18. okt 2008

tes, ta rybacia vyjde nejak do 50 sk..a urcite si kup aj ten sudocrem, je ozaj dobry..mam odskusane... 😉 olimu sa dar priam ukazkovo...papa, spi, kadi a pribera..klasicky jednoduchy zivot babatka...akurat jeho amm je nejaka unavena, nic nestiha ale snazi sa... 😀 a na povosnej vahe stale neni..ja som v porodnici nechala nejakych 7 kg..potom dlsie isli doma tiez celkom rychlo akle teraz poslednych 10 kg ani za ten svet..

tesorino
18. okt 2008

neboj ved to nejak zhodis, kolko si pribrala celkovo pocas tehu?to je dobre len nech papka 🙂 a rastie, ja sa uz toho tiez neviem dockat, aj ked viem ze budem unavena tak ako aj ty 😀 😀

tehulka4
18. okt 2008

tes, ja som pribrala nejakych 25 kg, alemozno aj viac lebo som jedla na co som mala chut..a asi aj preto bol maly taky velky..aspon som si nemusela robit starosti s tym ez ma malu poorodnu vahu.. 😀 urcite je to to najkrajsie ked mas svoje babtenko pri sebe..clovek obcaspada na nos, ale ten pohlad na neho e k nezaplateniu..

miyya
18. okt 2008

baby ahojte, sorry že sa vám sem trepem,ale neviete ako je s petuškou a malým riškom?už sú domka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre