Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

lucia.688
17. nov 2008

ahojte kočky, tuším sa to tu fakt rozrastá, rienka gratulujem k miškovi....
dievčatá treba do nemocnice kupíť aj jednorázové prebalovacie podložky pre babatko??je topotrebne, neviete?alebo už maminy, vy ste to mali?

debbie
17. nov 2008

ahoj lucka ja si ich brat nebudem....a niesu ani na zozname... 😀

lucia.688
17. nov 2008

dakujem debbie, inak tie sny mavam aj ja, tak snáď realita bude iná 🙂 už sa nám to blíži, že?

lucia.688
17. nov 2008

debbie ty už máš zoznam z nemocnice, aelbo z netu? ak z nemocnice, a máš ho v počítači, nepošleš mi ho prosím ťa?

mayulka
17. nov 2008

ahojte 🙂

lucia, ja si ich brat budem, mam zbalene jedno balenie, nie su sice na zozname, ale mne ich odporucila sestra, ked rodila pred pol rokom na antolskej, podlozky davali po porode pod mamicky, aby nelezali v krvi a pri sebe mali nove, aby si to mohli casto vymienat. dokonca sestricky im vraveli, aby sa snazili vytlacit co najviac krvi, vTT je sice plachta, pod ktorou je igelit, ale co som pocula, menia ju iba rano, takze ja si to beriem. ak ich nepouzijem, donesiem domov.

debbie
17. nov 2008

z nemocnice ale v pc nie počkaj idem ho pozrieť a prepíšem ti to no nič moc tam nieje....tebe ho nedala sestrička v nemocke?

mayulka
17. nov 2008

buduce maminy, berete si do nemocnice okrem vlastnych veciciek aj vlastnu zavinovacku a deku???

debbie
17. nov 2008

zoznam:
Mamička: tehotenský preukaz, preukaz poistenca, OP, sobášny list-kopia, dohoda o mene dieťaťa, hygienické potreby:zubná kefka, pasta, hebeň, mydlo, menštr.vložky-bez krídelok,materskú podprsenku, šlapky do sprchy, toaletný papier
Pre babo: 1balíček jednorázových plienok, veci pre novorodenca ako je košielka, kabátik, dupačky, ortopedické nohavičky, čiapočku si treba doniesť deň pred odchodom z nemocnice, v zime navyše deka, teplé oblečenie pre novorodenca

lucia.688
17. nov 2008

debbie zas to nemusis cele prepisovat, kasli na to, ja si ho vypitam, este mi ho nedali, ale ja som bola iba raz v nemocke a to tak narychlo,a ni vysetrenie mi nerobili, tak asi preto, daju mi ho neskor,len uz si chcem nejake veci pokupit, resp, vsetky, keby to nahodou prislo skor, nikto nikdy nevie....aj tebe uz pada brucho? mna sa kazdy pyta kedy mam termin, lebo ze uz mi padlo brucho 😕
dik mayulka za info, no to by aj mna zaujimalo, ale zevraj v tt je teplo, tak deku mozno brat nebudema potom ked bude treba donese manzel, a cos om si vsimla na nastenke pri vchode do nemocky tak tam bola napisana tuism aj perinka, bolo tam par takych veci vypisanych, ale asi sa na to spitam, alebo zoberem a ked nebude treba poslem doomov 🙂

debbie
17. nov 2008

Mayulka v nemocke sa dá vymeniť plachta vždy ako len je treba aj košeľu aj župan. A to s tým dostaťa vytlačiť krv je myslené na wc tlačiť a nie v posteli... 😖
Zavinovačku si neberiem a deku len ked pôjdeme domov...koľko vecí myslím ks a čo si zabalila pre babo?

debbie
17. nov 2008

Lucka a ten papier na meno ti dajú s tým zoznamom.... 😀 ja idem 25. do poradne a pôjdem si zazmluvniť epi tak som zvedavá čo sa to tam vypisuje..... 😀 uvažujete aj vy nad epi?

mayulka
17. nov 2008

a este mam na vas jednu otazocku??? niektore urady a doklady treba pre nase buduce babenka vybavit co najskor, neviete, co vsetko treba vybavit a do kolko dni sa to musi stihnut???? dakujem

mayulka
17. nov 2008

debbie, sestra mi to vyslovene takto hovorila, ze aby nemuseli v posteli lezat s vlozkou, asi kazda nemocnica, ine sposoby. ja ich mam pobalene, ked ich nebudem potrebovat, poslem domov po manzelovi 🙂 babo som este nebalila

debbie
17. nov 2008

Mayulka popredu je treba len pediatra zajednať inak všetko až po pôrode. A čo tie vecičky?

lucia.688
17. nov 2008

debbie a ides si davat epi??? ja este nemam pobalene nic, ale pre babo budem brat vecicky, ale neviem este kolk, nie vela, radsej poslem manzela potom pre veci....
ja neviem co s epi, moc som nechcela, ale neviem ako to bude vsetko prebiehat a neviem ci to zvladnem bez. epi..

debbie
17. nov 2008

Lucka ja som sa na to pýtala dr. a ona že je to super vecička a bude pre mna lepšie ak si ju predplatím, ak by som to už nemohla vydržať bude tam anesteziologička čakať na môj povel.... 😀 a ak to bude rýchle a zvládnutelné bez epi alebo ak by bolo treba operovať peniaze vrátia...a môj názor na epi prečo trpieť ak nemusííííím......hihihih.... 😀 mať takú možnosť a nevyužiť to? Ideme k pôrodu spolu s manželom a chcem mať pekné spomienky.... 😅

rienka
17. nov 2008

Ahojte maminky. Debbie ja som nestíhala ani klistír ani epi 😀 . Ale chcela som si ju predplatiť, preto som sa zaujímala o anesteziológa. Termín som mala 18 a malinký sa prihlásil 7.11 tak preto 😉 . Podložku som využila 1 ks. Pri pôrode dávajú. Možno na vzdychárni ak sa Vám pustí pl. voda by sa hodila( tam som žiadnu nevidela) Na izbe tiež jednu dali. Plachta sa môže meniť kedykoľvek , ale ďalšiu podložku už nedali. Ja som použila 1 svoju a potom som už nepotrebovala... aj tá jedna bola len pre istotu... Vecičky väčšina mamín používala erárne ale môj malinký chytil tú ich infekciu(o tom som už písala ) a preto som dávala všetko svoje od košielky po zavinovačku....

mayulka
17. nov 2008

debbie, ja som rozmyslala, ze si zoberiem do nemocnice pre maleho po dva, tri kusy bodynka, dupacky, rukavicky, capicku, postolky, zavinovacku, asi aj obycajnu plienku, chcela by som si zobrat aj tu baby satku, aby si od malinka na nu zvykal, a ostatne ukazem manzelovi, ked bude treba, aby vedel, kde ma co hladat. rozmyslala som, ci nemam zobrat viac, ale ved mi manzel moze doniest podla potreby.

k tej epi, ja som ju moc nechcela, lebo vsade sa len hovori, aka je uzasna, ale uz sa nepise, ze ako kazdy liek aj toto ma svoje vedlajsie ucinky, nielen na mamicku ale aj na babetko. ale aj napriek vedlajsim ucinkom si ju asi predsa len budem vybavovat.

rienka, v tt nemocnici hned od malinka balia babatka na siroko, alebo az potom doma??? lebo sestra na atolskej musela balit na siroko maleho hned, vsetky maminky to tak museli robit, ze cim skor, tym lepsie

petusaaa
17. nov 2008

nasiroko balite az doma. ja som zacala az ked nas pustili z jisky po 2 tyzdnoch. takze som zvedava na kontorlu u ortopeda... a pediatra nemusite mat dopredu zajednaneho, ale je to tak lepsie, lebo sa tam musite zastavit do 24hodin po prepusteni z nemocnice. a je lepsie tam ist hned. tak aby sa nestalo, ze vas nezoberu alebo nieco podobne. a hned klopte, ako pridete k lekarovi, nech sa nenadychaju bacilov. oni vas musia zobrat hned. alebo mi mali.

debbie, chodime bugarovej 😉 a mame sa ok, maly papa hrozne moc, tak asi aj pribera. budeme vediet v stredu, kolko vazime. to ideme na kontrolu, tak potom dam vediet.

rienka, ty si dalsia, co mala taky rychly porod? ani mne nestihli dat klystir 😝

rienka
17. nov 2008

mayulka šatku asi nevyužiješ. Po pôrode budeš unavená, aby si malinké nosila. Na izbách sú vozíky a maminky si vozia bábetká v nich, nenosia ich po chodbe na rukách... Na široko nebalím. Rozprávala som sa s mojou pediatričkou a vravela, že to zbytočne deťom spôsobuje koliky... Na široko treba baliť až keď povie ortopéd , že niečo nie je v poriadku. Hoci, že aj ortopéd napíše do správy, že je všetko v poriadku a nakáže baliť s tromi plienkami ( pretože je na to naučený ) a bábo zbytočne trpí. Mám mladú Dr. a ona , keď videla správu ortopéda , tak nebalila....
petusaaa po 12 stej som prišla do nemocky a 13:15 bol Mišenko na svete a to som hodný čas strávila na príjme 😵

petusaaa
17. nov 2008

rienka, ved ja tiez tak. sestricka mi porobila nejake vysetrenia a zavolala dr, ten mi spravil UTZ a siel ma kuknut a ze sestricka zoberte ju hore, rodime 😀 a za 15 minut bol maly na svete 😝 aj prvy siel tak rychlo?

rienka
17. nov 2008

Prvý bol niečo úplne iné 😒 Od 8:00 rána do 16:45. V celku rýchle na prvorodičku, ale keby som nemala svojho dr. tak by som tam bola neviem koľko. Pri prvom mi odišla plodová voda a nič sa nedialo... Vyvolávačku mi dali , až keď som povedala, že príde môj dr. .. To bolo pred 8 rokmi , teraz je tam iný prístup...

petusaaa
17. nov 2008

ja som myslela, ze aj prvy si mala taky rychly. lebo som citala, ze ked je prekotny, tak uz je kazdy jeden prekotny porod.

lucia.688
17. nov 2008

no to mas asi pravdu debbie, musim aj ja nad tym pouvazovat 🙂

debbie
18. nov 2008

Dobré ránko maminečky, tak už aj mrzne...som vstala a všetko namrznuté, biele... 😀 uvarila som si malinííík a idem si vás dočítať....
Mayulka ja som zabalila pre malú 3xbody dlhý rukáv, 2x polodupky, 2xdupky s dlhým rukávom, 2x tepláčky, 1xsvetrík, rukavičky, čapičku tenkú, čapičku hrubú, ponožky,1x ortop.nohavičky,10xlátková plienka,fľašku,dudlík(treba vyvariť)
A na cestu domov dupky dl.rukáv, froté hrubý overál, kombinéza zimná, čiapka tenká, čiapka hrubá, šál, autosed. a deka dá sa íst s autom pred vchod a v aute bude teplúčko tak hádam budem dačo aj rozopínať....to mám pripravené a muž to prinesie aj s mojimi vecami na cestu domov.
Rienka dodatočne gratulujem včera som na to zabudla....a želám veľa sily tebe aj malému....a hlavne zdravíííííčko 😀 .Taký pôrod si želáme kažká, že sa to začne a ak sa stihneme spametať už je po všetkom a dr.sa pýta ako sa bude to vaše babatko volať..... 😀 to sa mi sníva často.....Aj ten prvý ti netrval dlho tak by som povedala že tiež celkom rýchlo si to zvládla.
Baby a detská sestrička nám to tam aspoň ukáže ako sa to balí na široko ved aj sú napísané tie poštolky na zozname do pôrodnice.... 😖
Petuška a Bugárka je na poliklinike? Máš na ňu číslo myslím na sestričku? A prvú návštevu bola ona u vás či si musela ísť s malým tam? Lebo Vrábel napr.robí osobne prvú návštevu.

gucz
18. nov 2008

Baby dieťatko v nemocnici na široko baliť nemusíte. Moja bola v nemocnici 3 týždne, nikto ju tak nebalil, ani doma som nebalila, až po návšteve ortopéda (malá mala 6 týždňov) som balila na široko asi mesiac. V správe bolo že kĺbiky sú v poriadku, tak baliť len pre istotu. Ten mesiac bol hrozný, malá mala koliky, nemohla sa ani hýbať. Keď sme ich po mesiaci odložili (po kontrole) tak sa jej s kolikou polepšilo.

Prekotný pôrod sa nazýva aj náhly, a je to pôrod, kedy sa dieťatko narodí do troch hodín od prvých príznakov pôrodu u maminky. Náhlych pôrodov je dosť aj u prvorodičiek, môj bol suprer náhly, malá sa narodila po 2,5 hodine a o 6 týždňov skôr ako mala

mayulka
18. nov 2008

Ahojte 🙂

Debbie, myslela si ozaj na vsetko 🙂 flasky este neviem, ci budem brat, ale ostatne asi tak nejak podobne, mozno o nieco menej. Ked som to konzultovala so sestrou, tak mi vravela, ze si mam hlavne zobrat bodynka a tie vrchne vrstvy, tych staci aj menej, menit aj kazde dva dni, takze si toho navrch nemam vela brat.

tehulky, teraz taka jedna indiskretna otazka, manzel ma strasi, lebo za posledne 3 tyzdne som vobec nepribrala, ako ste na tom vy??? ja som citala a pocula viacere verzie, niektore maminy posledne tyzdne priberaju najviac, ine vobec a tak sa to pise aj v knizkach, ako to mate vy???

debbie
18. nov 2008

Mayulka, tak u mňa je to iné, ja mám opuchy a to je teda strašné ti poviem, ked mi telo zadržiava vodu.... ☹ vypijem 1L a mám o 1kg viac....a je to aj so stravov všetku vodu ukladá...tak ti neviem povedať ale ved si z toho nič nerob si krásna tehulka ani veľká ani malá taká akurááááát.... 😀 ja som pribrala na začiatku tehu veľa kedže som prestala fajčiť a tiež mi nebolo za celé tehu ani 1x zle....tak papkám na čo mám chuť, a tá moja malá je ako škrečok všetko uloží ako keby mala prísť vojna hihihihi 😀 ale tak rátam že do pol roka to budem mať dole a aj ona mi pomôže.... 😅 kojenííím. Ja sa nad touto otázkou nepozastavujem ak dr.povie je to ok tak to aj beriem...
Neboj ak ti dr. nepovedala že je to zlé niet sa čo obávať....ozik ako dopadla kontrola? Ako dlaho si čakala, robila ti aj výter?

mayulka
18. nov 2008

na poradnu idem az zajtra, lebo dnes ma tusim sluzbu, tak ma objednali na poobedie, okolo 1. mali by mi robit vsetko, aj ozvy, sono, aj vyter, tak ti zajtra napisem, ako to tam vyzeralo. dr. nehovorila nic ohladne hmotnosti, len po skusenostiach mojich sestier, ktore priberali najviac v poslednych tyzdnoch, som sa trochu zlakla, ci nahodou nie je nieco zle.

debbie
18. nov 2008

Aha tak to neboj určite je všetko v poriadku....ved vieš sme každá ináááá....aj mna bolievalo napr. brušo a mama mi vravela že ju ani pri jednej z nás nič nebolelo ..... 😅 je to individuálne.... 😀
Tak som zvedavá ako zajtra dopadnete...jojo napííííš ja mám výter za sebou trochu ma to bolelo...a na utz ideme toho 25.tak som zvedavá aká je už naša princeznička veľká....
Ozvy to je ten monitor? čo tam ležíš a zaznamenávajú to srdiečko? Jé na to sa už teším...dúfam že aj mne to už budú robiť😅 ...
Mayulka berieš si aj odsávačku do pôrodky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre